Deputeti demokrat Gent Strazimiri nuk ishte në seancën e radhës, ku pritej prania e tij pas vendimit të Gjykatës së Lartë për të pushuar çështjen për dhunë ndaj tij.

Ai tha për gazetën Standard se ishte bashkë me Sali Berishën në forumin Crans Montana.

Megjithatë ai bëri një paralajmërim.

“Nuk ka gjykatë e as qeveri që më mban larg Kuvendit. Beteja tani fillon. Unë nuk protestoj si Gandi, nuk e bëj dot, jam malok Dibre, jo indian. Aktualisht jemi të vendosur të përdorim armën e parafundit që ka njeriu në dorë: votën. Puna është të mos mbërrijmë tek arma e fundit,” tha Strazimiri.

31 Komente

Ca muhabeti!smiley 

Dhe kete e thote direkt (ose live) nga forumi i Crans Montanes menjehere sapo ka dale nga kursi special i dites. Na i mori ne qafe Zvicra djemt.

Nga pjesa e programit ku bente pjese dyshja Berisha/Strazimir:

THE SOUTH EASTERN EUROPE, THE WESTERN BALKANS AND THE EUROPEAN UNION WHAT ABOUT REGIONAL STABILITY?

Which prospects for the EU in South Eastern Europe?

What about a new Enlargement?

Does EU remain as a “Peace maker”?

Moderator : Mr. Daniel Warner Chair, Crans Montana Forum’s Advisory Board

Guest Speaker: Mr. Alain Le Roy Secretary General, European External Action Service

with the participation of:

Mr. Nikola Gruevski Prime Minister, Macedonia

Mr. Sali Berisha Former President of the Republic & Prime Minister, Albania

Nga ku:

“Në fjalën time fola për vilat, pallatet e Edi Ramës dhe qeveritarëve të tjerë, të cilët për të pushuar hetimin e tyre të nisur nga ILDKP shkarkuan në kundërshtim me Kushtetutën kryetaren e këtij institucioni. Gjithashtu njoha të pranishmit me dhunën ndaj opozitës dhe fushatën antiParlament të Edi Ramës vetëm e vetëm se opozita denoncon aty me fakte në çdo seancë lidhjet e rrezikshme me krimin dhe korrupsionin të qeveritarëve aktualë. Në seancë merrnin pjesë presidentë, kryeministra, ministra nga vendet e rajonit dhe vende të tjera, si dhe zyrtarë të lartë të NATO-s dhe Komisionit Europian. 

Mund edhe te shpjegoje kete:

Na i mori ne qafe Zvicra djemt.

S'paskerkesh pasur faj. 

Nese realisht Sala mollois keshtu gjojnash neper forume nderkombtare, dikush duhet ta lidh urgjentisht para se te na nxjerr bojen!

Me kte Strazimirin duhet me ba kujdes vertet se ky edhe ta ha moone, por edhe ta pagun.

Qeni qe leh nuk te ha. Ai tjeri stha asnje llafe dhe ja keputi nja 5 plumba Azemit. 

Ik mer kroms, ene malok ene deputet. Po keshtu e katandisi shqiperine krimineli sali.

Trimin ja doni malokëv ju,po ka*llikun s'ja pranoni!

Paraprakisht, Dibra ka malesore dhe pyll pa derra s'ka. 

Pasiprakisht, po plasi sherri prape ne Kuvend, s'ka problem se e zgjidh Kuvendi.  Dje u shane ne shtate breza, neser ne tete, pasneser me arme te parafundit por edhe te fundit, s'ka problem se i zgjidh Kuvendi. 

Ai tha për gazetën Standard se ishte bashkë me Sali Berishën në forumin Crans Montana.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar dje në Forumin e Crans Montanas lidhjet e Ramës me krimin. Berisha, i cili ndodhet në Bruksel në Forumin e Crans Montana-s, mbajti dje një fjalim në seancën kushtuar gjendjes në Europën Juglindore. Berisha denoncoi lidhjet e ngushta të Edi Ramës dhe pushtetarëve të tjerë të mazhorancës me krimin e organizuar, vrasësit, trafikantët, praninë e tyre në Parlament dhe të gjitha institucionet e kontrolluara nga mazhoranca aktuale. “Në fjalën time fola për vilat, pallatet e Edi Ramës dhe qeveritarëve të tjerë, të cilët për të pushuar hetimin e tyre të nisur nga ILDKP shkarkuan në kundërshtim me Kushtetutën kryetaren e këtij institucioni. Gjithashtu njoha të pranishmit me dhunën ndaj opozitës dhe fushatën antiParlament të Edi Ramës vetëm e vetëm se opozita denoncon aty me fakte në çdo seancë lidhjet e rrezikshme me krimin dhe korrupsionin të qeveritarëve aktualë. Në seancë merrnin pjesë presidentë, kryeministra, ministra nga vendet e rajonit dhe vende të tjera, si dhe zyrtarë të lartë të NATO-s dhe Komisionit Europian. 

