Në vetëm dy minuta, përmes metodës Time-Lapse të xhirimit, në këtë video  mund të shihet i gjithë procesin e ndërtimit të One World Trade Cente, në vendin ku dikur ndodheshin dy Kullat Binjake.

12 Komente

Time lapse jane bere me se te zakonshme neper kuriozitetet online, por me te shumten i kam pare me temen e 'personal journals' - tranformime te fizionomive me moshen.
Kjo e World Trade Center eshte sinjifikative per shume aspekte. Pbs ka pas nje dokumentar te hollesishem me arkitektin e building-ut, tre-kater vite me pare.

SimCity. smiley

me impresionuese jane ato dy pellgjet/pishinat (ca m00t llafi ka shqipja per pool - si perdoret tek memoriali i WTC)

Muzeumi poshte tokes eshte shume i mire.

per ate funksion qe kane i afrohet me shume "shatervan" ...

Ka me shume gjelberim e Lule ne ate bllok se ne nje qytet i betonizuar ne Shqiperi. Ti plasi syte betonizuesit e kaluar dhe te ardhshem te Tiranes.

ti e di ca osht ai "gjelberimi" aty?

Ai BLLOK ka qene shume i pazhvilluar vite me pare. Eshte per tu marre shembull kthimi i hapesirave te ngushta ne parqe te vogla Lulesh, lendinash, pellgjesh me peshq, dhe si perfundim vershimin e banoreve  ne nje zone ku me pare vetem punohej. Mos i trego te Lebetitmit gjona qe Ty te duhen 3 jete me i pa. 

smiley

E kom njoni qe i fillo me Sh e me trego Tironen, mdoli ene nji me N me mtregu ate zone mbas 21 vjeteve

Kete Vidoen mos e ka bere gje Arni ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).