...

5 Komente

Shkrimi oaz.  Këngët 2/3. Këto në përgjithësi.  

Në veçanti, "pasabël"? Et tu mirazh? smiley

Faleminderit për prurjen smiley.

pasabël = kalueshëm, deri-diku i kënaqshëm...

Sorry, ke të drejtë, nuk ka kuptim të bëjmë gabimet që kritikojmë, por ja që nganjëherë të përmbyt nguti...

Gjashtën dhe shtatën të lexova dhe më pëlqeu sinqeriteti yt, duket i sinqertë, madje edhe zërin tënd vende-vende pedant e lexoj si shprehje të sikletit, ndërgjegjësimit të fortë, që po flet për gjëra kaq intime dhe duhet patjetër t'i veshësh e mbështjellësh. Kaq sinqerisht të sinqerta i paç gjithmonë rrëfimet.

Ajo fotoja ngjan si foto e nje robi me mendesi patriarkaliste qe i meson kitaren (komplet simbol fallik) vajzes se vet. Per me teper duke e mbajt te burgosur ne shpatullat e veta te leshta patrarkale....

Here tjeter vini nje trigger warning per keto shprehje te patriarkalizmit atavik. Flm.

Kjo vijon...duket sikur ne momentin me te bukur kur ata do te puthen ikin dritat..smiley 

Presim vazhdimin! Suksese! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).