Me tremperaturat deri në 39 gradë paraditet në Tiranë janë bërë më të qeta, me shumë njerëz që pushojnë pranë detit dhe të tjerë që mbyllen për tu mbrojtur nga i nxehti.

79 Komente

shyqyr zotit qi kena nji bulevard me bo foto...se te mos e kishim, ku do i benim fotot nga tirana te zinjte ne....

p.s. akoma te rrjepme jan hotel dajti dhe piramida? tashti qi kan ene krye m-en, dhe bashkine - do restaureohen keto ndertesa apo do rrine ashtu te rrjepura e te qelbura edhe per ca vite?

Piramida e rrjepme eshte ne sintoni te plote me vendin, simbol i mentalitetit mbizoterues.

Per Shembull: Ne Tirane mjaft te vesh re kontrastin e thelle midis luksit te brendshem te apartamenteve dhe pisllikut dhe shkaterrimit sapo del jashte deres se apartamentit. Nuk do me dit njeri; ngaqe u duket se nuk perfitojne gje.

Njelloj dhe me Piramiden; nuk perfiton gje nga restaurimi as kryeministri sot as ata perpara. Ajo pune u duket thjeshte nje avari apo shpenzim i tepert.

Me rradhe e me durim do benen te gjitha.psh ne sazan u ngrit flamuri.hapi I pare I madh u hodh .

Vini re, Vini re! Foto (nga e majta) e 3-të, e 8 dhe e 9-ta, e ashtuquajtura "Piramidë" dhe i quajturi "Hotel Dajti", të shndërruara në gërmadha, mbahen në këmbë për të shërbyer si pasqyrë e fytyrës së shtetit, e qeverisjeve të dështuara nga të dy palët, treguese të denja për impotencën e një adminstrate qendrore eunuke (në gjithë këto 25 vjet) që s'është i zoti "...as të q... dhe sa të të lëshojë", si dhe e indiferencës epike për praninë e tyre të pakuptimtë më si nga ana funksionale ashtu dhe sociale.

Ncnc, ju s'jeni ne terezi mer. Nuk thoni shyqyer qe i keni e ti tregoni. Gjermanet para ca ditesh nxoren statujen e Leninit nga ku e kishin futur per ta ekpozuar. http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Ca funksioni mendon se kishte? S'behet vendi duke shkaterruar. Piramida te rregullohet dhe te ekspozohet si cdo ndodh ne cdo vend normal. Shpresoj qe keto lenia ne harrim ka qene per shkak te gaxhi-mixhit pushtet lokal me ate qendror. Por kam dhe nje frike se dicka te mbrapsht ne mendjen e robve andej.

"... Por kam dhe nje frike se dicka te mbrapsht ne mendjen e robve andej."

E ke gjetur! Mos me e zgjat shumë, kërko për bishtin...

Blendo ne fotot 11, 22 dhe 23 gjoja si me spond na ke fotografuar tre here te njejten vajze me aparat ne dore. Mos me thuaj ka dale vete, dmth rastisi :-D

Pu pu pu c'jeni ju vlonjatet! Po ku e pe te foto 22 mer se une sa desha me u grric me Qorrin qe e kishte fotografu 2 here. BRAVO! Hajd se ja trego gruja atij tani kur t'i boji direkt apelin e syzeve smiley

po prandaj i thashe te mos na justifikohet me rastesine apo me gjoja pa dashje smiley .

Para 6-7 ditesh , temperaturat kaluan mbi 40 grade ne Elbasan...  per  3-4 dite rrjesht babai im ngeli ne spital duke bere serume sepse nuk mund te hante me si me pare dhe pi ne dite mbi 15  kokrra ilace  per semundjen qe ka smiley

sa e cuam ne Voloreke , u ngjall ...filloi te hante, tensioni iu rregullu dhe ska nevoje te beje serume me.

