112 Komente

Mesazhi i Ambasadorit qenka filks fare per Erion Veline!

Sa shtëpi ka Erion Veliaj? Ku jeton Erion Veliaj?

Në deklaratën e pasurisë ne 2013 Erion Veliaj thotë se ka shitur një shtëpi 50 metër katrorë pranë Pazarit të Ri dhe me të njëjtën sasi parash ka blerë një shtëpi 110 metër katrorë në rrugën “Hoxha Tahsim” dhe çuditërisht kontrata e shitblerjes është në të njëjtën ditë që Erion Veliajt është betuar si ministër. A është koincidencë kjo?

 

Deklarata e pasurisë nuk ka ndryshim as në vitin 2014, por në emisionin “Opinion”, Erion Veliaj thotë se nuk e ka shitur shtëpinë garsoniere, pra prej 50 metrash katrorë pranë Pazarit të Ri. Ai tha se jeton në një shtëpi 140 metër katrorë, pranë Andi Bushatit te Kodra e Diellit, pra një shtëpi tjetër nga ajo që është deklaruar nga Erion Veliaj në deklaratën e pasurisë.

 

Dokumentet tregojnë edhe se Erion Veliaj ka prenotuar një vilë 200 mijë euro në Mullet. Sa herë ka folur për shtëpinë ka dhënë një version ndryshe. Ne sot kemi disa pyetje per Erion Veliajn:

– Sa shtëpi ke?
– Ku jeton?
– Ku i mori paratë për vilën dhe shtëpitë?

Erion Veliaj duhet të përgjigjet dhe të bëjë transparencë për fondet publike, për dasmën, për lidhje me Dzanashvilin, për lidhjet me Bechettin, për fondet e fushatës?

Ti LEFTO, sikur te beje nje moment pushim nga puna partiake do vije re se vila ne bregdet e ne mal kane gjithe miliarderet qe ishin ministrat, zvendesministrat e drejtorat e zevendesdrejtorat e kohes se Sales + LSI. Kane vjedh kete vend sa i kane lujt fene, shumica te PDhit pa ju dredh qerpiku. Nuk njeh vija partjake HAJNIA. 

Denoncoji Blend, bej detyren qytetare. Me qetesi dhe dashuri. 

Une e bej perdite. Denoncim qytetar mund te bej dhe e bej, keto konsideratat qe shkrova ketu nuk jane te reja. I kam shprehur ne cdo media. Hetues nuk jam, por vilat ua shohim, makinat ua shohim... Me vjen keq nga ju qe cdo gje e perdorni per militantizem. Hajt t'i bim Erionit, dhe i vini gur siper gjithe atij zullumi qe bene tuajt 8 vjet rrjesht, e qe po vazhdojne ende.

Ne rregull. Nuk po justifikoj apo shfajesoj ata qe iken, le te merret ILDKPI dhe gjykatat me ata dhe keta te sotmit, nese politika i le te punojne te qete. Thjesht po 'i bie' Erionit si modeli me i keq i politikanit qe pretendon se eshte i ri por qe ne mentalitet eshte me keq se politikanet e monizmit: servil, me 2 fytyra etj. Do te jete i 'politikes se re' dhe sillet njesoj - mos me keq - se ata qe ka kritikuar para 10 viteve te Mjafti.  Ku eshte ndryshimi atehere? Ku eshte 'politika e re'  kur edhe ky i ri i shkolluar ne US vjen ketu e sillet me keq se politikanet produkt lokal?

Hipokrizine e tij po denoncoj, asnje gje me teper.

Je i lire ta besh. Por eshte me mire ta besh per parim sesa per perfitim. Motivi eshte i rendesishem.

Nje raport i BIRN para disa muajsh gjeti se korrupsioni ne Shqiperi nuk akuzohet nga gazetaret por nga poltikanet. Dmth. Vetem kur politikani X flet per vilat e politikanit Y, mediat shkruajne per keto vila, perndryshe, nuk guxon njeri se, sic e shpjegoi dhe Qazimi...

o Blendo marrim nje krahasim te vogel meqe ti ne kete koment bera pak "Avokatin" e Erionit.. Ju te 2 jeni diplomuar ne SHBA.. Si shpjegohet qe per ty kam me shume simpati sesa per Erionin? mbase ngaqe ti denoncon lisa te prere dhe e ben realisht, ndersa Erioni del ne pune nje dite mbas dasmes.. 

Blendo, jam dakord me ty qe nuk hyn Veliaj ne kete pune.

Une mendoj se mesazhi identifikon qarte dy realitete, qe i perkufizon si kriminale:

I pari eshte specifik, Ilir Meta dhe levizja e tij politike, qe eshte shnderruar ne simbol te te patolerushmes (mercedesi i zi = shfaqje me paturpesi i luksit te pamerituar; vilat ne bregdet+rezidenca 'skandaloze' = ferma e Metes ne Gjirin e Lalzit, tashme pjese e imagjinates se popullit te cilit i drejtohet ambasada)

I dyti jane te gjithe 'te fortet' qe perdorin partite politike per te marre vota me dhune ne ato kontekste ku perndryshe ju paraprin kundeshtari; dukuri e njohur kjo dhe fatkeqesisht e rrenjosur tek ne.

 

Residence skandaloze duhet ta kete pasur per bunkerin ne Surrel.

S'ma ha mendja. E para ajo nuk ka asnje gje skandaloze, as si vend ku ndodhet, as si truall perreth, as si godine, asgje prej gjeje. E dyta nuk ka hyre ne imagjinaten kolektive te shqiptareve si element luksi apo pushteti te shfrenuar. Krejt ndryshe puna me pronen e Metes ne Lalez. Ajo po qe eshte bere simbol, ne imagjinaten tone te perbashket, si vend faraonik, ekskluziv, forme e dukshme e pushtetit te Metes. 

 

O Lefto mire te thote Qorri, boj pak pushim. Ne qofsh aq ronde sa te menosh se vertete Lu e ka thone kete per Veliajn, atehere na fal qe po merrna me ty. Amon o Left te thoje qe e ka thone per Elvis (Ervin, hajdar apo si e ka) Rroshin do ishim te gjithe dakort po jo per Veliajn. Se Veliaj mund te kete 100 te zeza po kriminel s'i thu dot.

Edhe keto akuzat me shpine apo dasmen jane aq bajate sa vetem po humbni pike (te jesh i bindur qe Bardhi s'e ka shkrujt vete kete pacavure). Po merruni mer me ato qe thote e do shifni qe do e nxirrni bllof 100 here. Ja te te jap une ca argumenta te shpejte. Problemi i ndertimit ne kohe te Rames qe Veliaj refuzon ta kritikoje me justifikimin se atehere kishte kerkese per banesa per te jetu. Kurse tani thote qe ka mijera apartamente te pashitur. Me nje analize te shpejte shef qe apartamentet e pashitur jane ndertu me leje te dhena kryesisht nga Rama. Minimalisht pra Rama s'paska dite te vleresoje kerkesen reale per banesa ne Tirane dhe kjo ka sjell nje betonizim te tepruar. Pra edhe sikur te mos marrim parasysh fare korrupsionin, na del qe kemi nje kryeminister te paafte per te menaxhu.

Puna e rrugeve te amortizuara. Veliaj thote se jane 873 rruge te tilla ne Tirane. Dhe bente be e rrufe se tere keto rruge jane ndertu ne kohe te Brojkes e Kelmendit, dhe se atyre u kish ardhe koha per tu ribere gjate 4 vjeteshit te Bashes, qe s'e kish bere kete. Po te merren ne shqurtim disa rruge do dali se shumica e atyre kryesore ne ate liste jane bere ne kohe te bere Rames. Pra i ka bere pa standarte perderisa prishen per 5 apo qofte edhe 10 vjet. (plus nese ka bere Kelmendi rruge qe rrezistokan te pakten 15 vjet dhe Brojka rruge qe zgjasin 12-13 vjet, atehere hajde t'u bejme nganje monument per mirenjohje) 

Nqs modeli i ketij kandidati eshte ai i Rames (sic thote) per mua kjo perben rrezik se ai eshte i destinuar te deshtoi ne Tirane.

