Gjykata e Krimeve të Rënda e ka shpallur të pafajshëm Arben Frrokun, të vëllanë e deputetit kristianodemokrat Mark Frroku, për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. Gjykata u shpreh gjatë vendimit të saj se Prokuroria nuk mundi t’i provojë akuzat për të. Avokati i Arben Frrokut është shprehur i kënaqur nga vendimi, "Jemi të kënaqur me këtë vendim. Argumentet e Prokurorisë nuk mund të qëndronin, pasi klienti ynë nuk mund të ishte në të njëjtën kohë, në Tiranë dhe në Selanik, në mbrëmjen e vrasjes. Viktima ka pasur lidhje edhe me shumë persona të tjerë dhe Prokuroria duhet të kishte hetuar edhe në pista të tjera". Nëse gjyqi ndaj Arben Frrokut mbyllet në të njëjtën mënyrë në të gjitha shkallët e gjykimit, dhe nëse vëllai i tij Marku dënohet nga gjykata e lartë, atëherë Arben Frroku mund t'i zërë vëllait të vogël vendin si deputet i Kuvendit të Shqipërisë.

124 Komente

Ja keshtu ka per ti lone te gjitha pasurite qe ka vene, duke paguar gjyqtare police e prokurore. Prit tani kur ta akuzojne per shfrytezim prostitucioni dhe prape do ta arestojne derisa te mos kete mo asnje qime ne bythe e jo me pasuri. Kjo qe ndodh tek ne quhet rishperndarje e pasurise brenda llojit; pra brenda maskarrenjeve.

Megjithmen qe po i qan hallin e lekeve?

 

Per me teper, biznesi i tij nuk paguan as taksa.

Partija e mbajti fjalen.

Hapni naj tem per djathin a kosin krahas kesaj... smiley

Tani i bie te behet deputet ky shoku, nqs Marku e humbet perfundimisht mandatin.

Kur bjen fylli qiftelia,

naten deri von'

dhe nga zemra knon malsia,

krenaria jon'.

Topi kalon te njai Njasip Naqo tani..!!Me duket se doli dhe kushtrimi per te shkaterruar nga themelet ate palo-godine qe mban brenda kusar dhe grabitqar si Xhin Xhoni qe i njeh mire 500 me ngjyren vishnje..Gjaku i Ligjit nuk vlen me shume sesa nje kostum i Xhineve.

Tmerr

Drejtesia te ne ka marre fund!

Ta gezoni deputetin e ardhshem te Kuvendit pjese e Aleances per Shqiperine Europiane (do zeje vendin e Mark Frrokut pasi ti hiqet mandati).

# Rilindje

Ri ...smiley ndje

Dhe ky benet deputet nashi, i duhet Partise dmth. smiley

Normal. S'mund te rrinte vendi i deputetit vakant. Iku Frroku, Mark, vjen Frroku, Ben. Benit i takon se ka themelu partine. Edhe shumica nuk humb mandat. Po kjo eshte gje e vogel. Interesant eshte ajo tjetra. Ky Ben Frroku e kap Tirane - Kapshtice poshte dy oreve. As gjobe s'ka marre. Ata pilotet e F1 t'i vijne rrotull ... 

Prokuroria nuk ka bere pune te paqme. Por cilat ishin provat qe kishte avokati? se ato te prokurorise i morrem vesh, ndoqem drejtpersedrejti edhe udhetimin tirane-kapshtice me makina. 

Ky sikur u kap edhe per armembatje paleje?

Hajt mos cani bythe. 

Shkoni merrni autografe tashi se ke Blloku do e keni per nja dy dit. 

Ku eshte ai shurramani i Ed Rames te na i shpjegoje pak intrikacite e Ligjit Europian per te Drejtat e Njeriut?

Ai osht tu gugllu, per 5 min e ke ktu me historine e O.J. Simpson - dhe ne USA ndodhin kto gjona do thote smiley

smiley Sa i keq je bere dhe ti

Qesh gjembi qesh, nderkohe atje ku je ti, ne kete sekonde nje perdhues po perdhunon, dy vrases po vrasin 5 veta, nje prift pervers po download video porno, dhe nje door man po vjedh tapetin e fshirjes se kembeve te nje banor. Ndersa ne Shqiperi per periudhen janar - mars u ul perqindja e krimeve me 10% krahasuar me te njejten periudhe te vitit '92, dhe 58% krahasuar me te njejten periudhe te 100 diteshit te peste te qeverise se Ismail Qemalit 

Miresevjen ne parlament Beni dhe na fal sinqerisht per bezdine qe te shkaktuam.kush u ka thene shqipove se ata qe kryejne vrasje duhen futur ne burg?

Na vini ndonje foto se si festohet pafajsia e Benit, a i ngja festes se pafajsise se O.J. Simson????

Vendimi ishte prit me duartrokitje ne salle thon gazetat smiley

ohhhh, c'u kenaqa,megjithmen e tham dhe, oh c'u deshperova,prap megjithmen e tham!!!

