Artan Bajraktari, shef i Zyrës së Interpol Tirana dhe Laureta Alla, specialiste, janë lënë të lirë sot nga Gjykata e Tiranës. Ata u arrestuanër shpërdorim detyre, pasi u ndaluan nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme, për mosinformim të kërkesës së ardhur nga Belgjika për deputetin Mark Frroku. Gjykata vendosi detyrim paraqitje.

Avokatët bënë me dije se ka qenë vetë prokuroria që ka paraqitur si prova për të akuzuar Bajraktarin emailet e tij për drejtuesit e ministrisë dje të policisë, ku ai njoftonte ardhjen e kërkesës, ndërkohë që praktika zyrtare kërkon protokollimin e informacionit. Mirëpo tanimë çështja nuk shtrohet fare në aspektin procedurial, kur vjen puna për të ballafaquar përgjegjësitë. Drejtori i Policisë Artan Didi dha dorëheqjen me arsyetimin se nuk është informuar nga Interpol Tirana dhe për pasojë ai largohej duke marrë përgjegjësi morale. Emaili në fakt provon se ai ka qenë në dijeni të kërkesës dhe pas tij edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili nuk mund të dalë sot e të deklarojë se Artan Didi nuk e paska njoftuar.

Po bëhet e qartë se edhe Didi edhe Tahiri kanë qenë në dijeni për kërkesën, ndonëse jo në rrugë formalisht zyrtare. Ndaj edhe loja e telefonit të prishur që po bën ministri nuk ka më kuptim. Nëse do të kishte moralin që i atribuoi dje vartësit të tij, Didi, Saimir Tahiri, i cili sot është takuar me ambasadorin amerikan në Tiranë, duhet që të japë dorëheqjen.

147 Komente

Nese Didi dhe Bajraktari vertetojne se Ministri ka marre njoftim dhe i ka hyre lojes se manovrave politike ta jape doreheqjen qe c'ke me te.

Nje minister eshte shume me pak i rendesishem se trupa e policise e cila demotivohet nese shikon se po e perdorin politikisht.

Nese te gjitha keto qendrojne, dhe nese Tahiri jep doreheqjen, do ta gjenim veten perballe nje precedenti historik. Gur themeli shtet formues.  Dhe te mendosh se sa lart e kane ngritur pjacen nga ku e lane minjte e gjirizit; nga vrasjet ne bulevard, rrahja e komandantit te gardes, cadrat antitankt e nderrimit te tytave... Nga ana tjeter duhet te sherbeje edhe si nje katalizator, gjithmone nese ka koqe, per ta ber denimin e kriminelit e shpures mision jete. 

Ika tani ti fus nje pshesh endrrash me kos...

kos nga uji i ftohte ne tepelen ai, Bame. smiley

"kos i leshte" - ke degjuar?

Kom nigju e kom provu. Lipide si ato nuk gje gjekuni. Nuk te shkulen, ndac nga gjuha e ndac nga rrobat!!! smiley 

c'osht ai ven i bekum atje, e?

pronaret e vjeter (leberit origjinal qe e kishin pronesi ne kohet kur prona  kish nje kuptim e teskere) i kom ne rrethin e ngushte familjar smiley

qendra e botes: nje vrap pele e ne gryke te kelcyres, nen sarajet e Ali beut, ku fillon rruga per parajsen nr 1 (permet, leskovik, Eden). nje vrap tjeter pele e je ne Virua-gjirokaster e qafe botnore (parajsa nr. 2).

rri, rri ne US ti (dhe un bashk me ty). s'ke per t'jetu 800 vjet or jo, kot t'rre menia... smiley

 

Mos me ngacmo!!! smiley Njelem tu ndertu boten...

per ta ber denimin e kriminelit e shpures mision jete. 

Katnari : Shoku Nano do na e ndertoni nje ure te re ?

Nano u pergjigj : Shko mer ik pirdhu ! smiley

Pa fillimisht sic e the vete, duhet te shikoje nese ka koqe vertet.

Quhet doreheqje apo heqje nga puna?

Gjithsesi eshte nje hap perpara nga gjirizi qe permend ti.

............dhe nese Tahiri jep doreheqjen, do ta gjenim veten perballe nje precedenti historik. Gur themeli shtet formues.Dhe te mendosh se sa lart e kane ngritur pjacen ................

 

smileysmileysmileysmiley

Po ju jeni te papare fare, ju te habisni smiley

Falemnderit Bama per humorin. smiley

Pyetja jote ngelet prape pa pergjigje: Si ka mundesi qe ka kaluar kufirin duke pasur nje urdher arresti?

Mire keta ketu po andej ste fal njeri...

Visha, avokati i Frrokut dje tha qe nuk behej fjale per arrest nderkombetar. ( edhe ai supozonte )

Megjithate detajet do dalin te Premte te plota kur dosja te kaloje ne gjykate perse eshte fjala sepse atehere bie sekreti hetimor. Deri tani jane hamendje.

Eshte njelloj si puna e atij gazetarit te News 24 qe tha qe une kam emrat e 6 veteve qe i survejon policia per ceshtjen Santo por nuk po i bej publike per arsye hetimore. smiley

Nuk ka nel katnar pa bere gazetarin dhe nuk ka nel vitalist pa bere analistin. Dhe e kam fjalen per ate origjinalin qe i eshte kundervene Aristotelit dhe Sokratit  me i liber qe po trondit boten. smiley

Po qe nuk behet fjale per arrest besoj edhe une, ky tipi ka qene ne Amerike thote, duhet te kaloje minimumi dy tranzite ate europian dhe ate amerikan.

kompanite transmetojne listat e udhetareve vendit prites qe me perpara, e kishin identifikuar qe ne ajer.

te jene te gjithe vitaliste keta te kontrolleve?

Visha kembengulte dje, por sic ta thashe duhet pritur te dale e dhena zyrtarisht ne media. Ajo bie ne doren e avokateve diten qe ata do njihen me akuzen zyrtarisht.

Prokuroret e kane mbyllur para komisionit te mandateve me: eshte sekret hetimor. Te gjithe te tjeret i kane hamendje.

Ama doreheqja e Didit verteton implikimin e interpolit ne kete histori. Kush ka faj te ndeshkohet. Mua me intereson qe mos kete histori me tyta te ndryshuara apo letra te fallcifikuara.

Ne kete kuptim reagimi i Didit me la pershtypje te mire, megjithate duhet prit deri sa te dalin letrat.