Vangjush dako role model.kjo eshte shenje se fundi I dynjase eshte fare prane .smiley

Me ke e ka simbas teje? Une jam shprehur me poshte...

ky, terthorazi, po u vjen rrutull "vilave te Lalsit"...smiley

Ku 'terthorazi'!? 

Me shkoqur se kaq i bie ti sjelli floten e mesdheut para viles ne Lalz! smiley

Me tingellon si thirrje per te mos dale ne  votim..

Jo, thote voto, por as per LSI-ne, as per 'te fortet' e te dyja paleve...

Mah, po shqiptari i shkrete ku te gjeje kandidate per te drejtuar vendin pa benza e vila ?

Ndoshta vetem tek partizani panjohur dhe ne.  

Mah, po shqiptari i shkrete ku te gjeje kandidate per te drejtuar vendin pa benza e vila ?

Ndoshta vetem tek partizani panjohur dhe ne.  

Fakti qe Lefti dhe pd-ist te tjere komentojne temen e vjedhjeve nga politikanet te ben te mendosh qe ose kjo cope toke eshte e mbushur me rrota, ose qe ky vend nuk do bohet kurre se keta njerez vuajne te gjithe nga sindromi i Stokholmit

E ashtuquajtura demokraci erdhi shpejt në Shqiperi. Duhej të zgjatej dhe ca diktatura (jo vjet,por dekada, jo komuniste por ushtarake) siç vepruan shtetet e Amerikës Latine, dhe kur të shihej se kultura demokratike e popullatës do ishte në përshtashmeri me nevojën e ushtrimit të demokracisë, mund të bëheshin ndryshimet. Në të vërtetë, çfarë ndodhi tek ne? Shtetin, në emër të demokracisë, e morën tropojanët, një copë krahinë e prapambetur, më e prapambetura, ku nota mesatare e shkollarëve ishte pesa dhe 95 % e kuadrove që shkonin të punonin ishin nga Tirana, Durrësi, Vlora, Shkodra e Gjirokastra. Shteti në duar të malokërisë nuk ishte e keqja se përfundoi në zgrip të humnerës, se ajo do ndodhte, por më e keqja vinte ngase ajo vendosi një sistem vlerash të përmbysur, me synim: grabitjen e çdo pasurie publike, me çdo formë të mundshme. Shihni se ç'ndodh tani? Një bandë shokësh krahinorë si LSI regjistrohet si parti politike dhe shndërrohet në faktor vendimmarrës, herë nga Berisha i pushtuar nga ethet e pushtetit dhe herë nga Rama karieristi, i cili e pa aleancën me ta si mundesinë e fundit për të qenë kryeministër. E kanë zënë Shqiperinë për fyti.U prish një bllok udhëheqesish dhe u krijua një tjetër edhe më i madh në bregdetin e Lalzit, duke ligjeruar shtetin e padrejtësive, ku mungon barazia shoqerore dhe drejtësia sociale.  Askush nuk guxon të ndërmarrë një hetim për të shpjeguar se si është e mundur që fëmijët e gjyqtarëve dhe prokurorëve tanë me paga mujore qesharake studiojnë juriprudencë në Londër???!!! Truri i kombit emigroi sa në Kanada, USA dhe Europë. Së fundmi...të dhjefsha shtetin që kemi!

Eh Petro (qe me kujton ate personazhin ne filmin NDERGJEGJA smiley,

i ke rene tamam ne rethin e 10te (per ata qe kane sy pushke e kam llafin, pa leng bashke me mishin ka sa te duash ne kete forum diskutimi). Tek truri emigroi, ne shqiperi mbeten vetem krundet dhe helbete shteti vazhdon te kalbesohet. Sa per ate leven Erjon Velia (se rondele nuk ariti te behej dot) eshte pikerisht ky rasti i krundes. Iku te beje spitballing pa e kuptuar se si punon bota tamam ne fushen ku kujtoi se studioi. eh mos u merzit, nje tjeter artifact ne murin e arritjeve 25 vjecare te 'demokracise'.

per tropojanet ke te drejte: tek e pane se si moren gjerat pas 90tes ishin studente te 5es dhe mereshin me shume me aktivitete extrakurrikulare (kupto uzurpim i asaj pasurie materiale qe u krijua bashkerisht ne komunizem, pervec perfeksionimit te ulerimes, dhe kafsherise).flas thjesht duke pare ata qe kisha ne kursin tim ne universitet. e tek u bene drejtore e punojes minishtrish e mbushen nivelet e mesme te pushtetit bashke me LSItet e te tjere ishin keta qe vodhen me shume (e mbushen lalzin) apo facilituan vjedhjen per perfaqsuesit me te larte te hajduterise ne pushtet.

ne shqiperi vertet qe ngado qe ta kapesh qelben gjerat dhe ne vendin me luksoz (bile ne vendet luksoze ca me shume), prandaj dhe : to me albanians look all the same! Therefore, I discriminate them accordingly smiley

 

cluephone, afërmendsh që më kupton se kur unë shaj administrimin që i bëhet shtetit tim, nuk përjashtoj veten. Jam edhe unë i sharë dhe përgjegjës për gjendjen. Intelektualët, ata që nuk u larguan, zgjodhën përgjithesisht jo jetë aktive në politikë, kur panë ç'bëhej. "...kam trajtat e jetes time-tha dikur Kuteli- dhe brenda tyre jetoj". Këtu te peshku, vetëm disa mëndjeve u duhet folur origjinaliteti dhe gëzohem që ju jeni një prej tyre.smiley

Faleminderit dhe me vjen mire qe ka ne shqiperi alike minds.

Sa per Kutelin e ka thene tamam (kalibra si te tij shtini tek 10ta me sy mbyllur) dhe ska pershkrim me te mire. Une vizitoj here pas here Nonda Bulken, ne nje kopje  te ralle ribotim i 1967: KUR QANTE DHE QESHTE BILBILI (chri-chri) e ku te gjitha cshkruan fiks jane per keto kohe palacolleqesh ne shqiperi. Ta keshilloj se do gjesh xhevahire te papara. Ai sikur e ka shkruar per kete kohe tranzicioni qe po kalon shqiperia. Eh tere hesapet i kini me te paudhin aty Petro smiley

Na mbushi mendjen komandanti 50-vjet qe ishim te paret, po paskemi qene kombi me i lodhur ne Evrope, shqiptaret e te gjitha trojeve te terhequr per hunde nga udheheqesit e paafte qe kane ne krye.

Dhe po thellohet bataku akoma, duke pare kandidaturat e perzgjedhura per te udhehequr keto 4-vjet. Flasin dokrra te dy krahet duke akuzuar njeri tjetrin dhe duke menduar qe nje tufe primatesh po i degjojne.

Vetem te Zoti ngelet shpresa se mund te beje gje...

