311 Komente

+1

                                                                                                       5*

Thnx belul. Me inspirove per nje kafe me kete kenge.

 smiley Dopjo.

 kenga e jjcale... bravo! mjeshter je ti belul! e kam ne makine kete kengen e jjcale, mes te tjerash me pelqen shume

 

Take me to church , it's been a long time haven't been there. Sunday Mass, at 10:00. Going there! Amen! 

Eh ky dhe Richard Clayderman kane qene idhujt tane dikur smiley ne periudhen muzikore hibride te Ramiz Alise.

po po, tamam idhull!.smiley   mos gaboj  ky  u shfaq aty nga 89-a ne TVSH  dhe ishte  per ne  si Michael Jackson per pjesen tjeter te Botes..smiley

meqe jemi te muzika frymore, sapo pashe nje video, bande frymore ushtarake italjane.. jane mjeshtra.!

p.s emigranti besoj do ta njohi banden e bataljonit  ''Lupo di Toscana''.smiley.smiley    (do pare deri ne fund)

Kur i shikon keta "ujqerit" nje gje te shkon neper mendje ose me sakte nje fjale e urte:

"Dy gjera jane te teperta dhe krejtesisht te panevojshme ne Itali:

1- koqet e Papes dhe

2- ushtria italiane"

smiley

Ornette Coleman gjithashtu para ca ditesh...kush eshte J.Last para Coleman?! r.i.p

smiley

Art,krejt pa dashje me ke dhuru mje kenaqesi te madhe,fantastik ky version flm!smiley

Kenaqesia ime xhen smiley

Vetem tirana mungonte smiley

Grupi i komunes se Parisit? smiley

S'dum vete,se po iu futem,ja kalojm atynesmiley​.   Se ja prishem bukurine prurjes tende,me fal!

I qenka bashku dhe Manu Chao projektit  smiley

Super projekt, falemners plako qe e ndave me ne.

Kenaqesia ime bro  smiley

ku Tirana spiritus ne kete projekt ?

 Art,Rrofte muzika,qe me harmonine e saj zbut shpritrat njerezore te te gjitha ngjyrave!

smiley

si nuk shikon ne Tirane kengetare rrugesh si keta endacaket

kemi kemi edhe ne

"pi raki me kikirika "

https://www.youtube.com/watch?v=ybmnBthJ5Gs

https://www.youtube.com/watch?v=v1cTq8b2DY4

.. po edhe ketu tek muzikantet e rruges,   dallohet talenti i jevgut, dhe i endacakut profesionist

https://www.youtube.com/watch?v=c0vijKcnOq0

https://www.youtube.com/watch?v=fj6r3-sQr58

https://www.youtube.com/watch?v=yC-Rt0TXnOY

https://www.youtube.com/watch?v=7xr82RHyCj8

.. ne edhe ketu jemi mbrapa,  perfaqohemi vetem me jevgjit  smiley

 

Me këtë vërtetove që ke shpirt të madh i nerum Spiritus .Thnx shumë smiley

Me këtë rast përshëndes me këtë Projekt edhe të nerumin Emigrant pasi kjo shpjegon se përse Bitëllsat mund të ushqejnë PROJEKTE Botërore .Në vazhdim... Imagine ..ë fton edhe Stonsat për një mundësi Projekti smiley

https://youtu.be/k5dkwQY-_tk

O idriz po ti i prisje keta me geshere ne dore ne Rinas.
Na pershendet me Luan Zhegun e Kozma Dushin me mire.

smiley

                                                                                                                                           +1

Stevie   smileysmileysmileysmiley

smiley

fantastike!

smiley hipnotizuese! sh. bukur!

                                                                                                +1

+1

smiley.. rrofsh, me kenaqe me kete kolazh, keto zera te bukur!

bukur tafuti

Andy Shauf - Drink My Rivers

Eh, adieu France! Duhet te ndryshojne emerin se vetem France nuk mund te quhet me. smiley

Isha para pak kohesh Kuaz ne Pariii. Reziston, reziston.

Ecen neper trotuare, ulesh neper bare, ha nje panine i shtrire ne lulishte... dhe asnje njeri nuk te can carin. Nje ndjesi e harruar ketej nga anet tona. Parisi eshte si shpirt. Duhet me vajt here pas here per te kulluar trute.

Po une ne Paris duke bredh rrugeve (kuptohet ne kembe) nuk pashe nje fytyr francezi mer Ols. Neper cepa e bordura te myste era e shurres. Lypsit dhe ekstrakomunitaret ishin te gjithpushtetshem dhe mua me dukej sikur e kishin perdhunuar ate qytet kulturor, artistik, fenomenal. NJe shembull po te jape dhe e mbyll: perpara 30 vjetesh kmbetarja e gjelave kishte vetem nje laraske - Tigana. Ndersa sot ka vetem nje gjel - Benzema, por dhe ai gjysem algjerian. 

Eheh... kjo ka qene ndjesia e pare kur kam shkuar ne Milano para shume vitesh. Ore, une jam ne Milano, apo ne Afriken e Veriut, pyesja veten. smiley

Le te themi qe kjo pjese e botes eshte shume e lakmuar nga te gjithe, mbi te gjitha nga ata njerez qe kjo pjese e botes iu ka qi robt nder shekuj. Keshtu qe cazzi loro!

