Claudio Giardiello, i akuzuar për çështje mashtrimi në biznes ka hapur zjarr brenda sallës së gjyqit në Pallatin e Drejtësisë në Milano. Në momentin kur avokati ka shpallur tërheqjen nga çështja, i akuzuari ka nxjerrë një armë dhe ka shtënë. Pas vrasjes së avokatit, gjyqtarit dhe një personi nga publiku (i dyti në publik dyshohet të ketë vdekur nga një infarkt) Giardiello është larguar dhe kapur rreth 26 km larg vendngjarjes.

26 Komente

"Kush ben ligjin?"

Gjynof qe nuk u gjykua ne Shqiperi Claudio .

Une e di qe spektatoret dhe deshmitaret lejohen te hyjne me revole dhe mitraloza ne sallen e gjyqit, po i pandehuri...!!!

per nje cast u gezova...thashe se kishte ndodh ne Shqiperi.

Ja pershendetje njehere nga allemanja e pasur, per fat te keq personi ishte ne falimentim i mbushur ne borxhe dhe kur je plot ne borxhe e pazgjidhje ka probabilitet te larte te besh gjera te tilla.

Vrau gjykatesin, ish avokatin e tij dhe ortakun e tij, kaloi kontrollet i armatosur duke perdorur nje teser gjykatesi fallco.

 

Gjynah te gjithe

Ndonje padrejtesi ketu ne mes, apo thjesht...? Nese thjesht...turren e druve gati.

    Ca ka ndodhur keshtu more njerezit tane qe bete tutje ? Mos duhet te brohorasim; hajde shoqeri njerzore hajde ! Eshte i tere sistemi i ngritur mbi padrejtesite, korrupsionin dhe imoralitetin.Ky sistem eshte  i pushtetit te pakufizuar  e te pakontrolluar te gjyqsorit.I gjithe globi, me nja dy tre perjashtime vuan prej stresit ardhur nga  konflikte te panumurta, ku truri peson difekte te pariparushme.Jo me te varferit qe perbejne mbi 80 perqind por edhe te pasurit vuajn prej konfliktit shoqeror dhe qeverisesit, pjelle te vet sistemit.

  Para ca ditesh kur ndodhi lirimi i Frrokut vrases prej gjykates, un thashe qe mbase do kete filluar te veri pak mend sistemi gjyqesor kur te vriten ne mez te dites ca avokate seksere dhe ca gjyqtare.Ne Milano me paska degjuar ky italiani.Ketu nuk di kur do ndodhi, se qe do ndodhi kjo nuk diskutohet.

  Vrases eshte sistemi dhe jo ky italiani i quajturi Claudio...! Duhet shembur sistemi qe te mos kete me Claudio vrases...! 

     Po ju bej me dije se ne gjith Tiranen time e tuajen, ne gjithe Shqiperine, ...ne te gjithe Globin, mileti eshte cartallosur dhe o flet me vete tere diten, o flet me dike tjeter kot fare, me celularet qe nuk pushojne minutin duke i bere mutin cdo gjej njerezore prej te njerezishmeve qe nuk di a i mbani mend.Jetohet vetem ne boten e sms- ve  ne nje telemani  prej moshes 6 vjece e deri sa u bie alcajneri ....Te gjithe me koken mes dy duarve ..,

Interneti ja gjeti ilacin per te shpetuar borgjezine ...Por njerezimin ....JO ! 

Ke te drejte me ate qe thua Grave edhe ne Itali keshtu po komentohet nga njerezit qe eshte nje lodhje e pergjithshme dhe situata te stresuara dhe pazgjidhje, keto impakte keshtu degjenerojne per fat te keq...

Keto lloj lajmesh jane pune muti...

Bota ka tet miliard njerez. Seciliti i dhimbsen te vetet...

/ra nji avion ne France, u mbyt nje anije ne Kore, u dogj nji ndertese ne Bangladesh, dikush vrau me thike pese studenta ne Kanada...