Arsyeja?

U kenaqa sepse viktima e ka meritu plotsisht ate qe ka pesu,PLOTSISHT!

U deshperova se pra drejtesise Arben Frroku e ka meritu plotsisht me u denu,PLOTSISHT!

E ka meritu nji shef policie me u vra nga nje rob, kodosh kurvash ne Evrope dhe  pronar 'versiteti ne Vore? 

Jalla!

Qysh kshu?

Kallxona po deshe edhe ne! 

Jo kodosh kurvash, por shoku i Lumes, Mires e Zanes.....Kto femrat trajtohen me me shume perbuzje se 3 shporta me qep, domote e speca.

Lumja, Mira e Zana kane qene kushurinjte e tyre ose gocat e fshatit, me te cilat ishin rritur e kishin ndare buken e kallamoqit me gjize ne shkollen e fshatit.

E ka meritu nji shef policie me u vra nga nje rob, kodosh kurvash ne Evrope dhe  pronar 'versiteti ne Vore? 

 Po e ka meritu plotsisht,PLOTSISHT! Ky shefi vinte gjoba,du nje apartament atje,40mije euro ktu,kur i erdhi radha ktyre kodashavete te prostitutave,i ngeci sharra ne gozhde. Per te mbajtur autoritetin e vet,shefi rreh Frrokun ne prani te gruas dhe femijve,jose ishte trimi i cartun,po se ishte shef.

Tani,sot qe flasim asht ne pidh te sames,dhe mire asht atyku asht !

Edhe une kshu kam degju, qe ky ka pas dore. Fut e bjer robve si pa te keq. Rob te tille nuk para e kan te gjate ne vendin e shqipeve. 

pjeter, mos e luj se qashtu eshte e verteta.I dha shpi, i dha 30 nga ato dhe zu e i kerkote  tjera..Gjobvenes! E sakte fare kjo ! 

Dhe ti e di se kur qenit i vje ajo...,  gjoja, ku shko me bo cicin ne ven tkenu ! 

Jam teresisht dakort me sa shprehesh e pohon, ...me perjashtim te vendit te sakte qe ju pohoni ...se ku ka shku ! 

Po athere per car e paskemi anatemuar Ben Frrokin ne? Ai paska qene ne te drejte te zotit. Lamaj i paska ra ne qafe dhe ai e ka hek qafe. Frroki qenka per tu simpatizuar. Po prokuroria nuk paska dit gja qe Lamaj ishte mafi?

Soji i Arben Frroku duhet izolu per shoqerise,po soji i ati Lames duhet egzekutu,kjo sepse pislliqet,ndryshe nga frroku qe i ban ne kurriz te vet,soji i Lames i ban ne kurriz te shtetit.

Ben Frroku, President......ene leket e burgut kokerr me kokerr...ca kishte Tasi i Nanes me shume?????

Ben frroku ne burg,NE BURG,si thote Roni.

E kam than dhe nje here tjeter,ne kete shqipnine e sotme,ligjin e ban paraja dhe ai e ka paren ma shume se 90% e kesj popullsie,po paren s'e perdori per t'a egzekutu si e don "puna" ate qe sot asht i ndjere,po e vrau me doren e vet dhe bash mire ja ka ba!

Pjeter, e kena pa ne foto, Benin tu ja ly rroten Kulicit me shoqni, nuk qiti pushke si njeri i bese mbi te gjitha, pagoi majtas e djathtas mo pasi e izoloi ket komisarin.

Po gjykata thot qe eshte i pafajshem e llafet tona i merr era....po doli fajtor Marku ne Belgjike...problem tjeter se duhet me hup 1 jete.....

Fotoja qe thu ti,asht vetem vajisja e pushkes,me shti ne nje shenje qe kishte mburoje fort te mir,miku im. 

Sa per gjykaten,ata duhen egzekutu njelloj si Lamaj,sepse ne gjykimin e tyne ,ne baze asht "GJOBA" !

Une i shof gjonat ndryshe, ene kjo vrasja ne Belgjike ne stacion te trenit, 4 burra kunder njonit....nuk merret vesh kush i futi thiken mbi te gjitha pale heroizma. Sa per gjykaten, nuk e di, ndoshta Prokuroria ska mbledh te dhenat e duhura....skan qen bindes....prokurori shqiptare mo...vec me qit nonji lek anash. Per mu gjoba ven te gjithe, edhe prokuroret....Frroket jan tu pagu deri me sot.

Tash,une ma se nje here jam t'u than,frrokajve u qifte thiu nanen,po per pushken qe kane shti.u shterngoj doren.

po tirons ne ket mes pati i fije " mish dhije " ! 

pjeter, qe ai do veje ne burg kete ke me pa.Eshte shum e kopsitur situata ne vendngjarje, me prove shkencore , materiale dhe deshmimtare.Dul sot por ka me hy prap neser .Nga biseda me ate qe ka bere ekspertizen  ish drejtor dhe qe sot eshte avokat, kete me ka thene. Un i besoj atij se eshte njeri prej eksperteve me te mire te vendit.Ditet e fundit nxorri ne qarkullim edhe librin e tij shum voluminos  me shum rraste krimesh te zbuluara por dhe  jo . 

