Kryetari i Partise Demokratike ka shpallur sot kandidaturen e Grida Dumës per kryetare te Bashkise se Durresit, duke e vendosur ate perballe kryetarit aktual te Vangjush Dakos. Duket se edhe mosmarrveshjet me PR-ne jane sheshuar deri diku, pasi Kryetari i kesaj partie, Mediu tha sot se do te mbeshtesin kandidaturen e PD-se, duke perfshire si ndihmues ne kete gare elektorale edhe Agron Duken qe pretendonte te ishte kandidatura e Opozites per Durresin. Shpallja e Dumës ne Durres le si kandidat pothuajse te sigurt, Dr. Halim Kosoven ne Tirane.
Kosova, i futur vone ne Partine Demokratike ka nje profil te ulet politik por gezon popullaritet dhe reputacion te mire ne Tirane. Kjo zgjedhje tregon se fushata e PD-se per Tiranen nuk do te jete aq agresive, sa pritej ne rast se ne Tirane do garonte tjeter kush vec mjekut te njohur. Kandidatura e Mazhorances, edhe pse e pashpallur zyrtarisht, do te jete ministri Erion Veliaj. Te tjere kandidate per kryeqytetin jane Gjergj Bojaxhi i pavarur, Sazan Guri dhe Arben Tafaj, aktualisht kryetar i njesise bashkiake nr. 8 ne kryeqytet.

124 Komente

Fitore Madheshtore!! 

Urime, Left!

Shqipnia u zbukuru paprit. Durres, PD, kaltersi... 

Pertej entuziazmit tan,lefto,nje gja asht e sigurt;kandidatura shume dinjitoze dhe me integritet.

Dr Kosova nje mjek qe gezon nje respekt anambane venit,respekt qe them, s'e ka fitu ashtu kot. Griden e mbeshtes ma shume per solidaritet,kur shoh te denigrohet ne nje menyre kaq te shemtuar nga njerez si duket me frustrime seksuale, duke komentu gjithe jarge "sex appeal"-in e zonjes.

Griden e mbeshtes ma shume per solidaritet,kur shoh te denigrohet ne nje menyre kaq te shemtuar nga njerez si duket me frustrime seksuale, duke komentu gjithe jarge "sex appeal"-in e zonjes.

Kjo tregon qe kandidimi i saj esht nje veprim i mencur. E shikon se nga sa ane e fiton mbeshtetjen dhe vemendjen kandidatja? 

Mirpo kjo nuk do me thon qe ajo nuk ka nevoje per marketing, sic mendon ne menyre te gabuar Lefti. S'jan budallenj te tjeret qe haxhojn biliona. Me marketing me te mire, zonejn Palin do e kishe zv. presidente sot.

Ja slogani Nr. 2, falas:

Mos u tremb nga sfida, por BESO tek Grida!

S'po di kush ta mbeshtese me i pari kete Griden!

lefti ne shtabin e Grides_Fitore! smiley

Dhe shume faj s'u ve ketyre une. Erdhi njeri qe njoh une nga nje fshat ne TR, pa pune, pa gje, e mbajti familja me qira per nje vit e gjysme, dhe gjithcka qe beri ato dy vjet ishte te shkonte pas fushates se Bashes. Pasi fitoi Basha, gjeti pune ne shtet dhe mori nje shtepi me kredi te bute per te pastrehet, paguan 100 e pak mije leke ne muaj.

Po Lefti qe ka lene lesht ne ppu meriton vilen e Zogut n Durressmiley

Po e hodhi Vilajeti nga Rilindja , Halimi fiton thelle ne Tirane , Grida smiley ,  Gjushi nuk eshte kafshate qe kaperdihet lehte .

ka dor t lete Halimi dhe grate kane me e votusmiley

do e ndrroj qendren e banimit. Do e coj ne Durres. Du me votu!

Brado, i ke ngatarru pak gjonat.  Nuk pritet qe Rilindja te marri votat e Pedeistave ne Tirone. cfaredo te vere Rama, ne Tirane eshte fitues....sidomos mbas katastrofes ne drejtim te Lulthimit.

Sa per Durresin qudia ishte pse e humbte PeDi gjithe keto vjet....prandaj bonte si garip Mehdiu i Republikanes...o donte durresin o ska.....penallti me porte bosh pa portier. 

Presim ca do nxjerre Rilindja , pastaj flasim.