E ka pasur emrin te shkruar gabim ne urdher arrest nga Belget. Sistemet ne pikat kufitare nuk kane sinjalizuar pra kur ka kaluar ky kufirin prej kesaj. Thuhet....

Didi burr me mustaqe. Nuk besoj qe di te hape emailin.

ja pra, kjo ishte loja... u sakrifikua Didi!

...ndërkohë që praktika zyrtare kërkon protokollimin e informacionit. 

robi ka shpik email por ka shpik dhe protokoll

ka shpik edhe uacapin per ate pune!!! i pe ato komunikimet kaci-nofullmortja? 

jo nuk i kam pa!

Ne esence Toshin po e denojne se o Don Zhuan, thojne qunat smiley Dmth bijte e eterve, si vet eterit te denojne edhe per 3.1415926535897932384..th.

foli mor troc Ronit, sic po te sugjeroj edhe une: po thone qe toshon po e denojne si karderr, sepse kopulonte nje grua ministri, te cilin ministri nuk e gdhendte aq mire sa toshua. ceshtje te skulptures me i llaf smiley xhelozia mashkullore qeka me e tmerrshme se ajo femnorja. kshu del nga opozita dat kom dhe kompani, zgjatimet me vija te nderprera te seksionit per dezinformim te ministrise se puneve te brendshme te republikes popullore socialiste te shqiperise londineze.

boh c'na bone. sa qesh gati me bo dy gram pun smiley

btw, dje kom nigju jack bruce se ashtu qe i muhabet (70 vjetori i clapton)

O PF!

jo, jo, hic, asgjo ... smiley

smiley

 

smiley Ika se ka dal nje diell i bukur perjashta. Dite e persosur per te la leveret. 

jo mer Ron jo... se eshte kollaj te besh konformistin, te zgjuarin, eventualisht trimin e guximtarin, nga interneti....
po ketij robit i ra per "fat", i madh ti bjere ne dore te parit patatja e nxehte Frroku... dhe duke ditur qe Frrokajt kane vrare already nje komisar policie (pak a shume si ky robi, kupton ti) por vrasja nuk e pengoi aspak Frrokun te behej deputet , madje ne mazhorance, ka vendosur besoj tua kaloj me stil, pa protokoll daulle e gajde, eproreve te vet ... shume i zgjuar ky robi!!!.smiley

Belulo ky stan kete bulmet ka, se nuk eshte komisar ne Norvegji besoj e dinte qe ne filliim qe mos Frroku dikush tjeter i ngjashem do i dilte para heret a vone...

cpo me thua lungomare..?! -pikerisht se Albanie nuk eshte Norvegji.. dhe pikerisht sepse per te ndjerin komisar Lamaj "ajo Belgjika u be sebep" .smiley. dhe sepse Frrokajt jane kriminele, vrases te shumefishte, por tashme edhe me pushtet (deputet biri botes), ky Bajraktari ka gjetur menyren me te mire per te mos u konfrontuar me ta..
e perseris, djale i mençur!

e morra sikur e kishe per didin komentin, ky tjetri normal ndjeu qe vinte ere e keqe dhe la punen...

Mund t'ja kete derguar edhe me protokoll zyrtar, mirepo shkresat e letres fshihen shume me kollaj se informacioni qe ngel ne servera. Zgjuarsija e ketij nepunesi eshte qe pervec protokollit e ka nis kete informacion edhe me e-mail. Po ndodh dicka e piste fare ketu, per te fshehur gabimet e tyre, eproret jane duke u munduar ti shkaterrojne jeten nje njeriu. Se kjo nuk eshte thjesht ceshtje humbje pune.

ju ca trapi botes me specien tone, shpresojme ti vene deri ne fund ketij muhabeti

Gazetar jo profesionist i Respublica.

Alla e Bajraktari lirohen sepse Gjykata sheh qe nuk eshte kryer veper penale te justifikoje ndalimin por kane detyrim paraqitjeje ne gjykate  .

Po qe ka mundsi qe nuk ka urdher ndalimi e ekstradimi nga Pala Belge per Frrokun.....atehere cfare ka???? Pse Frroku nuk arrestohej kur dilte jashte Shqiperise??????

Edhe ne rast se do kishte urdher ndalimi nga pala Belge, Bajraktari e Alla, nuk kane autoritet te ndalojne ekstradimin se nuk mund te ekstradohet nje Shqiptar automatikisht pa pasur marredheveshje paraprake.

Urdheri i arrestit te Bajraktarit dhe Alles eshte firmosur nga Llalla. Eshte perplasje Tahiri- Didi apo Llalla-Didi ? Rendesi ka qe te dali e verteta e njerezit te mos e hane kot si gjithmone.

Po Tironco, kjo eshte pika si ka mundesi qe nuk eshte arrestuar nga autoritet e kufirit?

Mos ka pasur thjesht kerkese hetimi dhe jo urdher arresti te mirefillte...

Kjo eshte edhe mbrojtja e Frrokut, qe une kum leviz rehat fare e ajo ceshtja eshte hallve e ftohte. Po nuk ka rendesi kjo...ceshtja eshte pse Llalla arrestoi nji te Sales e nje te Tahirit...kur per Gjykaten nuk ka veper penale te denueshme me arrest....atehere cfare ka per Frrokun???? Po qe frroku mund ta shtyje ne Gjykate Belge edhe nja 4 vjet per ato curvat e travestitet qe drejtonte e si perfundim mund te dale i pafajshem ??????

Me pak fjale, politika duhet te presi vendimin e gjykates Belge ene ca vjet e te shofi banditet e   tjere Shqiptare per te cilet gjykata ka marre vendim te formes se prere.

Shum i zgjuar ky frroku. Mirditor mo. E pa qe ju vun kunder socialistet dhe direkt implikoi tahirin ne historine e tij. Shif si fillun ta mbrojn direkt. Po sikur kshu e sikur ashtu.

Ky skandal nuk mund te mbyllet vetem me nje te krefve te mustakeve te Didit.Ai bashke me ate qorrin me PHD duhet te dalin para drejtesise dhe atje te tregojne se ka pas apo jo dijeni edhe Rama .Ristani i ka te mjaftushme provat per ne gjyq,per lidhjet e  Rames me krimin. 

Ristani,Ristani

mbuloje koken me jorgani..