Eshte prove teper interesante ajo e telefonit.E nisi ne Elbasan ne nje makine , semedemek ne oren perkatese te ngjarjes ishte atje.Por 11 thirrjeve telefonike nuk u ishte pergjigjur ....sepse ishte tek veni , ketu ..

po me kujtoni mentor kikine ,sazan gurin qe ju bashkangjiten shoqerise civile te edmond vlashit te vitrines ne mbrotje te tyre..,ne mbrotje te rrahjes te studenteve nga horrat.....ngelet tu shpif si ata gjelat maje plehut..turp.

edhe per ty grava keshtu kam degjuar qe thone qe pasurite i ke me korrupsion ...se per mustaqemiun me siper dhe ronokompani ja u ka thene perenia ne v..esh.....po si nuk kini turp o njerez...ngelet si qemoti me te thena lart e poshte....pjetermustaqi duket qe e ka personale me te ndjerin se nuk po ngopete vrerin e tij.turp per ju.

Tek lagja ime para ja 10 vitesh ishin  3 vellezer qe rriheshin vazhdimisht nga shefi i policise se asaj kohe, madje njeri ka dal edhe ne lajme per kete pune.. edhe ishin te paster si bora, nuk dilnin xhiro neper Europe si personat qe po flasim.. Shteti shkarkoi Shefin e policise dhe se ka vra askush deri sot, vellezerit vazhduan punen askush s'vdiq.. Kjo eshte Democraci

ke aludu disa here ketu se lamaj i kishte vendosur "gjobe" ketij Frrokes.. cfare nuk me bind per biznese te ketij lloji. Per me teper qe Lamaj kishte "ndezur" aparatin shteteror per ta bere kete.

Ose Lamaj vepronte me grupin e zv/drejtorit te pergjithshem te policise, Kulicit, se nuk behet shaka me keta Frroket, ose ai vepronte per hesap te ndonje grupi tjeter (Meta, meqe Lamaj ishte nga ato zona). Ose, dhe ky eshte versioni im, Lamaj u ndesh me keta per ceshtje personale (inate) dhe/ose profesionale (parimore). 

Per versionin e pare, te interesit ekonomik, duhet te kesh prova, askund Frroku nuk ka deshmuar se ka pasur presion per zhvatje nga Lamaj. Gjithashtu, duhet te tregosh se kush qendronte pas Lamaj, nese nuk eshte Kulicaj. 

Prokuroria dobet, gjykata katran. Sesi do rregullohet sistemi gjyqesor ne shqiperi se di po me tipa si naço dhe jar qoftja skemi gje ne vije. Qeveria po sbo dot gjo se pushtetet jane te ndara dhe po fute hundet te qorton BE, vete ata po as duan te reformohen, vk me i llaf. 

Lajm i tmerrshem me verte.

Une them qe kur te behet deputet ky ta fusin ne komision te ligjeve qe te beje reformen ne Drejtesi.

Me lejoni tjua sheqeros pak diten pas keti lajmi te deshperues me nje lajm shume te mire: FRD-ja e ish Presidentit Topi po hyn ne koalicion per zgjedhjet lokale me Partine Socialiste. Dmth Koalicioni i Madh qe u be me i madh me hyrjen e PDIU-se, sot u be akoma dhe me i madh! 

Mos valle ka ardhur dita qe Koalicionit te Madh ti referohemi si Koalicioni Gjigand? Une mendoj se po! 

Ci do ata pabuksa. Parti me 9 votues. 

Joooo e ke gabim. FRD ne Tirone ka vota plot! 

P.s. Nuk e di Lizandri si e ka prit ket lajm. Ai eshte shume parimore ne politike. Nga ana tjeter, politikani me i suksesshem qe ka ardh nga fusha e matematikes eshte Kac Islami. Duket sikur egziston nje ligj natyrore i cili does not allow for math and politics to mix. 

“Rilindja Demokratike e 29 janarit 2014 hapet me titullin “Historia e Bamkës si spiun sigurimi dhe specialist ndërzimi” smiley

“marrëveshjet e Bamir Topit,  me komunizmin datojnë herët nga viti 1985, kur punonte si specialist ndërzimi në stallat e lopëve në Mullet dhe shumë shpejt arriti të ishte i privilegjuari i operatorit të sigurimit, të cilët i mundësuan të rrugëtonte jashtë vendit më 1987, si një i preferuari i tyre duke i dhënë bursë studimi. smiley

Sju vjen turp o Kapo, spiunin e Sigurimit ja shitet popullit si minister te qeverise Meksi, si nenkryetar te Partise Demokratike per 7 vjet e me vone si President te Shqiperise per 4 vjet?????. Kam faj une qe nxehem me ju pinjollet e Xhelil Gjonit e Ramiz Alise?????