Kedo te nxjerri Rilindja do ndryshoje thjesht sa pasionant do jete votimi yt, por jo rezultatin. Kedo te vere rilindja ti do votosh kunder, rezultati percaktohet ndryshe.

Kto i thot njoni qe tha se pd i fiton zgjedhjet ne 2013, pastaj qe meta do ja fusi rames pastaj qe qeveria bie per 3 muaj. Jo jo per 6 muaj. Jo mer jo per 1 vit. Ca me thën më, 

Kandidati i PD-hit per Tironen,  mjeku gjinekolog zoti Kosova ?  Sa te zot qe jane keta te PD-hit mjeshtrin e kesaj pune propozojne. 

Grat shkojn gjith qejf ke Dr. Kosova, tha zedhenesi i fushates. Ai do e sheroje Tiranen, ashtu sic ka dekada qe sheron grate, jo si ai qe i vuri nje Lines plages - vazhdoi me tej zedhenesi.

Bravo PD!
Dy kandidatura dinjitoze per Tiranen dhe Durresin.

Cer fecke kjo e Durrsit mer ti eej! 

Kjo qeka me lone none e babe, jo mo Ed Rame e kompani! smiley

Mos u pleks se le  me shume smiley

Mire thua. Edhe vet Mediu e harroi shpejt Duken dhe mbeshtetka fort Dum-k-en ?

Hmm, halimin e kane share shume si mjek lekist qe i mbante robt ne radhe dhe i linte t'i vizitonin studentet e vet, e as nuk paraqitej, dhe u merrte pagesen sikur t'i kishte vizituar ky vete. Te shohim.

Shkabe, gjithsesi eshte kandidature e forte, keshtu PS duhet ta mendoje mire kandidaturen e saj, shpresoj mos te jete Veliaj...

Perkundrazi, tregon pasiguri nga PD ne TR. Po te kishin siguri, linin Dumen ne TR dhe Halimin ne Durres. Kosova s'ka qene fare aktiv ne PD e s'ka pervoje me vlera, pervecse pak muaj minister zevendesues ne shendetesi, para zgjedhjeve. PD dhe ate mandat qe mori ne TR pas tre humbjesh te thella e mori me vota te sajuara, dhe vec kesaj s'ka bere asgje per 4 vjet. As ndihet fare ardhja e Bashes ne bashki, ne asnje qosh.

Cfare flet o Shkabe,

Halim Kosova eshte nje nga njerezit me me integritet qe ka ai vend.

Gjithesise sa te keni enveristat e njesise 5 e keni ne te sigurte fitoren.

Ore po ca ka ky Halim Kosova qe kandido per Shqupin. Nje njeri i nderuar konkuron per nje parti ku ne sfond mbizoteron prape Cuni i Sheqers. Si ja ka kap koken Saluku ketij qe po  e fut ne kete aventure???????

Saliu ka qene vete doktor dhe me thene te drejten i ka favorizuar doktorat e Tiranes qe nga Ylli Popen ,Mentor Petrelen e deri tek me te thjeshtet.

 

Nuk eshte grupi i Tritan Shehut e aq me pak Ylli Popes....Nuk e di pse e hongri ket koqe ulliri ky se eshte vertet viktime ne ket gare.

Ka mundesi qe i eshte veshtiros kaq shume parlamenti e politika e me ket xhest harekiri  bo dalje nga politika nje here e mir.

Halim Kosova eshte mjek qe mori fame ngaqe u be drejtor i maternitetit dhe ngaqe ishte shume i zoti dhe i talentuar, vinin nga e gjithe shqiperia per t'u vizituar tek ai, por pastaj nisi te neglizhoje shume. I trajtonte pacientet si dele per t'u marre leket dhe me shume arrogance. Kam dy te njohur qe kane pakenaqesi me Kosoven. Njeres i tha qe do t'i dale femija me probleme mendore. I iku truri te shkretes, beri vizita gjithandej dhe e kaloi shtatzenine gjithe stres. Sot e ka cunin si kokrra e molles. Tjetren e beri me kancer. Dhe kjo nga s'iku e nga s'u vizitua e doli qe s'kishte gje. Mbanin radhe te Halimi, halimi vinte ua bente nje here ta dhe linte studente qe t'i vizitonin. Si politikan s'ka pervoje fare dhe nuk e njeh njeri.

