28 Komente

Ca Jane keto atletet? Shiten? smiley

harrove lol

Se mos eshte vetem kjo..... Ne ndaj jemi ne kete derexhe se nuk respektojme paraardhesit dhe bemat e tyre te dobishme ne interes te vendit... Nuk ka ku ta kapesh kete historine tone... asgje nuk eshte ne vendin e vet, asgje nuk ruhet, pasurohet apo "tregetohet" ashtu siç duhet...se kush pat thene se ...shqiptaret prodhojne me shume histori se sa "mbajne"... si rrjedhoje ne bashke me ujin hedhim edhe foshnjen...

Aty po hedhin bashke me ujin edhe Skenderbeun me gjithe helmete e parzmore, jo foshnjen Qemal Stafa...smiley Megjithese Qemal ziut nuk i erdhi e keqja nga topi, po nga gopi.

Nje bie, mijera ngrihen ... dhe vrapojne.

per kete dite luftoi qemal stafa, qe atletetet made in bangladesh nga minorene te na benin me ec me shpejt

Atlet i lirise.

Of of of amon amon smiley

Pa ho i her. Ku jan bilbilenjte qi kënojshin alegro disperante kur S1KQ-ja pat vu ate fotografin e lapidarit qi pronari i qofteve e kishte pas pas marr ne mbrojtje patronazh nen strehe te vet.

Ciu ciu ciu fajin e ka Saliu smiley

Po tashtina tashtina ho i her smiley Jepini doom.

Hasanizmi i simboleve, perkujtimoreve, te reneve te atij vendi qe quhet Shqiperi ,  do t` thosh Ben Blushi. . copa mishi ! 

July 21 duhet te sjelle prape ate pjesen e shkrimit te amerikanit (?) komunist per civilizimin Hoxhisto-lapidarist.

Po pra edhe artikulli per kete flet per hasanazimin e lapidareve, per hasanizmin e popullit shqiptar  ku merr vesh Hasani se ceshte nderi ceshte historia, me mire jepi byrek, makarona pilaf, dhe atlete adidas, dava majmunesh !

Po nuk eshte faji i `katnareve` faji eshte i Hasanit, Myftarit Saliut, Hajdarit qe nuk dine se ceshte historia traditat morali feja, ideja familja,kombi. Se fjala vjen cdo teritor duhet te kontrollohet dhe administrohet me rregull, nuk duhen bere lesh e li, teritoret, teritori i tregut me teritorin e perkujtimoreve, nuk duhet ngatruar haleja me tavolinen e ngrenies ,duhet pak respekt, dhe kur mungon respekti mungojne te gjitha

Aty fillon dhe hasanizimi !

 Edhe njehere . Faji nuk eshte i njerzeve te thjeshte faji eshte i katunareve  i atyre qe administrojne teritore atyre qe kane pushtet lokal, vendor ose qendror!

Prandaj tallen edhe amerikanet italianet ect ... 

A new lapidar found on the road from Berat to Fier, in Kutalli (ALS-660).

shot reverse shot :

     

Per keto e kishin llafin komunistat kur thoshin se na e futi inglizi tu na hudh kepuc te vec nje kembe

Lerini lapidaret, por i beni thirrje medias shqiptare dhe vendosni ndonje lajm per popullin demokrate qe mban rradhen e supes ne Gjermani per azil..

Sot ne mengjes policia ne Gjermani ka arrestuar nje grup te rrezikshem qe kishin planifikuar sulm terrorist me bomba e arme ndaj azilanteve dhe myslymaneve.. Kane evituar nje katastrofe te vertet njerezore. 

Njetezitr kane aq halle atje,ju luan mendja e kokes, se kane femijet per te ushqyer,shkolla,shendeti etj etj sa nuk me duket se po bejne ndonje mekat,mekataret po merren me fushaten elektorale,duhet me ja kuptu hallinsmiley

 

Silencjo stampa

"it is more probable than not that Brady was at least generally aware of the inappropriate activities.”

smileysmileysmiley

 

iFiqo mos me thuj qe e ke prezantu me LSI-ne kte? smiley

Po kto ekspertat amerikane te vidjos te Likes jane smiley

 

 

smiley Ekspertat po t'i coj, paska thone Likja, po boj si boj merr dhe nja dy gjykatsa albanez. 

Fiqo qenka nje shqipo qe do luaj me NFL ate sportin e cmendur dhe violent qe behen t'gjithe mullar per nje top vezak. 

    Nuk u perdhos dot  gjaku i deshmoreve as ideali i tyre prej mentalitetit shpellar te Salihut dhe shpures se vet shkaterruese te cdo vlere te ketij vendi, prej nje fotografie te tille.Kjo nuk eshte asgje para mohimit te numurit te deshmoreve, ne rastin kur ata na i numurojne pinjollet e kolaboracionisteve.Perkundrazi numuri i tyre e kaloi milionshin duke i dhene jo me shuplakat qe thote ky pordhamani i PS, por shkelmat ne prapanice.Gjaku i deshmoreve shkelet kur tentohet ti ulun vleren Luftes se Madhe Antifashiste Nacional Clirimtare.Kur nuk vihet ne ceremonine e perkujtimit te fitores mbi Nazifashizmin, sepse aty nuk vajtka   pala  gjermane a ndonje tjeter.Shqiperia, me  ne krye ata qe inspironin komunizmin i vuri gjoksin luftes dhe ky vend i vogel u be pjese e nje koalicioni te madh.Tek ai koalicion nderohen deshmoret dhe nuk ze dot vend asnje prej atyre qe ju kundervune aspirates popullit.

  Deshmoret, permendoret e tyre nuk njollosen prej cenimit nga ata qe mbine  me ushqim urrejtjen as kur i rrembejne me vinca per ti degdis tek i coi Jozefina " Heronjt e Vigut" sepse ata behen me madheshtore pikerisht ...atje ku dhe i cuan. Jozefines dhe Salihut  ju harrua emri qe te dyten dite qe i shporren nga karriget , duke  i njollosur si kusare dhe antikombetare.

Mund ti perbaltin pa fund deshmoret , per emrat qe u paten vene memat, per idealin e tyre komunist, per plot gjera  qe kane thene  " asgjete " e ketij kombi, por per kobare, kusare e antikombetare....nuk kane guxuar tu thone.Keto do te mbeten ne memorien e popullit " hajmali turpi " ne portretet e tretura te salihut me ...shoke ! 

Lavdi ne perjetesi deshmoreve te Atdheut ! 

i gjalli me te gjallet , i vdekuri me te shkuaren .

do beshit mire te nxirrni horrlliqet e te privilegjuarve ne  parlament se si i nxjerrin milionat, e mos u merrni me nje qe nxjerr nje kore buke per kalamajt

shqiptari, kjo specie kontradiktore

E vjetra shembet ... kohet po ndryshojne.

Nje jete e re po lulezon germadhash ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).