106 Komente

doni me fitu lek? veni te kunderten e asaj qe thote beluli

Barcelona vs doktoret e klubit smiley.  Nuk e shoh ndeshjen.  Nuk shoh filma horror.  Dark Night e kam pare. Te pakten Zimmer e qau ate kolone zanore.  Flamenco away Barca. 

o bajern ti sa i modh qi je ti 
ishalla sna e ngul mesi....

Nuk iau ngul shume Dalipo, jo. Vetem koken. C'jane dy gola ndermjet shokeve ... smiley

booo, çna kompleksoi ky koko-xhambo..  

kane qene ne diete prej shume..shume vitesh  keta tifozat e Juves e skane faj ne fakt, nje fitore  e vogel i eksitoi.  

koko..., bashke me kokolemshat e tjere, beluli ka thene me kohe qe Reali do kualifikohet.. fiksojeni mire kete!

 

nejse,  per ndeshjen sot fiton ngushte Barca them une.. Suarez ben gol.

Se meqe me dole ne shteg: tulp te te vije smiley.

na fal,  se  kam pas  mendjen ne mesim...  ''mungese vigjilence'',  5-6 burg i thaje qemoti!.smiley

ka shume probleme me organiken Bajerni.   mbase eshte rastesi, por me shume eshte cudi, sepse ata  ne bundeslige  nuk eshte nevoja te shtrengohen aq shume.. po edhe ne fazat e para te CL.  cne gjithe keto demtime  te lojtaret kryesore..?!

Hic s'te falim, hic smiley.

Karma is a ... not-so-nice lady.  Merr Barcelonen e 2013, perplase per sheshi, eshte Bayerni sot me demtimet. 

ore belul, po te kam thene ore qe jam me fioren une. qe kur me solli nje shok nga italia bluzen e mutuse. e vesha, pata sukses dhe u bera me fioren. po te ngacmoj ty se e di qe e mban veten per specialist i fushave te blerta smiley

morèee...po qenke i mçeft koko...mutmutu dhe me fanelle!

e ca ekipi klasi kemi pas ne 2006-2008, sna vje mo ai ekip legjendar me frei, mutu, toni, gila, osvaldo, pacini, felipe melo, montolivo, morrem dhe joveticin. e bom bajernin me fol me vete me gol apsajt na e morren pisat. qe atere si shof dot me sy, kanceri ju ront

Ekip simpatik dhe e duam shume, koko...po ballçekani eshte me dike tjeter.., qe i bere zbor gjthe evropes, sidomos Realit.

po jo mer koko,  nuk e mbaj veten per specialist futbolli une, (sjam Miço Papadhopulli.smiley.), paske pershtypje te gabuar.!

shiko ku gabova  keqas une te parashikimi per Realin dje.. pra nuk morra parasysh faktin qe nese Reali po te fitonte  dje,  le te themi 0-2 apo 1-2 etj,  do te thote qe Reali ishte direkt i kualifikuar  dhe ndeshja e kthimit nuk do ishte me interesante, sdo shkonin tifozat ne stadium.. mirepo stadiumi duhet plot ne gjysfinale CL.   Ok,  ja pra, me rezultatin e djeshem u be disi  ''interesante''  ndeshja e kthimit.

Belul gabon, pavaresisht gallatave, nuk ka asnjefare "kombinimi". Juve e ketij viti eshte shume e forte, mbrojtje, sulm tevez-morata t'a bejne golin kur te duash. I luan Pogba ndeshjen tjeter. Reali ka disa pika te dobeta, Marcelo-Carvajal s'dine te mbrojne, s'kane regista ( Modric nuk luan), vune S.Ramos te hapte nga krahet.

une nuk kam thene qe Juvja nuk eshte e forte.. megjithse ne fazat e para te CL qe e kam ndjekur, ekip  jo stabil me eshte dukur. mos gaboj edhe Olimipiakos i Pireut fitoi ndaj tyre..
 

nejse,  kam thene qe ne kete faze,cilesisht, Juvja eshte larg nivelit te 3 gjysemfinalisteve te tjere,  Bajernit, Barces dhe Realit.. dhe mendoj qe megjithse kaotik, ky Real ka potencialin e nevojshem ta mundi Juven ne Madrid e te kualifikohet.

