Ish-kryeministri Berisha paralajmëron se në orën 18:00 do të postojë në faqen e tij në Facebook transkriptin dhe videon e plotë me zërin e Edi Ramës, ku ai u kërkon drejtorëve të sjellin sa më shumë vota në zgjedhjet e 21 qershorit.

Një përgjim audio i kryeministrit Rama në një mbledhje të një shtabi elektoral, i publikuar nga ish –kryeministri Berisha, tregon se si kreu i qeverisë u kërkon deputetëve që t’u ngarkojnë detyra konkrete drejtorëve për zgjedhjet e përgjitshme. Berisha e publikoi këtë përgjim si provë skandaloze të përfshirjes së administratës në zgjedhje. Transkripti i përgjimit është si më poshtë:

...Shtabit drejtues, qe eshte shtabi i perbashket i kandidates dhe i deputeteve qe jane ketu ne salle iu tha vetem nje gje, qe te gjithe ketyre drejtoreve, nendrejtoreve qe jane dhe shefa dhe pergjegjegjesa, do t'u caktojne detyren konkrete. Dhe detyra konkrete do te jete: Sa kuti votimi do te kesh ti nen pergjegjesine tende personale. Qe do te thote, dikush nje zone, dikush 5 qendra, dikush 2 qendra e keshtu me radhe, por ama, aty ne krah secili nga ju do te marri ne dore letren dhe do ju thuhet: Keto jane votat qe ne presim te dalin nga kjo qender votimi…"

Në videon e mëposhttme mund të dëgjohet qartë zëri i kryeministrit Rama që jep këto udhëzime. Përgjimi audio duket se është realizuar nga një prej të pranishmëve në takim. Partia Socialiste e pranoi si të vërtetë audion . Por ajo thotë se bëhet fjalë për drejtorë operacionalë dhe përgjegjësit e qendrave të votimit dhe jo drejtorët e administratës.

“Për të qenë transparent deri në fund me publikun, Partia Socialiste në datën 23 Prill 2015 (bashkangjitur lajmi i botuar http://www.ps.al/te-reja/deklarate-per-mediat/) ka informuar për organizimin e ri elektoral në prag të zgjedhjeve lokale. Pjese e këtij organizimi, siç shkruhet qartë edhe ne njoftimin  e datës 23 Prill 2015 për strukturat e organizimit tonë elektoral, janë edhe drejtorët operacionalë dhe përgjegjësit e qendrave të votimit. Janë pikërisht këta drejtorë dhe përgjegjës të fushatës që po nis, risia e organizimit të Partisë Socialiste dhe çelësi i suksesit të saj elektoral” –thuhet në njoftimin e PS.

Por lapsi.al mëson se ish –kryeministri Berisha disponon një tjetër pjesë audio të direktivave që jep kryeministri Rama në këtë mbledhje. Burimet i thanë lapsi.al se në këtë pjesë që pritet të publikohet nga Berisha, kuptohet qartë se Rama flet për drejtorët e administratës dhe u kërkon atyre të marrin përgjegjësi për të siguruar vota për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. 

117 Komente

Bo bo sa spauna paska mrena rilindjes. smiley

Burimet i thanë lapsi.al se në këtë pjesë që pritet të publikohet nga Berisha, kuptohet qartë se Rama flet për drejtorët e administratës dhe u kërkon atyre të marrin përgjegjësi për të siguruar vota për zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

Ej, shi mer shi burimet i paskan thene Lapsit qe ka dhe nje pjese tjeter qe nuk e japin se ashtu eshte nje pune. Dhe kuptohet qarte, i kane thene burimet lapsit qe Rama u ka thene drejtoreve te vjedhin votat. smiley

Po Blushin aty e kane le ta pyesin a ka direktive per kete pune apo jo. smiley

 

 

Rilindja e vjedhjes se votes !

smiley

Sa hapa mbrapa po bejme

Mire mer Left mire, po lapsi thote :

Në videon e mëposhttme mund të dëgjohe

Ku eshte video? Mos ka dash te thote diqka tjeter?

Ish-kryeministri Berisha paralajmëron se në orën 18:00 do të postojë në faqen e tij në Facebook transkriptin dhe videon e plotë me zërin e Edi Ramës, ku ai u kërkon drejtorëve të sjellin sa më shumë vota në zgjedhjet e 21 qershorit.

Ore Left, mos u tall me mu! Lapsi thote : 

Në videon e mëposhttme mund të dëgjohet

Pra ne videon qe botonte. Nuk ka video. Ka audio. Pra ka vetem ze.

Tani burimi lapsit qe i kane thene qe ashtu e keshtu eshte FC i Komandantit. Perse Lapsi ka frike te thote qe e kam marre nga FC , po thote burimet thone per lapsin etj etj. Lapsi dhe foton e Rames qe ka vu ka ate te Berishes ne FC.

Me mire ai lajmi qe Erioni ka dosje te bashkepunimit me Berishen mer Left, se sa kjo me Lapsin. smiley

Shume , shume dobet.

 

Po po e nxorren videon, do kuptohet spiuni,(nga kendi i rregjistrimit). Dhe po e gjeti palloshi, e trodhi.

Keshtu qe video do mbetet pa figure, se spiuni do na duhet ne te ardhmen smiley

Me mire ta nxjerrin se ai ka per t'i tredh te gjithe ata qe ishin ne mbledhje. smiley

Se mos ia ka nxjerre Likjasmiley

Likja nuk tridhet...

Jo se nuk ka, po se ja ka myll Mona ne kasafort dhe e ka hedh celsin ne lum. smiley

 

Mones i ka lone kopjen ai per ate pune. Nomin bo, thone. smiley

Eh mer ne emigratet e shkrete qe bom gam gam kot, ata dobica po gezojne jete. 

Si ishte ajo puna e marredhenies se Berishes me çimkat? smileysmiley

ky paska qen jo prej druni, po prej nyje. si s'iu merzit jeta me pergjime e pislliqe kti robi. smiley

po te dhjefsha mu ne pare qe bo, e mu ne lezet qe dro te jep hyqmi mbi robt.

ba ba ba cer kolere. smiley

Gjithe karriera politike e berishes eshte ngritur mbi spiunllikun dhe presionin. Ky nuk ka lene njeri pa pergju, si miq dhe armiq. Ketij vinin dhe i thoshin ne zyre: filani po vjedh, ose merr poare, ose bo pislliqe pra duhet ta ndalosh se po na ben pis te gjitheve e bla...bla...bla...

Pergjigja e berishes ishte gjithmone: "Leri te bejne c'te duan, vete me siguroni dojet te kopsitura per veprimtarine qe ti kem ne dore kur te me duhen". Me plehre nuk e ben nona.

Po ky sikur ishte kundër çimkave, tha.