Keto histori nuk ngjisin Shkabe. Ku ka doktor ne Shqiperi qe smerr lek apo spo gabime ne diagnostikim? Pyetja eshte cfare e lidh doktor Halimin me nje kriminel si Cuni i Sheqeres?

Shpresoj te jete akti final i ndarjes nga Haleja e Shqupit.

Ngjisin me keq se historite qe dalin ne gazeta, sepse keto kalojne goje me goje tek votuesit, nuk jepen me fushate zgjedhore.

Kush e njeh paksa Halimin e di qe eshte kinda psycho, si doktor eshte fix si thote shkaba, nuk ka kapur shume raste te dukshme e ka cuar njerez dem.

Ne terma elektorale:

Tiranen e ka te humbur PDja. Cilido i PS fiton.

Ne Durres fiton Duma, ose me sakt humb Dako (i konsumuar si kryetar bashkie), njesoj siç fitoi Basha Tiranen ne 2011 (ose me sakt, siç e humbi Rama qe u konsumua si kryetar bashkie, qofte dhe me 10 vota +/-) , dhe po aq njesoj siç fitoi Rama legjislativet ne 2009 (me gjithe vjedhjet ne Berat e Fier), pasi Berisha ishte i konsumuar 

Ke te drejte,

Sa te jete kanceri komunist,njesia 5 ne Tirane,qe edhe ne 1992-shin votoi PS-ne,smerr gje PD-ja.

sa i paditur je ti robo, lol

O tytke, pse qenka kancer njesia 5, dhe cila qenka pjesa e shendoshe, njesia 11. Shko kerko ndonje grua te hajrit dhe mos u merr me harten elektorale te Tiranes, se ti di vetem te thuash Fajin e ka Saliu dhe Albin Kurti edhe arabo-mysliman.

Gjinekologu do deshtoje rilindjen.

Ka humor PD-ja.

halimin e kane share shume si mjek lekist..... Duhet të jen pyt edhe shokët e ish Sigurimit të shtetit .Ça Berishe është ai , sa q... në ditë si LefTGOPEJA ai dhe sa Gomerë lëshon Blogjeve , do dekada ti njihni kalamojt e tij ! 

"Se ju e dini zotërie që unë kam Dosjet .Unë punoj me Dosjet "

Figura qe imponojne respekt! Fitore e SIGURT! 

Nderkohe, photo of the day e KM palaco ne Vlore

E verteta eshte se zonja duket pak e sikletosur nga kjo foto,pavaresisht se po buzeqesh.

Ju shkoji jeta tu pergju mbas vrimes se Celsit juve te emeruarve konservator te Xhelil Gjonit. 

E verteta eshte se foton e nxjerr vete entourazh i Rames ne FCB e gjetke. Ka pse te mburret duhet thene.

Kryeministri Edi Rama i do shumë drejtoreshat e tij dhe ky fakt është i ditur. Ai i ka mbrojtur sa herë janë sulmuar nga kundështarët si jashtë apo edhe brenda partisë. Por nëse kishte dyshime, fotoja e mësipërme është dëshmi e kësaj sentence. Kreu i qeverisë po ndan disa momente të bukura me drejtoreshën e re të Hipotekës së Vlorës, Loreta Tozaj –Alushi.

 

Fotoja është bërë pas një dreke miqësore. Siç duket, ata janë përpjekur të largojnë nga fokusi i aparatit gotat e verës që kanë patur në tavolinë, por nuk kanë mundur të fshehin ngrohtësinë që u ka dhënë vera. Rama e ka përfaqafuar përzemërisht drejtoreshën e tij as sa duket një përqafim Shën Valentini, duke parë që të dy janë veshur me të kuqe.

 

Me foton e Ramës me drejtoreshën e Hipotekës së Vlorës ka ironizuar edhe ish -kryeministri Berisha, duke publikuar një version më të plotë të saj. "Çaste lumturie! Drejtoresha e re e hipotekes ne Vlore e ka merituar plotesisht besimin e Rames!" shkruan Berisha. 

Lapsi.al

Ves e keni Ves, ket spiunllikun e nxjerrjen e Fotove personale. Ene ata Gjergj Bojaxhiun e shkret e nxirrni ne ca foto qe sdihet ku i keni ble nen dore. Cer pret mo, smjafton vetem te emerumit e Xhelilit por futet en Kaqin, ish -ministrin e Alise e krietarin e kuvendit popullor. 

