Parmbreme Kanali shtetror serb RTS plus 1 ( satelit ) dha nje emision te gjate per " autoktonine serbe " te Shkodres   tone...! I mbushur me brockullat e perrallaxhinjve serbe , emisioni katandisej ne grotesk tek sa munndohej te binte shikuesit e droguar serbe se shqiptaret , per ta tjetrsuar ne rrenje " autoktonine " sebe te Shkodres, paskishin punuar gjate per te hequr prapashtesat me icer, vicer e ...hicer  mbiemrave dhe te toponimeve.

 Ta bente kete ndonje kanal i zorraxhinjve  te shumte serbe , edhe kalohej me nje te qeshur , por kur kete e inicion kanali shtetror  i Serbise, kjo nuk mundet dhe nuk duhet te kaloje lehte.Ca me shume kur ne ndihme te te ketyre spekullanteve serbe na u mobilizuakane edhe " veprat " sorrogato te qenit serb, Kapllan Burovic, alias Kapllan Resuli sic eshte ajo me skandalozia me emrin " Skadar" , ne te cilen ky gjakprishur hedh me mohim absolut gjithecka shqiprare te Shkodres dhe na e ben  qendren e lashte te serbeve! Ky balil i UDB - se ben sikur harron se zorraxhinjte serbe mbriten ne trojet ilire te shqiptareve , prej stepave mocalore te Rusise pas shekullit te peste ! 

 Ky resul i resuleve serbe , ne disa zhgarravinave te tjera ,qe ai i quan " vepra"  te iniciuara e te paguara prej sherbimeve sekrete serbe, Nolin na e ben grek, Bogdanin  maqedon dhe qe e mbyll duke qelbur tere Serbine, se e  " ndrit" vepren e tij kur " zbulon "  se heroi kombetar yni, Gjergj Kastrioti ...na paska qene serb..! 

  E gjithe kjo veprimtari anti shqiptare, perben nje provokim teper te rende te ndjenjave te gjith shqiptareve.Nuk i sherben aspak aspirates evropiane te dy popujve tane, me shpifje e deformim te historise, kultures dhe qyteterimit Ballkanik ku shqiptaret perjetesisht jane  e mbeten ...autoktonet .

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).