I shkoji jeta tu pergju nga brima e celesit Vampirit, ene mbledhjet e organizates do digjojme tani???? Jo po se do na dali Xha Braho e do na japin cthuhet ne celulen e Shqupit.

Nejse Cuni i Sheqeres e morri ne qafe Vilajetin per ate pune momentin kur deklaroi se e ka pas bashkepunetor....E kuptoi me ne fund sala qe kur do me i shkaterru jeten njeriu deklaro se kena punu bashke. Ky ish-mjeku u katandis si kolera a sifilizi ...kush ka pas te boj me te duhet te futet ne karantine. Shif kur te nxjerri qe ka pi gjak e osht bo adash me palloshin.

Po shkrujte edhe i here cuni sheqeres per zotin nuk te lexoj me, do kaloj pa te lexuar sikur bej me disa ketu. Nejse, kjo eshte puna jote qe ja prish punen vetes. Ose ndryshe, mos e ul your bar this low dmth me epitete se nuk perben asnje ndryshim, si edhe nuk rrit ndonje force argumenti. Eshte sikur mimit ja ngrejne e vejne Mrika, a thu se trurin nuk e ka njesoj. Eshte turp nje here me marre njerezine neper goje. Po kete palloshin nga e ke gjet, apo Pjeri ka bere influencen e vet. Palloshi ka i hale shkolle, edh ei gjezdizur eshte, ne jemi anonim dhe nuk eshte e drejte me i profilizu njerezit keshtu. Ketu psh Bregu ka te drejte. Epitete halabakesh. me tingellojne. 

Gaia, e dashur Gaia, une jom Cuni i Sanijes....nuk eshte epitet me e qujt tjetrin me emrin e te ames, ne ne Tirone e kena pas zakon se ndjehemi si me te afert. Salias duhet ti vij turp prej kalamojve e jo prej plakes se vet qe si plaka teme kan vujt ne ate rregjim me na rrit ne, mu cunin e Sanijes e ate..Cunin e Sheqeres.

Eshte intimitet nuk eshte epitet.....Palloshi ...ankohesh ti..por cer ti themi xhuxhmaxhuxh....Po ne per  i cik xhuxh kemi ate te parin e Foltores se nuk ju date shtanges ne rini ....e di ti per ke po flas ...ate  qe ka cejf  verdhushkat....nga krahu tjeter Edvini i gjate i Anetes  sillet i cik si pallosh kur krru her koken e her hunen ne publik...shife ne video po sme besove mue. Po nga krahu tjeter shume pune te mire po bon per ate ven...mrena mundesive...se Kryeminister i nje veni fukara eshte, Kryeminister gjysem ulok i themi ne....ska lek mo.  

p.s. Ajo Bregu, mu sme pelqe hic, por kush me pyet mu. IRS ktu tek nahija teme do i kish ca pyetje per do gjona financiarisht...e ajo sdo flinte si qingj noten ktu...po ky shtet i mallkum eshte ...kapitalist. Jokes apart, me verejtjen qe me bone ti do reflektoj se shumicen e rasteve une jam kabim.

Nejse perparim eshte smiley

Shefi nuk kujdesdet mo personalisht vetem per formen dhe ngjyren e kutise, por edhe per permbajtjen e saj smiley

Ja teksti i plote poshte. Nje tjeter bumerang i Berishes, me duket mua. Videoja tregon se sa me qyteterim ndahet puna brenda stafit elektoral te PS-s. Nuk thuhet asnje pisllek, asgje e keqe. Thote qe kush rri kafeve si me Nanon nuk mund te sjelle vota e do te pushohet. Shume e drejte. Cashka e radhes.

RAMA: "...Çdo drejtor, çdo shef, çdo pergjegjës, çdo person që ka marr një fije pushtet nga PS, dhe nga LSI por për këtë do t'ju flasë kryetari, një fije pushtet, duhet të garantojë që do ta ketë prapë në 22 qershor (shënim i yni: bëhet fjalë për postin). Ne jemi të vetëdijshëm që në të gjithë territorin kemi bërë dy gabime, me burimet njerëzore dhe me emërtesat. Jam i vetëdijshëm që në të gjithë territorin jo të gjithë drejtorët kanë, janë në vlerësimet e duhura. Jam i vetëdijshëm që në në çdo qark, çdo rreth, në çdo bashki ka drejtorë që po na nxjerrin bojën. 

Shtabit drejtues, që është shtabi i përbashkët i kandidates dhe i deputetëve që janë këtu në sallë iu tha vetëm një gjë, që të gjithë këtyre drejtorëve, nëndrejtorëve që janë dhe shefa dhe pergjegjësa, do t'u caktojnë detyrën konkrete. Dhe detyra konkrete do të jetë: Sa kuti votimi do të kesh ti nën përgjegjësinë tënde personale. Që do të thotë, dikush një zonë, dikush 5 qëndra, dikush 2 qëndra e kështu me radhë, por ama, aty në krah secili nga ju do të marri në dorë letrën dhe do ju thuhet: Këto janë votat që ne presim të dalin nga kjo qëndër votimi. Shko tani derë më derë, shtëpi më shtëpi, trokit dhe fol për Keti Bazhdarin, dhe kush është i Partisë Socialiste të kërkojë votat për Partinë Socialiste, kush është me LSI të kërkojë votat për LSI, por të gjithë bashkë për Keti Bazhdarin në radhën më të parë, se kjo është kryesorja, dhe në fund fare në qoftë se rezultati, objektivi nuk do të arrihet tek kutia, dmth që koha për ti hapur vendin dikujt tjetër ka ardhur me datën 22. 

Historia e Partisë Socialiste në pushtet, dhe ata që janë këtu e njohin historinë e Partisë Socialiste në pushtet, ka qënë historikisht që kush bëhej drejtor i kthente shpinën betejës, nëpër kafe, nëpër historira, dhe shumica dërrmuese u bë edhe shkaku që filloi edhe degjenerimi i pushtetit të PS.

Kjo nuk ka për të ndodhur prapë, kjo nuk ka për të ndodhur prap dhe ne nuk do ta lejojmë këtë që të ndodhi, sepse ne kemi bërë mirë që kemi investuar mbrapsht tek ju besimin që ju të merrni përgjegjësi dhe kështu me rradhë, por kjo nuk është e ndarë nga domosdoshmëria që shumica jonë, që qeveria jonë, jo vetëm të performojë, jo vetëm të japë rezultate, por edhe të marrë mbrapsht nga populli atë që i takon. Dhe është rasti që disa prej jush këtu të shlyejnë një pjesë edhe të degradimit që kanë shkaktuar në imazhin e PS me punën e tyre si drejtora, ta shlyejnë duke i kthyer mbrapsht Partisë Socialiste kreditë që ka marrë me 23 qershor në Shkodër, bashkë me LSI, padiskutim. Dhe për këtë arsye nuk kemi shumë për të diskutuar kjo është e thjeshtë dhe e qartë. Çdo njëri nga ata që ka një përgjegjësi më shumë se sa punonjësit e thjeshtë, aty tek punonjësit e thjeshtë gjëja është pastaj tek organizimi i natyrshëm dhe detyra të natyrshme…"

kara uniteti, kara. filluan pergjimet brenda partise smiley

smiley Jo shqipe, Fajin nuk e ka Berish denoncuesi, por Rame abuzuesi.

