Një incident ka ndodhur në Lezhë ku pranë makinës së deputetes së LSI, Monika Kryemadhi është qëlluar në ajër me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të premtes në fshatin Kooperativë. Kryemadhi ka qënë duke dalë nga shtëpia e një banori me inicialet T. Gj. kur ka ndodhur ngjarja. Sipas informacioneve të parë Kryemadhi ndodhej në makinë bashkë me vajzën e saj. Fatmirësisht nga sulmi nuk pati asnjë person të lënduar. Policia e cila mbërriti menjëhërë në vendin e ngjarjes identifikoi autorin e dyshuar si Tonin Fizi, person me precedent të më parshëm penal. Sipas Oranews, i dyshuari ka qënë bashkë me kandidatin e PD-së për Bashkinë Lezhë, Fran Frokun.

Vetë deputetja Kryemadhi ka deklaruar se disa persona terrorizojnë banorët. Po ashtu Kryemadhi i bëri thirrje qytetarëve të ruajnë qetësinë. Ndërsa bëri edhe një thirrje për deputetin e PD në këtë zonë Aldo Bumçi që të distancohet nga të inkriminuarit. Ndërsa ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të këtij incidenti.

41 Komente

Megjithate....gjer  tani une kam mdjekur nje fushate te qete , perjashto te sokelliturat e Lulit,  kot se koti ! 

Partia Demokratike

Kryemadhi ka qënë duke dalë nga shtëpia e një banori me inicialet T. Gj.smiley

C'e ben kete ngjarje me te denje per t'u vene ne krye te faqes ne vend te kesaj ngjarje apo kesaj tjetres?

Eshte me e vlefshme jeta e znj. Kingmaker nga keta personat 'kokepalare' te cilat jane dhunuar e jo vec kane degjuar te shtena me arme perreth, apo...?

Apo fundja dhe incidente elektorale qe s'kane perfunduar detyrimisht me dhune, por qe perbejne me shume lajm, si ky ne Vlore p.sh. Se ne kete kategori te incidenteve gjate fushates futet dhe ky lajmi i Monikes, apo jo?

E di qe ndonjehere behemi te bezdisshem me kritikat per editorialitetin e Peshkut, por...plus qe ky lajm eshte cope-cope si lajm ne vetvete, te pakten sic eshte paraqitur deri tani, te vetmen gje specifike qe lexoj jane fjalet qe ka thene Monika. 

P.S. Speaking of kokepalare, kjo goca dikur u be poster child i kauzes kutiste para-ngjaliste. 

Cfare te ben te mendosh ty qe lajmi eshte per Moniken, dhe jo per Tom Fizin? Apo kokopalare Tomi? Me shume respekt, mencuri dhe dashuri Xhib. Dhe me pak kritika tip e ema e Zeqos... Je bo sikur je aksionisti kryesor i PPU dhe nuk po te del fitimi me aq sa e kishe planifiku.

 

PF, une ju drejtova Blendit i cili e ka emrin ne fund te artikullit, duke e ditur qe ai e konsideron kete blog si hapesire te perbashket edhe me ne komentuesit. Diten qe ti do te jesh administrtori i vetem i Peshkut te siguroj qe nuk do bej me asnje kritike, apo koment. 

 

Bravekiddo, nuk mendoj se Blendi e postoi kete artikull per pune anesie politike, me gjase e botoi per inerci mediash shqiptare (duke pare qe shume media e botuan direkt pretendimin e Monikes si lajm). Aty standarti i lajmit eshte ne radhe te pare Facebook-u i politikanit (cdo status duhet botuar i plote si lajm) dhe ne radhe te dyte cdo gje qe thote nje politikan perben lajm, pa pasur nevoje te verifikohet gje. 

Ne kete rast ky lajm ishte shume vl dhe per standartin shqiptar; dmth Monika ne mes te nates po bente takime elektorale bashke me vajzen e saj te vogel ne shtepine e nje demokrati dhe teksa ishte ne makine si pasagjere duke ikur e pa personin qe qelloi ne ajer dhe e njohu me emer e mbiemer, biles ia pa dhe targen e makines me te cilin u largua ai personi (per te verifikuar qe ishte makina e PD-se). 

Fal meshnet fizit

TM belul

E kane pas nga gezimi smiley

Po nuk e botoi Lapsi nuk quhet.

Thash se do na kishit dhene ndonje lajm me te gezushem 

dmth nje hale me pak...

sikur te vrisnin njeri -tjetrin 

te gjithe me rradhe ...

do ishte dhe me i gezushem ...

