Pesë shoqëri të administruara nga Francesco Becchetti dhe familjarët e tij, mes tyre televizioni Agon Channel, dyshohet se janë të përfshira në një skemë të madhe të pastrimit të parave në miliona euro, me organizator italianin Beccheti. Në këto dyshime të forta Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar 60 % të aksioneve të shoqërisë “AgonSet”, shoqëritë “Energji”, Cable System, 400 KV, Fuqi si dhe ka bllokuar llogaritë e tyre në banka të ndryshme. 

Të gjitha këto shoqëri janë të administruara nga Francescko Becchetti, nëna e tij Liliana Condomitti, Mauro de Renzis dhe Erjona Troplini, kjo e fundit e arrestuar nga policia ndërsa për 3 italianët janë lëshuar urdhër arresti.

A1 Report raporton se për herë të fundit në Shqipëri Becchetti ka qenë katër muaj më parë, ndërsa dyshimet janë se fshihet në Angli.

 
Vendimi për sekuestron e këtyre shoqërore është marrë me vendim gjykate, ndërsa hetimet nga Prokuroria e Tiranës kanë nisur prej vitit 2014. Organi i akuzës thotë se deri më tani ka siguruar prova të mjaftueshme për të ngritur dyshimin se këta persona kanë pastruar paratë përmes këtyre shoqërive, ndërsa kanë falsifikuar dokumentet në bashkëpunim me njëri-tjetrin.
 
Skema e pastrimit të parave

Prokuroria e Tiranës thotë se organizator i kësaj skemë të pastrimit të parave është Bechetti i cili në bashkëpunim me nënë e tij Liliana Condomitti kanë qenë të përfshirë në një marrëdhënie financiare koncensionar-kontraktor për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit në Shqipëri.
 
Sipas hetimit, koncensionari “KEG”, i kontrolluar në shumicë aksionesh nga një kompani e Francesco Becchettit, ka kontraktuar për punime kompaninë “Energji”, e kontrolluar në mënyrë absolute nga nëna e tij, Liliana Condomitti. Nëpërmjet manovrave financiare të shtrira në harkun kohor 2007-2013 dhe të zbuluara tashmë nga hetimi i Prokurorisë, nënë e bir  kanë përfituar në mënyrë të paligjshme miliona euro, të cilat më pas i kanë investuar në shoqëritë “Cable System”, “400KV” dhe “Fuqi”, të administruara po prej tyre, në bashkëpunim edhe me Mauro de Renzis dhe Erjona Troplini. Ndërsa një pjesë të parave të përfituara nga manovrat financiare i kanë depozituar në disa banka.

 
“Energji” e nënës së Becchetit 770 milionë lekë detyrime tatimore të pashlyera

Po ashtu, rezulton se kompania “Energji”, për të ardhurat që ka përfituar duhet të paguante detyrimet tatimore. Sipas kontrollit nga Dega e Tatim-Paguesve të Mëdhenj, rezulton se “Energji” duhet t’i paguante shtetit një shumë prej rreth 770 milionë lekë të reja detyrime tatimore, të cilat nuk janë paguar.

Për këtë arsye, Drejtoria e Tatimeve ka urdhëruar bllokimin e llogarive bankare të “Energji” dhe pagesën e detyrimeve nga llogaritë e saj. Për të shmangur tërheqjen automatike të parave në favor të Drejtorisë së Tatimeve në formën e detyrimeve të papaguara, koncensionari “KGE” i ka bërë pagesat (e ndryshme) për “Energji” nëpërmjet kompanisë “Cable System”, e cila kontrollohej në shumicë absolute nga Liliana Condomitti. Këto transferta, të cilat arrijnë në miliona euro, janë lejuar në mënyrë të kundërligjshme nga Pranvera Gjika, drejtuese në një bankë të nivelit të dytë në Shqipëri, tashmë e arrestuar pas hetimeve që zbuluan skemën e pastrimit të parave.

142 Komente

0 tolerance ndaj krimit te organizuar dhe korrupsionit!!!

Ilir Meta

Te spastrojme skorjet!!!

Socializmin e ndertojne masat, Partia i ben ato te ndergjegjshme

Peter Griffin godet serish

Italjont na arrestun liljana kondakciun para ca  vjetesh ,ne arrestojm kte liljanen italjone.mos ja veni emrin gocave liljana se nuk bika piken e shoncit smiley

si do behet me buzet e Sonila Mecos? Lubonja-kalorsi antikorrupsionit paska shku ne strofkullen e mafias.

Blendi Fevziu like this smiley

Ku do vejne kokat Meco dhe Krasta tani smiley

e kupton ca do me thon t'u japesh lubonjve nga 15,000 euro ne muj a 20,000, kush e mori vesh, per te thene gomarlleqe? po natyrisht, vetem duke pastru pare mund t'i bish m'top asisoji.

terheqt komen zvarre. sa me pak media shushunja ne Shqiperi! sa me pak gazetar idiote qe paguhen ne menyre halucinante nga pare te pista!

Kane bere manovra financiare dhe evazion fiskal, qe s'ka te bejne gje me pastrim parash. Krim tipik perendimor. E kane menduar Shqiperine rrumpalle krejt, mund t'ja hidhnin lehte. Shqiperia eshte rrumpalle e organizuar, do paguar dorovitja s'ka gje falas.

do paguar dorovitja s'ka gje falas.

E sigurt kjo qe them qe Ilir Meta ka marr pare me thase nga italiani*, nuk dihet e verteta por ndoshta dorovitja nuk ka qene e mjaftueshme. Edhe cmimet e dorovitjes jane rritur ne menyre te ndjeshme ne Shqiperi.

*(Faktet qe di ja percjell falas PPU -s si nje bije e saj. smiley)

kshu ndodh kur KM'ja u premton talanve parajse fiskale, e morrin per evazion fiskal.

njeli tu i ftu per te ardh ne shqiperi, katandisur strategjia e qeveriut te mashtrusit e cizmessmiley

Kush tjeter puno ke Agoni? 

S'donte shume mend qe do perfitonin sipermarresit italjane. Ai vend ka shku per lesh. Ja si e degjojne vete nga il primer albanese me çkoqur:

Ndersa nese me pyesin se cfare eshte Shiperia sot per nje sipermarres italian, eshte ajo qe ju shihni ne endrrat tuaja dhe s'mund ta keni ne Itali....

pika pika pika

Eshe shume e çuditshme kjo levizje ne prag zgjedhjesh dhe mbi te gjitha mos harrojme se se e gjitha kjo ndodh mbas dy fakteve konkrete:

1) Nje jave me pare , Report, nje program investigues i rai3, beri nje program te tere mbi beketin dhe agon channel ku ngrinte shume pyetje mbi pasurine e tij, ku i gjeti leket dhe mbi strategjine e beketit ne shqiperi ku shpesh krahasohej perdorimi i televizioneve nga ana e beketiti sot ne tirane siç e beri Berluskoni ne Itali ne fillim vitesh 90 per te hyre ne politike

2) Ishte programi agon channel ai qe nje jave me pare denoncoi problemet me kartat fallco per te votuar...

 

Ka diçka shume te erret qe po ndodh ne Shqiperi

E pashe edhe une Report-in!!!

Pse habitesh qe dicka e erret po ndodh ne shqiper kur ke nje kryeminister qe nuk humb rast te thote ne medjat italjane...ejani ne shqiperi se nuk ka sindikata (dmth nuk ka te drejta punetoresh!), ejani ne shqiperi se ju perkedhelim me taksat!!!

Ja pra ku "  kullosin"  opinipnistet e medhenj, Lubo e Zheji ...me shoke ! 