Uroj qe  , te semuret kronike, pleqte , femijet e vegjel edhe te rinjte gjithashtu  ta kalojne me sukses kete vape qe po ju merr frymen

Të shkuara babait Elba! Shëndeti i mirë i tij ka rendesi jo vetëm për familjen, por dhe për mbrojtjen e ortodoksisë shqiptare nga pushtimi grek. Është i vetmi që e bën këtë.

flm Petro smiley

smiley

te shkuara gjithashtu smiley

 

flm smiley  shume 

na poqi!

Uje keni t'pakten? smiley

Moza ti tallesh po ka ca zona ne Tirane qe kane vertete problem me ujin. Ta mendosh eshte tmerr.

As du ta mendoj fare, se Jo tmerr, po tragjike eshte. 

Te gjitha zonat e Tiranes me orar e kane ujin ne mos gaboj, por Yzberishi eshte keq fare qe ketu e 20 vjet. Ishte dhe ne lajme para ca ditesh...

Na hoqi edhe deshiren per seks kjo vape! Hajt na delt per hajer me ndonje gjo tjeter.  

S'esht vetem Tirana. 

Tashi qi te kompletohet panorama duhet nji foto e S1KQ's me fytyre triumfuese poshte strehes se re te ish Kryeministrise. Diçka si : "Saaakaaaassss" smiley

Jo po se ti ke qene gjithmone dyshus per largpamsine e lartmadherise. E kish parashiku ai mer qe do bote vapa modhe pranej boni strehe per popllin. Po me ke flas une? ku merr vesh ti! 

Pastaj duhet te kemi parasysh qe ne qe nuk jena kritike arti nuk kemi te drejte me i thone halese, banjo, se na bo Roni ironi pastaj. smiley

Ja pra qe streha e Kryeminisrise s'ishte vetem per Merkel, funksionon edhe per juve popullin qe ndryshe do piqeshit ne diell. 

Ai monumenti i rrjepur i Dulles aty ne mes te Tiranes ka lezet, e thyen monotonine e modernes smiley

Edhe nji , se mu më tërheq shumë mejtimi e vëzhgimi i Elitarëve smiley  Nuk mbahem dot kur lexoj mejtime përvëluese njësoj si nga  vargu i poezisë ...hingëllin e s'mbahej kali , që mban mbi trup Skënderbejtë .

Përveç qi duhet me qenë shakator i modh mer jahu , vallaj duhet me pas edhe një ciceron pas vetes të shkollës fotografike për të kuptuar se cila nga Fotot paraqet vapën përvëluese smiley

Dhe po të mos ishte Yp Xhibishtjellon smiley vapën  me Piramidën e Dullës  meazalla se kuptohet metafora se ku qëndron sekreti i shkrimit për Vapën. Kuptimi Elitar i vapës plotësohet me një Koment aty ,smiley ku si shkarazi evidentohet largpamësia e K/Ministrit për të vënë istrehë për tu mbrojtur nga vapa në hyrje të k/Ministrisë .

Unë e du PPU por i uroj një shkëputje sa më të shpejtë nga komentet klienteliste të buzëshpërvjelurve dhe Elitarëve të lloit Yp Xhibi , që kanë brënda dhe ishaka shokëni smiley Vazhdon tërheqja zvarrë nga Mediokrit e kësaj faqjje të nderuar .  

Po mir o i neruum mirqi e mpron rendin socjalist ne pisk te zhegut, po si i bohet qi te dashtunit e mi atje 70 e kusur e kan mush shpin me kova e legena dhe kan nxjerr shishet me ngrof ujin ne ballkon smiley

Se shkuma party zotnie..

Ne Shqiperi pas nje fare orari vjen uji por ne Amerike Idrizi s'ka orar. Dmth Shqiperia vazhdon te jete me mire se Amerika imperialiste smiley

keshtu perveluese e kishte edhe Chelsi paraditen ne NY, 4 here u pervelu smiley

Edhe Benfica e hongri keq ne NY, meqe ra llafi te e djegmja.

si paidhaqe jane keto ekipet evropiane smiley

 

 

Ju rrafi ene panajaja smiley

ooo sa te ka dhimt ajo e pallumja qe ju boni kostarikarikarika smiley as me mozzarella as me provolone se ke pertyp dot smiley

Për tye ifiqkë  , për me kuptue se çfarë kena pi nae O  i nerum istreh e k/ ministrisë smiley , po të adresoj ke Plaku që mush ujë para Piramidës. Ujë Selite ...uohhhhh me tu knoq gurmazi e shpirti .