Vojeristet smiley  

nuk eshte shume sexy me thene te drejten, shume averagesmiley.

jam i bindur qe besnikerine rames keto ja kthejne 5 fish, femrat dine te jene mjaft fanatike.

Kjo pike e forte, ne mungese totale te kritikes brenda grupit, mund te kthehet dhe ne te dobet per administraten rama, nje dite.

Menyra autoritare dhe karizmatike me te cilen po drejton partine, duke vene theksin te mbrojtja e individit dhe jo te idete, do rezultoje nje dite shkaterruese per Ps sic po rezulton per Pd sot.

Eshte dora e dhembshur e partise qe rri gjithmone afer smiley

Left, Halimi eshte mjek i mire por megjithate e humb Tiranen PD sepse robt nuk jane budallenj te votojne nje kryebashkiak qe nuk eshte i mazhorances. Mbaje shenim Tirana mbi 85 mije vota diference.

Ndersa Grida eshte fituese personale sepse do kete ne dore te gjithe fondet qe do grumbullohen per fushate nga PD dhe donatoret. E njejta arsye do ishte per durrsaket qe nuk mund te votojne si administrator te qytetit nje njeri qe do ti duhet te mos beje asgje per dy vite ( te pakten ) qe do jete me kete mazhorance.

Kete qe eshte aktualisht ne Durres, kur nuk e rrezoi KQZ e Ristanit mendo si mund ta rrezoje kjo Lefteria. smiley

Ai ishte i rrezikum vetem nga Duka, pa per Shqinen pale cer do degjojme ne ditet qe vijne.

Ja mu ketu ku jemi, vrasem menen kujt tja japim ...Grides   apo Dakos ? Lihet Grida per Dakon, si mac  i prcelluar ? 

Kurse ne Tirane per cilen arresye do tja japim Halimit ? Qe eshte kosovar apo qe " te pjellat " ti kemi te larta ? Nuk merr ghe Halimi joooo! 

ka per te ndodh nje cvendosje elektorale Grava: femnat e Durrsit do vijne te votojne per doktorin me dore te embel kurse meshkujt e Tirones do shkojne te votojne per Bukuroshen  e Durrsit .

Grida e ka ne xhep Durresin. Ndryshe nga keta burrecat qe hudhin lek....thas me miell per vota....Pasuria e saj eshte jo vetem e patundshme por mbi te gjitha e pakonsumueshme apo RENEWABLE do thoshte Kinezi.

Spiritus, ne kete rast un jam me kete te lebetiturin me poshte.Nuk ka burre mbi dhe tja japi Dakos  e te leri Griden.

Turku ka pas thene : Ecere , den Beli ! Ene turku qe per adet  ..do zgjidhte Dakon ! 

Grave, Halimi eshte burre i zgjuar. E futen ne politike, do dale me kete kandidim me gjithe perfitimet qe i jep ai. ( kandidimi )

Kthehet serish ne klinike dhe vazhdon jeten.

Nuk ka asnje detyrim me. Une keshtu e menoj po ai ka koken e vet e do shofim.

Deri me sot kush ka kandidu nga PD ne Tr i ka shku karriera politike per lesh. Mustafaj, Ngjela, Olldashi. Bile ketij te fundit dhe me shume : edhe jeta edhe paret.

komentues, Halimi beri shum gabim qe e pranoi kete oferte.Sepse ai nuk e ka hic parasysh edhe ndarjen e re territoriale.3500 votues te Paskuqanit....votojne me Kamzen rani e tutje...

Gjithsesi edhe Veliaj nuk votohet po e vuri mazhoranca, do spostojme zonen ne Durres u pa puna smiley

Nuk jam kondra. smiley

Po te presim Ramen se qin do caktoje ne Tr se mesa shof dhe ai ka fillu me pi vital.

Left.. shi se ku do ta fus doren e MAJTE... 

Poshte MajtizmiKomunizmiOrthodoksoKristaqEdvinRama !

Rames i ka dal nami si misogjinist.Kjo foto tregon dashnine njerzore dhe partiake per femnat.Go Rama go, ngjeshu dhe shterngou smiley
 

Kushedi c'ka pare andej nga Arabija. smiley

PS. He mer se vetem gishtin e mesit ka nxjerre per "zbulim."smiley

Ish-kryeministri nuk cudit më me shashkat e tij, por ky lloj interpretimi, prurje nga lapsi, i ve gomen ketij te fundit. 