   Te gjithe e dinin qe pastroheshin pare  dhe eshte fole lirshem fare kafeneve , se si mundet qe Saimiri , ja kalovi ne pagese edhe presidentit te SHBA - ve Por jo me pake  eshte  i zhyer ne pastrime  ...ai i Sandrit, Topi etj. etj . Kush i le keto media qe i kane shtetit miliona euro detyrime te pashlyera, kur per nje llampe  korent te papaguar arixhiun, baba te pese femijeve e futen brenda e nuk ka kush u mbledh kanacet ...per buken e gojes! 

  Ky sistem i felliqur qe nxit, ushqen e mbron kusaret dhe u kall daten te mjereve ! 

 Ky sistem i felliqur qe nxit, ushqen e mbron kusaret dhe u kall daten te mjereve ! 

smiley

Forca e LIGJIT Grava!

Po vjen Era Shtet! 

me parate e vjedhura paguan lubonjen  si leter higjenike!

vjedhkan edhe evropianetsmiley    cudi,cudi me ty babi- ka pas knue njaj leon schegusmiley

Kush do ti argetoje te mjeret tani? Dhe mjerimi mirfilli ndjen tradhti!

Ca thu mer! Sa vajti Lubonja...smiley

Ore miq, po si eshte e mundur qe pa kurrfare firme biznesi, keta opinionistet e analistet kane blere vila me mbi nje milione e gjysem euro ne Farke ? Shet moral e lufton korrupsionin fevzua kur ka veneasuri miliona euro pa asnje baze justifikuese te burimit tyre! Po si ky dallkauk jante qe te gjithe ..

Ku fshihet mo ne Angli ? Apo vetem dyshime smiley

A 1 Report dyshon qe Beccetti fshihet ne Angli smiley 

ca ne Angli o Brad , e ne Shqiperi ore dhe tu bo qejf ne vile ...si sheik vshet ! 

E mori kete Leyton Orient ne League 1 ne Angli dhe e coi ne League 2 per nje vit.

Normal , Leyton Orient vetem kete vit ka bo mbi 10 dysh - njesha ose anasjelltas me koeficent 25.

Mbahu Sonila ! Te marçin te keqen armiqte !

Ah Sonila! Mire thone dashuria e pare nuk harrohet.   Se Gridat vijne e ikin po Sonila nuk perseritet.

Sonila ehh ! smiley

Ky e paska bo edhe emrin si shqiptar: Francesk Bexheti-arberesh gja, aspi. smiley

Kishte pa shqiptaret n'greqi tu u bo te gjithe Jorgo dhe Anastas dhe tha pse mos punoje edhe per mu! 

Ha mut tashi, dojshe me na u shit sikur s'ishe italjon tamom po me gjak nga ai i shprishuri i Arberise! smiley

a Behgjet e paska bo?

Po pra, ky Behgjet, e oma Liliana! smiley

 

Ha, vetem ke Peshku mund te degjosh t'i vihet faji opinionist-Lubonjes per korrupsionin qe bente italiani me rrumpallmediat shqiptare. Pikerisht Lubonjen i cili me shume se kushdo tjeter ka folur per korrupsionin shqiptar, perfshi ate pronar-media (para pak viteve p.sh. i shkoi Nikolle Lesi duke e kercenuar tek transmetimi live i Opinion, pikerisht per kete teme).

Nuk i del inati ngjalisteve te Peshkit per faktin qe Lubonja, dikur bashke-ideolog i Edi Ngjale Rames, tani s'e ha me ngjalen. 

po ja, vjen ti me paragrafe dhe ia con nderin ne vend Peshkut. smiley

smiley Sa muj boni aty Lubi?

Mu me duket si sulm i komunisteve kunder shtypit te lire dhe mendjeve te ndritura ky. Ket po thote dhe gjibja me duket. 

Mu m'duket sikur po sulmohen katoliket per vehte!

Knej Rrethimi i Shkodres, anej ky Cesku! 

Pastaj ato dy t'tjeret...

hajt se vje presori na e skjaron, si mu edhe ty. 

E kon pas edhe ket ves kamunistet... per me shume, presim. 

O Xhibo po ja fut komplet kot noshti! Nukpo thote njeri ta fusim ne burg Lubon se pastrote pare Bexheti (ose te pakten kshu supozohet). Po kur kerkon te besh si kalores i anti-korrupsionit nuk mund te marresh rrogen nga njerez qe ose dihen qe i kane parate te vjedhura ose dihet qe i kane te dyshimta. Jo per gje po automatikisht ti detyrohesh te mbyllesh gojen ndaj ketyre qe ndoshta mund te jene 100 here me maskarenj se ata qe shan e kritikon.

Problemi me mediat ne Shqiperi eshte pikerisht sepse "opinionberesa" lejohen te jene vetem njerez totalisht te kompromentuar. O jane ushtare politike qe urdhrat i marrin me sms (Vangjeli, Luarasi, Hoxha, Lela etj) ose jane njerez qe dihet qe nuk mund te te kalojne nje prag te caktuar. Te paret jane tashme te deskridituar qe ne kohe te fletrrufefe kurse te dytet jane me te rrezikshem se njerzve u duken me te besueshem.

Per te mos fol pastaj per nivelin e tyre intelktual krejt medioker. Mjafton te pishe nje here nje kafe me keta lloj robsh dhe e kupto qe ke fitu shume me teper po te shofesh Bang Bang (kanal me kuklla per kalamoj).

Guce, ne Shqiperi te gjitha mediat kryesore funksionojne ne saje te korrupsionit* dhe allishverisheve te pronareve me politiken, perfshi ato ku mund te kesh dale ti duke folur, pavaresisht nese je paguar a jo. Ca duhet te beje Lubonja sipas teje, te heqe dore nga media e te punoje si babysitter? Apo te punoje si rrobaqepes? smiley 

Fakti qe shumicen e opinionit e bejne legena te shitur tek partite dhe qe televizionet qisin te njejtat tipa per debate, si per politiken dhe futbullin, nuk eshte ne dore te atyre opinionisteve, as Lubonjes. Keshtu qe mbase dhe pa dashje po te del komenti pak Lubonje-ziliqar. 

Shiko, une te permenda sa per argument se vec nje here te kam pare ne TV tek Alban Dudushi (nuk para shoh TV shqip) e do desha qe tipa si ty te dilnin goxha me shume ne vend te ketyre gjithespecialistave, por kete e ka ne dore Lubonja aq sa e ke ti ne dore, dmth hic. Edhe Lubonjen ka vite qe s'e kam pare ne ndonje emision (ngaqe sic thashe nuk i kam pare TV shqiptare keto kohe) por ne ato emisione qe e kam pare kam vene re qe ai se pari nuk ben kurven e 1shit te partise, si keta legenat e tjere, dhe se dyti flet per korrupsionin dhe temat e duhura, kuptohet aq sa e linte Fevziu dhe keta zhurmatoret e partive. Por dhe Lubonja mbaj mend qe ka thene dhe vete disa here me frustrim qe duhet te vete-censurohet se o do e kercenojne, o do i bejne shantazhe te tjera. 

Oazi i mediave aty, te pakten mesa shoh te mediat e shkruara te cilave i hedh nje sy here pas here, eshte ne pike te hallit, si aspektet e tjera te funksionimit te shtetit. Keshtu qe nje tip qe guxon te jete i pavarur dhe sado shume apo pak te thote te vertetat qe duhen degjuar eshte pozitiv per mendimin tim. Eshte kjo pavaresia nga politika e felliqur ajo qe i mungon mediave dhe elitave aty me shume se cdo gje, ndaj une e vleresoj Lubonjen (apo ndonje tjeter qe guxon e shprehet i pavarur) e jo per aftesite e tij marramendese ne ndonje fushe te caktuar. 

