U mbars mali e polli një mi?

U bë luftë e madhe për ish-Tregun ushqimor te Uzina Dinamo, u fol për të flamosurat kushte higjeno-sanitare që na helmojnë popullsinë e dëlirë tiranase, u përfol si një treg jashtë standardeve europiano-aziatike, u përfol si një gjoja aleancë për ndërtim pallatesh, u fol për një bashkim forcash kundër paligjshmërisë mes pozites (me policinë, prefekturën e sa e sa agjensi të tjera që marrin goxha rroga) e ca organizmave të tjera që janë të opozitës... Pra u krijua një front i madh kundër ca mjeranëve që mbanin me buke ca familje të varfëra, në emër të zhvillimit, shëndetit të popullit apo zbatimit të ligjit.

Po sot Shqipni (treg) me thuej si je?

 

30 Komente

Ore a do e leni Shaben ta boje nje dit pushim apo jo. Se te shtunen ja dogjet me ate papaqin. 

Alidemso, ky ishte tregu qe u mbyll? Ky eshte tregu i ri qe eshte hapur a rihapur? Lufta eshte e qarte per ta mbyllur tregun e atehershem, qofte edhe me prapaskena te pista.... Shqipni tregu sot si eshte ????

Mire bene qe e mbyllen ate karakatine. Si kandahar. 

Nje gje e kam pasur Mister...Pse nuk behej e detyrueshme per tregetaret te shisnin mbi tezga portative...me kosto minimale e portable...po lejonin ushqimin te shitej pertoke. Ata fukarenj takse tregu paguanin.

Se di a ju ka ra rasti me kalu naihere nga tregu i hapur i Zagrebit. Sa afer dhe sa larg.

Ndryshimi mes tij dhe toneve nuk qendronte te niveli i tezgave, por te organizimi i tyre.  Kishin vendos nje standart ne prezantimin e mallit. Mbasditeve te gjithe e linin tregun ne te njejten kohe, dhe me rregull; ata jashte ne fillim dhe ata ne qender me pas. Direkt fillonin e fshinin fshesaxhinjte, pas tyre kalonte nje kompresor uji me klor, dhe per gjys ore, sheshi ish pastruar dhe disifektuar. Shpenzime minimale, qytetari maksimale. 

Nuk kam kalu nga Zagrebi dhe tregun e shof me tezga-Cadra... perseri....nga fotot qe ke vu duket si farmer's market ne USA...por me shit i cik Pordhe Bame....ktue tek ne kto tregje jane pergjithesisht 1-2 dite ne jave jo me shume...ne Italy i kam pa 1 dite ne jave...por mo me shije, ne vend te ketyre frigoriferesh....kishte autobuz frigorifere ku ushqimi ruhej ne akull para klienit dhe u gatuante perseri ne autobuz......por une skam qene kurre ne Rome...se po bojme krahasim kryeqytetesh.  Nuk duhet te lejohet ushqimi pa izolim te mjaftueshem nga ambienti....sidomos frutat pa levozhge.....une kam pa sardele ne legen....pertoke tu u shit ne unaze....Me sa kum pa...tregu me u morr shembull eshte ai i Barcelones e Madridit...ishte para italise qe kam pa. Tregu ishte i mbulum me cadra si cirk, pafundesi produktesh....peshore cdo 4 hapa per klientin qe te kontrollonte produktin ne peshe apo te merrte aq sa donte......

Eshte nje treg ku paguhet qira$1000/muj/m^2, nga i cili, po hyne, nuk te bohet me dale. Por, nuk kemi nevoje per ashtushte me rigon, ne diskutime te tilla. 

Pytja qe duhet shtru, per kellqet e atij poplli, eshte si te sigurojme standarte ushqimore dhe estetike per nje kosto sa me te ulet. KAQ!