Ne gjykate po ben mek,mek, mek... jo eshte opinion i opozites jo i IMI . jo leshi. jo preshi..

Ec aty Kaposhiiii.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WQZqJ_-WAO8

 "I don't e-mail,” South Carolina senator Lindsey Graham said. “You can have every email I’ve ever sent. I’ve never sent one.”
 

" Une nuk i lexoj e-mailet e mija, do thote " Sa i keqi ", - duhet te me ishin derguar ne rruge zyrtare, si p.sh. morse code, telegraf ... telegram etj, etj ".

Tahiri shoke tahiri

Nga ministrat me I miri

Ku eshte xake hazerxhevapismiley

Mire o mire PO del qe Tahiri e paska dit e se ka vene ujin ne zjarr.

Lere halen thuji ketij me te mirit, po hiq qe aty doktorrin, fabriken e jashteqitjes, se jo mbi menge por edhe mbi koke ka per t'ja bere ndonje dite.

Shteti Arbnur Kuplara

I qova imell thote, si ni deputet po na lyp Belxhika! Xhykata ja qu' .

jo po ja qova me teks mesigj. 

Ibret Jalem! smiley

Ska nevoje Shqiperia as per eksperte FBI as per gje, mjafton te mbeshtesesh trupat e policise dhe e bejne ceco si ne kohe te merhumit.

Zilia e shqipove ndaj atyre qe kane para eshte mjet me efikas zbulimi se sa FBi,CIA ,Mossad e te gjithe agjencite e zbulimit te marra se bashku.boll shko tek klubi I fshatit dhe pas tekes se dyte meson historine e fisit te Frrokajve qysh nga koha e ilirevesmiley

Po prandaj them o Alba, spo flasim per hapesira te medha, aq eshte Shqiperia jone, territor i vogel per tu kontrolluar...

Alba, ky komenti me ka shtu 2-3 muaj jete. Te ofroj te marresh nga ditet e mia, me konkretisht 1 jave.

Artan Bajraktari doli i pafajshem, kurre nuk e besova qe mund ish kthyer ne dallkauk. Cun tirone me taban tjetri jo long groshe. Te fshije sumen me letren e doreheqjes Did mustaqepordha. Kushesi si e ka hallin por e shet kot si akt qytetar doreheqjen, nuk jepet doreheqja se ra nje pike vaji mbi uniforme qe u pastru brenda nates me capak Tide. Kurre nuk e kam pelqyer. Gjithmone ka per te patur nje njolle goxha te madhe mbi shpine , ate te vrasjes me doren e tij te Flamur Pislit. Shifni videon makabre ne YouTube. Nje njeri qe vret me aq gjakftohtesi nuk mund te jete menderisht normal.

Dajosh, as Bajraktari e as Alla nuk kane dale te pafajshem....jane penalizu me burg pa te drejte....por jan me detyrim paraqitje ne gjykate....

Te shofim cdo boj Llalla....se nuk eshte didi qe lesho urdherin e arrestit... ose Llalla do terheqi urdherin e arrestit ose kta do dalin prape para gjykate. Mos u habit nese Didi eshte ne krah te ktyne per ate pune.

Ste pelqe Didi??? Po nje njeri normal nuk merr policine ne nje vend te mbush me kriminele ku edhe opozita e pozita kane kriminele ne rradhet e tyre. Didin per Allcak e vune, e pavaresisht se une me Belulin tallemi me te , punen e tij sja mbante me e bo me mire a me keq ndonje sumsqut. Didi me mire me u largu se po ta them ne nje vend te mbush me kriminele dhe eksportues kriminelesh ne Europe, nje shef policie sduhet me u mbajt me shume se 2 vjet se osht gjynof.

Ndoshta ke te drejte por nuk besoj se Didi eshte i vetmi qe mund ta beje ate pune. Them se kushdo qe ka deshiren per te punuar dhe ndergjegjen te paster mund te beje edhe me shume. Me allcake nuk shkohet sh larg, jane thjesht band aid te momentit. Ndoshta Didi e permbushi misionin dhe ju dha shqelmi. Vend me pisanjos nuk e bo nona. Edhe gjeja me e tjeshte koklavitet sikur te jete nej ekuacion i pazgjidhshem.

Po nuk e merr njeri qe nuk eshte allcak...ene band aid...per momentin puno....se mos kemi punuar ndonjehere afatgjatesisht....deri tek zgjedhjet lokale e kena pas vizionin.

Ne Shqiperi ke zona ku punesimi eshte vrases me pagese...vetem ne Angli, prokuroria jone ka cuar letrat per 496 vrases shqiptare te arratisur ku autoritet angleze kane lokalizu 8-9. Fut ene Anarkine mbarekombetare..... injorancen lokale....dum shtet ligjor e jo shtet policor????????...kur skan per te pas ene ca dekada asigjo.

Eshte e veshtire puna e policise prandaj deri me sot keto 25 vjet jan vra 250 police e 2-3 politikane....Shif cer heq policia e shkret kur policia e bashkise e policia e shtetit shofin shtremet njoni tjetrin. Pa nderhyrje te forte nga jashte nuk mekembet shteti aty, fundi i fundit per ne garancite me mbijetu si shtet jane nga te huajt, se Baballaret kan gjona me te medhoja me nda.

Respublica e Muç Pagëzorit smiley padka dal ke Muzeu tu pyt ku esht Pesmbdhjetkatshi smiley

Koha te japi doreheqje?
 

Jo, aty te vuje si qen, ta perdorin deri ne fund. smiley

Nder ministra me i miri

emri tij Saimir Tahiri

A i ka derguar e-mail edhe  prokurorise se pergjithshme e ministrise se drejtesise?Nuk e kuptoj perse ka shkuar deri ne gjykate..mjaftonte nje e-mail.. Keta ose jane ose bejne budallin..p.s. Tahiri e dime qe je cun i ndershem e do te besh perendimorin parimor,por kam nje lajm per ty..nuk ekziston perendimori parimor ne polici e ushtri..e ke vetem ne filmat me te cilat je rritur..kur nuk je i zoti te mbrosh as njerzit e tu nga nje bande curvash e lamashesh..ik pirdhu.. hajt se ke per ti a pire lengun modelit perendimor ne ate shoqeri,kane per te te respektuar shume po lere...ja si respektuan dorheqjen "perendimore" te atij kopukut tjeter ..!!

Nuk ka ndjekur protokollin... 