 

 

Nuk e kuptova. Ku eshte problemi? Qe po organizon punen me stafin?

problemi esht se ka ra ai shiu i te marreve qe thot diku Driteroi, edhe i ka budallalleps robt. Rrezik as e kan nigju fare, po meqe po e thot sala i dicka do jet aty mo, mendojn, hafijet punojn, edhe ec bab, rrasja komentin. 

po me e bukra fare esht kur bejn si capkena kshu... neper komente smiley

Dio mio, mes ktyne debilve do me shkoj jeta mu, tha Bert Ndrenika. Esht bo peshku, ke fryk me e hap, se te vje avdalliku i radhes si naj ftes per dasem.

Palloshi ka hallin e votave apo hallin se si ta drejtoje/manaxhoje sa me mire punen e qeverise. Ehh, pika qe si bie.

i fshive lotet o emigrant? e more veten? se po qaje me siper

Dum gazeten 55...Lapsi....ano i cik nga Palloshi.

Del Vrasesi Serial i Shqiptareve e bo Denoncuesin ne Shesh....me pak fjal i hap syte popullit se kush ka vjedh ca koqe fiq e kush e ka thy degen e mimozes. Mblidheni nshpi te rrjedhmin more se ky a ka venin ne burg qe prej dy vjetesh.

Ne ndonje vend tjeter nese del qe kryeministri perdor administraten per zgjedhje dhe per me teper i kercenon se do ti heq nga puna po nuk i permbushen objektivat - kryeministri kishte per te fluturu nga posti brenda dites.

Po ketu, hec mo, vari lesht, nuk i ben njeriut pershtypje. Perkundrazi do te ngrihen gjithe militantet leshko te sulmojne ate qe po denoncon abuzimin.

Aty kemi mbet, tek ajo "sa te kem Kavajen dhe Shijakun nuk pys per France dhe Angli".

S'kuptohet as pse e shajne Saliun, se si Saliu jane bere edhe vete. Vertete i ka vra 4 vete, por ky tjetri i udhehoqi deri atje dhe pastaj i tradhetoi duke mos bere asgje per te ndeshkuar vrasesit.

E mbani mend apo jo qe komentoi videon e Gjinit dhe nuk tha nje fjale per videot qe deklaron se ka deputeti i vet spiun; ato videot qe mund te cojne pas hekurave vrasesit e 21 janarit. Mire, mire le ta gezoje vrasesi pensionin se i ka shpatullat te mbrojtura nga sivellai.

Militantet leshko vazhdoni duartorkitjet se patet fat qe shpetuat ate 21 janar: tani do te ishte duke u tall xha Brahua me ju.

Ai po thote qe nese rrine kafeve ne vend qe te punojne, nuk sjellin vota, ndaj do te hiqen. Po thote qe po s'punove, populli s'te voton. Po thote qe po s'te votoi populli, s'ke punuar. Eshte gjeja me e drejte dhe me logjike e mundshme qe te heqesh nga puna robt qe s'punojne e qe nuk i do populli. Komplet Bumerang per PD kjo. I bene nder Rames, njesoj si me gafat e tjera.

Berisha nderkohe kercenonte mesuesit se do te pushoheshin nga puna po te mos shkonin ne mitingje bashke me nxenesit.

Pa hiqi syzet e militantit dhe lexo edhe njehere:

"detyra konkrete do të jetë: Sa kuti votimi do të kesh ti nën përgjegjësinë tënde personale. Që do të thotë, dikush një zonë, dikush 5 qëndra, dikush 2 qëndra e kështu me radhë, por ama, aty në krah secili nga ju do të marri në dorë letrën dhe do ju thuhet: "

Ja edhe kercenimi per heqjen nga puna.

"Çdo drejtor, çdo shef, çdo pergjegjës, çdo person që ka marr një fije pushtet nga PS, dhe nga LSI por për këtë do t'ju flasë kryetari, një fije pushtet, duhet të garantojë që do ta ketë prapë në 22 qershor "

Ate po them edhe une, qe Rama po behet nje Berishe i dyte.

Po pra. Detyra konkrete eshte qe ti qe ne zonen tende ke 5 kuti, 10 kuti, nese nga votat del qe nuk i ke bindur banoret me punen tende por ke ndenjur kafeve, do te hiqesh. Dhe shume mire ben. Te hiqen drejtoret qe nuk e bindin popullin me pune. Qe te behesh Berishe duhet te biesh aq poshte sa te nxjerresh kalamajt e dynjase nga shkolla e ti cosh ne miting, dhe te kercenosh mesuesit se do ti pushosh nga puna. Nuk besoj se bie njeri tjeter ne politiken shqiptare aq poshte sa Berisha, qe te quhet berishe i dyte.

kur shkon ne ekstrem esht veshtire te kuptohesh a po ironizon apo e ke me vertet kete qe po thua per drejtoret qe e kane fituar postin me konkurs

Hiqi pra syzet:

"Këto janë votat që ne presim të dalin nga kjo qëndër votimi. Shko tani derë më derë, shtëpi më shtëpi, trokit dhe fol për Keti Bazhdarin, dhe kush është i Partisë Socialiste të kërkojë votat për Partinë Socialiste, kush është me LSI të kërkojë votat për LSI, por të gjithë bashkë për Keti Bazhdarin në radhën më të parë, se kjo është kryesorja, dhe në fund fare në qoftë se rezultati, objektivi nuk do të arrihet tek kutia, dmth që koha për ti hapur vendin dikujt tjetër ka ardhur me datën 22."

Po pra, field canvassing, gjeje me normale ne nje fushate. Trokit tek cdo anetar i popullit dhe fol per partine, sic behet cdo fushate e qyteteruar, me njerez me logo e flamuj te partise qe flasin per partine ku te munden dhe sa te munden. Flasin, bejne fushate, nuk kercenojne mesuesit me vende pune. Nese nuk votoheni, tregon qe drejtoret s'kane punuar qe te meritojne besim.

Field canvasses are done by going door to door to every home and apartment in a district, a ZIP code or some other unit of geographic measurement. They have the advantage that people are generally more open to talking to someone in person and literature can be delivered and lawn signs put up at the same time as the canvass. A field canvass can also guarantee completeness as each house can be accounted for. A field canvass is usually done by one or two individuals, either both at one door, or one on each side of the street.

