Pak para nisjes se seances se djeshme, nje kor te rinjsh nga ShBA, kane kenduar ne shkallet e salles se Kuvendit disa kenge patriotike, dhe himnin tone kombetar.

19 Komente

Maskarenjte! Bejne qellimisht shfaqje te tilla nacionaliste qe te na prishin me Perendimin. Degjoni Lubonjen e shpallini non-grata keta pizevengat amerikone!

Shpresoj qe edhe ne kete rast te vershojne artikujt denoncues nga klajderat e shoqet e tyre.

Sipas shtypit:

Ditën e sotme, 80 amerikanë “Kori i Kolegjit të Masterit”, Kaliforni kanë kënduar para parlamentit shqiptar këngë patriotike. Ky gjest u bë me qëllim ndërgjegjësimin e deputetëve shqiptarë në mënyrë që ata të punojnë për popullin shqiptar.

Me vërte? 

Well, you know Monda. Shtypi ka nje mendje te veten brenda mendjes se amerikaneve te "korit te kolegjit te masterit".

Mund te jete dhe Master of Puppets. Puppets jane ata ne Kuvend.

Puppets te kuvendit menjane, sevdallinje muzike dhe te fese jane te shkretet.  

Programi:

Monday May 11 pm Concert in Korce
Tuesday May 12 pm Concert in Korce
Wednesday May 13 pm Concert at Amphitheater in Durres
Thursday May 14 am Flash Mob at the National Museum
Thursday May 14 pm Concert with Art Academy Choir in Tirana
Friday May 15 pm Concert at Sh Nen Tereza
Saturday May 16 pm Concert at Lezha
Sunday May 17 am Combined Worship at Eden Park, Tirana
Sunday May 17 pm Concert in Tirana
Monday May 18 pm Concert in Gjakova
Tuesday May 19 pm Concert in Shkodra
Wednesday May 20 pm Concert in Dubrovnik
Thursday May 21 pm Concert in Sarajevo
Friday May 22 pm Concert in Zagreb
Saturday May 23 pm Concert in Krapina

E lexova lajmin dje te dhene ne ate forme dhe me erdhi per te qeshur me mendjen e shtypit.  Ndaj edhe.

baba taku eshte ai dirigjenti aty?

Pse ta kene bo kete pune valle keto amerikont? 

acapella e te cliruara nga romantika nacionaliste - sh te bukra & e te lehta.

shume e shkurter video smiley

 

Master's College, fondamentaliste Protestante. Kam ca miq andej. I marrin shume seriozisht gjerat.

Perserisa kane mesu xhamadanin vija vija dhe e kendojne para kuvendit a ka ma seriozisht?!! Te rinjte amerikane. Yup! lol 

shume mire te organizuar artistikisht. Urime!

kur je amerikan te tana i ban...

Kori i te rinjeve amerikan kendon kengen;

"XHAMADANI VIJA-VIJA 

SA E MADHE ESHTE LSI-ja" smiley

Na paskerkerkerkan korit,

me qene super shtet, duhet me pas popullsi po aq toça sa keta.

Te pakten kan kendu ne shqip. Ndoshta do kishin bo mire te kishin kalu nji here edhe nga  shkallet e Prezes ku do ishin mireprit gjithashtu. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).