Po pranej nuk e doni Bamirin ju o kapo, se i keni qit llafet se vetem 4-5 vjet ka qene i priviligjume nga komunizmi. Poshte 20 vjetshit me teser partie nuk te qasni ju. Amon shani e shpifni sa me shume se ner i boni. Njeri i vetem ne media qe Bamiri i ndihet borxhli o Fahri Balliu. Reklama qe i ka bo ai nuk ka te pagume.

    kapo, po ca ke me bamken o burre ? Akoma me tymin e tubit sobes, me qymyr,  te bari falliut dhe ti? Po e njohim qe femije ore ca mender sigurims,  Bamiri! 

   Un te du fort, por larg nga bloza ! Ti je intelektual i nje shkence egzakte qe gjerat i kerkon ne thellesi ! Kane te drejte ta shajne, more deri ke zogu i kotecit, pse po ben koalicion me te majten, ashtu sic Bamiri mundet tu kujtoje mollukrepsjen e tyre me liken.Por duke thene bedate te paverteta behen qesharake.Dhe shiko se nuk jane bere pake here .....pis ! 

Ca do merrte sigurimi prej Bamkes, mendjen apo poturet ? Ndaj te them si mik  i te mive, qe te konsideroj dhe je ! Rrifjau me koeficentin 0.9 ,  sa thone ...atehena ! 

Po ik o palle se bamiri ka qene me te gjitha 10 se ska unu nje dite ne mullet po gjithe kohen ne IKV ku ka qene dhe drejtor dhe pedagog ne fakultet. Boll me bajga e shpifje se veten tuaj beni pis. Ai vendi i gjykates eshte gjeja me e keqe per te gjithe ne.

se i keni qit llafet se vetem 4-5 vjet ka qene i priviligjume nga komunizmi.

.....deri ne shkolle te larte ene mund ti shpetije sigurimit ,por per specializim  jashte shtetit duhet te kaloje ne vrime te gjilperse o birazer ,te ishe i sprovuar dhe i besuar i partise me vepra jo fjale. smiley

kush t'i ka kallxu kto, mer? smiley

apo ke qejf me bo gallat?

Shi sa bukur i bi me spond Kapo, Berishes. I modh eshte, i modh!

un po munohem me e permbajt me stil o pra mooo... smiley

...e perdorni shume ket qe berisha ka ken komunist.Po na e dim qe Berisha eshte nje komunist i penduar qe ka 24 vite qe lufton pa kompromis kunder pinjolleve te bllokut .Po te ishte ndryshe  bashkohej me sorollopin tat dhe te plotesonte ene ty deshiren.

Ahahahaaaaaaaaaaaaaa, cer humori ke mer kadosh, nish je nish smiley

Po ku pendohen komunistet e Kulshedres se Kuqe a Derezi. E sidomos ai qe u perzgjodh nga dora e Xhelilit personalisht. Sa u pendua Kaqi me Dogjanin.

E di una pse nuk e doni Bamirin ju kamunistat e Shqupit, se eshte i vetmi qe ka prejardhje bejleresh e agallaresh mes jush e ju prish biografine komuniste. 

ja, me kto komente e prish, Kapo.

Nji i seres tate, i shkollum ne shkollat me te mira te Perendimit sikunder the para pak minutash, nuk duhet me ron ne nivelin e "sorollopit" te bashkbiseduesit, apo jo? smiley

Hahahhahahahaha luftoj kunder pinjolleve te bllokut. Duke bo xhiro me varke ne drilon. E paska sakatu komunizmin. 

...nuk ja dike hic biografine.E di kush ka qen per vizit ne shpi te Bamirit ? Atij qetrit dy maja gishtash i dha  dhe nejti i jave me doren hu, mos ja prekte kush se i hikte aroma e dores xhaxhit....

 

grave, m'qafsh kush ka qene per vizite ke Bamiri?

kerko  dhe shif intervisten e te vellait, ne televizion! 

Eh mer grave, kush ka nge me kerku kush i ka bo vizite Bamirit ne kohen e pordhes. Di me t'thon qe kto jan muhabete kot, muhabete vari teneqen. Dikur tek shpia ime vinte per vizite Themie Thomai, pastaj edhe Pali kur u bo minister bujqesie. Vinin per vizite ne 5 maj se xhaja im eshte deshmor. Tani ca me ben kjo mua , sigurims, komunist, spiun?! 

S'e ke kap thelbin e asaj qe po thote grava. Mos e vrit menien se e kishte me kapon ene ai e ka kap mire.

Përfundon takimi Rama-Topi

"Dua ta them pa hezitim që FRD është një parti e qendrës së djathtë që do të thotë se në politikën shqiptare mbetet në këtë spektër mbi bazën e parimeve shumë të qarta...tha Topi smiley

Qajeni me lot Tironen o kapo!

