Shqipëria do të presë sot në orën 18:00 Francën ne “Elbasan Arena” në një ndeshje miqësore. Skuadra e Xhani De Biasit në miqësoren e parë në Francë më 14 nëntor 2014 barazoi 1 me 1 kundër skuadrës së Deshamp.

Në katër takime të tjera elemininatore të zhvilluara mes dy kombëtareve Franca i ka fituar të gjitha ndaj kuqezinjve. Sfida e sotme do të gjykohet nga arbitri Hails Ozakaya, ndërsa interesimi për bileta ka qenë shumë i madh.

36 Komente

e shef o Belul, ca rrumpalle veni eshte ai!!!

I nrefet njonit me djege ca lek per logo te re dhe voila.

Keta si me qene Adidasi qe reklamo Telstar : Mexico, 1970. Pasi ne topat e futbollit para eres Adidas, dmth ne 1966 e me pare kane qene si ky Slazenger Challange. Ndersa ne 1930 qe ka logoja, topi ka qene si ky ketu T-model me 5 lidhse.

Logo me pa lidhje dhe me idjote skam pa. Po kshu u bo ky muhabet shef rrushi rrushin e piqet bostani. Shofin dhe keta Palloshin qe sajo ngjyra, logo e hamame dhe o burra bjeri ti biem.

 

PS. Admina veni logon zyrtare smiley ate me top Telstar. Ajo logoja qe nja si Ekipi Futbollit "Djemte e Jugut" smiley (ka pas qene nje liber argjentinas para viteve 90')

effkey, admini qenka i pire... ende nuk eshte i qarte se me cfare fotoje apo logo, duhet ta shoqeroj temen..smiley

ndersa Palloshi bashke me ministrine e kultures, ne vend qe ti nxisi keto fondacionet e huaja te investojne e restaurojne shtepite karakterestike te Beratit, dhe kryesisht ato te Gjirokastres qe po rrenohen cdo dite pasi keto shtepi, kjo arkitekture eshte pjese e kultures tone autentike me te cilen mund te krenohemi ne Bote, shkon investojne ne restaurime halesh e hamamesh turke... hajde ne koke te "çezmave" dhe "haneve".!.smiley

iFiqo do thonte qe logon do e kete bere dikush me MS Paint.

Edhe kroatet kishin bo i logo ne fushe dje. Dhe kthehen dhe kerkojne falje te nesermen si bythzgerdhym qe jane. Serbet dihet qe jane kafshe, por kane i fare burrnie. Keta kroatet nuk i shof dot, jane si rrospije lulishtesh.

Qaji halli Kroateve ti, se ndaj u futen fet e fet ne BE, e s'i hyri gjemb ne kembe. Ti sikur jeto ne planetin X ku e drejta dhe burreria shperblehet me flori. 

Shko mer katunar muti. Ku lexove ti qe po iu qaj hallin kroatve ? ... dhe ku bje ky planeti X ? 

E leshoke shume gojen, shenje e madhe e qytetarise kjo medemek.

Bo i koment bythzgjut, prit i pergjigje. Kshu osht rendi i dites knej rrotull. Ik e gjej nai gjethe fiku dhe mshije para mrapa, se nuk kom shume nerva.

S'do bijme ne faresoj nivelesh. Po ti paske ra nga krevati sot me duket.

Ke Elbasan Arena, meqe ngjan si stadium me Allianz Arena.

Ishallah fitojme  sot ! 

ca nodh po fitume o Grave?

Po doli barazim prish pune?

Hajt per hajer!

Fitorja e Shqipërisë është kutuar 6.75 ...Kush ka guxim , pastë dhe fat .

Tironsit nuk shajnë kurrë katUnar ...por Katnar . Nga 92 ka plas malok i modh që do me u heq Tirons mer jahu smiley

Mooos ore ! Mos me ndill tersllekun! Duam fitore jo per gje, por se une e kam venosur: do ta festoj me plot miq fitoren  dhe do pi nje gote te madhe me dhalle ..per barazimin.Sepse kam deshire te kujtoj Ali Pashen sot, per ate punen e grurit me Napoleonin e madh! Ne Serbi, ne Beograd ka nje monument ku poshte shenojne serbet: "  Mirnjohje Frances ! " 

Ja pse dua ta fitojme ...na ! 

Did you make bail, you cockroach ?

Qemol- o , nuk te kam pa kurre ...me kaq xixa ! Kujto vetem Shuflain ca ka bo per ne dhe ...hiqet kapelja per kroatet .

smiley Grave, kshu osht kur shko me flejt ne 2:30 am dhe komshiut njit i ngrefet me pre barin qe ne 7 te mjesit . Apo nuk osht edhe serb Bosnje ! Shto icik edhe kohen e keqe dhe iku e shtuna per lesh. Hahaha, po me gjith men se keta kroatet i kam njoft ketej dhe andej, para dhe pas lufte. Jane tipik ballkanas ( nuk ka me mut) po e majne veten si te evropianizu dhe farefis me gjermonet. Ne jemi si jemi atyre nuk iu kemi ra ne qafe. Kur ndodhi ajo ne Beograd, neper bllogje ishin mbi 99% me serbet. Qe ata nuk iu kane lone foshnje pa iu ther e femer pa perdhunu. Vetem e vetem per shkak te fese, e permendnin shpesh : majmunet muslimane. Varja se nuk osht per t'u zgjat shume se jane opinione personale. Kalofsh bukur me gjith te tute.

Luan Berisha, Basha dhe Roshi. Ramen e paskan lene perjashta. Ketij De Biazit i anoka djathtas peshorja.  

Tashme duhet te ishim 1-0. Por jemi te pafat.

1me 0 jemi smiley

Franca shume dobet, qenkan me pushime. Ta dinim te kishim vene ndonje skedine, 6 koeficentin shqiperia. smiley

Duhet te ishte te pakten 3 me 0 deri tani.  

Ne vesh te Perenise!

Berisha king!

Fjala jote ne vesh t'Ed Rames smiley

Vath ne vesh Rames qe s'ben gol me porte bosh,

Vath ne vesh edhe atij Rames tjeter qe fillon punimet per shetitoren ne fillim sezoni, nderkohe qe ben Kavaje e Lushnje si Miami, pothuajse..  Kshu kshu.  

galet e hengren,ne koke te serbise tani

edhe pse miqesore, na gezoi shume fare smiley

Si shpjegohet ne miqsore ndodhin cudira!? Usa rref gjermonin, Shqiperia rref Francen!???

Edhe kyt herë u shnosh lopa e Dukes fiks ne sezonin e pazarit smiley

Ça fati ka mor amon, majestro esht 

Ky do ngelet nje nga kujtimet me te bukura te miat ne stadium. Jo vetem se rrafem Froncen e do tall shoqnine fronge, po edhe se ishte ndeshja e pare e Dardit me Tifozat Kuq e Zi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).