Eshte nje qasje e rrezikshme qe i behet prangave ne duart e ketyre dy individeve qe perfaqesojne ajken verioro-katolike me prangosjen e nje zbatuesi te Ligjit..Bajraktari me gjithe respektin duhet se paku ti kerkojme ndjese.Kush prej jush do dilte kunder sistemit te trasheguar pavaresisht postit dhe rroges mjerane kur perpara i del dosja e nje individi qe nuk dihet sesa 0 ka konto bankare dhe qe vjen i ricikluar nga vemja lexhendare dhe tashme i shitur si Biznesmen i suksesshem megjithe eren kunterbuese te kembeve qe te can hunden..Mos harroni te dashur Korist FrrokShqupist vellai i tij akuzohet per vrasjen e nje Komisari Ligji..

Po nqs Bajraktari del i pafajshem? Si mund te heqesh nga puna dike qe ende nuk eshte deklaruar per fajtor nga gjykata?..

Ne fakt kjo shpjegon dhe sumen e "Xgjuet " te Bajraktarit qe ka lajmerue me IMAIL ..ose mardheniet qe krijuan InteliDjentet e shkurreve pas 92 " Eshte problemi Juaj" "Lol" .."tung " dhe "Hajt se flasim ".smiley

Ketu nuk behet fjale per shkarkimin e nje Nepunesi te rendesishem , biles as per nje Nepunes Poste . Nje percjelles IMAI- L-esh nuk eshte ndonje Post kushedi !

Mek mekve te Tastierave ...smiley

Nxirrni perfundime se ne cfare grope Haleje e ka lene cdo strukture administrative sali Qenefi ose Mut Burri i Mut Shtetit , per te kuptuar se nuk eshte kollaj dhe eshte teper e veshtire te Spastrosh influencat dhe bythat e 'xgjuara " te 'tij .

Duhet filluar qe nga zgerdhirja e Yjeve te Gazetarise Reiz Shurra e Vjollca Gerverja me prezantimin e PARE te QVERISE se Sqeperve ne Mars 92

Portofolet u ndane .. Ate te Presidentit e mori Kryekarnavali , Kryetari Hajduteve , Intriganteve Grabitesve dhe Injoranteve Sali Ram Berisha .

iBerishistet te behen Gati per nje Rishkrim Shteti e Historie ..se Diktatura zotrie ...

Ne cdo rast yf Zylyfet smiley te jen ne resht te Pare . Mbeshtet sulmin LefTKopeja me Pampersa ( ku eshte smiley

eshte bere zakon tani keta dy vite qe prokuroria te hetoje per ndjekje penale nepunesit edhe per procedura adminstrative qe udhezimet parashikojne paralajmerime per largim nga puna apo te tjera ndeshkime, por kurrsesi ndjekje penale.. sidomos kur nuk ka pasoja financiare apo te tjera per shtetin.. si mund te denohet tjetri se nuk ka njoftuar? .. ta ka thene edhe avokati, ato jane te regjistruara ne sistemin TIMSS, edhe nje mut gazetari ka akses ne ate sistem... 

njoftimi me email z. Idrizi eshte njoftim zyrtar me ligjin e dokumentit elektronik, permban firme digjitale ose elemente te tjera zyrtare (domain e qeverise etj.) qe e bejne te vlefshem si komunikim zyrtar... ti je me kohen e shkresave i nderuar, ku te dridheshin leqet te beje ndonje shkrese se ishte dokument apo kalonte ne 100 makina shtypi perpara se ta firmoste ministri yt i atehershem Beqir Balluku, qe te morri te keqen. 

 ..Avokatët bënë me dije se ka qenë vetë prokuroria që ka paraqitur si prova për të akuzuar Bajraktarin emailet e tij për drejtuesit e ministrisë dje të policisë, ku ai njoftonte ardhjen e kërkesës

....mbase Bajraktari nuk i dinte lidhjet e  Markut me Ramen.Perfshi edhe Doshin ata ishin kupola e PS.Miq për kokë, që Rama i përdori për të ardhur në pushtet, dhe ndau me ta pushtet deri kur përplasja e madhe për hesape e pazare doli jashtë kupoles. Më tej, i përdori dhe për të mbyllur procesin ndaj ortakut të tij. Rrugët e tri shokëve nuk u ndanë për asnjë parim apo moral. Rrugët e tri shokëve u ndanë vetëm se ligjësitë e mafias janë të këtilla. Padrino të flak në fund për të mbajtur karrigen e tij.

Shiko Bulkth ...Une te kam thene qe ti nuk kupton per cfare shkruan ..po gjithsesi i Pranueshem smiley

Harrove qe jo me shume se para dy prurjeve na referove tek nje Ligj Kushtetues zotrie mbi Pergjegjesine e Personave ..etj etj .Po PPU eshte dhe nuk ka kuptim te jemi serioze , aq me teper kur komenton dhe ti edhe Rapadami edhe LefTKopeja . Po te pakten thuj vetes para se me shtype "Ca du te them " smiley

Keto Pordhet e medha me siteme TIMSS ose  Hajt se Flasim smiley e kane sjelle kete gjendje edhe midis njerzve qe Paguhen per te njetat Pune edhe ne Nje Ndertese , ne Nje Kat e ne nje Zyre Ndoshta edhe midis Raporteve Eprore vartes .. Dhe me ato shkresa Formohet nje Akuze . Po ti ngateron si duket urimet per Ditlindjen qe i dergon partise Demokratike me Ismail qe nga USA qe mposhti kulshedrene kuce , e cila  te denonte me shkresa e deshmi , raporte e dhenie llogari .

Bajraktari dhe ajo tjetra nuk duhet te shkelin me ne Poste qe kane rendesi administrative ne Jete te Jeteve , ne se do Shtet . Po qe se do Brohorime sqeperish te "xgjut " e ke mire me taten . Biles po vonon dhe sh.Gjembi !

Teknikisht per Prurjen por edhe per ty si Fendyell qe je e meqe ke qejf te dish gjojna te mBedhaja mer jahu te shteteve Moderne..

Nje raport tek eprori ka edhe nje Kolone qe quhet Detyra me afat te cilat i merr vartesi pa Ismailet e tu zyrtare te shtetit te Mutit te Mut Burrit te shtetit sali Qenefit !

Dhe ne ato afate eshte i Detyruar te raportoje per rezultatet ....ose ne shtetin e vromave qe perfrytyron tie te ...beje Ismaile me ja " fut eprorit "

Ky bajraktari paska qene kryetar i # Rilindjes ne njesine 9 ne Tirane.