Po, Po.., ja e lexuam.., "juvja s'ka takat, Ka reali"

Sot o te bej te thush Rrofte Edvin Kristaq Rama o 4 petlla i ha sot Dande. smiley

Duke pas besim tek Pepi menoj qe i barazim do e mori Bayerni sot .

Une jam Dakort me Belulin....Ndeshja del barazim...dhe pa gola

Bayerni i Modh sa i Modh qi je ti, nxjerr Autokombajnën sot ne Barcelone.

Detyren e ka me ba dy gola po dot bajn 3 ( tre ) se ashtu na do qejfi smiley

Fucking hell qe si vura nje bast...gabim se i rashe ne koke me golavarazh smiley

sapo fola me Uli Hoeneß ne Telefon.Sot fito Bayerni me 2 Gola diferencsmiley  

Me vjen keq, dhe do te isha shume i lumtur qe te gaboja, por Bajerni sot do ta haje.... Me kujton gjendjen e vjetshme... Edhe atehere pasi e kishte siguru kampionatin nja 7 jave perpara filloi te boj gallate. Por kjo gallata te shpie ne humbjen e instiktit te fitores ndaj e hongri nga Reali... Po kjo gjendje po ndodh edhe sivjet... pasi e siguroi fitoren leshoi pe, boni nja dy humbje me ekipe te dores se dyte u eleminu nga kupa nga Dortmundi dhe ja erdhi Barcelona...duke i shtu ketu edhe spitalin...Por i vetmi ngushellim per mu mbetet ndeshja e kthimit (nese nuk ha tre pettla qe ket ndeshje...

Bajernit picirruk i ka ardh dita me la gjynofet a nja dy vjetve perpara, kur kavajsi Muller bote Zasllon ke zona e Barces, ke goli i Roben. Arbitri e kishte gelltit bilbilin aksidentalisht... 

1

1/1

+3 

Korne over 10

Kartona over 50 pike, pra 3 te verdha dhe nje i kuq minimum. smiley

Kartonin e pare e merr Boateng.

Golin e pare e ben Barca

Ben gol Neymar.

Ka dy gola pjesa e dyte.

 . smiley

 

Te lumte komentues. gjete 6 humbe 3. smiley

Loze gje te pakten?

Jo. Sic shkoi loja po ti kisha vu do isha ba me zemer.

I cuditshem Bajerni  mbas golit te pare.

parashikimet e tjera qe do besh do i loz burrashsmiley po fitova nje pjese do e dhuroj per fushaten ne durres...

 . smiley

Fiton Bayerni

Dante eshte tapë!!

paska mobilizuar edhe  Dr.Lecter, Bajerni sot ne sulm..smiley

 shyqyr qe nuk i mungon portjeri Bajernit... Neuer eshte edhe buke edhe gjelle.smiley, edhe portjer, edhe mbrojtes i lire edhe mesfushor shakterrues.smiley

Shonci qeka me Barcelonen sot ...topi tu kalu gjysem metri larg vijes fatale me dy sulmues.....

Bajerni  lujti me dinjitet ne pjesen e pare.....Por mezi po e perballo presingun e Barçes...shume gabime ne pasime...Boateng... mbreti i qendres.....

Me duket se do e haje nje petell Barca sic po lun.

Eeeel Puuuulgaaa!!!

ky Messi edhe kur loz keq, prape nje moment i mjafton per te! 

sidoqofte, nese Bajerni e mban kaq  1-0, mbetet  gjithcka e hapur ndeshjen e kthimit ne Mynih.

mosss... u zgjua shejtani..2-0.

o belul ty me siguri te fusin ato pikat e basteve neper rob te krijosh peshtjellim. sa flet ti behet gjëma

Eeeeel Puuuuuuuulgaaaaa!!

Nuk mund te humbas Bayerni me kete rezultat...

smileyHe morè, parashikuesa, i rate ne koke dhe per sot?