Na e kishim planëzu e realizu  Tironën me me lag Gurmazet e 200 mijë robve e me kanalizime për 200 mijë suma  . Ti me ishokë mejtut se Tirona mund të ngopte 750 mijë gurmaze me ujë e lefteroste 750 mijë suma nga rëndesa,smiley

Bëini bre . Kush u pengoi ? Piramida ? Streha ? Dulla ? Rama ? Apo mos do kujtu thirrja e kryesqapit tuej që i venit pas me mecërima

Bini burra .Kamunizma rae .Shurra në Vuçidol po kaloi tre gurë pihet " smiley

Realisht keni mbet tamom buzëshpërvjelurit dhe  shakatorët që frymëzoni Elitën Yp Xhibi me strehë Kryeministrie  Piramida e H.Dajti . Dhe ishe që ishe e erdhe që erdhe , a nuk më tregon ndonjë Foto shakatori që xëbërthen Vapën Përvëluese ?

Asht ushtëqimi juej i përditshëm Dërstila dhe nuk ka pse tu vijë keq se jeni katandisë në bufonë klientelistësh me humor bajat politik duke ja iimponuar dhe këtij Blogu të nderuar .Jo vetëm me këtë prurje por mbi të gjitha me fshirje  nga korroboçkat mediokre . 

Mejtonj se përjashtohet Elitarja e thjeshtë sh .Gjëmbi .

 

Ka i jav pa uje Komuna e Parisit o barabam smiley

Elitarë e katundarë edhe pa uje rrijn vetem gjiza e Partise mos tprishet.  

Edhe? 

Shyqyr qe s'ka te vdekur se muajin e kaluar, nga nxehtesia, ne Indi dhe Pakistan, vdiqen me qindra vete. 

Të gjithë ata që rendën pas Burrit të Mutit të shtetit të Mutit sali Qenef berisha i pafsha të heqin zi edhe për Ujë edhe për Drita dhe për çdo gjë .Nuk deshën Ujin e kulshedrës së Kuçe , pini Llogjet e sqapit të Vuçidolit  .

Tani kujtoheni ? Të pish Ujë duhet me tërë mend të sjellësh Ujë jo të shash bunkerët dhe të shpërblesh dava hajdutësh e gjithfarë kriminelësh si të " presekutum mer jahu "Prej tyre janë  ata që kanë dash të HELMOJNË ujin e pishëm  . Dhe jo vetëm në Tiranë !

Ifiqkë me gjithë buzëshpërvjelurit e tjerë  . Nuk u ngopët me llogjet e PIRAMIDËS ? Kjo qe arsyeja që erdha , pa pleqt e tu e të mijtë , vëllezrit e motrat e mija e të tutë janë të gjithë Fatkeqë që nuk i treguan vendin njëherë e mirë pas 97 kësaj skote të ndyrë llafazanësh që llomotisin kudo e për çdo gjë si Yp Xhibi ..se Piramida e DULLËS zotrie që është  tamam GJIZA  që u ushtëqen me Idealet e Kohës . Dhe çfarë Gjize se..e kokës së PD-hit smiley

Falë zotit na doli edhe istreha e kryministrisë dhe na shtohet Giza e Partisë smiley

Të kisha qenë si Blendi , do u kisha kujtuar  se Prurja nuk është peng i çdo të currufjaksuri aq më tepër që i duket vetja shakaxhi me afinitet . Ai di vetë se si i trajton prurjet e tij por kur pjesë bëhet edhe  iFiqkë me botë për yshtje mediokritetit të lloit Yp Xhibi qështja ndërlikohet !

e politizuat dhe vapen smiley

Po çar politizimi o squero. Po thomi qi ca skan uje me njom shamine e qafes, e ca bojn pushime me anije luftarake ne Sazan smiley http://www.shekulli.com.al/m/post.php?id...