#Rilindje. myllni hunet.

Cdo gje vete vaj.... tash e dy vjete....

Edhe me vaj 8 vjete para 2 vjeteve.

Askush nuk e pretendoi ate, por ka nuanca te tjera midis te bardhes dhe te zezes.

kane shperthy pusetat e jo mo puset.

..Avokatët bënë me dije se ka qenë vetë prokuroria që ka paraqitur si prova për të akuzuar Bajraktarin emailet e tij për drejtuesit e ministrisë dje të policisë, ku ai njoftonte ardhjen e kërkesës

Tani, qe vete prokuroria paraqiti si prove(smiley) e-mail-et e derguar nga drejtori per eproret e tij, duke rrezuar pandehmen, qe "ata lart" s'dinin gje, fajin do mbetet jetim per ca kohe.... por ne te Rilindjes, kemi lajme me te rendesishme ama, ne kemi sjelle FBI-ne ne Tirane smiley dhe gjithashtu, ne fund te fundit, cfaredo qe te bejme dhe çbejme ne, bemat tona nuk mund te krahasohemi me ato te llahtarshmet e "djalit te Sheqeres". 

Makso e kuptuat me ne fund qe duhet me u revizionu apo do e merrni vendimin ne 2022.

Kapni ndonji EuroSocialist a Kristi Pinderin per qafe, se u shpraz vapori tek Shqupi. Sdo njeri me u pa mo ne shoqnin tuj.

Euro(pian) dhe Socialist(shqiptar) jane dy gjera qe nuk mund te qendrojne bashke. Te pakten ne aspiruam per Europen, atehere kur ju na kyçet jashte saj. Tani dilni e na thoni qe vetem ju(ne) jeni te liqte, kur para ca kohesh na thonit qe : 'ne jemi te liq por ju me te liq akoma' dhe ca kohe me pare akoma  thoshit : ' do na kerkoni ne, kur te vine keta qe do ju lene te flini urave dhe te vdisni per buke'. Ju jeni si ai cakalli qe ben kerdine duke bertitur gjithe kohen "ujku, ujku".

Makso nuk ju ka akuzu njeri per ujk se ujku ha nga nevoje dhe ka respekt per ambientin, edhe  cakalli ne vargun e Food Chain eshte i domosdoshem.  

Pyeta se mos e keni kuptu se duhet me u vecu nga i Pabesi qe qit pushke mbas perdes se Kryeministrise, mos keni ra dakort me i dorezu drejtesise Gerdec Tritolistet qe bon lek ne kurriz te kalamojve te fshatarve, apo ne fund te fundit do izolonit Sekretarin e PPSH, te 8 Nentorit, 1968. Une harrova qe ju i sollet ish-ministrin e Ramizit ne parti, Kaqin mos u ndjente vetem.

Thone qe Cuni i Sheqeres ka vu bast me Ramiz Aline e Xhelil Gjonin qe do rri ne krye tuaj, 42 vjet sa Enver Hoxha, sihariqin ja ka cu dorazi Merhumit, vete Ramizi. I bi deri ne 2032 me Cunin e sheqeres. Mir ka edhe ca kohe.

Nderkohe vetem Republikanet, partia tjeter e Xhelilit, ju ka mbetur ne  vathe, dora vete ministri Duka. 

Sa qef pa opozite o Tironc!

Ben cfare ti doje qefi Edi Rames.

Pasi ju betonizoi Tiranen dhe i thate faleminderit duke e rivotuar disa here,tani as nje km rruge nuk po nderton Rilindja juaj se sic duket po mbushni xhepat.
Perseri faleminderit vazhdoni te thoni,edhe kur tju dale perseri Likja me EdRamen ne video duke bere ndonje pazar,merruni me Berishen qe tani ka celsat e kashtes.

Elektrik i ngaterro i cik temat. Une merrem me fakte e jo me pallavra kripto-komuniste. Te isha ne vend tat, do e grisja teseren e partise qeshkur u bo Vip Kaqi me komunistat ne PeD. Kurse momentin qe ne PeD u bo King Maker Zeni me JamArberin, sdo i thosha mo njeriu qe kam qen ne ate Parti. Bile kush do ma kujtonte do ju adhnosha e sdo i flisja mo me goje.

Sa per Betonizmin, e kerkuam vete e ju lutem Palloshit per ate pune ne gjunje....i thame na e prish Shpine e Qerpicit se dum 3 apartamente e nji dyqon. Ca prej nesh e shitem shume shpejt token dhe leberit e camet e qut ate pronen e kaluan nja 3 here neper duar. Me Palloshin u prishem se papritur bllokoji ndertimet dhe vuni ca rregulla mbasi trecereku i Tirones ishte bo lomsh. Baza e Bamirit, jan kta Tironsit qe Palloshi si la me betonizu mo a u zune me fisin e nuk arriten me ra dakort me ndertuesit. Tani te ardhurit qe skishin as i pellembe toke me te drejte do ankohen se Palloshi sla gjelberim a parking ne kome, por ene ne kishim te drejte me u kap i cik. Palloshit shaje sa te dush por eshte per cudi punetor ne ate ambjent Socialist dembelash.

Makso nuk ju ka akuzu njeri per ujk se ujku ha nga nevoje dhe ka respekt per ambientin, edhe  cakalli ne vargun e Food Chain eshte i domosdoshem.  

Pyeta se mos e keni kuptu se duhet me u vecu nga i Pabesi qe qit pushke mbas perdes se Kryeministrise, mos keni ra dakort me i dorezu drejtesise Gerdec Tritolistet qe bon lek ne kurriz te kalamojve te fshatarve, apo ne fund te fundit do izolonit Sekretarin e PPSH, te 8 Nentorit, 1968. Une harrova qe ju i sollet ish-ministrin e Ramizit ne parti, Kaqin mos u ndjente vetem.

Thone qe Cuni i Sheqeres ka vu bast me Ramiz Aline e Xhelil Gjonin qe do rri ne krye tuaj, 42 vjet sa Enver Hoxha, sihariqin ja ka cu dorazi Merhumit, vete Ramizi. I bi deri ne 2032 me Cunin e sheqeres. Mir ka edhe ca kohe.

Nderkohe vetem Republikanet, partia tjeter e Xhelilit, ju ka mbetur ne  vathe, dora vete ministri Duka. 