Ai peshku , oooonash rruges, sado i pluros te jete (ketu krrujm koken per ato masat minimale) mund te jete i eger, e per rrjedhoje shume me i ushqyeshem e i sigurte se ai peshku qe rritet rezervuarve me pula te ngordhme e patate te kalbme, por qe serviret ne pjatance aklli pas nje vitrine xhami me film anti-akell ke i dyqon afer shpise se Shkabes, fjala vje. 

Pra, jo vetem si e servirim, po cer servirim, certifikate origjine etj. Se si arrihen keto ne Shqiperi, ti ckoqit Shkaba neser. 

O bam. A e njef popllin tat a jo? A i ke pa shitsat ca ftyra boratash kan a jo? I dun ne tok mer ne tok ti shesin fiqt dhe domatet se ashtu kan mundesi te marrin nga i stol te vogel, te ulen per qejf te qejfit, njoni bo saçme dhe kundron robt qe kalojn si manjak, tjetri vezhgon kalamajt qe kalojn si pedofil, tjetri pi cigare e bo fjalekryq, tjetri krru qafen me i dor dhe me tjetren dredh duhan, e kshu me radhe, ftyra surreale qe dun 1000 vjet te mesojne ta thone e shkruajne fjalen civilizim pale ta bejne realitet. Ti thu kroaci. Tani kane mesu dhe shprehjen 'per i cap buke'. Per i cap buke ky i tregut, per i cap buke ai tjetri ngurron ne autostrade per te partizani panjohur tu i bo cirk familjes. Jo mor vlla jo, ska per i cap buke me jeten e tjetrit. Bohu njeri ose mbylle tregun edhe ik meso ta nxjerresh capn e bukes ndryshe. 

Po pra Bame me Ty jom...uli koston...i Cader siper e mbi tezge....ai Klori qe thu ti te helmon po e shite ntoke te nesermen....sardelja osht e eger po ne temperature rruge kthehet me toksike sepse Tek ai legeni gri ku shitet nuk preket vec nga pluhuri por ku gelon ndonje currke ujerash te zeza me dizanteri e Cole bacteria Sa Xhini ne bottle. Shqiperia ka pisllik shume me shume se Rastet qe cito ti....smund te kesh ushqim rruges. Ose dyqone te mbyll me ose pazare te mbulume ....ti thu shif etiketen...e kum pa ....ves preshit, qepes.....as patatatja por cdo produkt ishte i importi qofte nga Izraeli. Shkaba nuk jeton ne Tirane, ju e keni da menien qe une jam budalla por budalli thot te verteta. Shkaba mund te jetojne Tek vendi Leftyt ne Paris.

Si punt e rilindjes mo gjysma gjysma. Vej njizet tenxhere periher ne zjarr dhe ngatrrohu me komt e veta dhe lene popullin pa hongrënë smiley

Se vete per vete hajn ke restoranti i Doshit kto smiley

mbanin me buke ca familje 

Dakort jam une ne sensin human, por me thone te drejten Shqiperia duhet te ndroj pak infrastrukturen sociale te tregut publik me mallra te ndryshme, se nuk ka lezet me ate treg  dhe me ate lloje stili, model , funksionimi,qe eshte aktualisht ne Shqiperi . 

A doni me u zhvillu si bota ? Ndryshoni stilin modelin e tregu sic e ka bota e qytetrume, dhe me i thone ndal shitjes primare ne dyqone furriqesh, ose ne trotuare, dhe pa licensa   pa higjen , pasteri dhe siguri te ushqimeve !

Ne shqiperi shiten produkte ushqimesh pa skadence dhe pa  pasiguri te licensuar ne origjine !

shum mir duket tregu, o patriot. birinxhi. m'kujtoi Fairway-n on Amsterdam Ave and 74th.

pale sa t'mira perimet, t'fergojsh i ftere speca e nigjo gjith mehalla.