Predatoret ne Lalz, te lutemi z. Ambasador

Paska hy ne fuqi veendimi i Gjykates se Strasburgut per fshirjen e fyrjeve online, pa u zbardh akoma nga Gjykata, fiks sipas motos "te ecim me shpejt ne drejtimin e duhur" smiley

Mire e ke ti mire po sikur zgjedhjet e kaluara vendore ambasadori mblodhi menget per te sjelle ne bashki me vota te vjedhura nje kriminel dhe nje hajdut . .. dhe ne fund tha nuk ndryshohen rregullat ne fund te lojes por mbajeni kete mbi shpine o popull ...vute ne pune dhe nje ushtri te gjithe analistash e te pavarurish qe thoshnin "nuk ka rendesi votimi por ju duhej te fillonte puna per qytetin e debatet te marrin fund"... me paturpersine qe e kane ne gjak nuk degjon asnje te thote qofte edhe nje fjale sot per Tiranen keto 4 vjet. Eshte pak vone o ambasador dhe duket si humor kinez kjo thirrja juaj.

e mer LU

ty faleminderit qe shqetesohesh me shume per demokracine shqiptare se vete shqiptaret

kjo qeverisje ka shkelur kontraten me votuesit qekur promovon hapur krimin ne pushtet prandaj heret a vone populli do t'ja jape pergjigjen

Ky po thote "mos votoni LSI", me duket mua. Po t'i marri te keqen Likes se ka per ta rrit LSI-ne akoma me shume keto zgjedhje. Pa e infektu me pare gjithe Shqipnine, nuk ka per t'u tkurr LSI-ja

Me shume anon si thirrje per te testuar opinionin qe ndikohet nga cer eshte bere ne Shqiperi ne keto 24 vjet . E kane provuar me 2013 me Bamirin per ta nxjerre si perfaqsues te ketij grupimi por nuk paten sukses. Arsyet ishin shume qe nga farat e kungullit e deri te shitja e ujit me sheqer te djegur si ilac qe lufton kancerin e pakreasit. smiley 

Tani kane nxjere Bojagjiun per te testuar kete grupim qytetaresh. Po e provojne ne Tirane se besojne se ketu emancipimi eshte me i madh. Te shofin se do jete perfaqsues.

+ 1

S'ma ha mendja, per te testu opinionin mjafto nje sondazh i mire dhe ta jep rezultatin tulle me +/- 2%

Mesazhi eshte specifik kundra Metes dhe LSI-se, fenomen i patolerueshem me ne Shqiperi; dhe i pergjithshem per klasen politike qe te heqe dore nga perdorimi i 'te forteve' per qellime politike, aty ku ka disavantazh me kundershtaret, praktike e rrenjosur thelle.  

Si tha Ilir Meta kur e pyeti Fevziu, se cila eshte pasuria juaj, ai tha as PO, as JO..smiley

C'eshte komike eshte fakti se vete Lu ka edhe mercedes të zi edhe vile buze detit. Gjetiu, por ka.

e ka mirë Zizeku : sot janë bo të gjithe "të majte" !! 

Komike Stalker eshte qe ti nuk kupton ndryshimin midis nje Mercedesi dhe nje vile te blere me para te fituara fale punes legjitime dhe nje Mercedesi dhe nje vile te blera me leke droge, prostitucioni dhe korrupsioni.

E kane problem te pandreqshem sockomunistet ate. S'ke ci bo.

Ols, une të siguroj ty se stergjysherit e zotit Lu, e kanë ndertuar njeren prej vilave qe trashegon ai sot pikerisht me parà droge dhe korrupsioni. Qyteti ku une jetoj (i gjithi arkitekture e shek XVIII) eshte i ndertuar i gjithi nga zezake, nepermjet asaj qe quhet me politese në frengjisht: la traite négrière https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Traites_...

Nese del dikush qe me provon se 'la traite négrière' nuk eshte korrupsion, une terhiqem

Ë ?? Ka qene në shek XVIII ?? Po ka gjithmone nje fillim! Ca në shek XVIII, ca në të XXI ! Kamunizmin nuk e desh amerika; ja degjuam llafnë. Ca m... do tani? 

Stalker po do te fitosh pike me lexuesin e ndershem dhe te pavarur te PPU them se duhte te artikulohesh pak me qarte mbi keto qe ke thene me siper se nuk merret vesh cfare do te thuash...

E ke pare ate filmin me Qemal Stafen ti qe sja mbaj mend emrin?? eshte nje pjese aty kur i tregojne nje liber ne gjuhen frenge ato.. Stalkeri e ka lexuar kohet e fundit dhe eshte mallengjyer smiley.. gjithsesi e drejte ajo qe ke then per punen e zezakeve. Eshte thjesht realizem..

Stalker, qe pasurimi ka ne baze padrejtesine besoj se jemi mjaftueshem jo-adoleshente per ta marr si te mireqene dhe per te mos e diskutuar ketu pasi nder te tjera eshte nje teme qe mund te zhvillohet shume, shume gjate.

Fakt eshte qe sot per sot, sipas standardeve te botes ku ne perpiqemi te shkojme mjaft prej kandidateve per perfaqesues apo perfaqesuesve tane shteterore rezultojne si te inkriminuar.

E bejn nga zilija 

Nuk besoj se kan per tu tut Kamzalleret nga kjo thirrje e kan per ta votu Profesor doktor Xhelal Mziun ndonese eshte i denuar nga gjykata e shkalles se pare, pastaj per drog kena Mahmutajn e Beratit, vellai i te cilit e bo ish Ministrin trafikant blu te hershem Musaraj te duket si spaciator rrugice. Deri sa erdhi dita qe Voltana Ademi jep 100 000 lek per vote familiare ...e ku ne Shkoder....keq punet e Shqupit.

Por cer prisni...opozite qe drejtohet realisht nga anetari i PPSH qysh me 8 Nandor 1968, e mbushme me ministra te Ramiz Alise si Kaqi, vullnetare te Enverit si Ridvani, Begsa merhum monument mbrojtes, si Jari mr musteqe....A do i kapi 20% Shqupi kesaj rradhe sepse po shihet panik dhe Muc Nano bo lutje publike qe amon perfundo ene ndonje kokerr vote te Shqupi se na shqeu Lepri mbasanej

Me kujtoher nje komedi para me shume se 12 vjetesh ku aktori kryesor bertiste "slloganin"

Rrofte supa

Rrofte qepa

dhe tigani, edhe luga...etj...

Ajo corbe qe eshte bere aty nuk ka burre nene ta rregulloje..... te vendoset kush te doje ne krye te bashkise ska shans te rregulloje gje.

Betonizimi i Shqiperise ka arritur ne ate fare feje qe smund te ndreqet me.

Sic eshte Tirana eshte Durresi, eshte Vlora eshte Saranda eshte Shengjini.....eshte dreqi e i biri....

Ne cdo cep ka vetem beton dhe aspak rregull dhe gjelberim....

Jane bere aq shume ndertime thuaj sikur Shqiperia eshte 10 miljone banore dhe jo 3 miljone pa 200 mije......

Paradoksi me i madhe eshte kur degjon se ka shume te pastrehe dhe ka shume banesa te pashitura.....Po plani i qeveriut te madh dhe qeveriut lokal pse nuk i jep nje cike zgjidhje kesaj situate?

Zgjidhja per mua do te ishte ti bligej ndertuesit banesa me cmim te lire dhe ti jepej te pastrehut me cmim te lire apo me kredi.

Ky do te ishte prioriteti me i madh per qeverite e te gjitha niveleve por mesa shikoj asnje se ka mendjen te zgjidhi probleme per te talli B...then me poplatorin.....

Vende dhe popuj...... jetojme ne kohen e Face bookut ku KM gezon qe ben selfie me simpatizantet adoleshente dhe opozita eshte inegzistente......

Nuk ka pune Qeveriu te bleje me parate e taksapaguesve apartamente nga ndertues kriminal per tja u dhuruar te pastreheve qe ti humbin ne Loto sport sic i kane humbur e mbas 6 muajsh jane prape te pastrehe. E keqja e Shqiperise eshte mentaliteti Arabo-kamunist qe ka infektuar cdo segment te shoqerise.

Ndertuesit me pallate bosh te shtyhen drejt falimentit, te pastreheve tu sigurohen kushtet minimale te jeteses qe te kete nxitje te gjejne pune a te emigrojne e jo te parazitojne. Nderhyrja e tepert e shtetit con ne parazitizem e degradim kombetar. Jo me lypje e tangerrllik me para krimi por Jete me 
Dinjitet sipas traditave konservatore Shqiptare. 