Persa i perket 21 Janarit, une nuk e di kush e terhoqi kembezen dhe perse, por une di, qe ata protestues shkuan atje dhe kur kryetari  i tyre tha nje dite me pare, qe do te kete kufoma. Dhe per cfare kauze? Pergjigja eshte per korrupsionin e atij, qe po keta protestues, kandidate per kufoma, me vone do ta votonin ne nje mase te madhe. Prandaj mos beni sikur ju dhimbsen   ata mjerane, qe i sollet ne shesh per ti kurbanizuar.

Persa i perket Gerdecit, per cfare konkretisht e akuzoni Berishen? Per hedhjen ne ere te nje biznesi, prej te cilit(sipas jush) bente miliona? Ju e dini shume mire qe ai ishte nje aksident(per te mos folur per sabotim) dhe si ne rastin e pare, pozoheni sikur i vetmi hall qe keni, jane viktimat, me njerezit e te cileve, talleni me cinizem qe pse perseri votojne Berishen. E  pra ata e dine  qe stisjet dhe marrezite tuaja, per te implikuar Berishen ne ate fatkeqesi, nuk jane te verteta dhe kete e dine gjithe njerezit e ndershem.

Pastaj, ky "Djali i Sheqeres" dhe sikur te ishte demoni qe ju e shpallni, nuk perfaqson  demokracine vete, ai eshte lideri i nje partie, qe e zgjodhi  dikush tjeter, perkunder juve dhe nese ne kemi bere gabim, na lini ne ta ndreqim. Ju nderkohe nese jeni te zote, provoni qofte  dhe njehere te vetme, nje mekat te ketij "krimineli" dhe ne ju japim fjalen, qe nuk do organizojme asnje 21 Janar dhe nuk do hedhim ne ere, asnje depo, deri ne zgjedhjet e ardhshme. Ne do presim me qetesi, derisa  ju te mbyteni vete ne zullumet tuaja.

maks, kjo puna e qasjes drejt Evropes sa vjen e behet me e komplikuar ! Dhe asnje fije per faj te ndonje shqiptari, makari sikur ...te ver llapes ! Per krejt te tjera arresye .

telenovela rilindje sezoni i dyte drejt zhvillimeve te reja, mos e humbisni ne Ppu channel

tani kjo pune ashtu eshte smiley po eshte tjerrur kaq shume sa po harrojme si filloi. ai blendi nuk po na ben nje rezyme te ngjarjeve ne forme analitike. pastaj jane keto historite e dashurickave te tomes, kthimi mendjeve te burrave te zakonit. ehhh u lodha. 

Belul, kam pershtypjen qe Didi nuk eshte edhe i kesaj edhe i asaj por vetem i asaj smiley Ai i shkreti e hapi WhatsAppin po aty s'kishte mesazh nga Bajraktari.

Këtu mbahu jo tek bëlbëzimet e firaunëve me zyrtarizma .. Jo për gjë po Beluli ka qenë  burr zakoni smiley .Si i tha  plaka..

Korba Belul se si të vjen zëri ? Po pse me këtë zë do të Urdhërojë kom Sulua nga SHQU-p të vërvitesh mbi tela   ..

Ku ta dinte i ziu që një Parti e një InteliDjencë e tërë që ka buisur rrugëve do kish thënë ..

Rri o Belul se kështu me Telofon malli .Prit prit kur të dalë Imeili .

Megjithse kam bindjen do e kish kërryer ndonjë tjetër Beluli se i njihte fshatarët .

Te Ismaili mbani shpresë JU ? smiley

U bo lemsh kjo pune, pune qe tregon paaftesine e qeverise dhe nenpunesve te saj. Kam frike se po i del kallai Rilindjes. 

http://gazeta-shqip.com/lajme/2015/04/01...

“Gabimet” në kërkesëNga ana tjetër mësohet se dy “gabime” të bëra në dokumentin e Interpolit kanë shpëtuar deputetin Frroku nga arrestimi sa herë që ka kaluar kufirin jashtë Shqipërisë. Mësohet se në urdhërarrestin ndërkombëtar të Interpol-Brukselit të datës 8 janar 2015, mbiemri i deputetit është shkruar gabim, nga Frroku është bërë Ffroku.Të dhënat e tjera kanë qenë të sakta.

smileysmiley

Po keta jane estrade or estrade

Un  nuk kisha asnje medyshje se ai djali do delte ! Dhe e shpreha  qysh ne fillim.Didi e dha dorheqjen sepse ka pergjegjesine qe heshti pse nuk e vleresoi ose pse ka fol me Frrokun vete .Nuk mund te jete pa gje , neglixhense ose e rastesishme kjo  . Ai duhe te mbaje pergjegjesi dhe jo te kaloje me nje fjale ..." pse me ka njftuar me e.mail dhe jo me shkrese" ..! Po ca beri ti derdimen, me nje barre musteqe , kur lexove  e mailin? 

Si keshtu, kaq lehtazi ? 

Po eshte shume e thjeshte Z. Grava. Frroku ishte deshmitar i Doshit, qe kur mori vesh se paska leter porosi per te, ndrroi versionin e ngjarjes, si edhe vete durimi qe ishte personi qe i ishte bere porosia. pse doli kjo leter porosia kaq vone nuk e marr vesh, ca di frroku me shume se ceshtja doshi qe e paskan rujt? 

Po ja ...sipas graves, c'ka bërë kur e lexoi emailin?

mbasi lexoi emailin, e palosi kater here dhe e futi te corapet smiley

Jo sipas meje mo po sipas tij duket se     pa qe mungonin....dy presje ! Drejtori i Pergjithshem ! 

More grave...po mos ka derguar dhe ai dy gjisht email gjekundi?

U be teater kjo pune.smiley

Por çthua o Zeqo, mbiemri i deputetit është shkruar gabim, nga Frroku është bërë Ffroku, ti vazhdon e qesh. Ata per pak e arrestuan, por do ti qe ishte me fat ai, ja kishin shenuar emrin gabim. Por nga ana tjeter qeveriu nuk dinte asgje, per ideal te partise, sepse ai debili, ai drejtori i interpolit, ai maskarai, vetem nje e-mail te thjeshte dergoi tek eproret, per kete ceshtje, pa folur per ate maskareshen specialiste, ate Loreten, qe e mbylli shkresen ne sirtar .

