Një libër me fjalor të papranueshëm po qarkullon për fëmijët.

Në facebook është publikuar një prej vjershave ku përdoren fjalët ‘pordhë’ dhe ‘shurrë’. Megjithatë, ende nuk është verifikuar nëse ky libër po shitet privatisht, apo është shpërndarë në kopshte. 

13 Komente

Po per ta mesu ka femija fjalen pordhe , c'beri kur eshte tre vjec , c'beri kur eshte 7 vjec , kot kta tani .

" Me vrap o burra se u shpetoi pipi
vrap me te katra se u shpetoi cici "
Do mbyllin Librin e do pyesin , o ba kujti thone cici o ma kut i thone pipi , si do i pergjigjen keta ?

smiley 

Kane perdor dhe kaka me fund. Omg! Loool

Duhet te kete qene tifoz i Milanit autori smiley

hahaha ne dore te kujt ka rone arsimimi i femijeve ne Shqipni, nga ato projetket visionare te pallati i kongreseve  me powerpoint tek kaka e pordha smiley

se mos na del edhe kjo tullumbace si puna e asaj drejtoreshes se arsimit ne Tirane qe na solli rilindja me Powerpoint smiley

Kush eshte autori? 

gjimnazistet dhe fotoshopi, mbase.

Flm shtrigan. 

Po si quhet libri smiley

O Brad , po kaken e ka brazili mo

Kjo quhet "Reforma ne Arsim" qe trumbeton Ministria dhe Zv/Ministri i paedukate qe kemi.

Ne 300 dite, nje tjeter premtim i mbajtur!

(vete keta i shkollojne femijet te Kolegji Turk ose Jashte Shtetit)

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).