Mund te themi tani qe finalja do jete Juve - Barca?

jo mer jo... barazim 0-0 eshte gjithcka e hapur..smiley

Hakmarresi Belul....fitore e ngushte 1-0...me gol te Suarezsmiley Mu me solli ters njoni aty siper qe tha do haje Barca nje petull....nje minute me vone gol Barca.

po jam ne krahun e fitores, pa mire..smiley  dhe kur thashe fitore e ngushte, kisha me shume parasysh 2-1.. Suarez pastaj thjesht fiksim. 

por degjo, do bej gol ne Mynih Suarez, mbaje mend kete.. madje 2 gola sepse atje do krijohen shume hapesira per Barcen..

Ene une deri ne minuten 77 ne koke i kisha ra, po mos kish fol ai siper.

me 3-0 edhe Neuer ste shpeton dot me.

ja edhe Bajerni me ne fund... pordhet e medhoja grisin breket e te zot... Vetem ndonje mrekulli mund ta ktheje kete rezultat....

Bayern nuk e meritonte kete humbje !

E meritonte apo jo rezultati tani eshte 3-0.

Duhet nje mrekulli ta permbyse kete rezultat,ndonese nuk eshte e pamundur.

Bajerni i modh sa i modh qe je ti qe te lusin me bo nga 5,6,7 gola neshjen e kthimit 

Pa problem. 

I kemi paret te sigurta me Bajernin. Merr tre e te kthen gjashte 

smiley Hajt se e ben bayerni.., pse nuk rrahu porton nja 7 a 8 me 0 para nja dy javesh? 

A di gjo njeri sa i modh osht ai ? 

Kush o, Guardiola? Pse se njohim ne, nje mut muti eshte!

Qetesi absolute .

it's the calm before the Strunz smiley

si ishte ajo konga... Ah gjermon, gjermoni i zi... 

e hongri karremin Barcelona, po ctu desh o moter

De nada...

Bastian Schweinsteiger .

Bayern gegen Barcelona : Mit euch  im Rücken können wir es schaffen.Wir werden, wie vor zwei Jahren, alles geben !

 

Siç e thashe qe ne fillim nuk shoh filma horror. Kshu qe s'pashe gje. Ndersa diku luhej nje flamenco, kufjet ne vesh me Zimmer. 

Goni & Fiqo mazokistë ne optimizmin tuaj.

Pa merak Monde. Pepen do ta percjellim me te gjitha nderet smiley

 

E njejta skuader (pothuajse) qe Pepja e beri çorap ne gjysmefinale vjet shkon e u meson waltz gjithe latineve ne Botror. Ket vit ishin çik demtimet por prape.  Me te gjitha nderet the?

PS: une rehat sot ne punen time. As ndeshje as hic, kur me vijne sms-te e ngushellimit. I pari fare pa piken e delikateses "mos u merzit se Ai eshte Mesia." S'ke c'i ben as celit ne kto raste, s'e çon dot me te shumtit.

boboooo çar perdhunimi i paska ber barcelona ekipit te bullafiqave. o none none mesi e paska prish boatengun dhe nojerin ne kembe. fëlliiiiiiiqje. po lajne pislliqet e muller katunarit parvjet. 10 vjet ka per ti ndjek mrapa mallkimi fjores. 10 vjet. 

tifoz i fiorentines!! ca s'nigjon ne ket bote dhe u bana ne kohen e mutu,thote! t'ishe ba ne kohen e Batistutes edhe mund te hahej.

smileyeshte i vogel, mer pjeter...è solo un pischello...grande koko

smiley

 

Nejmari tu bo stervitje te pishina hotelit sot smiley

ehhh, per pak kujtuam se do behej interesante kjo ndeshje...

Ja se i ben 6-7, si ka problem, bayerni moth!

presim gol nga Pirlo..smiley

Sic ju premtova barazimi na mjaftoi.

U kualifiku zebra. Finalja do jet interesante.

obobo

E kush pervec Lizandrit e kishte menduar kete tragjedi smiley

edhe ai vete do nja 2 jave deri sa ta besoje

urime trop!

Une jo vetem e mendova po shkova edh ene stadium per ndeshjen e pare. Do nai resme te flamujve shqiptare ne stadium? Apo video te himnit te Juves ta kesh qe ta mesosh sic duhet. Ja po ta mesoj une pak :

JUUUUVEEEE STORIA DI UN GRANDE AMORE

Neve te pakten na hoqi Barcelona dhe bejme si bejme e tresim, po keta te Realit qe i hoqen keta ngordhesirat si do i zeje gjumi

Juve-Barcelona, finale e merituar. Sigurisht qe fitorja e Juves eshte e pritshme, ekip i qete dhe shkembor......

pse ia la Reali kaq ashiqare fitoren, kjo eshte ceshtja?