*Imagjino nje univers paralel ku prokuroria/drejtesia shqiptare shpall procedimet penale per nje pronar-afarsit mediash kryesore shqiptare. Jam i sigurt qe ka paper trail sa te duash dhe per keta tanet, por mungojne bolet e drejtesise. Edhe sikur Dritan Prifti t'i kape keta pronaret shqiptare me kamera duke firmosur korrupsionet, drejtesia do fshihej prapa eksperteve ermalbeqirsa e do thoshte qe jane te pafajshem.

Cer ka Zeni qe po grindet per Bexhetin? Bexheti Sikur levizte parate e Tosit???? 

ou Tosi kshuna. une kujtoja se jetonte me p..aret e Xhoanes ne Vjene.Gjithe kjo pare prej 25 vjetesh qe vidhet, do ishte bere nje Shqiperi e dyte. Paska qene mallkim ajo "nga nje fitorje ne tjeteren".Nga nje skandal ne tjetrin.

Paret e Xhoanes ishin pare djerse dhe ajo sja besonte Tosit. Ketyre u vinin transfertat nga kompanite e medha ...ne vend te buxhetit shkonin ne drejtimin e duhur. Kurse kta zhulsat ....nen kryetar partie a grupi parlamentar merrnin pjese nga lojrat e fatit etj. Kishte dy bilance shteti si kompanite private. Perfundofshin ne burg se shumica e kan zhyt gishtin. 

Po kte Agon channel nuk e shifte njeri ne Shqiperi, vec ndonje politikani per FutyrLiber

Llalla ej, Llalla! 

My name is Llalla! Tik Llalla!

Banakjero, ma boj i ponch t'ftofet me nji lekure portokalli mrena! smiley

Mrs. M-se beji nje kapuqino pa kanelle! 

Une spashe nonji pastrim paresh ktu. Si e kuptova une, ky hajdari ska pagu tatimet dhe i eshte sekuestru pasuria. Fakti qe pagesat e meparshme si ka pagu tamon ashtu sic duhet, strego per nonji skeme pastrimi paresh. Nejse bravo tatimorja. Po me Bankers ca u bo?

gruaja e tij smiley

Avokati mbrojtes qenka ish kryeprokurori i famshem Theodhori Sollaku

Riciklindje tranzitokracie. 

Reagon Agon Channel: Edi Rama nuk mund të burgosë të vërtetën 

"Sekuestrimi i Agon Channel, që Rama-Meta të vjedhin me qetësi dhe dashuri” smiley

Hajduti bertet,-  Kapeni hajdutin !   smiley  e cvete, ja kshu po ndodh me Agon-in

 

 

 

  • "Energji” e nënës së Becchetit 770 milionë lekë detyrime tatimore të pashlyera
  • Bechetti i cili në bashkëpunim me nënë e tij Liliana Condomitti kanë qenë të përfshirë në një marrëdhënie financiare koncensionar-kontraktor për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit në Shqipëri.
  •  kanë pastruar paratë përmes këtyre shoqërive, ndërsa kanë falsifikuar dokumentet në bashkëpunim me njëri-tjetrin.
  •  Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar 60 % të aksioneve të shoqërisë “AgonSet”, shoqëritë “Energji”, Cable System, 400 KV, Fuqi si dhe ka bllokuar llogaritë e tyre në banka të ndryshmekoncensionari “KEG”, i kontrolluar në shumicë aksionesh nga një kompani e Francesco Becchettit, ka kontraktuar për punime kompaninë “Energji”, e kontrolluar në mënyrë absolute nga nëna e tij, Liliana Condomitti. Nëpërmjet manovrave financiare të shtrira në harkun kohor 2007-2013 dhe të zbuluara tashmë nga hetimi i Prokurorisë, nënë e bir kanë përfituar në mënyrë të paligjshme miliona euro, të cilat më pas i kanë investuar në shoqëritë “Cable System”, “400KV” dhe “Fuqi”, të administruara po prej tyre, në bashkëpunim edhe me Mauro de Renzis dhe Erjona Troplini. Ndërsa një pjesë të parave të përfituara nga manovrat financiare i kanë depozituar në disa banka.
     
  •  

 

 

Shko i here ne prokurori e jep llogari per ato akuza, pastaj fillo me Edi Ramen me Ilir Meten, ect

Agoni ka ndonje film me Berishen dhe familjen e tij ? Se ka me shume ne politik ky njeri, qe ka punuar sa i ka lujtur fene per vete   ? !!

 

 

 

 

 Me qetesi dhe dashuri nga hajduti;

.....dy ditë më parë, në emisionin “Ça thu” në ‘Agon Channel’, u transmetua metoda e falsifikimit të kartave të identitetit, duke përdorur edhe listat zgjedhore. Mjafton të paguash 100 euro në këmbim të një karte identiteti false dhe pastaj kjo kartë të jep mundësinë të votosh në 21 qershor. Ndërsa, nëse ka porosi “me shumicë”, çmimi shkon edhe në 80 euro copa.

Në videon e publikuar në emisionin “Ça thu” falsifikatori gjatë bisedës tregonte se karta të tilla janë prodhuar me shumicë në zgjedhjet e vitit 2013. Metoda që ndjekin për prodhimin e kartave është e thjeshtë, pasi në bashkëpunim me persona të ndryshëm, sigurojnë listat zgjedhore dhe më pas gjithçka mbetet e lehtë për të vijuar më tej.

Mjafton një fotografi, lista zgjedhore në një zonë të caktuar dhe po me këtë fotografi, shumëfishohen kartat e reja të identitetit, nëpërmjet të cilave persona të caktuar mund të votojnë në zgjedhjet elektorale që po afrojnë. Ajo që mbetet për t’u verifikuar nga kjo ngjarje është edhe deklarimi që vetëm në Shkodër aktualisht janë porositur rreth 700 karta identiteti. smiley

"Che figura di merda" per te gjithe VIP-sat italo-shqiptare te Becchetti-t.

Gjithsesi Bravo REPORT, i vetmi emision investigativ qe ka mbetur ne ate fare televizioni qe ka perfunduar te jete televizioni italian.

Persa i perket AGON-it, eshte thjesht nje televizion wannabe-televizion-i-viteve-80-90-italian, por qe mbeti nje Startup.

 

Per ata qe nuk e kane pare emisionin ne fjale te "REPORT":

http://www.report.rai.it/dl/Report/punta...

"Featuring" edhe kryeministrin tone qe pak a shume krenohet per mungesen e sindikatave ne Shqiperi, per t'i dhene mesazhin sipermarresve italiane qe Shqiperia i ka kofshet e hapura dhe eshte gati per nje pallim te mire tip Filipine, Meksike & Co.

Per t'u vleresuar sinteza e Carlo Bollino-s mbi mediat ne Shqiperi. Ne italisht kuptohet.

 

Merruni, merruni me agonra. Dilni e na thoni "se noi siamo

anche noi italiani".

nqs sipas direktivave te ballchequeanit, cdo lagje apo lokalitet, qofte ky dhe malor, nuk do ngreje televizion me forcat e tij dhe pa ndihma nga jashte,

keq do e kini punen.

Nje bashkebisedim shume pa dorashka tani LIVE tek Agon Channel midis 4 personazheve te ketij televizioni, "Misioni Transparence". Jane mjaft te bindshem!

AGONi do e mbylli transmetimin me emisionin MUZG

p.s. duket bashkepunimi i Rilindjes me faktorin nderkombetar per te goditur fort krimin e organizuar.

pa, car shteti !!!

It just hit me! Ky eshte kanali ku del Lubonja!!!

Paska zot!

Tiku i mor mrapsh te gjitha ato qe kom thone per fene dhe zotin.