T'u thafte dora ishallah. Ca mutin te ka bo ajri mer malok i keq ?

Ai Tom Doshi more djale sec thoshte ca gjera per mhil fufin dhe per nje vrasje..qe si te them qe kishte ndodhur andej nga veriu.. ku kishte ngel nje i vrare dhe qe sec kishte te bente Monika ate dite atje.. nuk e kam shume te qarte por po sa here qe eshte monika verdall do kete ndonje gje kshu me arme.. shyqyre kete here pa qeder

Jeni t'u n'a ba me kap armet,me thote nje shoku im prej Lezhe,aktivist i PD dje ne dreke,t'u m'u drejtu mu si perfaqsus i krahut tjeter. Pergjithe naten makina e Monikes t'u shperda miell dhe lek,s'po n'a leni asni munsi me u perballe,shtoi shoku ne nje gjendje deshperimi. Shoku im gjithe jeten e vet,mund te kete shkreh naj fishek ne qitjet ushtarake,por kandidati i PD per Lezhen, ka rreth vetes kapacitete te mjaftueshme per pune te tilla,ndaj e kuptova se shoku im s'po bante shaka...fjalet s'vonuen pushka ka fillue! smiley

Pa m'thuej or Gjon,ca dun komunistat ne ni shpi pa burre mrena? smiley

Tash, ca donte Monika n'12 t'nates ke shpia e demokratit? Nuk i dul gjithe dita e ten'zot?

Se nata ne mos per pune te pista,per gjana te dyshimta asht perdor perhere e mot. smiley

çfare so bo noten smiley 

noten o bo dhe robi thojn smiley

Ka desh me ja prish menjen me hiret e saj smiley

Ai ka vazhdu ..

Une mendjen e kam 

te fjetur 

asnje nga çupat 

nuk ma ka hedhur ....

ça bohet more òa bohet  Likia çon ngrun noten

per te sajdis elektoratin ... smiley

Burrat e malsis na korriten 

qisin pushke ..

nuk dun lol

Tash, ca donte Monika n'12 t'nates ke shpia e demokratit?

smiley ndoshta shoferi kishte ngaterruar rrugen per ne Lalz.

Ku hy LSI hy dhe pislleku, korrupsion dhe rremuja. Dita qe do zhduken nga faqja e dheut si parti do jete clirimi i dyte per kete vend. 

Kush eshte versioni i policise apo nuk ka fare version policia e kjo gdheja kerkon te rrije ne media edhe kur ka heshtje elektorale?

Aldo Bumçi: “ Këtu nuk ka ngjarje por vetëm një farsë për të përligjur një alibi, për të përligjur aksionin e blerjes së votave, terrorin policor. Me këtë ka justifikuar rritjen e prezencës së jashtëzakonshme policisë në Lezhë në postblloqe që ndalonte makinat e demokratëve. 

Janë të humbur dhe janë gati të tensionojnë situatën. I bëj thirrje forcave të rendit të ruajnë qetësinë të ndalojnë njerëzit që lëvizin me armë e lekë brenda. Kush ka lekë brenda do ketë dhe armë. Nuk ka njeri që e beson për makinë e Aldo Bumçit.

“Deputetja Kryemadhi e denoncoi këtë fakt pas orës 22:00.  Takim elektoral pas orës 22:00 në një shtëpi nuk ka, të gjithë jemi marrë me fushata. Të gjithë e dimë që dy ditët e fundit LSI shpërndan lekë dhe nuk po lejonin njerëzit ta bënin dhe krijoi një farsë, që të nxjerrë policinë të bllokojë demokratët rrugëve dhe ata të lëvizin lirshëm nëpër fshatra duke provuar që të blejnë vota.  Ky është një skandal i madh. Nuk ka ngjarje. Është bërë vetëm për një arsye: Dy netët e fundit, kanë nisur që parmbrëmë dhe mbrëmë kanë intensifikuar shpërndarjen e lekëve. Të gjithë e njohin. Njerëzit tanë po e pengonin. Makinat e demokratëve nuk po e lejonin .. janë përforcuar postblloqet,makinat e tyre kalojnë makinat tona jo.

Personi i denoncuar nga LSI u la i lire nga policia 

Bumçi thotë se personi të cilin e ka denoncuar LSI, si personi që ka qëllur me armë në ajër është lënë i lirë nga policia dhe vetë ai po bën kallzim penal për denigrim të figurës, ndërkohë që shton se kandidati i PD-së nuk ka qenë fare aty pasi së bashku me të kanë qenë duke dhënë një intervistë për nëj media lokale.