Edhe ne Torino nuk u dukte Reali i zakonshme. Anceloti ka ngritur ekip me mbrojtje te pasigurte. Kushedi sa lojtare do largohen nga Reali kete fund sezoni, ndoshta edhe Ancelotti.

problemi ishte shenjestra. dukeshin sikur nuk donin me be gol vete. mbase gabohem!

Kasiasi i boni nja dy mrekulli nderkohe. 

Thashetheme tani , vetem nje kompanie bastesh eliminimi Atletikos i kishte kushtuar 60 milion euro , vetem njeres ,merre me mend po te kishte kaluar Reali sonte .

Po kompanite e basteve ate pune kane....sa me shume humbin aq me shume fiton nje kompani tjeter. 

"c'thone keta parashikuesat...a marrin ndopak ere nga kalçiua ?

lere, lere i pandehur....se edhe kur te thoshte i lebetituri se barazimi na mjafton ti nuk guxoje..nuk jap rezultat thoshje.....ti kishin prere krahet keta parashikuesit...e sfluturoje dot fitimtar. Maje men, ene Barcelone ka te njejtin problem si reali....mbrojtje problematike

Tironco.., ballçekani si ekspert mondial tha qe "reali s'ben dot 3, juve Jo me shume se 1".

Te Barca?....stop, eshte pika e dobet e ballçekanit, Juvja te heq kapellen e t'i perkulet poezise!

Ballcekan, eshte finale dhe jo mbremje mature me poezi. Trajneret kane shume per te vendosur. Po ai DhembeGomari i Belulit do na e kafshoje Chielinin prap mo apo do ja lidhin gojen kesaj rradhe?

Tironco...Allegri e humbet torruan, kur Ka Barcen para. 

Mbaje mend.

Finalja mbetet finale, vertet Messi eshte me i madhi ne bote, por ajo Juvja e djeshme dukej shume shkembore e luajten me 9 lojtare e gjysem, me Pirlon qe e ka lon futbollin qe ne boteror dhe Pogba qe ishte 40-50%. Nese Allegri e izolon Messin dhe DhembeMadhi frustrohet e kafshon perseri Chielinin keq do e kete Barcelone se skane per ta lene te luaje.

S'eshte vetem Messi. Reali te le ta cikesh ngapak, Po keta ta marrin topin sa nxjerr hunden nga zona.

puna eshte se Realit nuk i duheshin 3, por vetem 1 gol i mjaftonte dhe tepronte dhe kete gol  beri!

nashi pyetja  ekzitenciale eshte: pse u ngut Reali per te bere gol tjeter..?!  -kur ne fakt duhej ngutej Juvja qe e kishte mizen nen kesule me 1-0....

Po e dinte Reali se cfare mbrojtje ka dhe se do e hante nje gol se sben ne 90 minuta. Nuk eshte reali skuader qe parkon autobuzin tek porta.

Pikerisht. Po kete pyetje Beluli duhet t'ja parashtroj Bayernit. Min 6' goli, u leshuan para se donin t'a mbyllnin per pune çerek ore njezet minuta??

 

por degjo, do bej gol ne Mynih Suarez, mbaje mend kete.. madje 2 gola sepse atje do krijohen shume hapesira per Barcen..

e ca ben Suarez?

per inat te Belulit, i dhjete mu ne të...s'gjuan fare ne porte, jep assist x neymar.

...e tha kokua, "beni te kunderten e asaj qe thote Beluli".

ahh, ketu na kape keq fare, skemi ca te themi!  po Suarez nuk ishte bast por muhabet  peshku, ndersa basti:  Barca ne finale!

Pse kishte dyshime, qe Barca ne finale??

jo nuk kisha.  ja pata thene edhe Fiqo bajernistit qe diten qe u hodh shorti. 

me kujtohet gjithashtu  qe e paten nenvleresuar shume Neymairin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).