For Contractors utilizing "Field Canvassing" it works best when working around a current or previous jobsite. Otherwise called Jobsite Radiation.

On election day itself a Party will often visit the homes of known supports asking them to vote, this process is often referred to as 'Knocking up'.

Po pra, arrite ta kuptosh edhe ti se nuk behet fjale per heqje nga puna se nuk kane punuar dhe nuk i do populli etj brockulla.

Behet fjale per perdorim te administrates per fushate dhe kercenim me heqje nga puna nese nuk i permbushin objektivat elektorale. Ate po them prej fillimit.

I paske heq syzet me ne fund.

Mbase e ke te veshtire, por, e gjithe biseda eshte bere ne strukturat e PS-se. Ku eshte administrata ketu ?

Komentuso, kam respekt, mos me detyro edhe ti te sjell fjale te Rames ku dallohet me shume se qarte qe behet fjale per punojes te administarates.

Silli! Te sfidoj une! Thote "drejtoret", qe jane anetare partish te superpolitizuar, pjese e strukturave te partise, ne cdo vend me parti e fushata te qyteteruara. Juve jua ben berisha "kape" dhe ju bertisni "hum hum" pa ditur se per cfare. 

Po silli, nuk ka lidhje me respektin kjo. Te kercenosh dike me buken e gojes eshte e rende, sidomos po ta besh hapur.

"Çdo drejtor, çdo shef, çdo pergjegjës, çdo person që ka marr një fije pushtet nga PS, dhe nga LSI por për këtë do t'ju flasë kryetari, një fije pushtet, duhet të garantojë që do ta ketë prapë në 22 qershor. Ne jemi të vetëdijshëm që në të gjithë territorin kemi bërë dy gabime, me burimet njerëzore dhe me emërtesat"

"është rasti që disa prej jush këtu të shlyejnë një pjesë edhe të degradimit që kanë shkaktuar në imazhin e PS me punën e tyre si drejtora,"

Po pra, arrite ta kuptosh edhe ti se nuk behet fjale per heqje nga puna se nuk kane punuar dhe nuk i do populli etj brockulla.

Drejtoret nuk jane "administrate", jane pjesa e politizuar e administrates, jane anetare partish qe nderrohen kur nderrohet pushteti. Administrata e papolitizuar jane vartesit e tyre, dhe ata e kane krejtesisht te ndaluar te dalin ne fushate, me urdher te rames. Anetaret e partive jane ata qe bejne fushaten ne cdo parti te qytetaruar qe kur jane shpikur partite e qyteteruara, dhe me te suksesshmuit prej tyre behen drejtora. Por kete gje duket se juve te sales duhet t'ua shpjegosh me skema me figura, se s'e kuptoni dot. Hiqi dhe ti syzat tani dhe kuptoje realitetin. Ku ka perfunduar PD, sulmi me i mire qe mund t'i bejne PS eshte "rama po behet si berisha". 

Domethene sipas teje kjo ministrja qe thote se nuk jane anetar partish por nenpunesa qe e marrin postin nepermjet kalimit te konkursit, paska genjyer?! Ti qe qenke kaq i sigurte, ta shpjegon me skema etj, qenke me kompetent se ministrja.

http://www.shekulli.com.al/p.php?id=60445

Keta qenkan anetare partie dhe jane vendos me urdher nga lart? Pa he na i trego njehere ato skemat, ose me mire ligjet per administraten publike. Dhe vecanerisht ate pjesen sesi pushohen nga puna kur nuk arrijne objektivat elektorale.

Në listën e vendeve të lira, të shpallura dhe në faqen zyrtare të Departamentit të Administratës Publike janë pozicionet nga përgjegjës sektori, koordinatorë deri në drejtorë drejtorish në institucione të ndryshme në rrethe por dhe në dikasteret ministrore. 

Atehere, ta nisim me skemat elementare me figura e bashkesi, si ne klase te pare. Zgjedhjet nje vend demokratik e te qyteteruar e dini pse behen? Behen qe te nderrohen drejtoret politike, anetare partish, te cilet hartojne dhe administrojne politikat e ketyre drejtoreve teknike, koordinatoreve, pergjegjesve te sektoreve, etj. Drejtoret teknike menxhojne punen ne terren, ta zeme ne nje fabrike a miniere, dhe jane specialiste te nje fushe teknike qe s'duhet te jene te politizuar por vetem te arsimuar ne fushen e vet e keta duhen marre me konkurs. Ndersa drejtori i institucionit qe harton politikat e minierave e fabrikave, eshte drejtor politik qe caktohet nga partia ne pushtet. A, B, C. E do me figura apo mjafton? Po te mos ishin drejtuesit politike, por te ishin te gjithe teknike, pergjegjesa sektori apo koordinatore, nuk do te ishte nevoja fare per zgjedhjke. E kupton ndryshimin?

Ca po thua o shqipe: nje fabrike ka dy drejtore tani, nje politik dhe nje teknik. Po ik mor rrote, ca merrem une me ty. Ku e ke ligjin? Ose ndonje shembull ku nje fabrike ose uzine ka drejtor politik?

Mire neper ministri mund te kete drejtora dhe drejtori politike qe ndryshohen, por ne Shkoder ku dreqin na qenkan keta drejtore, shefa, pergjejgesa politike. Ne ca vendi? Sill shembuj ose ligjin, dhe leri skemat se nuk te cojne larg.

OK, bere mire qe e ndryshove komentin se ishte per turp. Pergjigjja ime ishte per ate koment qe kishe me perpara.

___

Edhe nje here... ke drejtor miniere, gjeolog, drejtor hidrocentrali inxhinier, agronom ne drejtorine e bujqesise, etj, qe jane specialiste te depolitizuar, dhe siper ketyre vihen drejtoret e vene nga plitika, qe hartojne politikat e minierave dhe inspektojne zbatimin e tyre, zbatimin e buxheteve, nga keta drejtoret teknike. Eshte ABC po s'kam kohe te te shpjegoj elementaret tani, se me keto qe po degjoj duhet t'ia nis nga zeroja.

O shqipe a e di ti qe drejtori i arsimit ne Shkoder (sic ne te gjitha qytetet e tjera) eshte vene ne ate post me konkurs dhe e mbron ligji e nuk mund ta heqesh nga puna se nuk permbushi objektivat elektorale?

Hajde naten. Beji te fala edhe vellait tend saliut.

ku jeton ti qe tregon konkursin e drejtorit smiley

S'tregova gje une; keto konkurse i tregon ministrja, madje kur jane bere per drejtoret e arsimit i kane nxjerre me te madhe neper media.