Te pakten ne aspiruam per Europen, atehere kur ju na kyçet jashte saj.smiley

E moj Xhibole te vish te lexosh se cfare ka ngjare / do ja marresh me te qare .

Presidenti Firmës dy M del që ka aspiruar për Europë . Ky qe mbushi rruget me te pëgëra qe te shkelqente si Europian dmth bixnesmen Klasi , paska aspiruar per Europen smiley

Te vish te lexosh dhe shume te baravervitur me Imeile neper Duar e Ulerima , Protesta madheshtore Historike rrugëve e shesheve me në krye Rapadamin

Rama dot nuk na pengon ? në Europ me Imeile do shkojm / Rapadam rapadam dipi dopa / me Imailin i futëm ke Gropa

Do vesh duart ne koke e do ikesh si e marrë e piçMenjtuar duke thënë .

"Ma paskan zëvëndësuar Leshin me Imailet Po pse për këtë e krijova Dërstilën Unë ?

Të qaj hallin për perëndinë që dhe Heretiku e ka si shpirt . Kanë dalë shkurexhijtë e fshatrave me emra Ismail dhe kur digjojnë Imail ..bërtasin

Ku janë gërmat që vendosin shtetin Ligjor .Ku është S-ja ? Çfarë bën Shteti smiley

Po ja ta pyesm Graven: mirë Ffroku, po kur ke 1 alias, 2 alias, 3 alias, te bejne deputet apo te vjen emaili?

do ti tunden themelet maxhorancs tunden themelet maxhorancs tunden themelet maxhorancs themelet maxhorancs themelet maxhorancs maxhorancs maxhorancs

 

Ah, tani e kuptova une (me vonese kuptohet) pse na u be pyetja: "Si ja arriti Kina?". Dmth qe te qartesoheshim per emailin.

Ne te njejtin kontekst - me ca mbaj mend - ja thane edhe Rames kur ishte ne Kine qe i ishte permbyt Tirana, se ishte kryebashkiak atehere. 

Po ja ta zeme se Didi me mustQe di shkrim e kendim, po email di te hapi valle? Po ai djaloshi nuk e ndoqi me vone kur smorri pergjigje se mos email kish shku ne spam? Po Loreta kujt i ka derguar email me pare? Me i cu Didit email eshte i cik me e shajt nga Nona, por nga krahu tjeter i fundit qe u morr me ket Pune ishte komisar Lamaj.

Ene ti beso se e hap emailin? Mos i ka shku ne Spam? Po mir po nuk u ndoq mo ky email nga derguesi apo kaq ishte e mjaftueshme? Ore ta morrim vesh ka informacioni ka pas ky interpoli se po e morrim si te ditme?

Ka fillu dekriminalizimi derrce, mbas Doshit e Frrokut ka llafe qe do e haje dhe Ffroku.

Po jo mor Swed jo, po sepse e hengri Ffroku shpetoi Frroku.

Me i cu Didit email eshte i cik me e shajt nga Nona

 

Ouuu, e hodhet poshte Didin, tani qe dha doreheqjen? Cudi, ju e mbanit si specialist te mbaruar, tani s'dika me hap as e-mailin. Cudi, vertete cudi. 

Ironia dhe cudia nuk eshte tek aftesite, po te fakti qe per here te pare, mbas 70 vjet shtet (50 komunizem dhe 20 e kusur demokraci) provohet sa frike ka njera pale e shtetit ti tregoje dhembet tjetres. Nuk ka guximin nje shtetar shqiptart akoma, edhe ne shekullin e XXI, t'i fuse dy kembe me nje kepuce, vrasesit apo hajdutit me pushtet. Edhe pastaj diskutojme si ja arriti Kina, apo perendimi.... Kemi drejtorin e pergjithshem te policise se shtetit qe ka per detyre me kap vrases e hajdute, qe po qe ne rruge po i kap, ama po qe ne parlament ndrysho puna.

po pse ne ç'vend te botes kane guximin te denojne te opozites ?

po ca opozite ore. ketu flitet per mafia e droge, ti thu opozita. 

Didi u vu si specialist ne terren per derrat tuaj me tritol e kallash. Ate nevoje kish vatani, por kto lojrat me email dun jurist per mu. Aq me shume ene takim koke me koke me interpolistat. Ti meno se Didi fillon Pune me briosh e late ndersa kontrollo emailet?

Po ku e di une i shkreti, une me zor ju kuptoj, po mos ma vi re, une vetem tritol e kallash di te perdor. Per cfare briosh dhe late e ke fjalen ti mor lal?

Didi viktima e rredhes , Tahiri nuk jep doreheqje sepse i merr Didi te gjitha persiper , keshtu do hajne koken e vet nje nga nje , Drejtori i Interpolit ne kete rast nuk kishte pike pergjegjesie , shume i pregatit , socialist i mire .

Ca thu o burr, po ku kishte kshu skandalesh ne kohen e Nokes. Po pse budallenj ishin kokat e policise athere qe mblidheshin te Totoshja nat per nat dhe sqaronin njoni-tjetrin. Jo email, jo lesh me qime. Na ta maj me dore tashi Didi.

Ku kishte mender byth Interpoli te hapte goje ne kohen e Nokes mer daj .

Po c'thoni o, pse koqe ishte Didi ta prekte Hotmail-in me dore? smiley

Nuk mbaron kjo pune kaq kollaj vetem me nje doreheqje.

Ktu Jam dakort Makso, pas 3 mujsh kur te fitoni zgjedhjet do i sqaroni kto gjona.

Po ju sikur nuk do ta leshonit ate pa gjak, apo nderruat mendje?

Gjakun e keni ju per tradite Makso, vec Cunat e Mamurrsit ju mjaftoshin. Po sikur po ndryshojne gjonat, me kollaj do fitojne Bojaxhiu me Duken, pa per ju mjafton familja nparti deri 2032 pa se kush fiton skeni mo pune ju. Jo bo i boni Naze Kristi Pinderit e Nick Xhelit.

"Gjykata vendosi sot qe Drejtori i Interpol Tirana , Artan Bajraktari te lirohet dhe te rikthehet ne detyre "

Po Temeja i komanduari?

Sajmiri te ece ne gjurmet e Lul Bashes, ish-ministrit te Brendhsem qe dha direkt doreheqjen sapo mori vesh se u vrane 4 vete ne Bulevard

 

I lebetit .Më vje keq për ty që konsumohesh me Presidentin e firmës dy M.Një individ që ka idenë e Partive sipas përfytyrimit të biznesit personal në " ndarjen copa -copa " do pak vështirësi për tu kuptuar smiley

Teknikisht edhe për ty.