Left, nqs je me te vertete kurioz per zonjen ne fjale, mund te pyesesh PD-istet ne Vlore.  Fjalet me te mira kane per te thene per te. 

@ spiritus, ncncncnc. 

Meqenese Loreten e njoh personalisht e ndjej detyrim te sqaroj se eshte ulur ne karrigen e vet dhe jo ne preher te Rames. Shyqyr i marrim taze sqarimet. Po ai gjeja keqe e ka zakon shpifjen dhe ndyresine.

Vlora, e sjell nder mend Loreten e ...bukur ? E takova para disa vitesh ne Greqi...E ruante sharmin e dikurshem ..Nuk di ca beri me pronat ...vila ? 

Thua per Loreten e kimise?

sportisten ore 

basketbollisten.. Pjereta, grava.. Pjereta.

ja " ustai i qosheve " si e ma men ...

Belul po sikur ishte ushqyer me buk pe qiqre ore ! 

Pjereten e kam takuar edhe une ne Athine para do vitesh, se kemi miq te perbashket..

po nejse, meqe ra llafi, i ndodhi fatkeqesi e rende kesaj para ca vitesh, ju vra djali ne aksident me motorr.. po cfare djali, se edhe ate e kam njohur, 2 metra e 5 centimetra i gjate.. edhe ai  merrej .me basketboll, goxha djale. gjynah!

kur e kam takuar me tha se do vinte per pronen , qe besoj e di besoj ku  e ka..Vilen e Mehmetit, atje ku Salihu ja rrembeu me murin qe i beri.Sikur e kish ciflig salihu pushtetin, vilen dge rerritorin qe i mori..

Pjeretes i kam qene ne shtepi ne athine ne '93. Ja mbaj mend dhe femijet dhe po me vika shume keq

lajm pa rendesi.

shif se ku e ka doren e majt Kryeministri te fotoja - courtesy of Lefti. smiley  kjo ngre pesh.

 LefTGopeja godet me brirët e babasqapit ....entourazh...smiley

Dritë ua bëftë të nderuar admin .Mbas i shton të pjellurat se  dihet që periudhë Ethjesh është . Dhe sqepërit lëshojnë  erë të fortë siç dëshmon dhe LefTGopeja që nga Interneti smiley

Diell e paçi ! Ju lutemi mos na lini ti kalojmë me të marrë Politikë këtë Fushatë. 2015 ..mo

Peshkim si fillimi mbarë me LefTKope !

kam pershtypjen se Dako ne Durres ben mire te shkoje me pushime ne qershor, e kur te kthehet gjen vendin e krytarit gati!

Nuk besoj se ka shance per fitore PD me kete kandidate.

Ia priste mendja Veliaj-t kur filloi Mjaft-in qi nje dite Ilir Meta do ta falte Ramen per 21 janarin, do t'i ofronte ngjalen vellazerisht dhe rrjedhimisht do ta bente Veliaj-n kryebashkiak te Tiranes me votat e tij kingmakeriste? Po aq sa ia priste Lulit qi Meta do ta bente kryebashkiak me votat HysniMilloshiste.

Flm Monike per gatimet eklektike ne pergjithesi dhe receten sekrete te ngjales ne vecanti, do thoshte Roni po te mos ishte momentalisht i zene me shamine e Lindes ne xhami. 

Lum si kinget e Tirones q'i do gjejne pune me 1 mije euro

Si e shtrëngon Stilografin . Thu të jetëxhibpërfaqësimkulture apo sinjal Bushit smiley

Tiranën do ta fitojmë me ose pa Monik gatimelektriken !

Veliaj per Tiranen me mbi 100 mij vota diference.. 

Beteja kryesore ne Kamez, Tropoj, Kukes dhe Shkoder. Kshu eshte kur populli e le pa opozite, nuk ka zgjedhje.. 

 

 

Po ne Durres e quan te fituar ti?