I believe!!!

tosja nuk mund ta dite qe ishin pare allasoj. ai besonte se me ter mend lekura i bon 200 mij euro ne vit, me ato aftsi te papame qe ka e sidomos, sidomos me audiencen gjigande qe nuk e ka pas as xhej leno e dave letermen te kombinum...

thuj cfare te duash por zoti jo vetem qe egzistoka por paska dhe sens humori fantastik.

kaloresi i te mires publike rrogen e paska pas me para droge, prostitucioni, etc, etc. smiley

Needless to say, stranger than fiction! 

Qe parja e piset shtremberon tregun material ket na e kan mesu ne shkolle, por qe shtremberoka dhe "tregun" intelektual ket nuk na e ka thone kush. Qe ku doli nji alamet teme per phd ne sociologji. 

 

>>  alamet teme per phd ne sociologji

ohh...for fuck's sake. whatchu gonna do with that

Grida Dumes nuk i dul keq sociologjia!

Grida ka asete te tjera, them, nqs s'ma merr per keq graria e peshkut.

asetet qe permen ti i mbulo xhibi si subjekte diskutimi

Merr Jibin ne tel 212

Grida Dumes nuk i dul keq sociologjia!

Per ate pune edhe Ilir Meta ka qene peshengrites.

Cfare do te besh ti tani? smiley

mire eshte ta kemi te qarte ndryshimin midis pasionit dhe profesionit. Peshngritja ka qene pasion i Ilirit.

Sa per profesionin:

Meta was born in March 24, 1969 in Skrapar . He graduated from the Faculty of Economy, Political Economy branch, of Tirana University, where he also pursued his post-graduate studies.

 

Ilir Meta has been lecturer at the Economic Faculty of Tirana University. He has also lectured at several renowned universities and academies overseas, including Harvard University, London School of Economics and the European Academy in Berlin.

 

smiley

 He has also lectured at several renowned universities and academies overseas, including Harvard University, London School of Economics and the European Academy in Berlin.

So the students pay $100 G a year in tuition to be lectured by the likes of I Meta on how to take bribes and get away with it.That's a worrisome sign that the end of the western civilization as we know it, is very near .smiley

Nji statur qe do ta kishte zili cdo politikan i rangut te lart i G-7!

Fati qe me Shqiperine kete radhe. E cuditshme.

VIP-at e Mediave Shqiptare kan qene te mbi paguar kete dhjete vjecar. Rrogat e Fevziut, Canit, Balles, Bejtjes, Shkullakut, Tares , arditit me co...Kane qene pashpjegueshmerisht shume te larta ne krahasim me nivel in Shqiptar prej vitesh. Po te shofesh programet e top channelit dhe Klanit ato kan aq lluks e shpenzime qe nuk reflektojne mungesat ne Spitale, jetimore, a fshatra. Lluks ne nje krah e mizerje ne krahun tjeter. Por kush jemi ne ta Cbejme kete kontrast. 

Per Lubonjen me vjen keq sepse mbas shume vitesh nen nje talent si Fevziu u perpoq te kish nje program te vetin. Me vjen keq duke e kujtuar sa i hidhur e negativ eshte vete e nje eksperience e tille do e beje te urreje me shume boten.

d.m.th ti ndjen keqardhje per prostitutimin intelektual te se ashtuquajtures media, ku tosi paska qene me i pafajshmi. Te gjithe qe i ke rreshtuar nuk kane asnje gje te perbashket me parimet e nje gazetari pervec se formes. e perdorin inteligjencen ne sherbim te xhepit te tyre. lere se c'perrallisin. te duket sikur balla apo fevziu po u lodhka me pas nje breaking story per te mire te shqiptareve. keta jane lloji i gazetarit teletaip. 

Gaia, perpara se te prostituohen intelektualisht duhet te jene intelektual jehere. Keta jane VIPat e Medias Shqiptare qe shquhet per Plagjarizem programatik te paster. Po te ulesh volumin e te mos njohesh Arditin e Diela Shqiptare eshte pikerisht si Domenica Italiana e keshtu me rradhe shumica e programeve. Asnje prej tyre nuk ka edukimin e duhur per te tentuar intelektualisht prandaj karakterizohen nje pjese e madhe nga vulgariteti e jo intelektualja, nga populistja e jo e vecanta.

Ne kete bum kopjacesh une thjesht po mbllacisja nje pershtypje te keqe personale qe duke pare Shqiperine e ketyre Vipave krijon vizion te gabuar per Shqiperine reale. Keta kane qene super te paguar sepse jane te pushtetshem, kane efekte te drejtperdrejta mbi jeten e figurave publike dhe individeve e per fat te keq jane mbreterit e disinformimit me stilin e jeteses se tyre. Papritur rasti Lubonja solli ne qender te vemendjes pagesat e larta te vipave dhe habia e radhes per mua ishte kur peshqit shprehnin habi e mosbesim kur kjo dukuri ka me shume se nje dekade qe vazhdon. Peshqit ne emigrim kane mbetur ne ato te ardhura komode por te pandryshueshme ne Oksident ndersa miqte e tyre ne Media superpaguhen.  

Pronarit italian sapo iu sekuestrua biznesi, fabrika me e madhe e tullave me kapital italian falimentoi.Km iu thote italianeve hajdeni se shqiperia eshte vendi i enderrave tuaja.smiley

Mire ja bene qenit!  U bo tos lubonja me u pagu shtrenjte. Ska. Vetem Kol Sallaksi dhe Blend uturaku. te tjeret ne burg!

Sa xheloz jane ropt se privati i paguan me flori palacot qe dalin ne TV...mire ja bejne thone se u jepnin rroga te majme ... mentalitet komunist deri diku, se nuk eshte fajtor tjeteri pse paguan mire, madje shume mire.

Se po ti hyjme hesapeve dhe rrogave, edhe TCH apo KLAN, nuk eshte se paguajne keq. Blendi perflitet se fiton mbi 20.000 euro ne muaj, Arian Cani ka vite qe thuhej se merrte mbi 8.000 euro ne muaj e keshtu me rradhe.  Nuk besoj se Kol Balla ata Mercedesin e fundit qe po vjen xhiro neper Tirane, apo ato orat qe vlejne mijera Euro i ka pasur nga ndonje rroge hallexhiu prej 30.000 lekesh.

Ketu eshte ceshtje juride dhe polike.

Nese do flasim juridikisht, akuzat jane te renda dhe prandaj kerkohen prova konkrete. Debati juridik eshte : Eshte tax avoidance, apo tax optimisation?  Per ta thene shqip, ka evazion fiskal dhe evazion fiskal.  Ceshtje pikemamje dhe ne US psh preferojne termin me te bute te Tax Optimisation.  Qe do te thote se nuk ka pastrim parash (detyrimisht), por ka shfrytezim me zgjuarsi te legjislacionit tone liberal ne ceshtje fiskale e tatimore, per te paguar shume me pak taksa. Cdo eshte eshte e ligjshme, sepse ky qe e ben shfrytezon mundesite qe i lejon ligji.

Prsh, rasti se nje firme e ka ky, dhe nje e ka nena e tij, dhe se firma e ketij ja nenkontrakton nenes, nuk ka a priori asnje problem nga ana fiskale.  Ka njerez qe jane ortaku kryesore ne 2 kompani dhe firmosin vete dy here ne nje kontrate (pra nje person eshte bleresi dhe shitesi), ku nje kompani i ben pune kompanise tjeter dhe per kete lidhin kontrate e firmosin fatura e bejne xhirime. Ska asnje gje te paligshme.

Pra me kete dua tju them se nuk eshte kaq e thjeshte puna. Jo cdo tranzaksion "imoral" eshte ilegal.  Morali dhe Ligji nuk perputhen gjithnje. Ndersa Morali dhe Politika nuk perputhen shpesh.

