Ore c'behet me Kinen, di njeri gje? Nderkohe qe ne na i mori mendte komshiu yne, bursa kineze eshte ne nje pikiate te frikshme.

Si mendojne ekonomistat e PPU, a jane shenjat e para te nje krize te forte ekonomike?

Faleminderit!

14 Komente

Per ku kshu? Per ne Greqi?

kapitaliste kinez???

Sikur Kinën e bomë njëherë copë -copë ? I ka met gjo pa zbërthyer ? Biles sh. Alba xarrë xarrë po bëri si bëri e kaloi dhe rafshnaltën e Gopit dhe u hodh tutje nga Mongolia smiley Apo thuj pse Grekun e bëmë fërtele dhe Kinën ta lëmë copa -copa . Po nji Kinez që kemi pat anej, di gjo ai smiley

Në çfarë  ore e ke infon . Vetë kanë nxjerrë një tabelë ku tregohet se pas orës 2 AM ( sot mnjf ) po rriten shumë . Mos haroni që ka Internet për të gjithë .Në mos Pentium 5.. pentium 2 medoemos ..tha smiley

Vetëm xhiboles i duket sikur ka Internet që se ka njeri smiley

 

lol na i be hallall, se s'jemi te gjithe grek me jetu me lek qyl.smiley

p.s. lajmin e kam pare qe pardje po tani u bera prokopi te pyes.

 

Forget Greece. China is the real problem

thote ky!

Futu mos përto te China Today .. besoj se kanë të dhëna për veten ,më të sakta se tonat . Bëhet fjalë për Bursën e  Shangait !

Rrofsh Idriso!

Flm !

Apo është prurje relaxuese dhe duet me vazhdu ? Komentetë mbara dhe na fal !

Jo për gjo, po ka fillu dhe i nerumi Stalker ngrihet herët , kur të tjerët flejnë smiley

Ne Kine, edhe mos kesh sy e sheh se, te pakten cereku i pallateve te ndertuara (pothuaj te gjitha bosh!) eshte teper*

* teper = eufemizem

China got talent !

ITEM: The New York City subway system suffered an atrocious commute today, with some trains being inexplicably stranded in stations for long periods of time.

ITEM: The website “The Dissolve” folded today.

ITEM: United Airlines was forced to ground all of its flights after its computer system mysteriously stopped working.

ITEM: The New York Stock Exchange suspended trading today after its computerized trading system mysteriously stopped working.

ITEM: Immediately after, the Wall Street Journal’s website mysteriously stopped working.

ITEM: More than 2,500 people in Washington, DC mysteriously lost power.

Ja c'po ndodh ne Kine.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).