Ka menyra te tjera pa shpenzuar asnje kacidhe....

Lexova dje qe u konfiskuan 4-5 pallate ndertimi ne Shengjin dhe Lezhe te nje krimineli qe i kishte bere me pare droge the prostitucioni gati 250 apartamente.

Keto apartamente tju jepen te pastreheve ndaj nje cmimi simbolik apo edhe falas nese se perballojne dot.

Ka ndertime te tilla ne te gjithe Sh[qiperine sa te 10esh.....

 

Ky eshte mentaliteti i gabuar qe e perdorin Sheiket ne Saudi. Pronat e krimit i perkasin te gjithe Shqiptareve dhe jo vetem te varferve por edhe pleqve, jetimeve, te ngujuarve, te pamundurve qe mund te kene nje strehe por kane nevoja te ndershme financiare.

Krimi qe ka bere marksizma, vec te tjerave,  kur ka arritur te vije fatkeqesisht  ne pushtet eshte qe te varferit i ka lene te varfer e si ka shpetuar cilesisht nga stadi i vobetkesise.

Kush flet qe do ndihmoje te varferit me parate e te tjereve duhet te permbyset nga pushteti per hir te Shqiptareve dhe kryesisht atyre te sapo-lindur. Varferia zhduket jo me dhurata e donacione por me mundesi per te kapercyer stadin e fatkeqesise  e integrim ne ekonomi. Te varferit jane te braktisur dhe po tu japesh  barke apo vile, shumica do i kene humbur mdas nje viti. Mentaliteti arabo-komunist con ne Parazitizem e nxit Apatine e degradimin.

Nje eksperience nga shteti ie Massachusettsit per kete problem.

Ne vitet 1980 ndodhi ajo qe u quajt house crush dhe shume banesa mbeten pa shitur.

Shteti nderhyri dhe ne to u sistemuan te pastrehet dhe shteti u jepte qirane e ketyre te pastreheve,pronareve.

Kur tregu i shtepive u rregullua,te pastrehet u sistemuan ne apartamentet qe tashme shteti i kishte ndertuar per ta,dhe apartamentet qe nuk ishin shitur ju kaluan perseri pronareve dhe ata i shiten me cmimin e tregut.

Tani nuk e di nese kjo skeme mund te funksionoje ne Shqiperi,thjesht solla nje shembull nga bota.

Lu-ja po ja lun zotin si asnje ambasador me pare. Por rrezikon te konsumohet me shpejt edhe se vete Arvizu. Pas 2-3 thirrjeve si kjo te cilave askush nuk i pergjgjet do i ngelet te dale me emra konkrete pastaj. Po nuk e beri do e quajne koqe kanari.

Meqe edhe duket aziatik me origjine, Zoti Lu do bente mire të shkonte ambasador në Kine e të demaskonte 'princat e kuq' https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Princes_... qe zoterojne rreth 70% e pasurive të vendit. I ka biles të ndare në klane : ai i Shangait. Ose ai Tsinghua.

Të shohim pastaj si do reagoje Kina, në zbatim të direktivave të zotit Lu smiley

Nuk u lodhet duke demaskuar ambasadoret "kineze" te Amerikes per fucktin qe iu shajne 1shat e partive nga korrupsioni e rrot4rizmi?

Sikur te kishit mundesi ta shihnit veten permes kesaj sjellje si ne pasqyre, do trembeshit rrezik lol

origjina "kineze" ishte thjesht pretekst per te thene se sa kot e kane ambasadoret per te moralizuar kapitalizmen ne vende xhuxhmaxhuxhe si shqiperia; i propozova qe te shkoje ne nje vend si Kina e, nese ja mban, te kritikoje 'princat e kuq' per bencat e zinj dhe vilat e tyre anes detit; por kam frike se do i tregojne ate te semes (nese e ka te jemen nga azia, nje rruge e dy pune me nje fjale smiley )

Hasani me vile djathtas. Hajdut, malok i trashe, bythlepires i berishes.
Hasani me vile majtas. Pi... Some, i zgjuar, fuck inatcaret.

http://www.gazetadita.al/majko-kur-me-ak...

Kta jan "elita" qytetare qe te uajne trapin me nivelin e tyre akademik "posht maloket". Dhe rama ua plotesoi deshiren. I doni te vijne poshte maloket? Ok. I futi ne qeveri. Vrases tutore hajdute hasane etj etj. Edhe nard ndoken si qershia mbi torte.

Shum e bukur kjo e Majkos smiley

Fjale imzot vetem fjale...

E more vesh Nurihan ? Amerika kunder Vilave te Borgjezise qe krijoi Berisha ...çkulte lesht plaka LefTKope .smiley

E lexova e lexova .Po më duket se e ka me modelin Dako . Në Tiranë do jemi mirë . Na e lanë më duket këtë që shiste Fiq . Ti biem  këtij ..i thosh Nurihani ulur bythë caracës dhe  shihte me kënaqësi Lulzimin e bathëve në baçe...

Të mbledhim plakat e lagjes . Çfarë presim ..vërtitej Left me ....iiiiiii në fund.

I nderuar Petro smiley ..kuptohet pasi të të kesh pjestuar me baraz -Tundjet smiley

Halli është që akoma nuk kuptojnë se ku i kanë rrënjët , ku u çfaqën servilë të pështirë megafonë ulurimsish , interesaxhij e të paskrupullt në karkater .Tani kanë marë kazmat dhe duan të heqin nga vetja shtresat e pisllëkut betonuar mbi veten , bajgat dhe mutsillëqet që u hidhte berisha duke i bëër pjesë e K...orit të tij . Nuk e kuptojnë që u ka ikur KOHA e thashethemeve dhe mburrjes me anale ..

Vonë Plaka ...Vonë . Dhe e keqja është se mbrapa keni lënë vetëm kalamaj pallati smiley

Rame socialistit i cili po largon nje qytet ne muaj sips nje supersocialisti tjeter po i duket vetja si Josef Mengele.  "The more we do to you, the less you seem to believe we are doing it."

Njaj berisha ishte trim or kalamoja .Nga katër Miljonë largoi nga Shqipëria njëmiljonë e 500 mijë njerëz . Ai enveri ishte Diktator. Nga 800 që gjeti mijë i shtoi në katër miljonë e 300 mijë .

Kujt i bohet shurra kalamoja ...

berisha esht fajtor dhe ne kohe te fatosit kur meta ishte kryeminister dhe rama minister kulture apo kryebashkiak? kur del meta e rama e ankohen per 25 vitet e shkuara. po e dine qe nje popull i cili pranon nard ndoken e ha dhe ate mashtrim.

gjithe kohes duke u ankuar qe po drejtohen nga te paafte kriminele hajdute etj dhe kur vjen puna qe partia u ve te tille ne drejtim heshtin. ja kjo eshte qytetaria e te ardhurve me xhami, furre buke dhe hamam.

smiley

Fol Lu! Bravo!

    Z.Ambasador, jemi para nje ngjarjeje jasht mase te rende per te cilen kjo puna e mercedeseve te zes dhe vilave ...nuk eshte gje fare.Sapo pame tragjedine mu ne zener te Elbasonit.Qazim Sejdini  me nje bande prej disa kriminelash  me kallashnikove  dhe vetem njeri me pisqolle, kane terrorizuar pergjegjesin e nje zyre per fushate zgjedhore te Partise Demokratike, Haxhi Buteku, i perkatesise rome, ose te arixhinjve , mu ne sy te  gjysmes familjes se tij.Themi gjysmes se ndersa Haxhiu eshte me PD, I vellai vet, Braushi ....eshte me PS ! 