Tani nese flasim ne rrafshin politik, une nje shqtesim kam: Perse u godit sot Agon Channel, 2-3 jave perpara zgjedhjeve ? Perse u godit sot dhe tentohet ti mbyllet sot goja te vetmit TV qe po guxon perdite te beje publike skandale ne lidhje me zgjedhjet dhe qeverisjen, si askush me pare? 

Kam bindjen se me kete levizje, tentohet me nje gur te vriten 2 zogj: Edhe Agon Channel i mbyllet goja se po e zgjat shume keto dite fushate (madje po realizonte nje sondazh..), edhe TCH i partise kenaqet duke hequr 1 konkurrent potencial.

Respekte!

je rob punetor, kur mos kem njeri.

http://www.gazetatema.net/web/2015/06/09...

Ore mire Tikun qe e paska vone Sala (sipas menieve karalloje) e sulmoni. Po ki Dhori mooo, qe per pak na ngelet ne dore kur e hoqen, car ben kshu? Po si del ki ne nje emision ku thuhet se ki eshte sulm shteterorëë moooo? Pu pu pu u prish dynjaja! Nganjehere me duket se edhe Luli ka me shume autoritet ne rradhet e tij smiley 

Sllaksit Kol Balla i rrofshin orat dhe benzat ...ai per mendimin tim mori fund jo vetem si gazetar por dhe si njeri e prind !

Ky sulm dhe sekuestro ndaj ketij televizioni, me duket nje hap i nxituar i qeverise, apo me sakt nje autogol, per imazhin e saj dhe ekonomine e Shqiperise. 

Ti Pjer e kap ne rrafshin ekonomik dhe nuk e ke gabim. Ky tipi ka blere dhe nje ekip futbolli ne Angli, perpos bizneseve te shuma qe ka ne Itali e gjetke. Asnje nga keto shtete Perendimore dhe te BE nuk e paskan kuptuar (provuar me fakte e prova) se ky pastroka para...por na doli Shqiperia trime e sypaepur per t'u treguar heroine (jo si droga) dhe kerkon arrest per 2 biznesmen te huaj sepse ka "dyshime te arsyeshme".

Tani cdo bejne Italiono-Jugoret qe investojne fuqishem ne Shqiperi dhe KM u mburr dje se jane shtuar si kerpudhat pas shiut ? Hajdeni te ne se s'kemi Sindikata kishte thene serish..kulmi i hipokrizise kur e thote dikush qe pretendon se drejton socialistet e atij shteti. 

?????????? O Pier, po sikur prokuroria eshte organ i pavarur dmth jashte qeverise, apo ti kujton se akoma jemi nen qeverisjen e shpellarit sali? 

Nja nga akuzat eshte mospagimi i detyrimeve ne Shtet (taksa-Tatime etj). Kur ne shtyp raportohet po sot si per ironi te fatit, se jane shtuar aq shume numri i bizneseve debitore ndaj tatimeve aq sa ka kaluar ne mbi 16.000 te tilla.

Te gjithe ne burg ? Apo ligji eshte si Maliqi ?? Po vjen era shtet me duket smiley

 

Rekordi negativ / 16 mijë biznese nuk paguajnë tatimet

 

Duket se ka arritur në një shifër rekord numri i bizneseve që nuk paguajnë detyrimet fiskale. Deri tani, numri i sipërmarrjeve që janë debitore ndaj administratës tatimore është 16037 biznese.

 

Sipas të dhënave zyrtare nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, të publikuara nga GSH mësohet se numri i bizneseve që nuk arrijnë të paguajnë taksat po rritet me ritme të shpejta.  Krahasuar me një vit më parë, shifra është rritur me gati 3.5 herë. Por tendenca ka vazhduar edhe gjatë këtij viti.

 

Sipas Tatimeve, vetëm për 5 muajt e parë të vitit, listës së bizneseve në borxh iu shtuan dhe gati 3 mijë ndërmarrje të tjera. Këto janë biznese ndaj të cilave administrata ka kryer të gjitha hapat ligjorë për mbledhjen e detyrimeve, që nga njoftimi i vlerësimit tatimor deri te bllokimi i llogarive bankare. 

ai nuk pranoi te censuroi lajmin mbi lidhjet kontrakturore te A.X me bosi e rrjetit nderkombetar te postprostitucionit Dzanshvill!!

 

smiley

...pa dale, dale njehere...se po na dalin llafe...Ku eshte zotni Grava qe vuri doren ne zjarr?

ballcekic, rrifi me koeficentin 0.9 lajmet me burim nga Shqupi ! Vetem ashtu je brenda normalitetit! 

grave, me qafsh...se ma shpjeguan njehere kete shqupin, po prape se mora vesh kush eshte...kam dhe nje liste te gjate nocionesh qe çoku i has ketu te peshku, po s'doja te te shqetesoja, do ti mesoj vete avash avash..smiley

 

spekullatoret ne litar!

tani presim nje reforme agrare, nga ajo e mira, Komandant!

Dita njemije. Hyre ne Histori!!!

Sekuestrime gjithandej!

Mrekulli!!!

 

Kete skemen e pastrimit te parave nuk e kuptova. Pastaj kalohet ne evazion fiskal, e pastaj ne mos pagim detyrimesh ndaj shtetit. Ndonje kopetent le te mari mundimin e te me sqaroje thjesht dhe paster sesi eshte puna? Une per vehte kam pershtypjen qe kjo eshte nje loje e prokurorise, apo e prokurorit per ti marre nen dore ndonje shume te majme ketij bosit te Agon channel. Prokuroret dhe gjykatesit tane vetem per ket gjo e kane menjen, pra ku te gerlepin ndonje shume paresh.

KuaziBerber

Hidhi nje sy ketij opinionit te Andi Bushatit se e ka qa:

Kush qëndron pas sulmit ndaj Becchetti-it?

...E gjithë mënyrja e sjelljes së Francesco Becchetti-t si investitor në Shqipëri, i bënte të ligjshme këto pyetje. Por një gjë tjetër është të kesh dyshime dhe krejt një gjë tjetër është të kesh prova. Po t’u hedhësh një sy letrave që organet tona të drejtësisë na vënë në dorë, aty e ke të vështirë të bindesh për prova. Ka dy pyetje kyçe që në asnjë rast nuk marrin përgjigje. E para, nëse Francesco Becchetti akuzohet “për pastrim gjigand parash” ku është prova se ato para që pretendohet se janë pastruar në Shqipëri, vijnë nga veprimtari kriminale (drogë prostitucion vrasje etj)? Asnjë provë. Së dyti vetë Prokuroria pretendon se i është drejtuar bankave me emër të vendet e BE-së për të marrë  të dhëna lidhur me origjinën e këtyre parave. Po atëherë, përse nuk jepen këto përgjigje? Po nëse nuk kanë ardhur ende pse duhej ndërmarrë ky veprim spektakolar, pa pasur ende provat se paratë që janë pastruar në Shqipëri nuk kanë qenë të pastra?

 

Këto pikpyetje të mëdha hedhin shumë dyshime lidhur me veprimet e Prokurorisë dhe gjykatës shqiptare.

 

Por ato ngrejnë në vetvete edhe pikpyetje të tjera. Nëse Francesco Becchetti si një keqbërës kishte në mendje veprime të tilla kriminale, a do financonte ai një televizion me tendenca të qarta opozitare? Në një intervistë për një emision në Rai 3, ministri i Energjitikës, Gjiknuri e pohoi me gojën e tij se televizioni Agon Channel, e sulmonte çdo ditë qeverinë. Qytetarët vetë i kanë parë denoncimet e programit satirik “Ça Thu” edhe për prodhimin e kartave fallco të identitetit për zgjedhje edhe për zhvendosjen e votuesve nga një zonë në tjetrën. Pra është e vështirë që të mendohet se dikush që vjen të bëjë pastrim parash në Shqipëri, të dojë një betejë permanente me qeverinë e vendit....