Ja per ket qendrim parimor i nderuumi na boni per uje te ftoht smiley

ne phuckqt, gishtin mund ta drejtojme kah kapitalizma per ca qe kane, e ca qe s'kane. per ata qe s'kane, mundesi eshte furnizimi tek Boti neoliberal qe kalon cdo dy ore neper rruget e lagjeve duke bertit "Hajde uje Selite" smiley

Kapitalizma ktej nga ne pa uje e drita s'na ka lene akoma.smiley

epo ta ka thene de, ti je nga te kapitalizmes qe "kane"

Pse me " ti " , te pakten nga flamuri duhet te ishte " ne".smiley.    Dhe per ate qe "kane" me duket e kishte fjalen per pushimet qe bejne me luftanie, sipas linkut te iFiqo.

u ka bo rreth vicioz, me te kap vapa e me u smur shkon ne spital e te hane qente e rruges smiley

rruges, qenin e vret guzhinieri i restorantit kinez                                                   ..https://youtu.be/lL-5jyiGhwg

Imagjino sa vape do ishte sikur te mos ishte ulur temperatura me 2.69 grade nga mbjellja e palmave smiley 

P.A. Art saved the oborr, thote qy ne nje teme jovapiste. 

mire vapa , po skane as uje te shkretet 

C'eshte ky? Shperthim nervozizmi? smiley

E di cfare eshte shperthim nervozizmi? Fakti qe tek pacensura ku te gjithe hedhin lloj lloj linkesh, mua me kane fshire tre here kete linkun

Ti me siguri po e hedh linkun se ndoshta ndonje nga bashkeatdhetaret tane qe banojne ne Londer njeh ndonje nga keta djemte dhe lajmeron policine. Apo jo?

Ate, ose me pelqejne kur shperthejne nga nervozizmi qe shprehet me se miri me fshirjen smiley. Sidomos kur me fshine kete, haha

Mir ta bejn. Kto videot vertikalisht te stresojn

Ca me bo, Tironen kshu te dhime e la Basha. Sapo pa motin sot dhe neser, dorzoi celsat e bashkis.... ti maj celsat, un do lef - i tha erionit

Freskohuni me foton e Liqenit te Shkodres bere nga hapesira

https://pbs.twimg.com/media/CGUgg0vXEAAandu.jpg

Vete ja dhate voten , plasni nga vapa tani .

Kete duhet ta adoptoje lulka si moton e opozites: "Vete ja dhate voten, plasni nga vapa tani!" 

PD per nje alternative me te fresket! 
Ejani me ne ke liqeni malok i Shkodres! 

 

Nuk kane faj plerat,  zyrat e veta i kane me kondicioner qe paguhen me taksat e popullit ,po dhe makinat po ashtu ...e sa dalin nga zyra ....bytha ne makine ...shkojne neper shtepite e tyre qe i kane bere si keshtjella ...nuk mungon as uje ,as ftohja ,e as ngrohja ...

Po me thoshte njera qe dhe vilat e plazhit e te fshatit i kane te mobiluara si te Luigjit te XIV ...

 

 

Po pra, i kane mobiluar me modesti si qemoti (si ne kohen e Skenderbeut), s'i kane moderne te shtrenjte si PD-ja qe i ka vilat me stilin e Luigjit te XXI. 

dhe vilat e plazhit e te fshatit i kane te mobiluara si te Luigjit te XIV

O xhibo ,nuk e kuptu qe nuk me plas per PD ..

Nuk du te di ,as per PD e as per Ps e as per LSI ...

