Marr shkas nga perjashtimet e fundit qe ndodhen ne kete parti.

22 Komente

Pastrim(?).

Gjera qe ndodhin. 

Personat ne fjale nuk fituan ndonje post ne zgjedhjet e fundit te brendshme te VV-se dhe qe nga ai moment filluan nje fushate publike kunder VV.

Do te ishte me e logjikshme po t'i shprehnin pakenaqesite e tyre brenda forumeve te VV-se ose te largoheshin vet.

P.S. Personat e perjashtuar nuk jane faktore te rendesishem ne skenen politike te Kosoves.

Te VV nuk po ndodhe as me shume dhe as me pak sesa nje perplasje midis rrymave pro otomane te Kurtit me kompani dhe disa fraksioneve shqiptare qe gjeja e fundit qe iu shkonte ne mend ishte otomanizmi .

Asgje me pak se zakoni i bukur shqiptar :ngrehu njeri e bjeri tjetrit.

akoma merreni me keta islamistat ju !!

  mjekroshi poturetreceksh abdullah(albin) kurtoglu do qe  te bashkoje shqiperine (e madhe) me arabine saudite!

 ne kemi salen,demokrat,patriot dhe new ateistsmiley

Vetvrasja thuj me mire smiley

Nese keta turqit e VV e quajne vetem shqiptar, eshte turpi me i madh.

Nje parti ku Nolin dhe Fishten i shikon si joshqiptare merre me mend se me cfare partie kemi te bejme.

A ka ndonje katolik kjo VV apo tere muslimane jane?

ACDC1 keta nuk jane as muslimane e as katolike dhe as turq.Keta jane thjesht dhe vetem katundare ...te shpelare, te pa yndyre e te pafare ! 

Ku dine keta,  kush ishte Noli, ku marrin ere keta kush ishte Fishta..! 

Kerkush spo  di cdreqi i polli, dhe cili lume ...i solli limishta ...

Meqe ti qenke kaq i shqetesuar per cfare po ndodh me VV-ne, pse s'na tregon se cfare po ndodh? Merr shkak na perjashtimet (shumes) qe ndodhen ne kete parti? Edhe cfare se u bene perjashtime? Ne fakt une vec per nje zonje kam lexuar qe eshte perjashtuar per shperdorime financiare. Ti di me shume?

Nje parti ku Nolin dhe Fishten i shikon si joshqiptare

Shembull konkret per kete akuze?

gjembi , duhet te shikojme frymen tek kjo parti dhe jo ndonje perjashtim te rastit...Perhere e me shume po ngjason me nje " shkop me zdrengje " ! 

Uroj qe kjo parti islamike te jete ne pushtet dhe do ta shohim se sa "shqiptare" jane.

Me qe ra fjala e prishi ate kishen ortodokse ai Shpend Ahmeti? Se u zotua se do ta rrezonte me themel?

Fare e keqe shkretetirash!

E ke fjalen per kishen e ndertuar pa leje ne oborrin e universitetit te Prishtines? Nese ti e ke ndjekur, na trego me shume c'behet me ate proces legalizimi. Dhe na sill ndonje gje te shkruar ku qenka zotuar se do e rrezoje me themel. Per kete Shpend po flasim?

Fare e keqe shkretetirash!

Dihet boterisht se fara e krishtere lindi nga kodrat e gjelbra te Toscana.

Jo more se para disa muajsh u zotua qe to ta prishte.

 

ACDC, mendoja se duke bere pyetje per perjashtimet, do flisnim per korrupsionin ne kete parti, por jo, ti e paske pasur hallin te islamizmi. I madh!

Gjithe e ka aty hallin ky.

Pse jo edhe idiota edhe trolla? Them qe eshte kombinim i sofistikuar, i lakmueshem per secilin qe s'eshte ne gjendje te jete nga te dy.

Vetvendosja si levizje e krey dmth e mbaroi funksionin e saj si organizate gjasme jo politike, pra dale nga dale do te shuhet dhe zhduket nga tergu politik shqiptar ashtu si pa zhurme e ze !

Po shkon ne rrenjet e veta komuniste. Ata e kane zakon perjashtimin, 

VV forever!!!

viva VV!!!

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).