Bravo Lefti, shkrimi qe ti sjell perforcon ate qe une thashe pak me larte se :

Une per vehte kam pershtypjen qe kjo eshte nje loje e prokurorise, apo e prokurorit per ti marre nen dore ndonje shume te majme ketij bosit te Agon channel. Prokuroret dhe gjykatesit tane vetem per ket gjo e kane menjen, pra ku te gerlepin ndonje shume paresh.

Dukesh qe nuk ke punu nanjiher prokuror. smiley

Po pse mer me menjen e And Bushatit te Lapsit i spjegon keto pune ti?

A nuk e shef ca thote , vetem 12 ore mbas daljes se kesaj akuze. Thote ate qe thote Dhor Sollaku , ustai i gjobave, miku i Fatmir Gerdecit dhe avokati i atij qe paguante 150 000 euro per te vra ate robin e gazit ne Durres.

Jo se dje u ankove per lapsin pa jo per gje. smiley

Po jo mer, ate qe them une nuk e kom nga Lapsi apo Stilografi, apo daktilografisja, por kur une nuk e kuptoj se pse prokuroria ka arestu ket bosin, dhe per me teper flet brockulla jo po pastrim parash pa i shpjeguar, ose me mire duke i ngataruar, kam te drejte te mendoj anapulla. Psh qe te pastrosh para duhet ti kesh njehere, por jo nga aktivitete te ligjeshme. Keta byth prokuroresh kane fakte dhe a e dine se ky bosi kishte para te tilla? Nese po te na i thone fatet dhe provat, por jo te hidhen tek dega tjeter se nuk ka pagu detyrimet ndaj shtetit, apo se paska bo evazion fiskal.  

Po ate them ne une. Duhet me prit te dalin letrat se eshte heret me ba analiza pa mbush 24 ore.

Kane arrestu dhe nje drejtoreshe te nje banke italiane ketu ne Shqiperi. Andi nuk ka cer kupton ne kete histori se eshte trung. Dhorin e marr vesh une qe kerkon te devijoje opinionin dhe te perjashtoje cdo tentative tjeter per tu bere avokat zyrtar i ketij mafiozit. Te shofin ne do i besoje Beketi Dhor malarikut apo ndonje avokati italian. smiley

Sikur te presin pak keta qe bejne analiza...

Kuazi, kta plehrat e Bexhetit, e kan krrujt me Deutsche Bank. I kan mbledh e blloku parate e fiancimit te hidrocentraleve pa von nji tull. E nderkohe qe kan qene ne gjykate nuk i kan mbajt parate ne llogari por i kan perdor sipas qejfit duke shit e ble biznese. Nderkohe qe luftonin gjykatave bonin leke me biznese e kompani fantazme e i mcefshin jo vetem nga shteti shqiptar por nga gjykatat nderkombetare mbi te gjitha. Eshte me teper se evazion fiscal kjo pune, ndonese evazioni fiscal eshte po aq i rende sa cdo krim tjeter. Ka ene burg te gjate per keto pune, se fukarai vjedh i buke kurse pasaniku vjedh fondet e bankes gjermone.

Ti po thu qe donator per ndertimin e H/C eshte Deutsche Bank? Dhe se kjo e fundit ja ka dhone fondet ketij bosit dhe ky nuk ka bo asnje punim?? ??? Po si mund te jepen paret paradhenje o Tironco? Nese eshte keshtu atehere kemi nje tangjente ku osht perfshi edhe Deutsche bank se ndryshe nuk kam si ta shpjegoj ket qe po thu ti. 

A deshe fakte, po parate jepen kur paraqit planit e programin e jo kur e mbaro, kur e mbaro merr kestin e fundit? Po pse jan ne gjykate kta prej vitesh.

Kur nuk zbato kontratat do kthesh parate, per me teper ky kur ka qene ne gjyq ne vend ti mbante parate ne escrow account i ka perdor per shitje e blerje biznesesh. Te kish qene ne USA ky do kishte pasur Marshallet brenda 6 muajsh, por Shqiperine e keni bo me vertet parajse fiskale per plenaxhinjte.

Paret mesa di une nuk jepen si deri ne thes. Angazhohen por nuk disbursohen! Ato disbursohen pjese pjese me paraqitjen e situacioneve te punimeve progresive dhe pas nje kontrolli ne teren. Ah, nese Deutsche bank ka nje politike tjeter disbursimi  mire ti bohet. lol po prape kjo nuk eshte pastrim parash por ndryshim destinacioni lol

Paraja e vjedhur (ose e shmangur nga taksat) quhet produkt krimi, qarkullimi i kesaj paraje per ti humbur gjurmet quhet pastrim parash. Ku eshte veshtiresia per tu kuptuar ketu? Apo e doni se s'ben te lidhme me anije me kokaine qe ta quni pastrim parash?

Ka tre akuza per kete qe vijne nga zyrat e shtetit :

Evazion fiskal, pastrim parash, fallcifikim dokumentash.

Evazioni eshte konstatuar nga Tatim Taksat, keto para e te tjera jane riciklu , pra jane pastru dhe keto jane bere me fallcifikim dokumentash. Shume e thjeshte puna.

Kete robin e ka kap qeveria qe e ze lepurin me qere dhe jo prokuroria. Prokuroria heton letrat qe i con qeveria. 

Po Pra Kuazi, dhe e hongri Deutsche Bank ne gjykate e u detyru ti jepte ktij hajdutit te Sales e Tosit 158 milion euro.....per hidrocentrale ne leter.......nashti ti japi 45 milione euro qeverise shqiptare se duhet tja kish rimbursu me kohe. nejse hajdutit i mbeten prape nja 100 milion.....

Nderkohe me penalizimin e ketij plehres shancet E shqupit pert e kapur 23-25% te votes pas dhjete ditesh pakesohen. shefi i Shqupit vitet e ardhshme do konkuroje me dulen e Dashin e Havase per nen-kryetar parlamenti.

Berber, me mediat nuk e kru dot tajaren aq kollaj per kshu lloj pazaresh se te turret gjithe Europa, keto jane tamam muhabete lapsi.al

Po sikur, p.sh. nga 5 mediat e korruptuara ti e kruan vetem me njeren, kuptohet duke investiguar vetem veprimet jo-mediatike te korruptuara te pronarit, ca do thote Evropa e cila te ben thirrje per te luftuar korrupsionin? 

Pastaj keto konspiracirat "Rama e mbylli Agonin para zgjedhjeve se i diskreditoi manipulimin" me shume se kushdo tjeter i ushqen vete Rama i cili cerek ore pasi del lajmi ne media thote "E shef sa mire ia beme ne korrupsionit?" Pak a shume si batutat e Ronit ne Peshk qe thote flm Rilindje smiley 

Ky aksion i shtetit shqiptar ose ishte i drejtesise dhe i pavarur nga motivet e Rames/pushtetit ose ishte i Rames (ose nxitur prej tij) dhe si i tille ishte partiak dhe jo shteteror. Mr Kryengjala can't have it both ways dmth, drejtesia s'mund te jete paradite ne xhepat e Saliut (dhe ndaj Rama s'ka faj per korrupsionin qe gelon nen hunden e tij) e mbasdite ne sqepin e shqiponjes se pavarur qe gjuan minjte e Saliut (e ndaj meritat i takojne Rames per cdo gje pozitive qe ben drejtesia). 

kjo puna e pastrimit te parave me kujton gjithnji batuten e famshme te tos nanjes qe i thosh musa ulqinit ne mbledhjen e famshme, ti vle me pak se nje lavatricesmiley

Thote Kryeministri i nje vendi qe ka mbi 50% te ekonomise dhe financave ne te zeze: 

Bllokimi i burimit te parase se zeze qe ushqente AgonCH nje sukses!