Dakort mer dakort, por kafsha si gjithmon paska qene jashte teme. Lexo Monden me lart se te sqaron se perse ishin mbledhur ne Forumin e Crans Montanas. 

ne nje film per kalamoj i kane pas dhon rol negativ...e paska pas te shkrujtme n'balle qe i vogel! smiley

edhe cfare roli negativ se...... rolin e skuthit dhe mashtruesit smiley

po edhe jeta na qenka nje thiatro i madh, tha njoni se ashtu ishte nji pune smiley

Dibront nuk jone maloke mer derr! 

Malokt fillojne mo nolt dhe mo k'ho detit!! 

U bo maloku "the new black".  smiley

Zahten...

hahahahahahahaha.....

kur lexova kete te Strazimirit nuk e di pse gjeja e pare qe me erdhi nder mend ishte kjo

smiley

keep it real Strazimir G! smiley

R E S T E C P !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smiley

Hahahahahaha....

nuk e kisha pare kete? me te vertete keshtu jane gangsta ne US and A? smiley

Dance nigga, dance for me, mothafuckaaaaaaaa!

smiley

Jo s'besoj se jane keshtu. Por s'eshte se une kam eksperience si gang member smiley

ca videoje raciste. asnje i bardhe aty.

Tashi e vuna re qe kishit vene nen okelion "pa kategori". 

Kjo ne fakt e ka nje kategori. Kjo hyn ne kategorine "pune malokesh". smiley

uuuu, oh no you didn't ! 

Kur lexon fjalin e pare e te dyte, e kupton qe ketij deputeti, i ka humbur llogjika e ftohte dhe eshte i kapluar nga emocioni, 

" .....“Nuk ka gjykatë e as qeveri që më mban larg Kuvendit. Beteja tani fillon. Unë nuk protestoj si Gandi, nuk e bëj dot, jam malok Dibre, jo indian..." 

 gje qe eshte e kuptueshme dhe e falshme, sepse ndodh qe njerzit mbyten nganjehere nga emocionet, mirpo kur thote fjaline e fundit, 

".....Aktualisht jemi të vendosur të përdorim armën e parafundit që ka njeriu në dorë: votën. Puna është të mos mbërrijmë tek arma e fundit,” tha Strazimiri..." 

 e kupton qe ky deputet ka hyre gabimish ne ate tempull, sepse kur nje deputet/parlamentar, aludon se do i zgjidhi problemet me arme/dyfek, ai -automatikisht- ka dale kundra ligjit, kundra moralit te shtetit, kundra moralit te shoqerise se shendoshe. 

 ky deputet ka hyre gabimish ne ate tempull, sepse kur nje deputet/parlamentar, aludon se do i zgjidhi problemet me arme/dyfek

e po tani z.Pjer kot s`e kane nxjerre ne foto kete tipin me xhakete aviatori B3 smiley..nga e ka psonisur, se jane edhe te shtrenjta shume keto xhaketa

 jam malok Dibre, jo indian. Aktualisht jemi të vendosur të përdorim armën e parafundit që ka njeriu në dorë: votën

Po ky qeka per pushke ,dhe jo per Kuvend, se Kuvendi do mend, dhe jo gisht !

Sa vete si Strazimiri kane ngatruar vendin e punes aq te mira qofshin po me kshu gjonash nuk besoj se ai vend do te kete ndonjehere paqe dhe drejtesi mes vetit, Konica ka qene burre i zgjuar, kur ka pas thone qe,  armiku ish qiptarit eshte shqiptari, kokefort dhe budalla, Gjithe sherret vijne nga budallallliku. dhe nga forca e gishti qe tundet poshte larte, si jatagan ne fytyren e kundershtarit smiley 

Ka mor fun ai vend, qysh kur kane hy ky brez politikanesh, Ai tjeter, Fatmir Mediu kish thone oponentit, duke i tregu gishtin " Ik ore b..q.., u bere ti .. " smiley plera plera plera o mbush gjithe plera ai parlament .