Nga durrsaket venalinj qe kishin votuar per Dakon, thuajse te gjithe qe kam bo muhabet, nuk e donin me, te gjithe ishin zhgenjyer. Keshtu qe kam pershtypjen se ajo e PD do fitoje. Ndersa ne Tirane, me dy figurat qe fliten ketu, kam pershtypjen se votuesi do preferoje me mire kandidatin e pavarur. Dhe kjo eshte gje e mire, se do terheqi jo vetem vemendjen e perendimorve, OKB dhe organizatave mjedisore ne bote, por dhe vemendjen e votuesit shqiptar per zgjedhjet parlamentare qe do behen pas 2 vjetesh. 

Braçe: Luli e Grida, njerëz që ofrojnë thjesht fytyrën e bukur dhe pantallonat që i veshin me lugë

smiley

Cfar do me thene "me luge" se nuk po e kap dot ?

E ke parasysh kur vesh kepucet kur i ke akoma me lidhese , perdor lugen qe te ndihmoje te fusesh kemben , 

Tani ne vend te kepuceve mendo pantallonat..

 

Aaaaaaaa.

D.m.th veshin pantallona te ngushta, tip strech...ose i veshin me zinxhir te pazberthyer - per paralelizem me kepucet smiley

 

 

Vec Veliajn &Co mos te vej; ndryshe, edhe sikur Toshin e Frrokun te veje, e ka ne xhep PS-ja. 

Parashikimi qe bej eshte ky: pas nje humbje te thelle te PD-hit, Luli duke mar persiper pergjegjesine morale per humbjen jep doreheqjen dhe pas zgjedhjeve per kryetare Berisha rikthehet si kryetare ne PD. Nese Luli nuk ndjen pergjegjesi morale dhe si rrjedhoje nuk jep doreheqjen, atehere nje kongres i jashtezakonshem do ta zbythe ate si kryetare dhe rikthen Berishen. 

Rikthimi i Berishes do ti mbaje me shprese Leftin & Co deri ne zgjedhjet e 2017. Pas 2017 PD-hi pirdhet perfundimisht si parti. 

Te jete per Bashen, ai ja le celsat ne dore qy sot n'darke. Po eshte tjeter kush ai qe e komando "xhuxhi-vigani- vigani-xhuxhi". 

Endrra nga usa per nje shqiperi komuniste pa opozite, krize ekonomike, bllokim i daljes nga vendi sic ka filluar.
Cfare te kan bere ne shqiperi qe e urren aq shume?
Cfaredo te.kene bere te keshilloj ta lesh pas dhe te jetosh jeten pa mllefe.

Edison kjo qe thua ti eshte njesoj sikur ti them une (largqofte) doktorrit, cte kam bere qe me diagnostikon me kancer? Cte kam bere qe me urren kaq shume? Te keshilloj doktor ta lesh pas kte diagnozen me kancer dhe te jetosh jeten tende pa mllefe!

akoma jane brekt e varme qe la rama neper tirone e, apo i kon heq? smiley

 

me ti ul breket ai qe i thu se ka vra rob ne bulevard, imagjino ca do i boje ky qe paska shkaktuar pakenaqesi te te njohurat e shkabes smiley just saying

Sondazhet e brendshme e nxjerrin Halim Kosoven të tretin, pra pas Gjergj Bojaxhiut (qe mund të dale i dyti dhe të marre goxha vota). Basha do të mbetet kryetar i PD por: o do shkoje në burg, o nuk do behet asnjehere kryeminister (gje qe supozon nje qeverisje të gjate të PS). Nje zgjidhje do ishte qe Basha të shkoje në burg e të fitoje kapital politik (të cilin aktualisht e ka pothuaj zéro). 

Sali Berisha eshte kapitull i mbyllur.

 

Edhe sondazhet e Mero Bazes jane me te sakta se keto tendet...

Galile, kjo puna e e Jamarber Malltezit eshte njesoj si ajo puna e Sales qe, andej nga viti 2010 do e rikthente shqiperine në mbreteri dhe do zgjidhej ai mbreti (ka pas ardh edhe ketu në peshk ky "varianti")  smiley

Sali Berisha eshte kapitull i mbyllur.

E ke gabim! Komunistet nuk dorezohen!!! 

 

 

Ai eshte burre dhe tha qe nuk marr me funksione ne PD.

Berisha ka ikur.