Posti i Hajdarit nuk ishte , nuk ësht as nuk do jetë, post 80 lekshi siç e përfytyrojnë sholokët që kanë argumente mer jahu , nisur nga përvoja jetësore  , ku shquhet Presidenti firmës Dy M. që na ka sjellë Demokracinë  smiley . Hajdari nuk ka të bëjë as me " osht çun i mirë "

Po kuptove kaq ke kuptu edhe me kë flet .

Hu më hu e gardh me gardh këta bëjnë kilometra të tëra me gomerë të pangarkuar ! Apo nuk kanë fantazi dhe për Kompjutera smiley

O tempora o mores more smiley  Komunistat ne epoken e e-mailit smiley

smiley 

Shtyp tjetri Del Del Del shtat here qi te dali emejli, nuk del per qamet smiley

Tpakten traktet u hashin ne momente delikate po kto, smiley

smiley trakti kishte peshe e vlere tjeter. email eshte si ato letrat higjenike. 

-o shef Didi, te kam nisur nje email.

- e mire ja ti them sekretares ta sjelli lart smiley

 

E hangri dhe drejtori i Postes me duket. 6 muj me ardh imejla smiley

po pse kot e dah doreheqjen ai i postes para dy-tre mujsh. arsye personale tha. 

Llogarit tashi sa lexohet posta elektronike per bilbilfryresit e korrupsjonit smiley

Pranej pasken pa dash me e fut kabllin e internetit nen toke kta?! Me mçef faktet smiley

Na jem të makinës së shkrimit .. Po kur vonoheshit Jue i Berishistët ..e boshim dhe me dorë . Phallusin nuk do e lejshim pa punë . Le të merrej me tonin me dorë ! Pse ça keni më shumë JU ? Edhe i Berisha nga tanët është . Po Ju e mani sekret , si u ka përdorur kur i vononit makinën e shkrimit smiley

Berisha dhe iBerishistët e fillun vonë Kompjuterin . Ne të Bllokut e fillum nga 73 .Po qe se habiteni se qe kinez , nuk ka problem se keni diskutu ke Grava për Kinën ...

Ooooo ... o Brinja ...smiley

Mos vdekshi kurrë o Admina ngae gjen këtë tufë Lyrashësh laramanë , si batalionet e stomaqeve të prishura të hitlerjurgen ...

Me të vërtetë DIELL ua bëftë !

Mos na i HIq të lutem se jemi si Jozefina që "qa kur ja heq "Babasqapi ..spikerfonin smiley

Apo nuk janë dhe shakator ..bëjnë shaka shokëni smiley

jalla opa rabadibidibidopa jalla opa

e lujma lujma belin, te çoj lala emailin

Shpetim Gjika doli i pafajshem.ja pra qe korrupsion nuk ka .edhe nese ka ai dodh diku larg andej nga Zimbabveja por ne ansje menyre ne shqiperi..smiley

o manipulus lajmesh pse genjeni mo, ku di gje tahiri dhe rama per kete pune.. ku e din ato cbehet nga interpoli... ta dinin ato qe kishte dosje ne Belgjik ai nuk e benin depotet, as ato 7 mij eurot kontribut qe i lejon ligji per partine nuk do ja merrnin.. Frroku eshte genjeshtar, kshu e cilesoi edhe prokuraria jone qe sgabon kurre.. asaj si shpeton asgje, as genjeshtrat e frrokut qe mashtori me te padrejte keto djem te shkelqyer.. dhe po e pati then prokuroria eshte e vdekme qe ka genjyer, imagjino, prokuroria merr vesh kush lidh 2 tela te vegjel pa leje dhe e plas brenda mos marri vesh qe frroku genjen.. turp tju vij qe keqorientoni opinionin me keto lajme, dhe doni te nxini faqen e kesaj qeverie qe edhe shpellat e arinjve i ka bere te pasigurta per kriminelet shkruante nje shoku im dje ne facebook

Ore Belul, mire Pjeri s'e paska cuar shkresen e Belgjikes, po edhe ti paske fshehur Hollanden.smiley Mos me thuaj qe e kishe cuar lajm tek peshku e s'ta nxorren. smiley

Pas arrestimit me buje te Bajraktarit, propaganda e dendur e maxhorances, u mundua te  fshihte faktin, qe gjykata jo vetem e la te lire ate, duke mospranuar asnje akuze per te, qe do te sherbente si mbulese, per autoret e vertete, te mosarrestimit te Frrokut, por u munduan ta kalonin ne publik, me nje fjali te tille:

 Gjykata vendosi detyrim paraqitje.

 

per te krijuar pershtypjen, qe ai ishte  gjithsesi fajtor, por ne fakt gjykata vendosi rikthimin e  tij ne pune, duke i nxjerre mediat  servile te pushtetit zbuluar ne perpjekjet  e tyre patetike, per te mashtruar publikun.

Lloj Lloj aluçinantësh mund të gjenden me Intervista e komente . Si të huaj nga lloj lloj fondacionesh ashtu edhe nga ata që Komenton Kaç Islami smiley Ama  jo kaq cilësore si të presidentit të firmës Dy M . Kurrë . Duhet ti ketë bërë përshtypja Hobeistes LefTKope që po e vërvit pa rreshtur si Pampers biles të palidhur mirë ..që kullon . . Bile-bile më cilësor se Halimi supës që e di se

asnjë dokument nuk mund të mbahet në sirtar qoftë edhe një minutë pa urdher nga Lart smiley

E po kështu mendonte dhe Hajdari se qe në shtetin tuej dhe çonte Ismaile i nderuar Halim supe. Kur digjon këto BOLE Hipokrite , axhamij e mashtrues , llafazanë e hartues hartimesh ,me në kry atë Gliuhësoren e Fishtës alias Jozefpërckën ,  ka me vërtetë një Admirim ABSOLUT për " Epopenë e Ballit Kombëtar " të Perlës së vetme  në Shqipëri Sh Musaraj,  për të përcaktuar këtë kategori buzëshpërvjelurish.

Ku ish der dje , kjo farë Sokoli ... smiley

ose ndoshta ta përsëritësh për momentin edhe thënien e Konicës

Shqipëri të kam dhier/  si nuk të njoha asnjëherë !

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).