Me ke lexu ndonjehere te lajvderoj Pd e te shaj Ps

Aman o djale mos ma prish humorin qe me mjes ,te kam rixha smiley

Me kusht qe te na tregosh ose si lindi nofka "Dulla" per Enverin ose si e ke mobiluar bodrumin e shtepise smiley

Xhibo ta kisha kallzu e harxhova gjithe ate kohe ti gjeja ... po moderatoreve ju ngrefet here pas here per te fshire ...dhe thone pastaj pse largohen njerzia ...Ja pse largohet njerzia ...Nga ata qe kane çelsat e kulles se barit smiley 

Kshu eshte kjo pune dhe tek nje teme tjeter perdor njeri fjalen bythe ...nuk i fshihet ...e perdor une ma fshin shkrimin ...

si duket ndonje ka rene ne dashuri me mua dhe me do vajze me edukate smiley 

do reflektoj ...smileysmiley 

pike e zeze ..i duket vetja moderatoreve si gjykata e Strasburgut smiley 

Me ngjyre te kuqe Xhibi e kishte mobiluar ...jorgon akllazi i kuq flake ...pasion i gjalle per hamshoret ...smiley lol

 

Tamam, vec 5 veta kemi ngelur qe komentojme por administratoret e Peshkut e shikojne si shume shqetesuese faktin qe ne s'mendojme fiks si ata, keshtu qe duhet bere fushate qe te mbeten vetem adminat dhe Idrizi ne Peshk, askush tjeter, dmth te kete vetem uje te kulluar smiley 

Cilen fjale te censuruan ty, "bytha" apo "Dulla"? Mbase ngaqe i kishe perdorur te dyja fjalet ne nje koment. 

Yyyy sa kohe kisha pa degjuar fjalen "akllazi".

Une asnjehere nuku e kam pasur mire me drejtuesit lol

Nuk para ja var smiley ca vdesin te jene ne qender te vemendjes smiley

Jo mo ishin per dy çeshtje te ndryshme ..nuku i perdora dopio smiley 

Tek tema me rritjen e pensionit ...shkrun Qemali nuk i mbaj mend tani fjaline ..po kishte brenda bythen ..dmth lol

Dhe une me poshte shkruaj per ministrin eshte si gjyshja vet ne bythe nga surrati ..dmth qe i ngjan shume ...Tani mu nuk me ngel hatri kur i thojne kalamojve jeni si Dasara ne bythe ...bile kenaqem nga qefi smiley 

Se ku kam gabu se kuptova ..fillova pa dashje te behesha ziliqare dhe  per Qemolin smiley ( qe i shkreti nuk kishte faj &nbspsmiley

E po menohesha pse ma fshin ? pse ma fshin smiley 

E e kapa jam femer dhe nuk me lejohen keto fjale smileysmiley lol

 

 

Normal qe femrave s'i lejohen fjale te keqe, vec te kuqe. Por, mbase kjo vjen pjeserisht ngaqe juve akoma s'na keni thene pse i thone "Dulle" Enverit,  apo ngaqe s'e dini as juve populli i thjeshte jorgan akllasist as administrata qe ja u fshin komentet? 

Le qe ty ka rrezik se t'i fshijne ngaqe perdor shume emoticons; kur ka shume dhembe te zbardhur dhe syra te shkelur rendohet transformatori i Peshkut. 

P.S. PF, shume qenke shtrenguar tek ky komenti me poshte smiley

Edhe per jorgonin e kisha per bodrum -bunkerin e Dulles 

Une jam popull i thjeshte, mezi mobil shpine e jo me bodrumet smiley

O Xhib o shehid I ppu. Te gjithe kunder teje e ti kunder te gjitheve. smiley normal qe admin do ti fshijne komentet kur 2 ne 3 komente Jane ankesa idiote kunder blogut qe ka marre fund, antareve qe Kane formu kryqezata te te bijne ne qafe, adminave qe te gjymojne me cifte si me qene bugs bunny, si dhe komenteve te Idrizit. E sa per te TA mush mendjen qe ja fut Pordhes Idrizit ka jave qe ia Kane reduktu komentet ne 5 cope. Po Idrizit eshte si kapitalizmi qe edhe me nje dhemb TA Ben gjemen. Nuk di nese I keni pas pa "Hostenin" asikohe ju ne Kosove. 