Gjithsesi nuk e kam ndjere aq shume kete ndjesi qe ke patur ti. Dhe nuk ishte hera ime e pare. Te huajt aty duken te integruar. Per mua mjafton te mos kete katunari verdalle, njerez debila qe te shohin si debila. Jam shume ok edhe me kaq.

Nejse, per mua shperfytyrimi i Parisit eshte mot a mot me shperfytyrimin e Tirones sone te dashur. Ja keshtu e perjetova une qendrimin tim disa ditor atje mbas shume vitesh.

Po s'krahasohen. Ne nuk kemi patur ndonjehere qytetari te konsoliduar.

Pink Martini eshte grup i lezetshem shume! smiley

Ai momenti pas 10 mins qe sapo ke vene mishin dhe veggies per t'u grill out dhe mbaron gazi eshte c'eshte. Pale te provosh ta heqesh bombolen qe te shkosh e ta mbushesh  perseri. Po ky momenti eshte per t' aaaaaaaa. Nuk e zhvidhos dot. Lol. This is a man's world ! http://youtu.be/juTeHsKPWhY

Take on me....  smiley  E kam pire nje birre rastesisht me nje nga keta te grupit

Kasapi

I've seen the world
Done it all
Had my cake now
Diamonds, brilliant
And Bel Air now
Hot summer nights, mid July
When you and I were forever wild
The crazy days, city lights
The way you'd play with me like a child

Will you still love me
When I'm no longer young and beautiful?

 

gioia primitiva di saperti viva

Emigracioni si naftalinë.

Njëri/ra këtu po risjell shumë nga temat e vjetra dhe ndër to hasa Akullthyesit me "Djemtë" smiley, qenka këngë e '97-ës, do kisha vënë bast që ishte më herët, '93, '94, paskan qenë të gjata vitet '90, e nejse, këndojnë ata "djem që s'qeshin më si dje(m)", por ja që kalo përpara një kafeneje shqiptare diku jashtë Shqipërisë dhe shkriu së qeshuri me djemtë që qeshin fiks po fiks si dje. Flasin si dje, shajnë si dje, rëndojnë mbi njërën këmbë si dje, kruajnë dhëmbët si dje, mbajnë bishtin e cigares si dje.

edhe kete e kane te bukur

+1

                                                                                                              https://youtu.be/MPvS0g2papI

like

Cantare d'amore non basta mai 
ne servirà di più 
per dirtelo ancora per dirti che 
più bella cosa non c'è 
più bella cosa di te 
unica come sei 
immensa quando vuoi 
grazie di esistere... 

https://youtu.be/eTOKcxIujgE

                                                                                                                          Ciao

 

https://youtu.be/UkRvMvn4LdA

sigurisht

Roni ne telefon..smiley

cupka e di qe eshte turp dhe fjale e ndyt.. bravo zoga e vogel!

Gjithsesi, do ishte me e udhes qe per hater te rubrikes te mbeteshim tek muzika.. ja degjoje kete; kristal!

Me fal per kete me lart se nuk e mendova se do dilte kjo cupa por si duket gabimisht kam bere copy kete se po i shikoja me radhe dhe po qeshja me kalamajte...smiley

s`ka perse! smiley ...e verteta eshte qe jane ca video me protagoniste femijet, te cilat nuk duhet te shohin driten e postimit, e aq me shume te postimit publik; Por, ja qe ka  plot raste kur prinderit bejne gabime dhe postojne publikisht klipe te papershtashme te femijve te tyre ...eshte per te ardhur keq!

                                                                                                Oqi     

                                                                                           smiley

 

shume e bukur kenga ketlin , faleminderit por me mallengjeu shume komenti i "t4705mb6"

smiley

ilaç, ilaç osht!

 

Tani e pashe..smiley

Me qiri i gjurmon komentet..

Rrjedh natyrshem qe Afrika eshte djep i muzikes nga dijenia se eshte djepi i njeriut. Ia fal kenges nderhyrjet diskodashese si paketim per eksport (gjithe historia e rikthimit ashtu shkruhet, me frike dhe shfrytezim), meqe ato nuk prishin pune per ngritjen e dallges qe pa e kuptuar ti te ka zhvendosur (transi i bie te jete qellim elementar i muzikes, prove tjeter e ikjes per rikthim).

u bene 3 dite qe po e degjoj ekskluzivisht kete album. po me shijon pa mase eshe elementi elektronik. pak me raw eshte nje album i konono no.1 i para nje dekade, kongotronics quhet me duket. ta rekomandoj

 fantastik zeri i Krajkut, ne kete kenge smiley

sa modeste! smiley ..mesa e kam ndjekur kete rubrike te peshkut, mund te them qe kjo kenge ka qene eskluzivisht e jotja smiley

E degjoj shpesh! smiley

11/7/2015 akoma ngoj ket kong te papar

eshte kenge e bukur kjo e Bitellsave! smiley

 

Tekstin sikur ta kete shkruar i shoqi i asaj qe zbukuron kopertinen e Rolling Stones.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).