Po vl si i kane vene; mire bene (pervec ndonjeres ne Lushnje) qe i hoqen ata te tjeret dhe vune te rinj. Problemi eshte se po vazhdojne te sillen me administraten me keq se Saiu ne kohe te vet dhe po i kercenojne me heqje nga puna nese nuk mbushin kutite.

Edhe militantet syleshe po njesoj, si berishistet e nderkryer ne kohe te tyre.

Ajo e Lushnjes qe skandal qe plasi, se mund te qe akoma ne detyre tani e te vazhdonte perzgjedhjen e nuseve, per kete te vlores e dine te gjithe qe qe i pilotuar konkursi, si shume vende te tjere drejtorash. shoku keta jane te tredhur qe me ramen rrine gatitu e me punonjesit bejne cubat...jetojme te dy nen te njejtin shtet dhe eshte e kote ti mbushim mendjen njeri tjetrit si jane gjerat.

E dime te gjithe si i kane vene, nuk eshte se po te kundershtoj. Por menyra si i kane vene mund te pranohet dhe mund te arsyetohet: duheshin heq skandalozet e meparshem dhe duheshin vene njerez te rinj, dhe u vune, ne ate menyre qe e dime te gjithe.

Po tani dreqi e mori, te dali militanti leshko dhe te te deklaroj plot vetekenaqesi idiote se fajin e ka Berisha qe nxorri videon dhe jo Rama qe po abuzon me drejtuesit e administrates se Shkodres, kjo eshte pak e tepert, ndaj edhe nderhyva e aritem deri tek ky koment. 

Ue i madh je Preng! E ndryshove komentin ku po shpjegoje se drejtori i arsimit per Shkodren eshte drejtor politik pasi lexove pergjigjen dhe ne te njejten kohe po me akuzon mua qe nuk kam ndryshuar asnje fjale, por korrektova ortografine.  

Admina nese i rregjistroni versionet e komenteve nje lutje: Sillni sic ishin fillimisht se po mashtrohet pak rendshem. Hajde Preng militanti hajde.

Ue i madh je Preng! E ndryshove komentin ku po shpjegoje se drejtori i arsimit per Shkodren eshte drejtor politik pasi lexove pergjigjen dhe ne te njejten kohe po me akuzon mua qe nuk kam ndryshuar asnje fjale, por korrektova ortografine.  

Admina nese i rregjistroni versionet e komenteve nje lutje: Sillni sic ishin fillimisht se po mashtrohet pak rendshem. Hajde Preng militanti hajde.

Eshte  shembull banal drejtoria e arsimit se ti ben pyetje elementare. Ti pyet "ku ka ne shkoder anetare partie ne role drejtuese", ato jane vetem ne qeveri, a thua se zgjedhjet lokale behen kot. Nuk ia vlen biseda kur ti ben pyetje te ketij niveli abetareje. Dhe Berisha e di ke ka pas, di kujt niveli i drejtohet.

"Ti pyet "ku ka ne shkoder anetare partie ne role drejtuese","

Po ne cfare vendi e paskam bere kete pyetje o i papare? Qe edhe shpik vete fjale te tjetrit, dhe arrin ne perfundime duke u mbeshtetur ne keto fjale. Ik pi ilacet shoku, se te paska kaluar afati. Thelbi i gjithckaje kam thene dhe po e rithem, eshte se "nuk mund te perdoret administrata ne fushate dhe te kercenohen me pushim nga puna nese nuk mbushin kutite. Kush i mbeshtet keto gjera dhe i duken normale, eshte thejesht nje leshko".

Tani ne fillim the qe behet fjale per pushim nga puna nese nuk kane punuar mire dhe nese nuk jane te dashur nga publiku.

- Pas 3 mesazhesh e ndryshove - behet fjale per drejtore politikeqe do te pushohen nga nuk e di cfare nese nuk mbushin kutite dhe te gjithe drejtoret jane poitike.

- Pastaj kur te citova fjalet e ministres, the qe "ka drejtore politike dhe teknike",  madje edhe neper fabrika si ne kohe te xhaxhit.

- Kur tu kerkua ndonje shembull, solle ate te drejtorit te pergjithshem te arsimit.

- Kur ta kujtova se ata jane zgjedhur me te madhe me konkurs dhe i mbron ligji, dhe nuk mund te pushohen nga puna pse nuk i mbushin kutite, - fshive shembullin.

- Tani po shpik fraza qe i paskan thene une.

Eh pike e zeze. Ti o shqipe, paguesh me siguri per kete pune, por une nuk kam kohe te merrem me militante. Vazdho punen, jo kaq trashe por me pak me shume llogjike dhe mirekuptim dhe suksese.

Po ne cfare vendi e paskam bere kete pyetje o i papare?

Ja

 por ne Shkoder ku dreqin na qenkan keta drejtore, shefa, pergjejgesa politike. Ne ca vendi? 

Kaq lexova nga postimi yt i fundit. Me fal po nuk e vazhdoj dot leximin me kete nivel diskutimi. Eshte humbje kohe dhe fyerje inteligjence.

Po ca ja o idiot. Me ke cituar duke perdorur thonjezat kur as kuptimi dhe asnje fjale e vetme nuk eshte si e kam thene.

Dreqi e mori po flasim per drejtore politike sipas konceptit tend, drejtore qe kane poste ne administraten e Shkodres dhe flaken nga puna nese nuk i permbushin objektivat elektorale. Kush jane keta?

Kush dreqin tha qe ne punojes i administrates, kudo qofte, nuk mund te kete tesere partie?

Hajde suksese, dhe kembet ne toke. Kujdes nga sofizmat se njerezit irritohen dhe nuk te votojne pastaj.

Nese nuk votoheni, tregon qe drejtoret s'kane punuar qe te meritojne besim.

 

po rama thote vete qe drejtoret po na nxjerrin bojen me paaftesine e tyre. pra po kerkon dicka tjeter dhe jo ti bindin votuesit me punen e tyre. edhe pse dhe kjo e fundit nuk eshte e ligjshme

po rama thote vete qe drejtoret po na nxjerrin bojen me paaftesine e tyre. pra po kerkon dicka tjeter dhe jo ti bindin votuesit me punen e tyre. edhe pse dhe kjo e fundit nuk eshte e ligjshme

Cfare tjeter? Po thote shkoni dere me dere qe tu flisni njerezve per punen qe keni bere ne emer te PS, dhe nese njerezit nuk binden, do te thote qe jeni ata qe na kane turperuar me punen e tyre e do te hiqen. Gjeja me e drejte ne bote.

tani qe nuk i bindin dot me punen kjo dihet se e tha vet rama qe skan punuar. pra ngelet blerja e votes

o preng, po ku ka gje ne dore te ndryshoje (ne nje ekonomi tregu) nje drejtor or fyell. apo ti s'te ka dale gjumi akoma. 

