...

7 Komente

Para derës rrinë vajzat,

të habitura me jetën,

buzënjomat, buzëdredhkat,

presin, presin para derës.

 

Posa muget te burimi,

seç na vijnë magjiplotat,

mbushin ujë posa muget,

ngren' bucelat edhe ikin.

5☆

çete e vogel me pese vete,

seç i ngjitet malit perpjete,

çete e vogel me pese vete,

ngjitet, ngjitet,

pastaj zbret.

Mullixhiu me te shoqen

qe u zgjuan pa aguar

mu ne dere gjeten te shkruar

bija juaj Ana Nana nuk eshte me virgjereshe

Eh moj grua, te thash qe Ai lart coc ka nje mendje sonte me gjithe ate shi, dhe une kastile i hoqa nja dy tjegulla mbi dhomen e Anes. Ja dhe pusllen e paska lene. 

16 Korrik 2015 - 18:02

16 Korrik mos ardhsh kurre,

qe na le tre pikat si kurve

tre pika lart, tre pika poshte,

data e mezit u be gozhde..

Sharlatane mediatik dhe politik

Qe helmoni mendjet e njetezve me pehrat

Une mbetjet po i sjell si prike

Per industrine e riciklimit..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).