Kur i lindi kjo ide Rames, qe dmth bllokimi i parase se zeze eshte dicka pozitive, para apo pasi te formatonte serverin e tatimeve naten? 

Pastaj sukses i kujt? Ky qe flet sot si zedhenes i Llalles po krenohet per sukseset e Prokurorise dhe gjykatave, te cilet s'ka lene rast pa i sulmuar si vegla te Berishes, edhe si Kryeminister? 

Ne Shqiperi politikanet tallin ngjalen kaq hapur me popullin, eshte per te qeshur dhe per te q*re smiley

Dmth kur becheti thote energji, ne ti themi "energjia mamit tat"

Ja tre janë arsyet se përse duhet të mbyllet ky televizion kritik me qeverinë:

Arsyeja e parë ka të bëjë me vendosjen e censurës në të gjitha mediat nga klika mafioze në pushtet Rama dhe Meta. Pasi kanë nën kontroll thuajse të gjitha televzionet i duhej të mbyllej “Agon Channel” i cili ishte një nga dy televizonet kritike ndaj qeverisë. Në këtë mënyrë fjala e lirë po njeh ditët më të vështira të saj dhe diktatura thuajse është e zyrtarizuar.

Arsyeja e dytë që Agon Channel duhet të mbyllet ka të bëjë me një hakmarrje të pastër të Ramës dhe Metës ndaj emisionit investigativ “C’a thu” i cili pak ditë më parë paraqiti të plotë skemën e manipulimit të zgjedhjeve përmes hedhjes në tregun e zi të kartave të identitetit false. Kjo shkaktoi një stuhi të fortë jo vetëm në opinion vendas , por edhe tek partnerët ndërkombëtarë.

Dhe arsyeja e tretë, se përse banda në pushtet e oligarkëve ka vendosur të mbyllë këtë televizon ka të ëjë me qëndresën e këtij televizioni për të mos lejuar zaptimin e të gjithë frekuencave dixhitale të TVSH-së nga hedhja në sulm e televizonit zyrtar të pushtetit “Top Channel”.

Instalimi i diktatures nis nga mbyllja e shtypit te lire smiley

Tani nese flasim ne rrafshin politik smiley....

Ti Pjer e kap ne rrafshin ekonomik smiley.....

Te ka shpetu rrafshi i Gelbazoreve si lapsi.al i Xhiboles

Te rrafshofte Xhibi ishalla , te rrafshofte dhe Bushati dhe mbi te gjithe te rrafshofte Lubonja....  te rrafshofte edhe Grande Kaka smiley

Pra me kete dua tju them smiley se nuk eshte kaq e thjeshte puna. Jo cdo tranzaksion "imoral" eshte ilegal.  Morali dhe Ligji nuk perputhen gjithnje. Ndersa Morali dhe Politika nuk perputhen shpesh.smiley

Te  rrofshin koken edhe ne rrafshin e berberanave  , edhe ne rrafshin e profesoratit nivele te illa si mender Gurakuqi me prof dokra . dhe mender prof Olsi  qe xeberthejne ide e e teori mbi praktikat e shteteve Demokratike .

Nga era Gropa Haleje qe la Berisha , po mbushen dhe po mbillen filiza me Era Shtet !

Te kesh dhe nje kawwassaki ..dhe te qifsha jeten o LefTKope smiley

edhe kawwassaki do kete, Ziko! po kthehen me fitore! per tani e kish AI kur tha: "lum kush te rroje".

E pernderta LefTKope e ka cakitur pak edhe si ..problem Juridik ..por nuk e ka zgjeruar gjere e gjate ne ate rrafsh .

Iken kohet e Lavdishme kur denonconte sistemin e drejtimit te neobllokmeneve dhe ua perplaste  te kater te vertetat ne surrat komunisteve te PPU :

Jo po doni edhe Demokraci pa Korrupsion . Mos doni te na ktheni ne Komunizem ?..

Eh Left me ....iiiiiii ne fund  iken kohet e arta ! Ka ardhe koha e Rilindjes dhe nuk shpetojme dot nga rrafshet e luftes kunder Korrupsionit dhe Krimit

Thuaj dhe Grande Kakes te mos perdore bishtra te tilla  Kjo shkaktoi një stuhi të fortë jo vetëm në opinion vendas , por edhe tek partnerët ndërkombëtarë...sepse duket sikur te ka vjedhe Nikun smiley

Po USA eshte partner Nderkombetar qe thote ..Na plasi Cari po nuk mori pjese saliu ne Reformen per Drejtesi ?

Cer karakteresh me ja dhjefsha temen, Beketi, Liljana, Nano, Berisha qe qarkullojne miliona euro si pa gje te keq dhe fusin ne valle edhe banka me emer. Ku jetojme mer zot smiley

Ky degjenerate me shume se per pastrim parash duhet denuar per demt qe ka sjelle Vjoses dhe fshatrave perreth ne Kalivac. Specie te rrala shpendesh dhe kafshesh jane zhdukur prej gjysmepunimeve te ketij kellires.

perdite me lajme bombastike nga Shqiperia. love you Albania! vendi me aventurier ne bote...se ul kurre adrenalinen.

   Ky  italian palaco, qe fillimisht u lidh me Bari Falliun , rrembeu tere ato fonde per Kalivacin dhe si i beri " kulacin"  dhe si e shiti tenderin e perfituar , na hapi Tv Agon .Po me e bukura sonte ishte Lubonja me sonilen e buzeve te mbolasura dhe mister brilantina i kuq e zise ...qanin per Agonin se u qenkej cingrisur kot,  nga prokuroria e Edi Rama ! 

 Tosi po qan se nuk po merr dot as rrogen e  muajit te pare 20.000 evro ! 

Tek Agon Channel dhe Shqupi jane rreshtuar te gjithe palacot e tradhetaret per nje cope rroge a rryshfet, gazetar e politikan duke mbrojtur hajdutin Italian qe ka vjedhur qytetarin e shtetin Shqiptar.

Ca thu mer (pun intended), qe n'syte e ngjalisteve Sajmir Kodra i Fiksit te famshem eshte ne nje nivel aq te ulet sa Lubonja ngjale-tradhetues? 

Kurse pronari i Agon thote qe TV s'do ta mbylle por...do ta kyce? 

- Bllokimi i aseteve do të thotë mbyllje e Agon?

 

Unë nuk do të thosha kështu.

Me nje llaf ia la ne goje Soniles ato levdatat qe i paskesh bere edhe mbreme

Xhibo, te mesoj i gjo LALKA jot se te ka mbi ngjala ne goje .

Ky Bosi i Plehrave qe dashnoreve te Cunit te Sheqers ju duket si Hero i i tyre te paguaje ato miliona qe ka vjedh Shqiptareve, flitet per 20-40-80 milione euro, ta vendosi gjykata....ka perfshi edhe Banken Veneto ne Tirone me qelbsilliqet e veta..... mbasanej ta mbaj hap Agonin dhe e bo OPOZITEN Bexheti kunder Rames me me shpirt dhe zjarrm.

Te japi eurot kokerr me kokerr plehra e Italise qe eshte i famshem per plehra. Mbasanej te merret me Aneten edhe me Ajolen. 

Pse mer cdo hajdut per te persekutu mediatik do na shitet????? Te japi leket edhe me interes plus penalitet Shqiptareve.Sa per gazetaret e Agonit u vune ne rradhe me Mafiozet dhe treguan qe jane Mafioz. E ku dallohet ajo Plaka e Thumanes me 3 Cuna kriminel plus Burre, qi thoshte skan bo gjo cunat e mi.