   U tronditem shume kur Haxhiu foli ne Televizionet krah Liderit te ketij grupimi politik te madh , Lulzim Bashes, dhe tregoi se si Qazo Sejdini  ka dash me ble votat ke arixhinjte ,por jo te Haxhiut .Bilez Haxhiu foli prerazi se po tja u mbaje trimave te Qazos le ti qasen Haxhiut sipas parimit demokratik: burre me burre ! 

  Pikerisht ky fakt trondites te cilin e artikuloi edhe lideri qe tere kohes pa ne koqe te syrit deklarimin stoik por qendrestar te militantit Haxhi Buteku, na e beri mishin puprra - puprra 

se mos kushedi pasneser na pellcet nonje hata e madhe ! Naj, te keqen o shoku Lu, vini dore! Lulushi dhe Haxhiu  do na behet endra me e keqe e kesaj siraje ! 

Me mire te heqim Qazon  dhe ne vend te tij Llushi propozon te viget ...Braushi.Socialist per socialist ! 

Grave, kot me te pyt, perse duhet me e ba kete pune Qazimi kur cdo sondazh e nxjerr me 20 pike diference?

   Se keshtu ka thene Haxhiu dhe vet Lulushi, perse tjater ! Ndiqeni ju lutem per te pare ku ka katandisur kjo opozite mjerane ! Haxhiu tape fliste ne krah te Lulushit dhe  ai gjith seriozitet carohej  me keq se Haxhiu edhe pse esell fare ! 

 Te qafsha moj ....shege ! 

grava, cfare mendimi ke per kete?

     Jo sot por qysh se PS kandidoi Qazon, me eshte dhimsur qyteti i nje kulture qe nuk mund te shahet.Me eshte dhimsur vehtja qe detyrohemi te ndjekim si idiote dallkauke te tille,  pa piken e nivelit, te na shiten per qytetare, prijesa per qyteterimin e vendit tim, te cilin viti 1990  e gjeti me shoqerine me te shkolluar  ne rajon dhe sot pas cerek shekulli, te na qeverisin Qazot dhe te na perfaqesojne zyrat ku duhet te zienin alternativat....arixhinjte e dehur ! Jo menim, por sinqerisht me pellcet xhani ! 

 Nuk eshte vendi im per ta cuar ne kete fare derexheje! Me mire nje permbysje totale se sa te na shofin syte keto thagma ! Ju talleni me kete panorame dramatike qe ja kalon varferise, por une kurre ! 

Mister Donald, keni harruar edhe nje detaj te vogel me domethenie dhe qellim te madh, DRITARET E ERRETA te veturave. Ato jane shtuar shume vitet e fundit. 

E mbahu pak a derëbardhë .Po të pëjet personalisht sh.Gjëmbi që ka mejtim mëndje  Prapa fjalëve të Sejdinit "lexon " të fshihet kërkesa që gazetari ti blejë benz dhe Vilë .

Apo nuk e kupton që sh Gjëmbi të pëjeti  për mbarsjen e mushkave smiley .Nuk i rezultoi kështu llajo , tek prurja për Qazon se askush nuk i zbuloi të vërtetën pse llafoste Qazua.

Mbaju  pak në Linjë i nderuar Grava .Këta nuk kanë avaz tjetër përveç cquarsisë për të ardhur herë si LefTKope , herë si Gjëmbaç herë si Grande Kaka e një vandak pampersash të babasqapit , me të njëjtën gjë edhe në vizitën e sh sali në Murin Kinez smiley

E pe makinën që mba  mielli smiley

Respekte Grava ..smiley

Fshehja e vilës 200 mijë euroshe jo anes detit 

Pastrimi i parave/ Ajola Xoxa përfaqësuese e Amiran Dzanashvilit
I pyetur nga mediat nëse ishin të vërteta lajmet për vilën luksoze, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës tha se ishte shumë kurioz ta shihte. Ish-ministri i Mirëqenies Sociale dhe kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, mohoi lajmet që po qarkullojnë prej kohësh në mediat online dhe jo vetëm, se ai kishte një vilë në Mullet, në emër të bashkëshortes. “Lapsi.al” u interesua dhe zbuloi një kontratë porosi për një banesë, të firmosur 5 vite më parë. Ajo është nënshkruar në Tiranë më 16.07.2010 mes Ajola Xoxës, bashkëshortes së Veliajt dhe shoqërisë “Prime Capital” të përfaqësuar nga zoti Ilir Bejleri, në rolin e ndërtuesit. Kontrata parashikon ndërtimin e një objekti “Kompleks rezidencial 1 dhe 2 kate” në Mullet, Petrelë. Porositësi i banesës kërkon që ajo të ketë një sipërfaqe banimi prej 200 metra katrorësh, bashkë me parkimin dhe një kopsht individual prej 155.6 metra katrorësh.

kapo, mos u vjas ...nuk eshte  e tija! Truk per te patur efektin bumerang ! Meshtengu ! 

e di e di ..se kjo vile nuk mund te blihet as me paret e pensionit te nenes dhe as me te shitur fiq smiley

po nuk i shof me ate sy fare un o Xake se me dhimset ky vend qe e katandisen ta qeverisin merhumet dhe kusaret ! 

Ah mor i dashur ambasador ti shume mire e ke por ca ti besh qe nje pjese e madhe e popullsise presin me zor te madh deri sa te vijne keto zgjedhje qe te kapin naigje dhe te rrine te bejne qef 4 vitet e ardhshme.. Ngaqe jan kokrrat e dembelave dhe duan te rrijne gjithe diten ne kafe. Mu kujtua nje histori e vjeter qe mka ndodhur para ca vitesh.. Pyeta nje shoqen time qe e kisha ne "kampus" universitar ne europe se cfare pune i benin prinderit qe kishin bere te mundur te studionte jasht.. Ja beri babi pa pune merret me organizimet e partise (spo e them emrin e partise) atje ne fshat ku jemi kur vjen ndonje kryetar partie, po per kohe fushate lodhet shume. se punon sa per 4 vjet smiley 

... Ce o Perez de Kuellari do na mesoje neve, o ... ?

Nuk jom shume i sigurte kush e ka thone, Rita Ora a Foto Casti ... po nji nga ato te tre ...

Epo dhe emocionet kanë peshën e tyre po nuk bëet fjalë për Komente tip Grande Kaka ....

Xhungashvilin e ka prue Ajola me fiqt e Erionit smiley

Vetë xhungashvili  thotë erdha kur ishte Berisha ty të dhimset muhabeti me Grande Kakën smiley

Ku e ke hallin për vilat në Bregdet smiley Nuk merret ambasadori ynë i nderur me cironka si LefTKopeja e Njente Kapua . Vila në Bregdet ka kush ka . Janë të tjerë ata që eksploruan vendet e lëna për Popullin nga "se diktatura zotrie " dhe u sulën ti gllabërojnë për ti shndruar në oaze prallore për dhëndurët e familjet e tyre ..thjesht si Grabitës nga Posti që kanë e kishin .

E ndëgjove Lulath dath Kurbanin e Bathkisë ..asnjë fjalë për kategoritë e Krimit Ekonomik në proces të dekriminalizimit . Përse ? Se asht Rruga e Kombit atye ...

Janë rrënja e së Keqes Banda e Saliut . .Të tjerët janë DEGË që priten kollaj ! Bën hesap Benz të zi bleu dhe Flamur Noka me dy vjet ministër dhe vite të tëra si llustraxhi i babasqapit !

Ik ere mos na caj taravellen, taraveli i Amerikes. 

Tashi u kujtute juve, nje jave para zgjedhjeve? 

Ju, kete monster qe eshte sistemi vete-riperterites politik ne Shqipni, e keni tolerubkaq vjet. 

Biles aktoret kryesore i keni "rrit" me duret e juja, duke fillu qe nga Sala me Tos sarhoshin, duke vazhdu me Fatmirin e Gerdeci e kshu me rradhe. 