Te drejte ke, po italianin e kemi fixim qe kur kthenim antenat per ta pare fshehurazi smiley

Iku dhe Lungomaria në Itali të rivendosë situatën.

O shum Flamursha o shumë Niksha na çatë torvelën me tërë Kuptimin e Fjalës ..dava Burrecësh ..përjashtuar Lungomaren se e kemi krahinor smiley

Po hecni mer me nji se nuk Ju dënon njeri . Mbetët si Alba me zamete pas ..Në tre thërret rroftë Enveri në katër rroftë Balli .Hiqeni Fiçorrin nga Suma . Njonit për lezet edhe i shkon . Po ça bohet kështu .Po e ktheni si në kohën e Plakës që u sëmur dhe kur hapi sytë i Uruan Lindjen e fëmijës.

Paska ardhë Koha mos me i besu as Preshit ... thae  smiley

Kot i fryni këto . Kanë ndodhë dhe do ndodhin . Kur nuk është  drejt e Dërstilës sh.Xhibole , të paktën bini ndonjë nga këta përrejtë psikikë në profil ,  ta nxjerrin muhabetin tek ..Prodhimi armëve zotrie .. e ta bëjnë të larmishme me argumente e kundërargumente smiley

jo jo skane nevoje per mua keta e zgjidhin vete, u themi nje llaf te mire thjesht se na gjenden kur kemi pasur nevoje.

situate e ndere idriso ka ik truri miletit dhe kur qahen keta, ne kushedi ca duhet te bejme smiley

Kemi Xhibolen për ksi rastesh .Vjen pak e thjeshtë , po duhet kuptuar mirë . I fut nji nga Perandoria Qin nëpër Mur kinez dhe del ke Irani . Po si pëlqeu mazllëmve i bo i telegram bHelulit për Obamën smiley Se osht dhe sahakatore e bon Batuta pa jo për gjo , dhe them se këtë situatë mortore e kthen në gaz e Hare .

Cfare le prapa e gjen perpara ti.kaubojsat e Coles ia bene bam njendizajsmiley

Nuk quhet po nuk bëri shaka edhe Fore vër vër vër vër vëri ! Apo je e njëjta smiley

Per te qeshur ka pak besoj se ne te dy rastet flasim per njerez qe u vrane (pa dashur te bej moralistin thjesht shoqerore), admini do kish bere mire ta sillte si rast se nuk eshte gje e vogel ajo qe ndodhi...

gallate e madhe Ka plas..., u çkul mileti...çiftja bam e zagari ham.

mire qe kemi peshkun na llafos se ketej se Ka rruajtur njeri...gjer me nashti!

iku ajo kohe , Obama te te dale perpara, i thu ik iher se mke  zan rrugen se billat e mia smiley nuk vijne n'emer tat ene u qella  per n'pune !

qe iher koha llogjeve , ydi ydi kush na pyti ka merdhif

Kohe depresioni shpirteror smiley

Pjer, pse kaq me depresion ju andej nga europa! mos ka te beje gje koha me vransira!!?

Zeqo, e qysh u errte ju aneja more ? Se mos juve aneja ...u shkon anash  dhe bytyn diell, ajo qe thote Pjeri ! 

Aaaa grava ketu ko jam une eshte diell 24/7 me perjashtim andej nga behari qe kemi ca vransira tropikale, me ata te veriut llafosu.smiley

Sidoqofte njera nga pjeset ..teshtitet ! 

Pjer, miku im, depresioni eshte crregullim " mekanik", prishje burgjshe,  qe ndodh ne pjesen e siperme fare, te trupit.... ! Shpirti i shkrete vec e vuan ..! Dhe vuajtja eshte e perjeteshme sepse shpirti kur ndahet prej trupit ...endet ne hapesire..- kane thene !

Jo more,se vetem ne Shqiperi bejne vaki keto gjera sipas snobeve te PPU-se.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).