Mire mer mire, jom dakort me parafolesit ketu..... Po me tregun e vjeter ç'paten???  Se qe duhet heq duhet heq patjeter, se duhej rregullu, duhej rregullu patjeter, se duhesh me pagu taksat, duhej me patjeter, po me gjithe ate polici dhe nji muj policia non stop qe te mos lete as mizen me u fut, perse valle??? Me rujt se mos kalote Kanan Tafili??? Kur te gjitha po rikthehen dal e kadale atje ku  e kishim lone... perse kjo potere??? Keta fakiret qe shesin perseri, perseri po pagujne edhe paret e vendiit.... atehere perse sherbeu kjo zhurme???? Perse u bene bashke edhe engjellli edhe djalli per nje kauze???

Ca ishte ajo "Birra ime!", se s'e mor vesh. Nuk kishte theks "ime"-ja. A ishte qe kjo osht birra qe me perket mu, apo "Birra tani!" smiley

 

edhe nji pytje: ato shtyllat e betonit, cer funksioni kan?

Eh mer Emo... i ke harru bashkeatdhetaret qe ngrihen si feniksi nga zjerrmi.... Birra ime eshhte reklame... Si kudo ne bote prodhuesit e pijjeve prodhojne edhe çadrat per lokalet... e nje nga keta prrodhues eshte dhe STELA shqiptare e cila ka prodhue ket birre...

se dyti, ato shtyllat e betonit jane treguesi i asaj qe ka mbetur nga ish tregu... Ustallaret vetem sa goditen çatine dhe ca mure dhe kaq... pastaj u turren... nuk di a e ke pa ate dokumentarin kur luani gjuan zebren, e kap dhe fillon te ushqehet, kur ja behin hienat qe nuk e lene rehat deri sa ai ta braktise ushqimin e vet dhe ...huuurrraaaa, festojne hienat...

Ja kaq per tash.. po pate moskuptime te tjera me thuaj te ti shpjegoj...

marrje, marrje. domethon inotin hakshe-hakshe e paskshin pas me catin. 

ka pas qen i film i vjeter italjon (neorealist mos gaboj) qe u qute "Catia".

Po ate tregun midis Shijakve dhe Mocve a e kon rregullu ala, menebarem smiley

Klm!

jo quhej "Na hoqen çatine" me duket, po per ket tregun qe thu ti ose "marrkaten e prishme" siç eshte toponimi i ri, sa vje dhe me arkeologjik do te bohet...

Alidemso, kur vune fotot une kujtova se mos kishe vu fotot e ASAj Kohe kur qe tu u mbyll. Po ti na le me kuptu qe tregu qeka hap e qeka ne gjendje me te keqe se me ca e mban mend July. Po kta per ca e paguajne ate takse kur bashkia nuk ju ofron nje tezge e nje tende mbi koke. Tjetri e Bo i deck Tek avllia per nje te shtune e te djele asell asell. Keq me duket, shif si shet njoni i kerrus deri Tek kandari ne toke. Po beteja e ndertuesve per truall ka morr fund apo mbarojne zgjedhjet lokale e i perzene prap. Me pak kan per te mbet se po zbrazet Edhe Fieri e mbas Gjermanise po mbushet Austria.

po o Tiranco, fotot jane pas prishjes se godines se tregut. Ka rendesi qe njerezit (njerezit e vegjel, them) te ndihmohen, se ata pak sa t'u jepet nje dore, shtyhen vete  me tutje, se te leviz edhe konkurrenca, tjetri qe shet perballe a karshi teje. Kryesorja, shpenzimet per ta nuk te vrasin xhepin e buxhetit: me pak, arrin te besh ndryshim ne shume njerez. Ja ne foton e pare (ose edhe te fundit, se e njejta thuajse), shiteset mbajne veshur uniforme perparese te gjelbra - nje dicka e mire kjo kerkese.