Ne cdo vend te botes, ish-Kryeministrat te akuzuar per vrasje, si cuni i Sheqeres, nuk drejtojne opoziten Shqupiste por pendohen per krimet ne burg.

Hec mo Rilindja po merrka ene Shkodren...me pak fjal opozita nuk fiton asnje qytet....le te mbajne te Cmendurin ne krye a tja shofin hajrin....vota per Shqupin ska

ne asnje vend demokratik te botes  nuk thot kush posht opozita ne kohe krize ku sipas socialistit blushi nje qytet sa pogradeci po largohet ne cdo muaj

vetem ne vendet ku ka diktature thuhet kjo si pasoje e frikes

merru me qeverine se i ben mire asaj dhe shqiptarve e leje opoziten se le nam

As i vote opozites qe mcef ne Kryesi, Vrasesin Serial te Shqiptareve. Shqiptaret e hudhen ne kosh plehren, Shqupi e mba si kryetarin de juro te Pabesin e ja servirin edhe popullit si gjelle te ngrohte. Po te kish frike tek PS nuk fliste Blushi per ate pune, frike ka tek Shqupi qe nuk nxjerrin ne pension Saliun me banditet e tij.

spo te thoth kush ti japesh vota opozites po them mos u merr fare me te por kritiko qeverisjen se i ben mire

kurr si kam then kujt se ke te votoj dhe me duket gjeja me absurde qe ekziston. ofendimi me i madh qe mund ti besh nje personi ky eshte

Ju spo e kuptoni akoma, keni dy vjet, nuk ngjit denoncimi  i vrasesit e mashtruesit serial....Para se te kritikosh qeverine do shikosh burimin....burimi eshte nga nje individ qe duhet te ishte ne burg prej dekadash per krime ekstreme....doni me forcu qeverine aktuale....nxirrni kryetarin kriminel te qeverise ne hije...pune e mbarume. Me pak fjale ene Shkodren po e humbni....Sovrani vendos

burimi eshte brenda mbledhjes se ps

atje te shqupi

te myllet squpi

smiley

I lebetitmo, mo na hap oreks per bejte amon. smiley

mos bej sikur po qesh duke perdor tastjeren se ka njerez telepatik dhe e dine qe je ber tym 

smiley

ymer o zot, ymer!

Qe kryeministri ka frike ne keto zgjedhje duket sheshit, koalicioni pa asnje lloj sensi qe ka bere, nese do kish punuar mire skishte nevoje per votat e cdo ngjyre. E di qe si ka punet mire dhe vete ve kandidatura shume skarso dhe qershia mbi torte eshte qe ka nje opozite shume te lodhur.
hajde mos beso teorite, qe nuk behet ky vend...

Mua me bën pershtypje VETEM fakti se kete "video" e publikon Dr Mortja, dhe jo kryetari i opozites. E vetmja arsye qe gjej eshte fakti se kjo eshte vertet PUNE PLEQSH, pra problem mitomanesh. Dhe kete ma perforcon fakti qe nga të rrallet qe i bën fresk koqeve të Dr'Mortjes ketu, eshte ndonje poet i moshes se trete.

 

ps: me 'drejtor', Rama u drejtohet atyre partiake, nuk ka se si tu drejtohet atyre të administrates, se ata nuk jane e nuk mund të jene në ate takim

Sepse eshte bumerang. Rama u thote drejoreve te politizuar qe po s'e paten bindur popullin aq sa t'i votojne, do te pushohen. Eshte njesoj si mesazhi i pergjuar qe i kishte cuar tahirit, ku i kerkonte llogari per rritjen e krimit. Vetem sa e nderojne Ramen keto po Berisha ka shume besim tek pjesa injorante e popullit.

Sapo u hodha nje sy komenteve të miletit tek fb i tij. Nuk mu duk ashtu si thua ti, pra qe të kete 'popull injorant' : nje pjese e mirë e komenteve tallte menderen me dr Mortjen, dhe të mendosh se ishte faqja fb e tij

Cdo nisme  me Qafthyerin autor , eshte gjithenje nje pese me hic! 

Eshte e sigurt humbja e thelle e PD dhe mundohet te beje zhurmen ...dy muj para ! Nje parti, me drejtuesa  qe shesin interesat kombetare, shet Himaren  duke ja dhene Grekut , Spiro Kseres se mavise , cpritet me nga kjo ? 

Rama ishte duke then qe ti duhet te kesh X-in dhe ti duhet te gjesh Y.. dhe nqs ne date 22 shuma e ketyre nuk eshte XY.. atehere do vij Z-ta tek vendi jot i punes smiley 

Ore leje ca deshte me thone Palloshi. Kjo menyre pune sme duket rilindase. Ata drejtoret politike ta kishin bo punen sagllom keto dy vjet do i kishin robt me vete, dhe voten te xhepi kanatjeres. Po sic duket dy vjet sju ka mush menja dynjose kshu qe kthehemi te plani B, punetore partie, kuota votash etj etj. Dhe nje gje qete ben pershtypje qe keta drejtoret politike te Rilindjes ja paskan me hile Palloshit qe i boni drejtora. Fillojne e rregjistrojne dhe ja dorezojne Plakut Mere.
O Pallosh te dhjefsha mu ne strategji e politike te rrofte kollarja se per te tjerat, rryp ishe e rryp paske njel.

Pse plako duhet te jape llogari kryetari i PS se kujt i kerkon voten dhe cfare brenda partise se tij? Qenke ftohur ne bithe ti mua, shume i coroditur.. 59 bashki i ka ne xhep Rama me Meten i gjithe lufta eshte te behen 60 se 1 kane per tjua lene e ti shfarosin njehere e mire nga harta e Shqiperise "uruganin".. 

te drejte ke shoku ilir, shqipria i takon çobanve

I takon Ersexve, se kishin rraf bashen sot smiley

do dal ne foto me sy te nxire.. smiley

mir blushi dhe toma po genjekan per deshtimin e qeverisjes po rama tani me ket qe tha per punen e drejtoreve etj?

kam pas dyshime qe dhe vete rama te dale e te thote: o popull po ju qeverisim keq, perseri do thoni: jo jo nuk eshte e vertete kjo, eshte zeri i saliut brenda kokes sime

ja erdhi dhe kjo dite.

me te ardh zor qe je shqiptar. sinqerish

Ore Rama po tenton te mor Shkodren a e kupton apo jo qe nuk eshte ne krize? Po ta kish punen pisk do fokusohej ne Tirone, Durres e Elbasan vetem... Do i mori te gjitha qytetet mbaje mend se e para ska alternative, ju nuk ofroni gjo dhe e dyta juve i keni pa me mikroskop vetem gabimet e traplliqet Rames.