Pse ku i gjeti meleonat sandri ? Apo i polli nga suma? Po keta pronaret e topit nuk qene me pak?? Hajd se spo themi gje per njerin po tjetrin qe e vrane ne ashensor??

Ne te semes beketi se e dime qe mut muti eshte, po keta qelbesirat e Klan , top channel etj do ti hetoje prokuroria? Se keshtu i bie te na emerojne dhe mediat tani.

Ca Thu Me, po keni 25 vjet qi spo fusni Kriminelet mrena. Rrasni mor sa me shume se terheqin njoni tjetrin mbasanej....Merrini leket tuaj Bexhetit e pasta e bo opoziten ma te forte. Problemi ka qen qe sfutej njeri mrena se e rregullote me politikanet si Sala e Tosi, ishin te gjithe ortak. Le te thyhet qarku...pse mer cer opozite bote deri sot ky Agoni, 40% te stafin Edvinist i kishte. Opozite e modhe e prandaj ka per fitu Rama me shume se 2 vjet para.

tyronco, t'ish pur mu, i kisha fut mren duke fillu nga tosi, sala, meta, rama, erion veliaj, lulthimi,  e  masanaj me tanin e topit, vajdini, sandrin, dulakun, bechetin, rezar tacin,  Karlo kurven, kol sallaksin, blend uturakun, etj etj etj etjer me rradhe. 

keta gazetare legene ,e keto media legene nuk kane asnje funksion pervec shpifjes dhe propagandes. 

kshu qi per mu nuk osh problemi becheti, ai po lunte i loj qe e lujn te gjihte ne shqiperi.   ma thuj pak tyronco ca bojn keto media te tjera ndryshe nga becheti ??? sandri me klanin ? top ? vizioni? alsat? ora news?   

amon mer burre se jane kokkrat e mafiozve te gjithe , dava kriminelash, per ca te gzohem ?  qe qeverria boni punen??????????  apo qe te gjitha mediat ferkun duart??????? therret hajduti kapeni hajdutin.

bechetin ta fusin mren per kalivacin mer tyronc , ca lesh agoni ???  

me duket se osh e parapergatitme dhe kjo. Kqyre i her me i konveshtrim tjeter: vazhdo vidh e shkaterro HEC kalivacin, prit se po te japim noi tender plenash, po mos na ca trapin me media , se jena mrregull kemi klan dhe top, sna duhen mo se na cajne trapin kto qe kemi . 

 

Logjike militantesh ordinere.

Nderkohe kryeministri deklaron ne FB gjykime mbi nje ceshtje qe eshte ne gjykim nga organet kompetente. Skandaloze.

Kush eshte e kunderta e llogjikes se militantit ordiner???? Ka militant te klasit te larte, Militant erudit apo militant me shije te sofistikuara e jo vulgare e ordinere....

Nejse ti je mbrujt me ideologjine e...delezimit....populli eshte Dele dhe injorante se nuk pranon alternativat e lidershipit Shqupiste.....Eh te shkretet ju qe ju shkoi jeta kot ne ate cep te Perandorise te humbur te rrethuar me Dele.....qe nuk votojne per Mullah Omarin e Shqupit.

Te logjikosh ne baze faktesh, jo blegerimash. Fajtor thote ai, opa me vrap ulerin ti si ata aborigjenet e Afrikes. Ula ula ula! Uba uba buba!

Po prit o i zi, prit.

Po ti mire e ke por e para ti ke dy probleme...

e para ti nuk ke kapacitet per te dalluar faktet dhe

e dyta blegerin

Une nuk kam emer per individe per ju. Per bexhetin ka fakte per 20 vjet dhe per banken e Venetos ne Tirone prej 4-5 vjetesh po delet si ty po nuk jua tha Cuni i Sheqeres ne FytyrLiber nuk quhet.  

Ke ndonje dyshim ti qe Bexheti nuk eshte Plehre???? Boju burre e thuje....E di ku e ke merakun ti delja e Shqupit: Le ti vjedhi ato lek Bexheti mjafton qe eshte kunder qeveriut....dhe shani emigrantet qe ndryshojne emrin ne Greqi per ca lek. Ju po shisni shqiptaret e Shqiperin per rrogat e Bexhetit.

Vetem ne Shqiperi ndodh qe delet kundershtojne Prokurorine qe procedon hajdutin Italion te taksave te tyre....... vetem ne Shqiperi. 

P.S. Cer te pres Me, qe Bexheti te fitoje ne gjykate si me Deutsche Bank e te mos i japi lek Shqiptaret por ti daj me lilianen?????? Kercejini mor neandeartalas Hajdutit ne fyt...pa meshire....se ai ska pas meshire per ju...... qe u kap qe te paguje edhe per ata qe skapen. 

Nga te te kapesh ty mo vlla?! Ti nuk eshte se ke nje problem, ti ke nje koleksion problemesh qe duhet t'i zgjidhesh piksepari me veten.

Kjo trego qe je shume i zgjuar dhe diagnostiko problemet e te tjereve....po koleksionin qe ke mrena vetes je lodhur ta adresosh ndonje here apo varja.

Nejse mos harxho kot  kohen ktu ne blog  ne se nuk e ke per pasion.....se shumica si une jane pavaresisht se pretendojne se jane Lady Diana.

Ah Atyre aboriginal Africans t ju merr te keqen per shume gjona por flasim here tjeter.

Dakord. Vecse me therrit kur te kesh kohe qe te me sqarosh ate punen e aborigjeneve... Qofte, raki, patate, salce kosi...

Po, po Rakija,... hudhrat.... qoftet...Aborigjenet....Kundershtija ndaj tyre na ben te ndjehemi me mire.

Servilizmi i te bardheve te Agonit ndaj Bexhetit i ngre Afrikanet ne piedestal dinjiteti

Po prit o i zi, prit.

smiley

Cone i ke braktis Katoliket e persekutum kto kohe....kerceje prej gezimi per aleancen Toma ....Sala...Po mbro ket Bexhetin Opozitar te pafajshem ene ti.....O Zot cer i ke bo atij veni....ngrejne Bexhetin ne piedestal si Pishtare Opozite...tamom si Toma

sala esht mysliman

desh me rregullu tiranen me planin qe beri basha po ja dhiu ed katoliku. do besh oaz ne shkretetire i tha. snuk

Sala eshte ateist komunist, anetar i Partise Punes qe me 8 Nentor 1968...po ti do me i nxjerr nom te keq Musulmaneve. PASHE TOMEN tu bo fushate per PS me DIGNITY...gjynof se ti enderroje Salen me Tomen ne nje istikam

Papa eshte Kamunist, dhe Kamunizmi ka qene dominant ne mes Katollikeve te Amerikes Latine tradicionalisht....tek ne ka qene ndryshe...te gjithe kan te drejte

thuhet qe mban foton e marksit ne wallpaper 

Paska media akoma qe thone te verteten, jo te gjitha jane b\lepirse te palloshit

Inshallah qeveria si gjithnje  nuk shkon per lesh e te kthehet komplet e rruar   se ky e ka cuar ceshtjen ne arbitrazh e kerkon 160 meleone euro.

Ky Beleshi,ka per te fituar ...te mamase ! Se ky ja faturonte punimet e Kalivacit  mamase  se vet dhe mamaja i rifaturonte me cmim 23 here me re larte guret e guralecet e Vjoses...! Pa pyesni pake ku i mori tere ato pare goca e Bari Falliut, sekserit tek berisha qevertitar i Bexhetit ? 

 Kush mbeshtet tevtilla mostra kusare si ky eshtevpalaco e shkuar palacove.Da vjet ka koncesioni i Kalivacit te perfituar nga ky kusar dhe nuk eshte bere fare diga ? 

Te shkolluar koti ! Mbylleni bucen se kete vend e beri salihu hale  dhe cerdhe kusaresh 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).