Grave te lutem mos ngatarro fjalen vizite me bujarine tironce. Per vizite te vje nje i barabarte ose te pakten i krahasushem. Kurse dera i hapet, ene i cape buke i jepet ene robve qe mund te mos jene ne te njetin nivel. Masnej dihet qe shumica e ktyne, bukeshkale dulen me tironcit. Po s'ka gjo. Tironci buken s'ta permen po ene maskarallikun nuk ta fal.

Liz, po lereni ore se ja fusin kot fare me Bamirin.Sigurims leshi .Nuk di a e njef Titi Topin, une eksm shok prej  vitesh.Familje prej ajkes tiranasve .Kur i duhej PD e mbante ne kry, tashti e hudh .Pse ore keshtu trajtohen njerzit ? Nuk kishin keta nevojen e vizites, por kush u vajti ...! 

Edhe i partise edhe i sigurimit sikur ncuk. Vetem ca raste te rralla. smiley 

Drejtesia foli. Per pak ishte duke u denu kot burri huj. Shijoje lirine zoti Frroku dhe pune te mbare ne parlament. Nje ere e re po fryn, ere nga ato te subway ne NYC.

Me e forta eshte qe Edi perjashtoi nga grupi i PS Markun se ofendoi Zhelen, Benit nuk ka ca t'i thote se nuk ka ofendu njeri. C'vete ore c'vete!!!!! smiley

me i llaf historia e tom doshit qenka e vertete

 

mark ffroku apo frroku, eshte totalisht i kap nga Meta. Plani per vrasje qenka i vertete.  Marku e mohon. qe te mos e dredhe ia kane ceshtjen ne dore. vellane ia nxjerrin nga burgu. vete ska nga tia mbaje. deshmia e tij do qendroje. kur te mbaroje gjiteh muhabeti i tomes kane me e leshu pasi ti pagoje mire gjyqtaret.  

 

nuk osh edhe aq variant i pabesueshem. me e pabesueshme do jete sikur te jete e vertete. meta osh ne gjendje me i bo keto gjojna nene keshillimin e baba takut. me pervojen e duhur per kesi skenaresh .... 

Lum ne per ty o drejtesia shqiptare, me prokurore dhe gjykates lule. Pikepyetja me e madhe ne kete histori eshte: Po ky Mark Frroku mer, pse nuk e beri vrasjen ne Shqiperi! Ketu i kishe paguar dy pare dhe ia kishe hedhur! Mesim per here tjeter.

Nje lajm te gezuar nga kjo fushe na e dha gjithashtu edhe vete kretari nr 1 ne parlament: "Ty Jozefine dhe Saliun nuk iu coj asnjehere perpara drejtesise". Jo se nuk dihej qe c'fare iu ka premtuar familjareve te te vrareve ne 21 janar dhe Gerdec e ka harruar me kohe, por tani e konfirmoi! 

.  

Nejse bravo i qofte Partise, e majti llafin, Marku mylli sqepin e i vllai u fal. Ja dhe ato akuzat ndaj Markut do dalin tym. Partia u jep doren njerezve te mire. Hajde Tom beje dhe ti kthesen, rrasjani Bamit se ai i ik eshte (besoj do ia lejne te zgjedhi midis nei fluturimi nga penxherja, nei carcafi a ilaci).   

Si ta bejne deputet ket fitiren e shemtute? Po biografia e keqe ????? lol

Per hajr. Ne koke te Markut.

“Të ardhurat që gjyqtarët pretendojnë se i kanë siguruar nga botimi i librave apo mësimdhënia do t’i kishin zili edhe personalitetet më të larta të letrave shqipe si Ismail Kadare apo Dritëro Agolli."

Per hajr edhe librave.

hallall figure smiley

po bej komentin e 69, mqs ka lidhje dhe me situaten...

Sipas listes, ky esht deputet.mjafton qe i vellai mos te shkoje ne salle per gjasht muaj

Ka edhe habere te mira mos u beni pesimiste.Liria pranon Arminen.smiley

Pas gjith kesaj historie nje gja bahet e qarte si drita se Ilir Meta ne lidhje me akuzat per perfshirje ne eleminimin e dy deputeteve eshte komplet i pafajshem . Dhe gjithashtu Sali Berisha i mban premtimet. Telenovela "to be continued"..... and is going to get a lot more interesting !

Big Grande Kaka . Po kush të kupton smiley

Bamiri paska punu ke veni ku u kap " Beu Saukut " A e kuptoni nëntekstin smiley

Kësaj radhe nuk po e shpjegoj Njente Kapo se po mësohen Qyl sholokët antikomunistë me talljet e tua që ua xbërthejmë e ua bëjmë lopka .

Le të provojë kush të kuptojë Grande Kakën pa këta Phallusët ..Olelet ..me Merqër e Frokër , Gërdec e 21 Janar . Po i japim edhe piknisjen ..

Po ( pasi ndalet pak , merr frymë thellë , zgjatet pak mbi tavolinën e Presidiumit dhe  Grande Kaka drejton gishtin nga JU )

na e dim qe Berisha eshte nje komunist i penduar...smileysmiley

Njente Kapo ti me të vërtetë të shkatërron dhe nuk të lë Brijnjë smiley ...Oooooooo O brinja .Mundësisht kush e kupton të na bjerë edhe shembullin e komunsitit të papenduar !

