Sonte në stadiumun Olympic, Berlin Finalja e Ligës së Kampionëve.

38 Komente

1-3

1-0

Hajt mo ta fitojn taljont, se Barcelona ka plas tu fitu. 

Kush mund te fitoje?

3 me 1 per Juventusin. Ta dini!

3 me 1 per Barcelonen smiley

humbi topi ne 7-8 m2.smiley

Qeka teneqe juvja sot

ate Vidal duhet ta nderroj Juvja se edhe  2-3 gola do ti hane, po puna eshte se po mbeten me 10 lojtare do hane  6 a 7-te.

Ai qeka andertal fare

O Belul Vidal ka bo super neshje o burre. E mori pak me yxhym ne fillim po pastaj u tregu shume me i kujdesshem dhe ka rekuperu shume topa pa faull.

Po ate qelbesiren "fluturuse" qe betohej per Zot qe i kish ra topi ne gjoks nderkohe qe ishte dore e paster fare. Vallahi kur vuni ate "100% Jesus" m'u kujtove ti se po i thoja :

"Ti kaurr i dërrit je i ardhur ne kontinentin tone, ndaj mos u shit mënd ketyre burrave te ndershem" smiley

Fiton barcelona 2-1 thone karkalecat ne pjate, peshqit thone Juve i ben 2-2 e pastaj me penallti. Vera i ben 3-1 per barcelonen.

Let's go Juve!!! smiley

San Buffon

Goooooooaaaaal!! smiley

E mori letcem Barca

Barca pa pike fuqie tashme. smiley

O arbiter te qifsha motren!

o cfare goli Barcelona 2 P

Si thate per barcen, ska fuqi? Ka Mesian smiley

Hajt shyqyr se kush rrinte per shtesat

rri qe rri pse jo smiley

Nemaaaaaa.. ! Barka 3   smiley

Me dashje pa dashje po preke e 10ve

o komentues-o ho me ..... thuje mos e le ndor te fatit edhe kete

Fitoi vera. Cheers.

Nemaa i vuri kapak Juves 4, Une e parashikova 3 me 1 smiley

Goxha diference niveli. E du Juven po mo shume te verteten tha

Jane shume te shpejt treshja Mesi Nema Niesta plus Suarez , te pathyeshem Juvja duhet te ndroj ca lojtar se jane plak smiley

Jo vetem ata, po ne pergjithesi niveli. Bo hesap mo i miri i Juves qe Bufoni i shkrete. Juvja nuk ndertonte dot aksione vec gjuj kot nga larg. 

O Foro mos fol kot noshti. Qe Barca eshte planet tjeter kjo nuk diskutohet (une nuk e kuptoj se pse e lejne me lujte me tokesore) po Juvja ka bo super neshje. Sidomos ne pjese te dyte per na cerek ore ishte superiore dhe po te mos kishte gjujte per laraska Tevez ose po te jepte turku m... penalltine ndaj Pogba, mund te ishim duke fol per tjeter gjo tani. Sa per aksion, ai i golit te Juves ishte per manual futbolli o Foro. 

Barces urime per fitoren, qe sigurisht e meritoi, po Juvja ishte ne lartesine e duhur.

Fino alla fine FORZA JUVENTUS!

barca nuk jane aliene. Sistemin e lojes e kane kopiuar nga nje ekip i lavdishem, nga nje skuader e madherishme, me emrin:

Flamurtari forever!!

E shof qe ka perplasje brenda teje midis tifozit e sportdashesit.smiley I pari thote Juve e mos luj, tjetri i thote po prit se cerek ore lujten. Kurse me sikur ... Barca me icik mo kujdes i bote dhe nja tre petlla te tjera rehat fare. 

juvja shume e kishte edhe deri ketu ku erdhi!

tjeter here me djale!   nuk fitohet lidhja e kampioneve duke luajtur si greqiasmiley

vari teneqen neshje koti pa pike kreativiteti. Neshje ishte ajo dje qe Amerika i dha nje leksion futbolli Hollandes mrena. edhe ishte vetem miqesore ku ke firmos qe mos ta felliqesh fare ate tjetrin. 4 gola me bo album fotografik. i bo amerika te gjitheve ketyne rreshtoren.

Depa..y who? Sorry....Bobby Woods representing.

 

Hollanden e mposhti rep.çeke, Islanda dhe barazoi me Turqine per neshje me t'rendesishme se ajo me Ameriqen. sa per rreshtore kane rruge me bo yankees por jane ne drejtimin e duhur

 

4 gola...leksion! Kicking ass and taking names!

urime barces

9 vjet 4 CHL 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).