Blendi Klosi emerohet minister i Mireqenies Sociale dhe Rinise ne vend te Erion Veliajt, pas kandidimit te ketij te fundit per Bashkine e Tiranes ne garen elektorale te 21 Qershorit.

 Ne keto kushte, Kuvendit te Shqiperise do t'i shtohet nje deputet i ri nga lista e Partise Socialiste ne zgjedhjet e 23 Qershorit te 2013-es.

Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, është votuar si nënkryetari i tretë i Kuvendit të Shqipërisë, me 73 vota pro. Ndërkohë, vetëm pak minuta më vonë, Vangjel Dule dha dorëheqjen nga posti i tij i nënkryetarit të Kuvendit. Dule sqaroi me anë të një komunikate se, shkak i dorëheqjes së tij “është shndërrimi i institucioneve në “plaçkë” këmbimi”.

"Ky fenomen bie ndesh me parimet e mia politike", shtoi Dule.

Vangjel Dule mbante postin e nënkryetarit të Kuvendit që nga shtatori i vitit 2013.  

30 Komente

E kujt i plas per ktat ciplasmit smiley

prandaj  ka marre mungesa i nerumi o-Idriz, qenka ngrit ne detyre..smiley

Te drejte ka Dulja! Po dhe Dulja vete duhet ta ndaje muhabetin: me Shqiperine apo me Greqine?

Dule o mor Dule

Te paca fane ku e ngule

Ne ate bir fustan me lule

populli liridashes i Skraparit 

nga Çyçket kjo apo jo..?  po une e mbaj mend keshtu:  lum o Dule ku e ngule, ne ate fustan me lule...smiley

ky do jete versioni i Terbacit smiley

Tipike komuniste. Dulja kryesojti komisjonin anti Tom Dosh, normalisht tashi e ha dhe vet smiley Chain gangu i rregjimit smiley

Klosi desh bashkine, i dhane ministrine... meeeh

do jete e veshtire te mbushesh kepucet e Erit ne ministri smiley

sikur te vepronin edhe shqiptaret ne mal te zi dhe maqedoni si dulja ,ndryshe do ishin punet!

shih kur te bashkohet me salen ne zgjedhje.

 

   Partiaku Dule, flet per parime ? Cili parim ju shkel ketij deputeti te parlamentit shqiptar , parimi baze do te duhej te ishte ai kristian.Pra i vllazerimit si i perkatesise kristiane, por ky njeri, i rritur me gjembin e urrejtjes per shqiptaret  preferon parimin e shejtanit., te ndarjes e percarjes ,per te mos bashkejetuar me ate qe urren.

  Percfare morali flet ky minoritar i pagdhendur edhe pse mba ne xhep pasaporten e nje vendi antar te Komunitetit  Evropian, kur eshte gati te dale jo prej podiumit kryeqoshe Kuvendi ku padrejtesisht i paten bere nderin e pamerituar shqiptaret zemergjere, por edhe nga penxheret e parlamentit , si antar permanent apo dhe miredashes i organizates Mavi,  me tere  qenien  e tyre Mavri,kur veshtrimi u bie mbi shqiptare dhe marrin shushallat si ky Dule , kur ndonje shqiptar Cam u qaset tek karrigja.! Morali i ketij eshte ai i banditit qe edhe hieja e viktimes e terbon!

 Ikja e Dules i ben nder te madh Tribunes Folese te Parlamentit sepse ndersa ishte fyente rende ndergjegjen e ketij kombi, te martireve te tij, popullsine Came.Ikja e tij ose vetshporrja e ketij dallkauku grek nga ajo tribune mua me ka lehtesuar dhe besoj shtuar vite jete.Po si mua edhe gjith shqipraret qe degjonin kete firaun ! 

 Ftoj Organizaten Cameria per nje mbremje festive me teme : Gjemon Historia ! 

Vangjel Dule( mbiemer turk) eshte kryetari i minoritetit grek ne Shqiperi.
Ai i minoritetit serb e ka mbiemrin Dul-ic. smiley

korrento keshtu eshte ketej, dule me mbiemer turk, ai me mbiemer kristo ne komunitetin mysliman, fshati shengjin pa asnje kristian etj ...

gjithsesi ky ka qene e ngelet nje cope b...

Nuk e ka Turk ore jooo!  E ka te ...."  pateres" , puro shqiptar  ! Por me vjen keq qe nuk e ditke  historine e ...Agait ...gjirokastrit ! 

Mziu vs. Gjici ! Te oranews. Super super super debat. Superfantastik. 

Ja vlejti koha ne dispozicjon. Nuk kam kohe ta shpjegoj po ishte super. 

Shum i falenderuar qe rastisa. Harxhova nji nga tre deshirat e mija, po me mire keshtu. Me mire se keshtu s'behet. Ska si behet. 

Supèr!!!

Dryn i nryshk fare je. Po thuje i llafe mer. U shane prej ...smiley

Mbase kur te marr pak veten. Mahnitese. Mu ka duk si me qen transferu vetja te ata kalamojt qe lujn boks vetmevete me dy figurina transformersh. 

Dy horra, dy hajdute, dy heronj. 

Nji misjon. Nji emisjon. E pamundur.

iFiqo, damari yt mazo* po merr permasa te frikshme smiley

*pas optimizmit per ate kiametin. 

Me Klosin kam le per nje dite(date, muaj, vit). ne nje ditlindje i pata cu nje mesazh,ku i thoja i qifsha robt horoskopit,kemi lind ne nje dite dhe ku fati im me tendin! smiley

Pjetro kshu si koleg blogu, po ha, pi e te ngrihet ske ca ti zilepesesh Klosit besoj smiley

Pse e sha horoskopin mer, e ka bo punen, te dy rilindas jeni.smiley

Kot per gallate ja pata shkrujt para nja tre-kater vjetesh dhe me pat kthy përgjigje shume dashamirsisht. Ditëlindjen ja pate vene re ne këto c.v qe publikoheshin per kandidatet dhe meqenëse ishte e njëllojt me timen e fikova.

Thash se mos e njifshe mo shume, e dilshim tanet (oops), jo per gjo. smiley

Ai asht dhanderr Mirdite dhe po e pate gja te shoqen i bie qe ti te jesh prej Mirdite. (Mirditor o je,o s'je se shume kane qef me qan,Edi Rama përfshire smiley )

Pse ashtu ju ka thone? Vallai i modh osht Ed Rama, cun Tirone mo .smiley 

Jo ktu sja ka majt me e than se duhet justifiku,po e ka than ke Fevziu.

Meta krietar kuvendi , idrizi nenkrietar..

kam kenaqesine e lumturine e thelle qe te njoftoj popullin shqiptar se IQ e kriesise se kuvendit eshte e barabarte me ate te kohes se Vitori currit, mine gurit e petro dodes me ndryshimin se ata te varferit s'kishin gje ne dore..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).