Big Grande Kaka ! I papërsëritshëm në talljen me sholokët antikomunistë !

Ironikisht gjykatat  perbehen by and large nga brezi I studenteve trima me flete te dhjetorit te cilet iu qante zemra per demokraci europiane ...

Gjykata eshte e kapur prej Sali Berishes .

dhe nga kreshnik spahiuu

Alabake .pak serio smiley

Askush nuk ka faj për gjëndjen përveç Mullarit të Mutit që ngriti Berisha me Rajersonin.

Ky sistem nuk është i përshtatshëm për Shqiptarët . Le të mundohet kush të dojë dhe sa të dojë . Nuk mund të përtypet një Sistem shoqëror e Politik i përpunuar e aplikuar me Gjak e mijra Vjet në Popuj që akoma nuk e kanë Perfeksionuar , si ndër Popuj që kishin çelë sytë por që ua zuri Berisha me Bajga e Baltë .

Kushdo ka mejtim mëndje Po Fakti që pas 25 vjetësh ne kemi Po të njëjtin qëndrim si para Dovletiti " kadiut ti rrëfsh paranë , ters e vërtit sherihanë " dhe ti shtosh praktikisht atë që ka ndodhë në Shqipëri tek përfaqësuesi më në zë i Krimit berisha

Për para shiti të anë " 

flet qartë dhe pa ekuivoke. Vërtetohet shënimi Enverit kur i erdhi propozim për Pak më shumë Demokraci

"Populli ynë është akoma pa kulturën e duhur për Demokraci "

Si regullohet ? Së pari me Ramaj . Ndëshko Ashpërsisht shkelësit e Ligjit pa dallim .Të tjerat nuk vijnë menjëherë as Pagat as rrogat as Këngërekët që më shumë janë CIC-lieta  se  Murzikë , e më vonë fare mbase dhe ndonjë Ka Çil që mund të hapë një shkollë ndryshe nga të Vekes. etj etj.etj etj  

Pastaj erdhi Xhibolja me Xhibolet me Dërstilat , Mullisët Rrënjasijt etj dhe doli se Shqipëria po mëson Botën si të kaloi Krizat , si të Orientohet etjj për të mos thënë për pëjetsat

E shkafja asht njaj Darvini or tie " dhe si ndozot dhe tye që argumenton Uljet në Hënë !

doktorro ky komenti jot i gjan nje fabule te bukur qe titullohet "Dhelpra dhe Rrushi"

Asnjeri nga ju nuk dyshon qe komisarin mund ta kete vrare ndonje ne konflikt me arbenin per ti prishur pune ne politike duke qene ne nje periudhe qe te gjithe e dinin konfliktin mes ketyre te dyve.

Mua sme duket aspak bindese qe beni pak kohe para se te kandidonte per deputet ta fuste veten ne kete ngatrrese me drejtesine.

Zgjedhjet ishin te sigurta qe do fitoheshin nga ps dhe beni shume mire mund te priste pas fitores e te hakmerrej me komisarin.

Habija eshte me ligjin ne fuqi?Frokun qe hyri brenda e zevendeson si deputet, Froku qe Gjykata e Krimeve te Renda ...e kerreu jashte ...! 

Sepse eshte i dyti ne listen zgjedhore ...! Republike cubash ! 

Frrok mora Frrok lashe .smiley

Paphos, dmth sipas teje , me shi, pa shi , njeri nga te dy do veje ...ne te ., ! 

Ilirit gjithe kete histori ia gatoi Berisha me Frrokun .

Sikur ta mendonin dhe nje here tjeter ate punen e targave...

Ishte me mire ne formen PU 23-76 se FR-546-KU.

Grave, kam pershtypje qe vera qe ke pire ne dreke nuk ka qene dhe aq e mire.

..komentues, si i tha ajo ...e mora vesh ku ma  hidhnje llafin ...! 

atëherë Arben Frroku mund t'i zërë vëllait të vogël, Mark Frroku, vendin si deputet i Kuvendit të Shqipërisë.

 

...ose: we will Frrock  you!!

smiley

Frrok me baby,

Frrok me all night long.

 

Fajin e ka Saliu!

Ej po per ca na duhen gjykatat neve? 

Sa i ngjaka Al Capones ! 

Image result for al capone

po pra liro ! Ketij ! 

Al Capone gjithmon dilte nga burgu, i pafajeshem ! Po te ishte ne Shqiperi Al Capone sot do te ishte president ose kryetar Partie smiley  

Rrokade Frokesh ne Parlament

...dhe  nëse vëllai i tij Mark Frroku, i cili është arrestuar për akuzën e vrasjes në Belgjikë, dënonet, mandati i deputetit që lihet bosh në Parlament, i kalon pikërish Arben Frrokut, i cili është i dyti në listë.