Ka edhe manine te demaskoje njerzit.  Ty ndoshta te ka ngelur hatri se te ka treguar disa here se cfare ke ne mendje pavaresisht se cfare shkruan (te tjera ben te tjera shkruan).

As nuk diskutohet. E imagjinon sa creepy eshte te kesh Xhibin mendjes tende pa e ditur as vete. Brrrrrrr

Po o Xhibi po Luigji i XIV si qemoti ...

kulmi i monarkise ...

eshte thene ne menyre ironike o Xhibi se shtepite ne plazh e fshat nuk mobilohen ne ate stil ...

Shume vape! SHTETI RA! 

Per te gjithe ata qe I ka lene memoria edhe ne kohe te Dulles uji ishte me orar .

cdmth kjo qe edhe cmimet duhet te jene si te dulles thua ti

epo ja qe sjane o Alba , ama uji  po isoj

vapen nuk e ndjen vetem buze detit, por qeveria jone vapanjoze ka venos me i torturu robte poshte betoneve pa kriter.

Pse nuk bashkohet populli ta bej fresk?

Mall...

eshte bo prape si ne kohe te dulles po thote mileti anej, spiunllik-vape-qelpsinllik

Mos harroni kremin kondra diellit, . Lol

pse ma fshin ?  E e kapa jam femer dhe nuk me lejohen keto fjale.smiley

E nderuar Desara.Ke dy mundësi për të thënë llafe të Pista dhe mund të zgjedhësh një prej tyre mejtonj. Po për sqarim edhe Fjala M.U.T. është qytetare dhe nuk di përse ndonjë admin puritan shqetësohet kur e lexon .Është shkurtimi i Mbeturinave Ushqimore Trupore. A themi ne shkurtimisht për Partinë Demoktratike ..PD-hi . Kështu edhe për Mut -in

Që të vijmë ke prurja ke mundësi për të zgjedhur në vend të fjalës së Pistë sinonime si psh Agron TR ose Xhibole , për të mos u shtuar vapën edhe admin.

Ja ca shembuj . Më bëhet Agr Tr ose më vjen Xhibi  . Edhe për anën seksuale mund ta maskosh mjaft bukur psh Fol me Yp Xhibin etj

Pra dhe atë që  ke në mend e thua dhe admini nderuar nuk ka Vapë  pasi i njeh gjërat në brëndësi por e shqetëson forma smiley  .Tani ti mund të mos më thuash falem. po mu më erdhi keq si ZË që i jep ton e gjallëri debatit me Yp Xhibin .

Aq shumë sa nuk përmbahet as rapadam rapadam dipi dopa / që e përndjek sigurimi akoma smiley

Doja të  kujtoja se nuk është jashtë prurjeve me Vapë o të bëfsha Xhibin smiley ose  Agronin TR smiley

Dhe po ishe burneshë thuj adminit mos të ma fshijë . Sh Gjëmbi psh po të kishte në dorë bishtin e fshesës do matej mirë se ku ta konsumonte .Është e Urtë dhe e Përmbajtur dhe nuk ndikohet nga vapa mejtonj ! 

Po ku je o Idriz se na mori malli smiley

Pse te ta fshine ,llafe po bejme ...do llafosemi se njerez te gjalle jemi ..nuk po vrasim njeri ..ja keshtu o flori ...

Me ate femer ..talla menderin  ...ne do ngelemi gjithmone hipokrite ..koken ne rere si struci , e bythen perpjete ...

Nuk e di po me ka lezet kur i them taman lol

Njeriu qe vlersoj si njeri ,si mendim dhe si e perdor fjalen ne shqip ...

kjo se ben aspak banal ...smiley

https://www.youtube.com/watch?v=6SF_VyYATgI

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).