PD-ja ka nje kryetar tjeter.
Duhet te mesoheni me kete fakt.

smiley ka ikur thote muhaahahahaha smiley nderkohe tjeter gje thote basha, tjeter gje thote berisha ne parlament te enjten, e si perfundim basha e ndryshon dhe behet ajo qe thote berisha

smiley eshte burre thote, sikur berisha s'e ha fjalen

berisha qe thoshte duka e krimit e lefter koka e mafias, azem hajdari spiun i ramizit. smileysmileysmiley

keta te gajasin

Jap dakort me ty ACDC. PDja duhet te mesohet me kryetarin e ri, qofte kjo edhe me cmimin e mosardhjes asnjehere në pushtet, përsa eshte ai kryetar. I vetmi qe mund të risillte PD në pushtet ishte Olldashi por... (ti e di vazhdimin). Ndaj dhe hipoteza e te berit burg për Bashen eshte e vetmja e mundshme qe ai të fitoje kapital politik e të risjelle PD në pushtet. Fundja njesoj siç risolli Nano PS-ne. 

"Ai eshte burre"....

Po. Dhe tani e ka rradhen Luli ta provoje qe eshte burre, duke shkuar atje ku shkojne burrat.

Në burg! Në burg! Për të miren e tij dhe të PD

Ta fusi Sajmja me Taulant Ballen se deshi me i hudh bomben atomike protestuesve ? smiley Ju vrau 4 vete ne mes te pazarit e nuk po e rru fare per ju .

vetem NJONI e fut, po s'do. anej nga anet e TIJ, kur t'kan pas i her shok, ta majn per gjith jeten, sido qe t'vij. Pranej perfito ky. 

Reciproke eshte ajo pune , as ai nuk e futi ate NJONIN mrena kur Rama donte ta shikonte var.

Perderisa kta Cunat e Shqupit se kan da ende kush eshte kryetari.... Lulthimi apo Cuni Sheqers, kot qe futen keto zgjedhje. 

Hehehehe, edhe nje dite kaq te vecante per Pd-ne kur publikon kandidaturat e Tiranes dhe Durresit e paska ndyre Vrroma! 

 

Fitore Grides. Kjo i ka hallall te gjitha votat e socialisteve! smiley

Ndërkohë që partitë politike po shkojn drejt përmbylljes së listave të kandidatëve për lokalet e 21 Qeshorit, ndërkombëtarët e akredituar në Tiranë, në kuadër të dekriminalizimit janë duke kaluar në skaner  cdo emër kandidati të zyrtarizuar deri më tani.

Një burim diplomatik në kushtet e anonimatit i tha Top-Channel se ambasadorët më të rëndësishëm perëndimorë në Tiranë gjatë takimeve publike dhe jo publike, ia kanë bërë të qartë Ramës dhe Bashës se nuk do të tolerohen kandidatë me të shkuar problematike.

I njëjti burim thotë se nëse liderat politik nuk do të shmangin kadidatët problematik, atherë emrat e tyre do të kundërshtohen publikisht, në kuadër të dekriminalizimit, i cili ka gjetur mbështetjen e diplomatëve perëndimorë.

RROFTE PERENDIMI I LAVDISHEM!!!

Dmth kaq e pati ai i Kavajes?

shume mire, nje mafioz me pak.

Ndihmë gratis për Leftin, për fushatën elektorale; slogani nr 1:

DUM DUMËN!

Racionalja: perseritja e pjeses DUM eshte pjesa e dukshme si dhe prosodike e sloganit. Ka nji remineshence nga fuqia e traktoreve "dum-dum", si dhe fuqia shkatrruese (per PS & LSIne) e plumbave "dum-dum".

Garancia e suksesit te sloganit: 74%.

Shtesa e votave e vleresuar: 2.3%.

Ngjyrat: sfondi i kalter i lehte, texti blu i erret.

Fonti: Book Antiqua.

Pak rendesi ka Slogani, Fitorja eshte e sigurt! 

ne Frengjisht, "On roule des mecaniques"! Ne anglisht, "We Will Win the Race"!! 

I ka rregullu takat e kepuceve Duma se  mos rrezohet ne Durres, ?   se ka shume tangerllik dhe pak pune kjo me sa e e kam lexuar !  Keta jane nje lloje kanditatesh mediatik, qe fryhen shume si tullumbace . 

PD ne fakt po shkon mbrapa smiley 

click :

Kylie Minogue - All the Lovers

 

Slogane te cuditshme gjen vetem ne Shqiperi !!