...bo bo bo ci ka gjet shqiptaret e shkrete .....nuk shteron joooo   aleance e qelbesirave.

"Rama-Meta vrasin per te dyten here komisar Dritan Lamaj"..shkruan komandanti ne FBsmiley

Prap ja fute sholokëve antikomunistë  i nderua Njente Kapo smiley

Po sikur antikomunistët kanë marrë nismën për dekriminalizim me Fakte e Vendime Gjyqësore kanë thënë smiley Edhe Babsqapi deklaroi se " po po zotrie .Që nga unë i pari pas Jozefinës të ikim në se jemi të kriminalizuar "smiley Me këllcaska Pordhësh shoku Sali kë nuk vret po me Plumba di kur gjuan ...smiley

E Grande Kaka e ...Pus i pashtershëm je . I merove sholokët . Mëshirë o burrë . Më të lehta !

Po nga e tere kjo histori dhe me 100 e ca komente asnje nuk po thote ca gjera qe duhen thene para te gjithe ketyre tralalave me dengla qe shume po satirizojne kete vendim.

E para, mua me duket se kete "gjeme" po e sjell prokuroria, me ose pa dashje, por qofte edhe nga mungesa e profesionalizmit ..... dhe prokurorine  si tha ai trimi..... nuk ua solla une, por e gjeta mes jush... Prokuroria e sotme, nese une po hamendesoj, qellimisht i shpie deri tek burimi por nuk u jep uje... sepse uji eshte bere pis nga vete ata...Ata vete nuk arrijne qe ti kopsitinmire gjerat dhe Gjykata me lehtesi ua hedh poshte... Shembulli klasik i pisllekut te KLD per ate gjyqtarin nga Shkodra qe eshte sklerotik dhe nuk e shkarkuan, tregon degradimin e ketij institucioni,ose paaftesine e nje mediokrri si Nasipi.. qe po na sjell me siguri nje tjeter avion te rrezuar por jo me 150 veta por me nje shoqeri te tere...

E dyta te gjtha çeshtjet e rendesishme, apo te bujshme, jane rrezuar lehtesisht nga gjykata.... edhe kete tha ai trimi.... e gjeta ketu mes jush....edhe po ta marrim te mireqene se prokuroria e ka bere mire punen e saj... ... ja .....per 4 minuta diference, qe ti nuk e justifikove po ta liroj Frrokin....

Pra te gjitha çeshtjet e bujshme si Frrokratt, Doshet, Fullanat apo edhe Bitrajt, edhe pse kane ngrene jo nje luge por me kazane çorbe te felliqur perseri gezojne "shendet" te plote pasi mbrohen nga precedenti Basha, nga precedenti Gerdeci apo 21 Janari.

Por kryesorja eshte risia qe po sjell Rama. Ai eshte shume i qete dhe nuk nderhyn fare ne tere keto procese gjyqesore, si ndaj te veteve si Gjika apo Doshi, ne antipod me Berishen qe u doli ne mbrojtje si Metes ashtu dhe Mediut Bumçit e Rulit me shoke.

Por kryesorja eshte qe sot lufta kunder krimit korrupsionit ka filluar te marre nje dimension te ri... se deri ku do arrije kjo mbetet per tu pare, por kembengulja e qeverrise per binjakezimin e FBI eshte shume shpresedhenese..

Por kryesorja eshte risia qe po sjell Rama. Ai eshte shume i qete dhe nuk nderhyn fare ne tere keto procese gjyqesore, si ndaj te veteve si Gjika apo Doshi, ne antipod me Berishen qe u doli ne mbrojtje si Metes ashtu dhe Mediut Bumçit e Rulit me shoke.

Shiko te te tregoj nje histori te vogel. Kur po behej gjyqi i Fatos Klosit minister Drejtesie ishte nje grek i pavarur. Ky therret ne zyre gjyqtarin e i rekomandon si me lezet deshiren e Nanos ne kembim te nje licensimi per notere te gruas se tij. Imazhi i atij ministri ishte pozitiv keshtu ne popull, bile per 5 vjet keshilloi dhe Bamir karagjozin si president per pune drejtesie. Se si ka mbaru ajo puna e drejtesise e ke thene vete me siper ... Besoj te kujtohen bemat e KLD-se se Kreshnik Xhelit.

Ruaju nga zhgenjimi !

Kjo historia qe na e ka fajin per cdo gje Turqenia nuk shkon.

 ....heshtja e Mark Frrokut është blerë nga Rama dhe Meta pikërisht me dhënien e garancisë për lirimin e vëllait të tij, Arben Frroku. Deputeti i PD-se Halimi tha se është e paprecedent që paktet kriminale arrijnë të mbyllin një vrasje të një komisari policie. “Vendimi i pafajësisë për vëllain e deputetit është sot në sytë e të gjithë shqiptarëve, një vendim që ngjall dyshimet më të forta se është diktuar nga qeveria, për të mbyllur pazarin për çështjen Meta. A u ble heshtja e Mark Frrokut, me lirimin e Arben Frrokut, i cili me gjasë do të ulet në krah të Edi Ramës në Kuvendin e Shqipërisë?