Dhe po, ka shites qe shesin sic i pershkruanit ju por ata vendosen jashte ambientit (megjithqe jashte eshte e gjitha tashme) nderkohe qe kur fola kisha ndermend vetem tregun. Sidoqofte atje funksionon shume edhe me te njohur, dmth blen atje ku te rekomandojne apo kur e njef vet personin se cfare biznesi ben.

Po une ate po them qe ne llaf te pare, veni nje cope duvak mbi koke dhe cfare te kushto me ju vene ne dispozicion nje tezge se ne fund te fundit kta paguajne takse. Mbaro dita e shitjes tezgat i palos e tenden e rrotllo mrena. Ene njeriu shet me i pare dinjitet....kape tek ajo fot siper si eshte kerrus ai njeri mu ne nivel te kandarit. Tani une kum pa ene currile uji tu dal prej toke....hec e gjeje origjinen....e aty i ke arkat me luleshtrydhe nje gish mbi toke...ullinjte hap...do thush ti i shpla mikrobet krypa.....

Po pyetja tjeter eshte qe kan per ti len me shit kta qe ktej e tutje apo kur te merren vesh ndertuesit  me njoni tjetrin ....prape kan per ti perzene serisht....Pastaj sikur po bote Luli nje ambient modern ku do shisnin....a ka ndonje foto per Ambientin e ri Modern????? Se e ke vu re ti, ktu e hedh tjetrin informacionin po i cik dyzyes.

tashti, kjo prurje "vullnetare" nga anetari i blogut eshte, dhe ndoshta i lejohen mangesi, por une them se pyetjen tende po e pyet edhe vete ai, ne fakt, me ane te kesaj teme. Ajo pyetje eshte qellimi - Te merret vesh si shkoi ajo pune e Lulit per Ambientin Modern te tregut smiley.

Ndersa ato te parat shume mire i thua, dhe sipas meje jo se s'i dine, por nuk duan (te bashkise, gjithmone, se ata i imponojne). Dhe pse nuk duan pastaj, eshte mesele me vete. Po ndoshta dhe jo aq me vete se me duket lidhet me pyetjen tende te dyte.

a ka ndonje foto per Ambientin e ri Modern????? Se e ke vu re ti, ktu e hedh tjetrin informacionin po i cik dyzyes.

Nuk ta kuptova ket shqetesim o i lebetitmo... Nuk po bohet lllaf per nai treg te ri, jo, jo, fare, por po boj llaf per ish 5regun  tek uzina Dinamo qe bon nomin per ta mylll, e myllen, e ruujten me polici per nja dy muj, dhe ja ku jena, ka fillu prape po i njejri avaz, prapo po sshitet atje, po i njejti mall, po te njejtat kushte e po te njejtit njerez... E ku ishim ?... hiçgjekundi.... E çfare beme?.... hiçgjekafshe... keshtu i thena ne nga mali i Tomorrrit.... Besoj se e kuptove nashi o i Lebetitur....

nashti ene ti duhet te na e sqarosh pak me dy rreshta me shume...se trubullohet njeriu....pashe fotot e vrava ate pak mendje...jane foto te dikurshme apo te tashme....Ti a derezi kishte vene linqe po te kish thjeshtezuar...fotot dje...fotot sot...perkeqesimi....dhe e ardhmja. Te ardhme spaska mo....Luli spaska ndertu ambient te ri shitjeje...Pallat mund te themi se ska per tu ndertu aty mo....apo shpresoj kot....veq kushtet me te keqija se dikur...plus edhe shpenzimet e rrogave te policave 2 muaj.... Shife ne Korce Peshku Alidemso....vec e kum pa ne legen gri....ne legen gri...sardelen e papastrume me zorr mrena....ne xhade tek unaza.

http://www.gazetadita.al/peshku-ne-rruge...

