Kryetari shumëvjeçar i Bashkisë Vorë, Fiqiri Ismaili i Partisë Demokratike, i cili kësaj rradhe kërkon mandatin e katërt është çuar në prokurori me akuzën e blerjes së votave. Organi i akuzës ka marrënë administrim dosjen penale ndaj Ismailit dhe ka nisur të verifikojë ngjarjen. Sipas policisë ka prova se Fiqiri Ismaili u ka paguar në zyrën e tij shumën prej 10 mijë lekëve të reja për person, dy qytetarëve votën e të cilëve ka kërkuar të blejë. Partia Demokratike ka akuzuar aleatin e dikurshëm LSI-në se po blen votat e shqiptarëve, duke hyrë në një debat të ashpër akuzash e kundërakuzash.

16 Komente

Sikur e bom njiher

Faleminderit Peshkun per supostin, pavaresisht se ata s'ma kishin reklamuar spotin tim kunder vjedhjes se votave - kishte thene Meta. 

lol LSI 

iku dhe Policia per Skrapar

paska blere dy vota? Mungese respekti per inteligjencen shqiptare 

ore ky fiqo shkolle madhi,  duhet te qerohej vete se vec te keqia ka sjelle njerzve .Perse i duhet kjo moster PD -se qe ka shkaterruar ekonomikisht  qindra bujq shqiptare me farera fallco ? 

por LSI mund ta kishte qeruar pa ardhur puna te zgjedhjet meqenese Panariti eshte minister i bujqesise nqs qendron ajo qe eshte "monster"

tani, meqenese eshte ne gare, duhet ta heqin nga gara qe te fitoje patjeter Meta Voren?

kush eshte monster ne kete rast nuk kuptohet

Pse i dhuhet-thote Grava. Por eshte mundesia e vetme qe te fitojne te pakten nje bashki, ja pse bejne si gorre. 

Po ky, 4 here kandidat; Duhet te vendoset me ligj, jo me shume se dy mandate. 

Nuk ka më të lezetshëm se këta të PD-hit kur i kap gafil.

Ishte një hajdut pulash në Vorë .Vidhte me xhaketë .Ua lëshonte Pulave sipër dhe ...

E kapën lalin.

Ja ku e kini Pulën . Nuk e vodha .Më ra xhaketa nga supet .Kur e ngrita doli pula ...smiley

Mirë që nuk ka  qenë kapua ose kokosh smiley

Pra Z. Ismaili nuk paska shofer.

Jo nuk ka sepse ka dale nje mode e cila eshte ne perpunim  e siper per nga leverdia, qe biznesmene te spikatur te kene shofere..te shkolluara se jashtmi, qe ...e ngasin mire ! Natyrisht tja vlejne sic tha Halimi ...ne prove ! Me tender nderkombetar ...! 

grava, merre më me avash, se rruga është me gropa.

kam goxha pervoje ne gropat besome ! Nuk kemi ngrene shum buke gruri , por ki parasysh se ....ne kashte ...kemi fjetur ! 

Rëndësi ka ta besosh ti vetë.

Tjeter, tjeter gje prisja - tha  ai i Fashios .Ndaj kujdesi eshte nje keshilltar i mire i arrsyes, per te ruajtur masen ...Qofte edhe kur humori nxiton ca si shume ! 

Patozi u bo copash per ...Miellin , aferen e perbashket me te fiqos! Pa piken e pergjegjesise  dhe deputet tjetri e shet miell me shkalle te larte myku! Dhe ja paska fajin Ilir Meta ketij dallkauku e fiqo mashtrusit.Po flet e gjithe Vora ...! Ka ca ka iliri por nuk ka gjethe fiku te mbuloje te fiqos e Patos..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).