Pyet veten i her a ka bo ndonje gje te mire Rama keto 2 vjet e sa njerez kan perfitu prej tyre e pastaj do e kuptosh pse nuk fitohet  tu numeru gabimet tjetrit.  Shifi tek fotot poshte sa veta mblidhni ne shesh. Nderkohe ish-Ministri Bode i finacave dyshohet si nje nga hajdutet me te medhenj ne Ballkan. Sa kan  vjedhur mer amon.

http://www.gazetatema.net/web/2015/05/06...

http://www.gazetatema.net/web/2015/05/06...

kush ju mer tironc? e kam then para teje ktu qe e majta i fito kto zgjedhje. puna esht pse po tregohet trap kur e ka te sigurt fitoren? arrogant ne kulm, i ashper ngre taksat ngre dritat etj. nga toleranca e militanteve tregohet kshu. nuk esht futboll politika dhe skuader e zemres partia qe ta justifikoni dhe po lujti cop cop. nuk esht per argetim politika po per drejtim vendi. nje qytet ne muaj iken e ju akoma rroft rama. garant qe dhe vet rama ju sheh me neveri. cesht ky nivel kshu? turp

Sa kane ndryshuar kohet , ne kohen tone per zgjedhjet lokale nuk u merrte njeri me drejtora shefa apo ca leshin ka tjeter , procesverbali perfundimtar u perpilonte nje dite para zgjedhjeve qe njerezit te votonin te qete .

 Burimet i thanë lapsi.al se në këtë pjesë që pritet të publikohet nga Berisha, kuptohet qartë se Rama flet për drejtorët e administratës dhe u kërkon atyre të marrin përgjegjësi për të siguruar vota për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. 

Pra, ne pronesi te dy pjeseve audio, Berisha publikon ate me pak eksplicite se per ç'drejtore behet fjale?! 

Partia Rilindase ne procesin e organizmit te zgjedhjeve vendore ne rregulloren e saj te brendeshme beri disa ndryshime , pershembull , sekretari organizativ per zgjedhjet quhet Drejtor , kordinatori per zgjedhjet quhet Shef Personeli , mbikqyresi i kqz quhet Shef i shperndarjes etj...etj...

hahahahahhaahhahahahahaah.... ate rregulloren e Blushit?

jardin ju ka bere nje gracke dhe rilindasit rane ne te. publikoi pjesen e pare aq sa te kishin mundesi ta kundershtonin dhe keshtu bene duke thene qe behet fjale per drejtor fushate etj pastaj publikoi videon e plote dhe i nxori bllof pasi aty eshte e qarte qe per cfare drejtoresh behet fjale.

jua kan gjet zgjidhjen dhe te verberve te partise pasi po e sjellin lojen ne ate menyre qe ti pohoje vete rama me gojen e tij. por prap ka disa qe nuk e pranojne realitetin dhe thone qe eshte zeri i saliut ne koken time.

e di si doli ky rast. sikur doshi ta kishte filmuar me dy kamera bamin. tjetra kamer ti kapte te dy dhe pasi bami te deklaronte qe doshi ka patur pistolete ne dore atehere te nxirrte videon e dyte dhe ta hidhte poshte si deshmi te rreme nen kercenim etj. si ka shku menja doshit smiley

 

OK, une nuk e degjova audion para se te komentoja, Edison, por sapo i hodha nje sy lajmeve dhe lexova transkriptin. Interesante.

Çdo drejtor, çdo shef, çdo pergjegjës, çdo person që ka marr një fije pushtet nga PS, dhe nga LSI por për këtë do t’ju flasë kryetari, një fije pushtet, duhet të garantojë që do ta ketë prapë në 22 qershor

"Qe ka marr nje fije pushtet" sikur eshte shume per t'iu referuar nje personi te angazhuar/te punesuar tashme nga PS per operacionet e fushates zgjedhore. smiley

 

Sot Palloshi tek Pallati Sportit ne Durres kishte fut Garden me kontrollu Rilindasit per cimka  para se te hynin brenda  smiley ose kishte fut cimkat per te kontrollu per Rilindas smiley

Si e thote ligji?A duhet perdorur administrata e cila paguhet nga taksat e gjithe shqiptareve ne fushate elektorale per llogari te partive te ndryshme?

Degjenerim total i nepunsit smiley  Ia kan thy dinjitetin mdysh si shkumesin ne drrasen e zeze smiley

Te dy bashke Meta me karrote, S1KQ-ja me shkop smiley

Skandal!

ja, sa ftohet icik robi me rillindjen del sala me pergjime prapa dere si buçe ordinere dhe kujtohet robi shkret qe o si o Edi ska me te mire se ai. 

Filloi fushata? e pyti bert verria cunin traktorist.

Po, baba.

Beji shurren bahces.

harroje Peshkun nja 2-3 muj tani.

mirupafshim ne takime te tjera nderkombetare.

i shqetesuar shume  per zgjedhjet,qe te jene komplet demokratike  ky " demokrati i zgjedhjeve " te 26 majit ! Ky qe mobilizonte qe nga femijet e cerdheve e deri tek gjytyrimet me te cilet kish mbushur tere administraten.Dhe perpunon po prej gungaceve regjistrimin krejt te sakte te cimkes , prodhuar nga shkenca, per te thene vetem ato qe thuhen.Ky edhe mekanizmat shkencore i shtremberon jo me ata frymoret qe e ndjekin akoma, qe i terbon per te fluturuar ...me prasin pas.

Shqetesimi i tij eshte deshtimi per ti mobilizuar  ne krahun anti PS re gjithe ata qe i dinte ushtare te ushtarit te vet te perpunuar .... Toma ! Eshte humbja qe e ka marrosur edhe ne pleqeri..

Vidio eshte krejt normale,  qe titullaret politike te forces qeverisese ..te punojne per te siguruar sa me shume vota  per ate force. Mos duhej tu thuhej sa me shume vota ne kutine e aspirates vdekur , per rikthimin e atij qe e shporri populli ? 

pordh me rigon.. administrata eshte neperkembur qe ne kohen e merhumit per ceshtje politike.. nuk e shpiki as Berisha, as Meta e as Rama.. njerezit madje e presin.. 

imagjinoni nje administrate ku vetem 2-3% jane ne saj te aftesive te tyre te vecanta.. cfare meritash kane ata drejtore e vari qillot? .. pervec se te angazhojne zgjedhes e te mbushin xhepat, hic gje tjeter.. nese partia te ka vendosur, apo angazhimi politik, ky angazhim te mban ne vend te punes.. 

megjithate, kjo metode me stafete, ku secili eshte pergjegjes per 20-30 vota, eshte metoda e LSI-se. E solli LSI ne PD me zgjedhjen e Bashes ne bashki. LSI e perdori per te kontrolluar votat ne 2009, mos ja vidhte PS-ja. Por rezultoi e suksesshme per te kontrolluar blerjen e votave ne 2011 dhe premtimet per vende. Per cdo 20-30 vota LSI premtoi nje vend pune ne bashkine e Tiranes. Ne shumicen e rasteve e mbajti fjalen. Drejtori te tera u pushtuan nga LSI-ste, me diploma kristalore. 