"Shqiperia ne Proteste ! "  smiley

Prit m prit, ku jemi, ne kohen e diktatures, "  Populli ne kembe partia (PD ) ne balle  ?!! 

 

Ketu poshte  Duma ka dal si Koci Bako, rahmet pate, ne proteste ne 1941 ! smiley 

Grida-Duma

Si plluma te dy, nice couples.

durresi tani eshtw njesi me madhe se qyteti perfshin edhe rrashbullin, katundin e ri,sukthim, manzen e ishmim. Ne pergjithesi keto jane zona qe kane votuat djathtas ( rrashbulli e katundi i ri me shuke diference) te tjerat me te balancuara. Keshtu qe kam pershtypjen se zona lean djathtas. Konsumi i Gjushit eshte evident e mbase Grida mund te mobilizoje dicka nga apatia e qytetit. Por nganjehere te gjitha keto kane pak rendesi ne fushate mund te kete me teper te beje rrjeti Etj. Te paktwn nje gje te mire e ka kandidimi i Grides qe shmangu nje perballje Duka-Dako qe do ishte super banale nga ana permbajtesore. Theqne kete, jam ne parim kunder kandidimit te njerezve qe kane jetuar ne tirane si grida ne dr. Apo kandidati i ps ne vlore, eshte shkaterrues per thelbin e qeverisjes vendore.

Pershendes zgjedhjen kaq te embel dhe kaq poetike te kandidates me elokuente nga ana gojore dhe per nentekstet e saj te mbuluara mire ne forme te rrumbullaket dialekte qe vijne nga zonat mesme te kerthizes se Shqiperise.Persa i perket Tirones kandidat me josugjestionues se Kosova nuk mund te zgjidhej.Nuk e kuptoj sesi mund te kerkojne vota keto vemjet e PD kur ne mes te Tirones kane vendosur nje slogan Edi Rama na bllokon.Provokim me idiotesk se ky nuk besoj se mund te gjendet,dhe pastaj presin qe ti votojne njerezit.Mesa duket kane besim ne aftesite zhbllokuese te gjinekologut per Tironen.

kur ne mes te Tirones kane vendosur nje slogan Edi Rama na bllokon

Harrojne qe paten Salen dy vjet qe s'i bllokonte dhe bene nje moot qe te hane. I bie te votojme per ramen ne, qe te mos bllokohet me bashkia per dy vitet e tjera. lol, jane shume te paafte.

Ç'punë ka bërë më parë kjo zonja e bukur, përpos agjitatores nëpër partira (nëse do quhej punë)?

Ket Halimin se njoh kshu qe skam koment kurse ket femren me emerin Grida (ca emri esht ky) e kam pa ca her ne tv e cdo here duke bo menopauze verbale sa her hap gojen dhe mka len pershtypjen e nje karakunti te permasave te medha. 

Them ka ardhur koha qe partite te caktojne administratore qytetesh e jo figura politike. 

Me keto kandidate si PeSe-ja si PeDe-ja tregojne qe dhe keto zgjedhje lokale jane nje vrime ne uje. Te vesh kandidatura ca figura qe pervec shfaqjes neper studio televizive per gerr-gerre anal-itike nuk bejne gje tjeter si G.Duma e E.Veliaj apo disa figura qe vetem me politiken dhe administrimin nuk kane lidhje si H.Kosova, apo-apo mamuthe korrupsioni si V.Dako e qafetrashe e koketrashe si A.Subashi ne Fier lere mos e pyet. Parashikimi eshte qe sido te jete rezulatati m@ti do behet mullar edhe ne 4-vjecarin e ardhshem. Per me teper keto kandidatura bejne qe nje pjese e mireshkolluar dhe qe i bie fundshpina ne pune gjithe diten as te mos i shkoje ne mend t'i afrohet kazanit ku zjen corba e politikes.

Mjere ai popull thuaj, por sa te jete Gjermani ne vend te pare ka gjithmone shprese per azil. Problem do jete kur t'ja kalojme...

Liqeni - 15 Prill 2015 - 20:16 Permalink

Veliaj per Tiranen me mbi 100 mij vota diference.. 

Beteja kryesore ne Kamez, Tropoj, Kukes dhe Shkoder. Kshu eshte kur populli e le pa opozite, nuk ka zgjedhje.. 

 

 

P.s. ti bie shkurt mos ta shkruaj edhe nje here kete komentin e djeshem

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).