Bumçi: “Ngjarja është farsë dhe nuk ekziston, përfshi kandidatin. Kandidati ka qenë live në një tv lokal duke dhënë intervistën e tij të fundit kur Monika informoi për ngjarjen. Edhe unë kam qenë në të njëjtën godinë.  Kandidati ka qenë në intervistë 2 orë e gjysmë. Personi i cili i doli emri jemi informuar në shtabin lezhë sot është i lirë nga policia dhe po bën kallzim për denigrim të figurës. 

Bumçi u shpreh i bindur dhe i bëri thirrje socialistëve dhe demokratëve të votojnë nesër për të larguar  nga kurrizi I tyre LSI-në.

takim elektoral pas ores 22 smiley

genjeshter e opinionit publik nga nje deputete pa pik turpi smiley duke akuzuar te tjeret per pislleqet e veta

media e kapur smiley

me e renda, perdorimi i policise

Njerëzit tanë po e pengonin. Makinat e demokratëve nuk po e lejonin ..Thotë Bamsi-Bumsi në Deklaratën e tij.

Dmth LefTGopeja  duhet ta dijë fjalën e Urtë

I zoti Okshnut ..Bravekidio ha Mut..që ka kuptimin ..I zoti e shet - tellalli se jep...që do të thotë akoma më qartë.

Lidhe dhe mos e hidh pa lidhur këtë Pampersin me BraveKidio ,aq më tepër mos mbështill me të Diarrenë e babasqapit smiley

Mëshirë për ty LefTKope, se ndoshta ta bëjnë me hile si Hobeiste . Verifikoje se më duket dikush tjetër i vërvit këta Pampersat me diarre .

Doja të thoja si shtesë konsultohu edhe me sh Gjëmbi se ka edhe ajo  mejtim në mëndje

Bumçi reagon ndaj Kryemadhit: LSI po ndante lekë. Njerëzit tanë po e pengonin. Ai i bëri thirrje policisë të ruajnë qetësinë e të ndalojnë njerëzit që lëvizin me armë e lekë brenda në makinën.

Personi i denoncuar nga LSI u la i lire nga policia

Bumçi thotë se personi të cilin e ka denoncuar LSI, si personi që ka qëllur me armë në ajër është lënë i lirë nga policia dhe vetë ai po bën kallzim penal për denigrim të figurës, ndërkohë që shton se kandidati i PD-së nuk ka qenë fare aty pasi së bashku me të kanë qenë duke dhënë një intervistë për nëj media lokale.

...e mer Sale qe na more me qaf me ate doreheqjen.E shef cpo i bojne demokrateve kelyshat e komunisteve

Dhunohet i afermi i kandidatit te PD ne Cerrik nga bandat e LSI-se.Basha e viziton ne urgjence.

    Mesiguri...qe e ka urdheruar Rama, t'ja rrahin kushuririn e katert kondidatit..Njesoj si  ate arixhiun, pergjegjesin  e zyres zgjedhore te kandidatit Turku, mu brena ...ne Elbasan ! Qe kishin patur ne men ta tremnin duke qelluar ne hava me pushke ...! Jo ! ....Me duket kish qenene kallashnikov ! 

      Ci kini keto mistreclliqe, kush zihet e kush dhe rrihet poshte,  kur per ore e minute perjetojme skena te tille rrugeve sepse eshte shtuar numuri i mistreceve, analfabeteve dhe te marreve ! Basha, ne krah te arixhiut te dehur ne Elbasan , carohej se do bente ...namin ! 

Idiot, harxhon plumbat kot. Kaq qorr paske qene o mavri?

Berishist kudo qe jeni

shpartallimin hak e keni

posi, posi...fjala jote ne vesht t`lugatit

ore ta ka bere ndonje me dije ty qe vargu yt eshte thelbesisht deshtak.. nese jo, i hengert lugati edhe ata qe s`ta kane  thene  smiley

pergjigju vargut me varg, zoteri...ne ke kellqe! 

smiley me zure ngushte ketu...s`ja thek shume nga keto klleqe

qarkullo shok qytetare...

qarkullo shok qytetare

hap krahun eshte shprehja tamam- tamam, ronce

kjo me "qarkullo" eshter shprehje e Tiranes se para 90-tes. Tirane te cilen shume vete nuk e njohin. 

sh.mire..flm per informacionin; kjo qe kam sjelle une eshte krahinore, por qe pas 90s ka zene nje vend nderi ne Tirane dhe kudo

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).