..ke haru qe Qeveriu tani do ti japi ene nje demshperblim te mire per ditet ne burg

Popull qe nuk respekton demokracine !! Kjo eshte demokracia !! Ky eshte sistemi !! Kur gjykatat flasin te tjeret heshtin !! Vendim i pa ndikuar fare nga politika e korrupsioni !! Tjetri ka para e ka avokatin me te mire qe e nxorri pa lagur..nuk eshte kaq e cuditshme ne sistemin kapitalist-demokrat !! Keshtu qe punoni apo merruni me cfare te doni qe te beni lek te mos pefundoni si ata qe e hane gjithmon,por te keni shpresa se mund ta kaloni edhe po te vrisni se u shajne nga motra!! Sistem jo i perkryer, por me i mirei i mundshem ..kane thene ca e ca...!!

He mo se per te miren e Ceshtjes eshte. E c'eshte nje apo me shume Frroker para Saj.   

Berisha: Shpërblimi u dha, do të lirohet dhe deputeti

 

Provat e rrëzuara

1 Dëshmitari i mbrojtur – Fatmir Vladi ka dëshmuar në gjykatë se ka parë Frrokun në makinën nga e cila u lëshua breshëri armësh drejt kryekomisarit. Gjykata thotë se Vladi ka ardhur te vendi i ngjarjes pas katër minutash

2 Qelizat telefonike – Akuza pretendonte se Frroku ka qenë në makinën tip BMW, ndërsa pas ngjarjes kishte hipur në makinën tjetër drejt Kapshticës. Gjykata thotë se në momentin e vrasjes, ai ka qenë në Sauk

3 Ekspertimet kimike – Gjurmët e barutit në pallton e Frrokut ishin një tjetër provë për akuzën. Ndërkohë, gjykata thotë se, duke u bazuar tek eksperti, nuk provohet 100 për qind se janë mbetje baruti

4 Përgjimet – Në konkluzionet përfundimtare, prokuroria kishte shkoduar disa telefonata të përgjuara. Gjykata thotë se akuza ka gabuar, pasi përmendja e 12 shisheve nuk kishte vend në këtë çështje

Avokati: Kërkojmë dëmshpërblim – “Jemi të kënaqur me këtë vendim. I ndjeri ka pasur lidhje edhe me shumë persona të tjerë dhe prokuroria duhet të kishte hetuar edhe në pista të tjera. Besoj se do ta orientojmë në këtë drejtim për të kërkuar dëmshpërblim”

edhe ADN-ja jote nuk e ka probabilitetin 100% te jete e jotja, sepse eshte gabimi i matjes, gjykata nuk e donte probabilitetin 97% por 100%? medet

E boni Bajerni Ngadhnjyes!

nuk po flas per kete ceshtje sepse nuk di shum po me vjen inat se si nuk e kuptuan nje her shqiptaret qe nese drejtsia nuk funksionon ateher do te vuajne te gjith dhe femijet e tyre edhe femijet e femijve te tyre. pra drejtesia eshte baza e shoqeris qe funksionon ku mund te ndertohet me vone familja e gjith tjerat. pa sistem funksional drejsie nuk ka as shqiperi as mender

100 nga 123 komentet ketu jane ekspertiza te pavarura prokurororesh falas nga interneti...ky i kerkoi kaq para, ai e rrahu duke e goditur me grushtin e majte...keshtu qe mire ju be. 

Gjerat si ligja dhe shteti (qi do rilindej aty pari) jane te teperta ne keto muhabete. 

smileySihariq Sihariq . Drejtoresha ka marrë Vendim të ri . Reformë !

Dërstila po reformohet dhe do na vijë me përmbajtje të re . Lejohen dërdëllitjet nën ritmin monoton të përleshjes Grave për lloin e Leshit gjatë larje-tharje , tjerrje-drugosje , ( qi do rilindej aty pari ) smiley por do të kanalizohen në Ligje .

Gjerat si ligja dhe shteti (qi do rilindej aty pari) jane te teperta ne keto muhabete. 

Hallall Xhibole ! Edhe me Humor smiley

Ja kshu , rane malet u ngriten  halet. Hajde flisni kush eshte me i forte sot ne Shqiperi, i ndershmi qe propagandohet aq shume apo felliqesira

cdo dite e me shume me mbushet mendja se rracen e kemi kthyer ne rrac m..ti

Njeriu I mire eshte I dobet .perendia ne Librin e shenjte thote:

"I looked for someone who might rebuild the wall of righteousness that guards the land. I searched for someone to stand in the gap in the wall so I wouldn't have to destroy the land, but I found no one.

kange gjaku
Ia rrembeu shatin nga dora e ia nguli ne koke
Ra viktima i vdekur ne vend , pertoke.
E varrosen duke genjyer se i kish rene nje gur prej qiellit
Vrasesi vazhdon te krekoset e te kerkoje kryet e vendit.
...


Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).