Te gjithe keta kriminele kane 25 vjet qe tolerohen nga ju, ne mos po sansksionohen. 

Keni gjet nji cope Gramoz Ruci, atij ja mbani vizen, sot e njezet vjet. Keta te tjeret ketu i kemi cdo 3 muaj. No questions asked. 

Na ca bythen derr-derr. 

epo shyqyr e tha njeri me ne fund! smiley

Ne shqip-realitetin shumica e gjerave jane skic, shpesh pare dhe nga ne qe jetojme jashte saj. 

Vetem nje mendesi banane-republikse ia ve fajin Amerikes/dikujt tjeter per korrupsionin shqiptar qe e mban peng si kancer ate vend prej 2.5 dekadash.

Sot Shqiperia nuk kercenohet nga serbet e greket as 1% sa kercenohet nga shqiptaret! E natyrisht qe nuk kercenohet nga amerikanet apo kinezet. 

Tek keto deklarata anti-korrupsion te ambasadoreve te huaj, gjeja me ashiqare qe duhet te na bente pershtypje eshte fakti qe edhe gjindja jo-politike ne Shqiperi eshte e kapur prej koqesh nga mafie-politika, ose e shpartalluar, ose legena, ose te gjitha bashke. Duhet te kendoje si gjeli ambasadori amerikan per te plotesuar kete vakuum te frikshem. Keto gjera duhet te ishin thelbi i atyre qe quhen debate publike; ne vend te tyre jane ripertypjet e kloneve te politikaneve ne media tip "e keqja me e vogel", "Berisha eshte me keq se Rama, ose anasjelltas" apo "e pe si ia futi Rama Bashes". 

Pare se largu, sidomos nga nje vend perendimor, me shume sesa ashiqarlleku i korrupsionit dhe autokracise te pushtetit (shiko reagimin e Rames per videon e Sejdinit si ilustrim te fresket, ose reagimin e Berishes per videon e Metes per nje ilustrim me pak te fresket)  eshte fakti qe aty keto gjera nuk bejne me pershtypje, nuk perbejne debat te mirfillte apo revolte publike! Ndaj dhe egziston nje ashiqarllek i tille ku 1shat e partive perfshijne ne lista njerez me rekorde kriminale, se s'i plas trapi per asgje, s'kane as frike as turp (nga kush te kene, nga lorencvangjelat?). 

Ne Shqip-Realitet shumica e Shqiptareve ne emigrim shesin pordhe.

Xhibo, se ke kuptu cer thote komentuesi..... po thote qe ket klase politike ju amerikont me Ryersonin  ja keni vu popullit Shqiptar kto 25 vjet. Cunin e Sheqeres per pak sa nuk e biresuan Amerikont por i pabesi i Vicidolit qiti pushke kunder tyre.

Po keshtu edhe Nanon me kompani e ket kryeplehren e Republikanes Mehdiun, qe ngashereohej ne ambasaden amerikone por nga krahu tjeter eshte bos DROGE e te kap me shpulla ne parlament jo me larg se dy dite perpara. Pra mos i bini ne qafe popullit.

Per me teper une e kuptoj qe ambasadori Lu nuk e ka qejf profesor doktor Xhelal Mziun po ene une i Lebetitmi sun e kom qejf Donald Trumpin se nje miliarder i dyshimte eshte e nuk e du per president, por nuk ka per te dale ambasadori Shqiptar ne Amerik me ndonje deklarate per popullin vlla amerikon ku ta hudhi ate koqe vote.

Nejse une jam dakort qe mbas thirrjes qe i bo partive te mos perfshijne figura te dyshimta Luja i bo thirrje ene popullit te mos votoje si keto 25 vjet kur boll na kan levdu amerikont per perparimet zgjedhore.

Je duke fol percart, mbase per inerci. T'i vesh fajin Amerikes per korrupsionin apo gjendjen e Shqiperise nuk eshte vetem majmunllik si gjest ne vetvete, por dhe alibi per ata shqiptaret qe qe e kane vertet fajin. 

Ambasadori amerikan flet--dhe ka pergjegjsi per--shtetin e Amerikes. Shqiperia eshte pergjegjsi 100% e politikaneve dhe popullit shqiptar. Fakti qe aty flet ambasadori amerikan si presidenti shqiptar eshte gjithashtu pergjegjsi e shqiptareve; politikanet tane s'kane sovranitet se s'ka cfare i duhet teksa jane totalisht te preokupuar per te shkerdhyer miletin shqiptar. E sovraniteti nuk eshte dicka qe mund te ta dhurojne te huajt edhe sikur te duan, ai vjen se pari me shtet funksional e politika kombetare. 

Tek e fundit, amb amerikan e ben punen dhe merr rrogen e eshte ne rregull, jane ata familjaret e miqte tane ne Shqiperi qe vuajne ate mut mafie-korrupsion. Ndaj behen me ironike keto shqip-reagimet duke fajesuar apo "diskredituar" ambasadoret per fajet e shqiptareve, pasojat e te cilave faje i vuajne po shqitaret.

Tek e fundit, amb amerikan e ben punen dhe merr rrogen e eshte ne rregull, jane ata familjaret e miqte tane ne Shqiperi qe vuajne ate mut mafie-korrupsion

Vet e kane fajin.ne cilin vend (pervec andej nga afrika qendrore) nje politikan merr 4 here me shume vota pasi e kapen duke vjedhur ?

Xhibo, po te shpjegoj qe nuk ke kuptuar FARE cfare ka thene Komentuesi e jo une kur je fut si pyke ne koment. Kupto cfare eshte shkruar nje koment me siper e aprovuar ne komentin me poshte.

Po flet me inerci e rroma pertoma e i ke rreshtu nje tufe gomarrlleqesh qe shpesh i thote ene Cuni i Sheqeres....armiqte e Shqiperise jane Shqiptaret e jo Greket apo Serbet.

Ja ke mbytur kot nese beson se Shqiptaret jane me te korruptimit ne rajon per ate pune, Shiqo Serbet e Maqedonsit qe jane me keq ne ca parametra dhe Greket qe vodhen gjysmen e Europes. Do fakte ???? Shiko parate qe jane transferuar ilegalisht jashte nga Maqedonia e  Serbia e Greqia e krahasoji me Shqiperine. Mos i ngarkoni me shume Shqiptaret me mekate kaq desha me thone. Uro me te mirat ne zgjedhjet e ardhshme pa u shit mend Shqipove me superioritetin tat se ti ne Amerike i ke gjonat e kopsitme, po e drodhe bishtin ta rregullo IRS.

Xhibo di gjo si ekspert ngjalist nese Lapsi ha ngjalen e Zenit?????

Ti lebetitso si mentalitet je karte e djegur, lost case, tipat me mentalitetin tend qe jetojne ne Shqiperi e bluajne jeten e tyre duke gjuajtur me fjale kyce nga bunkeri i 1shit politik, komunisti, shqupisti, etjisti. Ti ben te njejten gje ne kete forum, jo se ke nevoje per pune si ata qe jetojne ne Shqiperi por se eshte funksion i deles, dmth ben funksionin.

Ajo qe une thashe eshte e qarte, sado qe ti te mos mundesh ta kuptosh apo te perpiqesh ta shtremberosh duke bere budallain: shqiptaret vuajne sot per faj te shqiptareve me shume sesa te kujtdo tjeter, armiku nr 1 i Shqiperise sot eshte korrupsioni dhe kapja mafio-politike e Shqiperise nga shqiptaret e korruptuar. Por qe ta pranosh kete si fakt real qe eshte, ti duhet me pare te pranosh qe interesi i vendit qendron mbi interesin e 1shit te partise dele e te cilit ti je, e qe ta besh kete duhet me pare te c'delezohesh, e qe ta besh kete duhet ta shikosh/kuptosh se si e pse ti je dele...dmth nuk eshte aq e kollajte per te gjithe. 

