Në Prokurorinë e Tiranës janë rregjistruar dy procedime kundër gjeorgjiano-izraelitit Amiran Dzanashvilit, dhe dy ish-zyrtarëve të tjerë të shtetit, Dritan Prifti dhe Andis Harasani- raporton gazeta shqiptarja.com.

Njësia hetimore Task-Forcë po heton për akuzat e evazionit fiskal, mospagim tatimesh dhe taksash, falsifikim të dokumenteve dhe akuzën e “pastrimit të parave” në bashkëpunim.

Dzanazhvili, një person i akuzuar për prostitucion në Rumani dyshohet se ka bërë dhjetëra transferta bankare, duke bashkëpunuar me disa biznesmenë në Shqipëri, si Dritan Prifti, Ardian Xhillari, Mark Frroku, Ervin Canollari etj.

Të gjitha këto vepra, sipas prokurorisë, biznesmeni i kazinove, hoteleve luksoze dhe aksioner i disa kompanive të naftës, dyshohet se i ka konsumuar prej 4 vitesh në Shqipëri.

8 Komente

Bukshkalë moo, tha Doshi smiley

Kot u bien ne qafe se lek djerse dhe rroge jane. smileysmiley

Njësia hetimore Task-Forcë

 

Po kjo cfare dreqin eshte?

Ec mer se fishekziare parazgjedhore jane. S'e lu njeri paren aty, se fillojn ia qisin njoni tjetrit e vje shpejt radha. 

A eshte n terezi Prokuroria apo jo ?  . ka procedu Priftin Harasanin Kolen Marashin  per evzion fiskal, transferime parash ?!!  smiley

smiley Po ku u bo Prokuroria i her me denu ksi njerzish ne Shqiperi,? Ho ku  u bo  ? smiley

Prit, se po i vijn rrotull ne Bradit...se ka do pazare te pista ene ai...

Prokuroria shqiptare trem vetem pulat ! Prifti Hasani Froku Doshi kane bole te medhoja dhe prokuroria vetm ti pastroje leshrat e tyre , vetem kete pune mund te boj , smiley te pakten deri tani ky eshte preceptimi i te gjitheve . smiley

Po cer ka per tu habit???

Te gjithe drejtuesit e KESH duhet te arrestohen dhe te bashkepunojne me DREJTESINE per te hedhur drite se si Ata vete si individe dhe Fatos Nano e Salih Berisha kane vjedhur Kesh keto 15 vjet....... Sigurisht qe jo te gjithe Drejtuesit e KESH duhet te marrin denim uniform por ne varesi te bashkepunimit me DREJTESI:NE.....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).