KQZ rrëzon ankimimin e Partisë Demokratike për Kurbinin. PD kërkonte që zgjedhjet në Kurbin të shpalleshin të pavlefshme dhe të përsëriteshin, për shkak se konkurroi një kandidat i vetëm, pasi demokratët e tërhoqën nga garimi kandidatin e tyre.

Rrëzimi i ankimimit të PD u bë me 4 vota pro rrëzimit dhe 3 kundër.

“Vora”, KQZ-ja rrëzon LSI-në

Dje, pas më shumë se shtatë orë debatesh dhe diskutimesh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që të rrëzojë kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim për të shpallur pavlefshmëri të votimit në Bashkinë e Vorës. Kryetarja e KQZ-së, Lefterie Luzi, e cila do të përcaktonte dhe fatin e kërkesës së LSI-së, pasi bashkoi votën e saj me anëtarët e djathtë në KQZ, argumentoi se nisur nga provat e subjektit politik që ka paraqitur kërkesën, nuk shihte ndonjë parregullsi për të shpallur të pavlefshëm votimin në Bashkinë e Vorës.

 

4 Komente

Kryetarja e KQZ-së, Lefterie Luzi, e cila do të përcaktonte dhe fatin e kërkesës së LSI-së, pasi bashkoi votën e saj me anëtarët e djathtë në KQZ, argumentoi se nisur nga provat e subjektit politik që ka paraqitur kërkesën, nuk shihte ndonjë parregullsi për të shpallur të pavlefshëm votimin në Bashkinë e Vorës.

Duheshin 5 vota, ndaj Lefteria me voten kunder beri si pedh i bukur duke na bere te besojme qe ajo voton me drejtesi. Cope Lefteria , cope ky qe e ka shkru.

Gazetar vitalist !

Me qe s'kom nerva me kerku pa censure-n ...

James Douglas Morrison 

December 8, 1943 - July 3, 1971

Rest in peace King of orgasmic rock . Always 27 !!!smiley

Qe ku o Vora, tha i frikesuar pacjenti... Por LSI nuk eshte e dobet, LSI-ja eshte nje force e pjekur politike qe nuk stepet para padrejtesive. Perkundrazi, ato e mobilizojne me fort, si bari i livadheve pas koses.

 

Ne axhenden e saj prej rreth 5 oresh ne Tirane, zonja Merkel nuk ka perfshire ndonje takim me kreret e opozites. Pse? Nuk kane dashur keta te fundit, apo per zonjen e hekurt opozita ne shqiperi nuk ekziston? 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).