Nje shqiptar qe s'eshte i verber do ta shihte thirrjen e amb amerikan per te mos mbeshtetur korrupsionin me vota si nje injeksion pozitiv, e po nga perspektiva shqiptare do ta milte/perdorte kete thirrje e qendrim per te mirat e veta shqiptare, ashtu sic do t'i thoshte jo Amerikes per helmet kimike...pra cdo gje do ta shikonte nga perspektiva dhe perfitimi shqiptar. 

Ne te kundert, nje milidele me mentalitet te pjerdhur si puna jote do t'i vere fajin Amerikes per faktin qe Amerika nuk e gjuajti me fort kundershtarin e 1shit politik (tip pse i tha Arvizu Berishes burre shteti e pse s'i thote me emra Lu qe Elvis Roshi ka dosje penale), pra do bente blegerimat e milidelizmit, i vete-burgosur ne bunkerin e debateve te kota mili-dele-politike, duke peshuar te keqet e "pales se tij" me "palen kundershtare", pra do vazhdonte te ishte dele. 

Kshu o dele kshu, vazhdo ha bar e ambasadorit amerikan mos i jep te drejte kur thote qe tipat si ty votojne si dele qe te ushqehen me bar. 

Xhibo shume gjate i ke ra me me shajt per inteligjence a formim.  Hec mo une jom ai qe jom, dihet ajo pune po prap po ta perseris qe une po te ndihmoja te kuptoje permbajtjen e komenteve ku ishe fut si pyke me fjali  dele e minidele.

Po mir se nuk mu shprehe per Lapsin nese vertet ha ngjalen e Zenit, po mu pse me dukesh militant i thekur fare ti? Ke ndonje shprese mu u fut ne ndonje parti te re politike ti? Po nuk di ku bi shqiperia more bir,  e duhet leke me ju fut politikes me parti te reja, me vjen keq me te thon se nuk ke shonce.

E di qe Ti je si keta Enveristet e Peshkut qe nuk u hyn gje ne sy per mire po nuk pane Dullen gjalle ene i her ne Ate ven??????

Degjo fjalimin elektoral te Elvis Roshit, pastaj hidhi nje sy komenteve te tua, dhe me thuaj ku dallojne. 

Dele is as dele does - tha. Reflekto dhe c'delezohu Lebetitso se do te te vije zor me vone kur te kujtosh keto blegerima smiley

O xhibo, te ka hudhur partia sot ne forum me force te plote a derezi.

Po mir me ti kur je kaq i zoti dhe i veqante pse stono kaq keq par Erion Velias? Ti je medioker fare para atij e jo se Vilajeti osht ndonje Rock Star.

 Ne fillim ofendon Shqiptaret si komb se votojne si dele pastaj me ofendo mu me sinqeritet personalisht. Po veten dhe kta shoket e tu humbesa i shikon nga afer????

Fiton Edi Rama qe eshte energjik e me i zoti ndaj ju humbesve e antipatikeve o Xhibo, boll i numeruat defektet armikut shkoni veten tuaj qe jeni te pa-afte fatkeqesisht. 

..asnjë fjalë për kategoritë e Krimit Ekonomik në proces të dekriminalizimit . Përse  

Dy ditë kohë, publiko shenjat e gishtave të kandidatëve socialist

 Basha theksoi se nëse është vërtetë ashtu siç Rama thotë se nuk ka asnjë kandidat me rekorde kriminale, atëherë le të pranojë paktin për të nështruar verifkimin e shejave të gishtave të kandiatëve nëse kanë apo jo rekorde kriminale. “I bëj thirrje publike Ramës sot, nesër të firmosim paktin midis partive dhe nuk ka Kushtetutë në mes. Kandidatët e dyshuar të japin shenjat e gishtave. Nëse shenjat e gishtave rezultojnë se janë persona me rekorde kriminale të zotohen se do t’i tërheqin nga kandidimi. Ka dy ditë kohë për ta bërë. Jam i sigurtë që agjencitë e ligjzbatimit të Zvicrës dhe Italisë mund të na kthejnë përgjigje” 

Kapo kush e ka shkruar kete eshte Vitalist* i lindur.

Duke e dit qe nuk e ke shkru ti atehere jam ne rregull me rregulloren. smiley

* Ka pire ilac G.I.A. Vital qe femije ose shkurt eshte idiot i lindur.

Nuk merret me cironka si LefTKopeja ,ambasada jonë e nderuar. As me detyra Policie për marrje shënjash gishtash , as me detyra Prokurorie për ti instruktuar si të hetojnë

Ambasadori jonë i nderuar Foli për Krimin ku përfshihet edhe Krimi Ekonomik ku Basha Vodhi 230 miljonë euro në një dorë . Kjo qe arsyeja që Basha spërkat Divjakën me pesticide si "shënjat e gishtave "për me kap mushkonja tip Grande Kaka ose kalamaj që e quajnë si aromatizim shkallësh Pallati . Me këto përralla mund të habithisen vetëm klubexhijt që vrasin kohën me Palo...en tek ShQU-pi

Basha zhyti krahun dhe kokën ke Miljonat e eurove , Grande Kaka do me gjet  

Se shënjat e gishtave zotrie .. smiley

Me shënja gishtash gjenden xhepaxhijtë Njente Kapo . Me Kontrolle Financiare gjenden Grande Kakat ose Bashat dhe e gjithë familja Politike -Biologjike e babasqapit me Benza të zij e Vila

Kush flet per dekriminalizim. Lul Basha. Ai i vjedhejs se 230milionve ne rrugen Durres-Kukes, ai i faljes se detit, ai i vrasjes se 4 njerezve me 21 janar. 

Me shkoqur se kaq nuk ka ku te veje!

Kush i permbush te gjitha indiciet qe jep ne mesazh Amerika, pra automjetet luksoze, vilat ne bregdet dhe rezidencat 'skandaloze', duke qene njeheresh eksponent i larte i politikes shqiptare?

ILIR META!

Riferimi ndaj mercedesave te zinj eshte metafore e luksit te pacipe, qe ju perplaset ne fytyre shqiptareve; dhe rasti me emblematik i kesaj kategorie sjelljeje eshte ditelindja faraonike e Metes!

Ndersa persa i perket vilave ne bregdet dhe rezidencave skandaloze besoj nuk kane nevoje per koment! Cili politikan ju vjen menjehere nder mend shqiptareve kudo qe ndodhen po ju permende vile ne bregdet dhe rezidence 'skandaloze'!?

Serisht Meta dora vete dhe vila e tij ferme ne Gjirin e Lalzit!

Pranej mos u lodhni kot as me Veline (qe shetit me fuoristrade dhe s'ka vila), as me Elvis Roshin (qe populli e mban mend per te tjera 'bema', si ajo meseleja e gruas shtatzene apo fotografite e shetitjeve me avjon privat), as me ndonje kandidat tjeter periferik, pasi keta te fundit jane aq anonime sa te mos kene asnje tager per ta 'njollosur' sistemin politik shqiptar dhe per ta bere te duket qesharak, sic thote ambasada amerikane.

Ata qe kane tager per ta karakterizuar sistemin politik, per ta bere serioz, apo qesharak jane pak kokrra dhe ndodhen te gjithe ne majat e larta, jo neper komuna e bashki qe shqiptari mesatar ne shumicen e rasteve as qe i di ku bien!