Ne 2011 dhe 2013 e perdori PD-ja per te mobilizuar vota, dhe angazhoi te gjithe administraten, vendore e qendrore. PD nuk vendosi kushte per mbajtjen e vendit te punes, pse ne 2013 e kishte marre ferra uraten, dhe vetem po mundoheshin te mbanin llogoret. 

Ja si eshte katandisur Partia qe rendome quhet "thesar kombetare" ose "vlere kombetare". Tragjedi e vertet per popullin. Ngrehu Sali qameti, shpeto popullin, na kthe partine.. smiley

 

Qe te kete njerez qe besojne se Edi Drama me Ilir shtangistin mund te lejojne zgjedhje te lira duhet te kene ndonje vide manget ose te vuajne nga humbja e kujteses

sa per kujtese ne zgjedhjet e kaluara kaloresi i rilindjes perfundoi duke kandiduar kriminele smiley

 

Ky sociopati, Berisha, i krahason gjithë të tjerët si mbartës të veseve të tij dhe siç është vetë, i paturp dhe i pacipë, shton dhe gjëra nga vetja që kurkush nuk i beson.

 

Petro, kam sinqerisht nje pyetje: pse mendon se Berisha eshte sociopat dhe jo psikopat?

Më jep një info, po qe se keni i nderuar z.argentis, për mjekimin e mundshëm që Saliu i Madh merr, dhe poqe se mes tyre është dhe haloperidoli, tërhiqem nga klasifikimi. Ngelet pas kësaj përpos se të jetë psikopat.

Nuk e di i dashur zoti Petro,se cfare mjekimi merr,po fshati qe duket s'do kallauz.Ose nuk merr fare ilace,ose merr te gabuarit,ose merr te duhurit,po nuk i bejne efekt.Nejse,une pyetjen e bera per arsye pune te themi,se me interesojne keto dallimet mes fjaleve me kuptim te afert,dhe nga ajo qe lexova diku per psikopat vs. sociopat,dallimi kryesor eshte ai i lindur-i fituar,dhe nuk besoj se Sala ka lindur normal.Po megjithate kjo nuk perjashton qe disa crregullime t'i kete te fituara,keshtu qe per te miren e atij vendi prijesi eshte si ajo oferta 2 ne 1,shampo e kondicioner,edhe psikopat,edhe sociopat,thelleze e shqiponje bashke.

Nëse ky njeri, i pandarë nga ne, i pranishëm prej 25 vjetësh, nuk merr mjekim, rrezikshmëria e lartë shoqerore e tij më ndërmend një pllakë të vendosur në murin e spitalit psiqiatrik të Xhenovas, "Jo të gjithë jemi këtu"

Pas incidentit të ndodhur në Durrës pak ditë më parë, mbrëmjen e së mërkurës regjistrohet incidenti i dytë në prag të fushatës elektorale.

 

Gjatë turit të prezantimeve të kandidatëve për kryetar bashkie, Lulzim Basha mbrëmjen e së mërkurës është ndalur në qytetin e Kolonjës, ku ka prezantuar kandidatin Viktor Duro. Takimi ka nisur rreth orës 20:00 dhe gjatë këtij takimi një person ka qëlluar me karrige në drejtim të kreut të PD-së, Basha. Por karrigia ka goditur një 65-vjeçar, i cili ishte ulur pranë kreut të opozitës.

 

Personi që qëlloi me karrige, sipas policisë së Korçës, është 27-vjeçari Suel Liço. Ai është arrestuar dhe po merret në pyetje për ngjarjen. Nga dëshmitë e para në polici, i riu ka thënë se nuk ka pasur asnjë objektiv për të goditur me karrige, por thjesht e ka hedhur atë mes turmës. Ai ka qenë në një lokal ndërsa zhvillohej takimi elektoral.

 

Ndërkaq personi i plagosur është dërguar me urgjencë për në spital.

E kane filluar mire, shume mire madje. Te shohim si do perfundojne keto zgjedhje.

Dobet Left.

Arrestimi tregon qe policia nuk eshte pale me agresoret. Po se mos e terheq PD mbasdite pretendimin se ate te protestave  anti OSHEE ne Kukescity e harrun ne burg. Asnje fjale per ate. smiley Edhe Ben Blushit i kaloi 1 dite nga normativa per te bere ndonje novele per funeralin e Rilindjes.

Une them qe PD te bojkotoje zgjedhjet per tre shkaqe, perjashtu Durresin se atje fiton Grida : 

1. Drejtoret do vjedhin votat

2. Meta ka pagu pare per ti gjujt me karrike Lul Bashes, kreut te opozites, ne Erseke.

3. Mirela Kumbaro feston Krishtlindjet per Pashke si une qe nuk di te uroj ndryshe per keto festat fetare, veq " Gezuar Sulltan Novruzin".

Duhet me ndryshu taktike se ne takimin me Erionin sot kishte shku dhe nje ndertues qe ka bere nje hale me burg ne kohe te Enverit.

 

Policia nuk eshte pale me agresoret, dakord, nuk e akuzoi njeri Policine, por Partine!

Eshte ajo pale me agresorin :

"Incidenti në Ersekë/ I riu që sulmoi Bashën, militant i PS (foto)"

E kuptova. Pra PS ka faj qe ky robi ka gjujt me karrike.Policia e arreston, Rama u thote juve qe ne nuk jemi si ju. Pra edhe nese e ka bere ndonje i PS-se shkon ne burg. Nuk i rruhet shume Rames per PS. E kupton tani qe perse them une dobet?

Ju ka terheq ne gracke per ti bere zgjedhjet politike dhe e keni ngrene si karrem.

Ai trimi i Kukesit qe do sulmonte Komisariatin ngeli ne burg. E harrut?

i kan ra me karrige kokes? mirë ja kan bërë. me bërdunglla bërdunglla tja bëjnë. sa haqe ka per të la ai langaraq, tu fillu që nga 21 janari. djal legen

PO mos na e sillni ketu sali K berishen. Lereni te pellase sa me i qete ne strofken e vet. Eshte kafshe e lodhur dhe e plakur dhe vetem renkon.

jo me ? vertet?

pse kur ishte vete nuk bojshe lista e kerkojshe lista  e vota nga drejtoret  ???

gjo e re me thon te drejten. e shpiku edi kur e regjistruan ne shkoder

po lajmi sic duket osh qe edhen rama mut eshte dhe ec te vijm e te sala si mut muti

ik or sale mos na ca hajdarin

smiley politika shqiptare injoranto-oportuniste 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).