Une e kam te qarte qe tregu duhej te kish standarte me te mira per qytetare -fshataret qe blejne si edhe vete ata qe tregetojne. Standarte estetike, higjienike, shendetsore ushqimore. Di per keto te fundit psh qe tregu inspektohej sipas kerkeses se ligjit nga specialiste te kesaj pune. Nuk di t'ju them saktesisisht ne kete moment emrin e institucionit qe kish kete pergjegjesi, por mbaj mend nga disa biseda aty per aty, kur i kemi pare keta inspektore ne pune e siper, qe background-i i personelit ish i duhur (perfshihej veterinaria, instituti i higjienes, mbrojtja e konsumatorit etj).
Me c'kam pare bulmeti tregetohej ne njesi te mbyllura, po keshtu edhe kasapi - flasim gjithmone per tregun brenda. Peshkun qe tregetohej i fresket e kam pare te mbahej ne uje te rrjedhshem te ftohte, ai i ngrire -brenda ne frigorifere.Te gjitha keto pajisur me frigorifere - nuk di te lejohej tregetia e tyre keshtu si thoni ju me lart ne te hapur.
Kishte tezga (sigurisht qe jo te bukura) per fruta zarzavatet. Godina ku tregetohej, skeletin e se ciles e shihni ne fotot ketu, ishte e mbuluar dhe me muret e saj ne vend. Brenda saj ish nje temperature e fresket - me c'mbaj mend ka qene zakonisht muaji Maj kur kam shkuar - dhe tregetaret - qe i shikoje ne zanatin e tyre qe e ushtronin me qejf dhe zeje, perdornin sperkatje me uje per zarzavatet dhe perimet (perishables). Brenda ka pasur edhe dyqane te mire te byreqeve, etj etj. Kaq di t'ju them, dhe e thashe jo vetem se me duken shume snobe ju aty siper - dakord i kemi parasysh pershtypjen e pare dhe kryesore te estetikes sa rendesi qe ka - por sepse po keqinformoni - nuk duket se keni hyre vertet ndonjehere tek Tregu. Por edhe sepse pershtypja ime per te ka qene si nje vend i shendetshem jo vetem ne kuptimin e pare te fjales, por edhe te marrdhenieve njerezore te shitblerjes qe te binte per pjese te vereje aty, dhenie marriet me njeri tjetrin per pazaret. Ishte nje vend shume i gjalle e interesant. Njerezit mburreshin me zanatin e tyre te tregetarit, me shpjegonin kur kaloja psh. sesi filanet jane te ardhur nga Shkodra apo Gjirokastra ta zeme, nga fisi filan e qe e kane pas tregetine ne thua
me breza. Ja keto kisha une, se juve qe e nxite fare.

Julo, une shqetesimin tim nuk e kam me shitesit, mallin apo menyren e shitjes, keto jane gjerat me te vogla dhe me te thjeshta per tu rregulllu... por e kam me ata qe bene kaq shume zhurme dhe lufte per ta mbyll.... dhe perse?????

te kisha kuptuar, te kisha kuptuar, shume i drejte shqetesimi. Une vete kam pyetur kur kalova andej kete vit, c'kish ndodh qe trotuaret ishin zene me tregetare ambulante perimesh. Dhe me thane te shkretet se s'kishin vend ngaqe tregu ishte prishur. Me thane dicka ne lidhje me shesh ndertimi, ne mos e ngaterroj. Kalova dhe e pashe vete ate pamje qe na solle me fotot. flm.

Ketu lart kam fol per sa e mbaj mend funksionimin e tregut para se te mbyllej.

Me leje smileya veshtire eshte te instalohet nje cati llamarine ne menyre qe tregetaret te mos piqen ne pike te diellit apo te mos lagen nga shiu?pastaj keta qe shesin , jane tregetare apo fermere qe pasi e rrisin produktin e cojne ne treg?dhe cfare bejne me mallin qe s'u shitet se keto jane perishables?

mishi tretet kocka mbetet.. ka vajt shtrenjt kilja teneqes dhe ka ndotje akustike smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).