E shkafja asht kjo Ambasada e USA ...ka pvetë vetë z  Petër tër tër tër tër tër

A po don me na tregue se kë do votojnë ..ops ..smiley

Po kufizoini pak këta psikoanalitikët  e nderuar LefTKope . Mos thuj që janë jashtë Hobesë tënde  . Të paktën ata të fiksuarit tek Meta edhe hahen se zv i Berishës ka kenë , dhe dihet që berisha ka pas qYltYrën e mosdënimit me dy ....yyyyyyy në mes .Gja që e ka venio roe edhe Qimi i Pekajve .Vetëm për Dosje nuk ja hante dosjexhiut sali Qenef berisha Dosjeri i handikapatëve mendorë :të PPU smiley ku zdërhallen një vandak membërish si anonimi që lyente kakën me vija dhe mender prof Olsi e janë të imdinjuar nga korrupsioni i sholokut kryeantikomunist Berisha

 

Bota na bie ne qafe kot per punen e korrupsionit >korrupsion ne shqiperi nuku ka .fakti qe ne cdo vend rreth e rrotull e kane kredhur nga nje kryeminister /minister apo  ish kryeminister/minister ne hapsane per korrupsion e shqiptaret jo tregon se jemi popull i ndercem me qeveri te ndercme.Bota e verbuar nga racizmi antishqiptar kete nuku e kupton.

Tashme i takon votuesve, t'refuzojne keto kriminele, qe e bejne qesharake politiken shqiptare "

...nje doganier ne Devoll terheq 50 mije euro nga banka dhe i blen te gjitha miell per fushaten . “Aleancës së qelbësirave” i çahen thasët e miellit rruges, qelbën gjithë Shqipërinë!!

 Miell për votë! “Aleancës së qelbësirave” i çahen thasët, qelbën gjithë Shqipërinë!!

...nje doganier ne Devoll terheq 50 mije euro nga banka dhe i blen te gjitha miell per fushaten . 

Me 50 mije euro ble nje tren me miell ndersa po te jete si ai mielli i myk i atij te Vores ble nje pampor. Dobet kjo strategji.

Ambasadori amerikan, nuk e ka keq, perkundrazi e ka mire, por harron se ai popull, sa te marri thesin e miellit, 50 euroshin, premtimin per pune te djalit/vajzes, harron gjithshka, dhe shkon e voton per padronin e mercedezit te zi. 

A ke noi ide tjeter ambasadoooor, ose te pakten noi pakete shpetimi per ata votues te varfer. Nese po, e shpeton ate popull te varfer, nese jo, rri mos 10-je me teper, seç e kane dhjere politikanet shqiptare. 

 po se pari duhet bere dekriminalizimi sistemik.

Ps. arvizuja te pakten kish sens ironik e ishte me pak moralizator se ky.

te qenit ironik nuk me duket aset, perkundrazi tregon padashur aspekte cinike te sjelljes se tjetrit kur kerkon te ndjehet superior. s'ka pse te jete ironik ambasadori, me pelqen me shume serioziteti i Luse.

Vet e kane fajin.ne cilin vend (pervec andej nga afrika qendrore) nje politikan merr 4 here me shume vota pasi e kapen duke vjedhur ?

Edhe ne Bashkine e Memaliajt mbrijne thaset me miell 2 dite para zgjedhjeve.mielli

Kapo kumandari sikur pranoi qe e shpetoi nga hapsana ate dikur apo jo?

Bashkine e Memaliajt, gjithe njerzit atje  or kapo, i denoi Zoti shum rende para kater ditesh .E di cu ndodhi ? 

Likja ? 

smiley

Nuk di nese ndjejne ndopak turp politikanet shqiptare kur ju degjojne, z. Lu. 

 

E pse te kene turp? Kur dhe qytetare te thjeshte e zhvleftesojne mesazhin e z. Lu (lexo me lart per vilat e stergjysherve apo "tani u kujtuat juve"), merre me mend sesi politikanet Shqiptare vertete e perdorin letren me fjalet e z. Lu sic Berisha dikur perdorte NY Times.

lexo me lart per vilat e stergjysherve apo "tani u kujtuat juve

 smiley No comprendo los peces. Shpenzojne MB-s kot me komente te deshperuara. P.sh. munden shume mire t'i shpenzojne duke pare kete (me cilesi te larte).

Faleminderit Zoti Lu qe i kujtuat ShqiptAret e thjeshte te mos adhurojne e votojne te FORTet e te inkriminuarit qe bredhin me Mercedese e harrojne Hallet e tyre. 

Nderkohe i bej thirrje Ambasadorit ShqiptAr ne D.C. ti riktheje Respektin aleatit tone te madh e te kujdeset e ti bej thirrje popullit villa Amerikan qe zgjedhjet e ardhshme te mos shkele ne derrase te kalbur e te votoj Donald Trumpin, miliarder in e dyshimte. Populli Vella amerikan duhet te jete i vetedijshem se vota per Trumpin shkon per limuzina te hapme pa xhama te zinj por te mbushme me ruspije......e kazino qe falimentojne ne fund te vitit. Me tre Gra, dy ne divorc, ku me e reja ka moshen e te bijes ai mbi te gjitha nuk prefaqeson vlerat tradicionale amerikane apo tonat Shqiptare. Shpresoj qe ambassadori yne ne D.c.te mos bej indiferentin se poplli vlla amerikon eshte ne rrezik.

Ambasadori Amerikan  Donald Lu perserit mesazhin një ditë para zgjedhjeve:

Ju takon juve të refuzoni kriminelët që tallen me politikën

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu u ka dërguar të gjithë qytetarëve shqiptare një mesazh të fortë një ditë para se ata të vendosin për këtë të votojnë. Dhe pikërisht mesazhi i ambasadorit të SHBA-ve ka lidhje me kandidatët.

Duke përsëritur mesazhin e tij të pak ditëve më parë, Ambasadori Lu ka postuar një foto enkas për të përcjellë apelin e tij tek votuesit. Në të shkruhet "Vendosmëria e dukshme e partive për të kandiduar njerëz të dyshuar për krime, përbën një poshtërim të popullit shqiptar. Nëse do të zgjidhen, ata do të pretendojnë se ju ju mbështesin, ndërkohë që vjedhin paratë tuaja për të financuar mercedesët e zinj luksozë, vilat e anës detit apo rezidencat e tyre skandaloze. Shqipëria meriton më shumë. Tani u takon votuesve t’i refuzojnë këta kriminelë që përbëjnë tallje për sistemin politik të Shqipërisë".

Nga Donald Lu,

Ambasador i SHBA, Tiranë, Qershor 201

..faleminderit  z.Ambasador,qe me ne fund Amerika u bashkua ne luften tone  kunder pinjolleve te blookut dhe krimineleve te sigurimit te shtetit.

Amb amerikan dhe kori i Evropes i bene thirrje te perseritura partive qe te heqen kandidatet me te kaluar kriminale nga listat, por sic thote per veten e tij ne vetën e trete: "Elvis Roshin dhe stafin e bashkise nuk e tremb askush sepse kemi mbeshtetjen e Kryeministrit Rama". Simple truth; hani mut ju te jashtmit e te brendshmit sa kohe ne na mbeshtet Kryeministri.

Eduard Zaloshnja ben publike voten: Do votoj per Bojaxhi si alternative e PS/PD/LSI. Bravo Zaloshnja!

Ndersa ish-kolegu i tij kutist, Muc Nano, edhe pse i zhgenjyer nga koalicioni i qelbesirave qe avokatonte me force para dy viteve, sot nuk ka kurajo te kerkoje ndjese per qelbesira-promovimet apo te pranoje fundja ndryshimin e qendrimit te tij (se helbete, njeriu dhe ndryshon mendim), mjaftohet vetem duke thene se Bojaxhi do kete me shume pune pas 21 qershorit. E kjo ilustron dhe pasivitetin e ketyre tipave ne Shqiperi; puna, aktivizmi, eshte gjithmone dicka qe duhet bere nga te tjeret. 

para elvis roshi!!! para griselda dhe eriveli!!!!!

Nqs. Rama nuk zhduk nga ky vend kancerin islamik per mua eshte nje shkerdhate si gjithe te tjeret.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).