Është gjë e arsyeshme që ekspozohen raste të tilla që deklarohen nga Deputetë të Kuvendit . Për sa kohë këta do përfaqsojnë mentalitetin e Saliut alias Kryemalokut , si krimi i instalimit të shtetit të "të fortit"  , nuk ka dyshim që kjo kategori përfshi Mediun rastin e fundit , sqaron më së miri e shumë thjeshtë përse në Shqipëri u nxit hakmarrja kanunore në Raport me Ligjin e mbi të . 

Kjo shpjegon edhe shumë thjeshtë e qartë pa pallavrat Xhibonjiste se përse në Shqipëri nuk ka funksionuar Ligji . Edhe rasti i Dosh-Frokut që u mbështet Fuqimisht nga sali Qnef berisha , edhe rasti i " mbylljes së Agon TV " i amplifikuar si " mbytje e zërit të LIRË zotriesmileypo nga të pëgërat e Berishës si Left me ....iiiiiii në fund etj pvarësisht nga nuancat në dukje përmbajnë të njëjtin mentalitet.

Por tashmë të pafuqishëm për tu argumentur si në rastin e "nguimit të gardës " në 21 Janar kur Pushettin e kishte Strazimiri e Ligji " të fortit " sundonte . . Sa më shpejt e më thellë të operohet për zhdukjen e këtyre specieve nga Opinioni Publik aq më e lehtë puna për Drejtësinë.

Gjithsesi personalisht , kjo vemja Strazimiri pa Pushtet të ha Mutin .Fizikisht në komentet e Golemit do praqitej si "grushtmbajtës" smiley !

vetgjyqsia po behet reale dhe ne parlament

te bien ne qafe, shkon ne gjykate, gjykata e nxjerr te pafajshem, ben vetgjyqsi

ky eshte realiteti shqiptar

ka ndodhur dhe me pare me azem hajdarin

Gjuha kocka ska ka po kocka bluan-thote nje proverb shqiptar, Irane ketij Strazimirit, per fjale te hidhura, ( e para ishte fjala  smiley   ) pastaj grushti, pastaj gjyqi, pastaj plumbi, pastaj hakmarja, pastaj lufta pastaj shesh e pershesh -lesh .  Keto jane shkallet e zvillimit,shqiptar .

  nderkohe populli, ne fushata elektorale,   fushata elektorlale, hej hej , smiley

 pra populli,    pret pret nje cop thes me miell, nje ark me vaj,makarona te shtyj ditet,   pastaj  keta te "fortit , politikbersit " me kostum e kollare, rrisin shukun me pare,

E gjitha lufta midis ketyre, deputeteve, e majte e djathte behet per para, per kontroll dhe zona influence, ku i gjen keto te mira ? Te Nena Parti e OPOZITES, , Kane humd milionat !

Edhe në shkallët e pallatit kështu ndodh . Kur mërzitesh me njoni tjetrin i fut i grusht . Po të rriturit thonë " mirë ja botë atij mistrecit ".Kur të rritesh dhe pak do e kuptosh .

     Imagjinoni ca deputetesh prijne, per ligjesi ne kete vend! Strazimiri..! Dhe ca si ky, e me mendje po sa ky, qe " mundohen " te bejne terbie me grushta,  kete moster edukate parlamentari! 

    Dhe megjithate e ka nje fije  " sinqeriteti", per te pohuar se vjen nga shpellat , ku problemet zgjidhen me gure, hunje ose dyfek! 

   Sa fat...m ... paskemi qene ! Shqipetia e shekullit 21 drejtohet nga mendesia e shekullit trembedhjete ...te strazove ! 

Por shyqyr qe e ka ... ate aftesine qe pohon komentuesi ..Qe nuk te .....! 

intelejlektualet duke dhen mejtime per qytetarine.

duhet te durosh grushtat ne parlament edhe kur nuk vepron drejtesia dhe po reagove nuk je qytetar.

Jo ore jo ky nuk duhet te mbrinte ne Parlament! Nuk duhen plehra si ky e ata qe e rrahen, ne parlament! Se ky pa u rrahur ...nuk shkonte ne klas te pare ! 

Guxon ky langaraq te superohet ...permbi ..Gandin ! Nje " mesi " per mbi njemiliarde njerez ndersa ky qen i rrahur,  derdelles " trimin"  , pas betejes, ku hengri  grushta ...sa u dend ! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).