Drejtori i hipotekës në Lushnje u arretua në flagrancë nga policia pasi i mori një qytetari 3 mijë euro për t'i dhënë një çertifikatë pronësie. Bashkë me të u kap edhe shoferi i tij që luante rolin e sekserit. Lapsi.al mësoi se drejtori Elvis Bajaziti 29 vjeç (foto sipër) dhe shoferi i tij Aurel Tiranishti 35 vjeç ishin nën mbikqyrje prej disa ditësh.  Shkak është bërë denoncimi i qytetarit A. Pepa.  Bajaziti është mbajtur nën përgjim me urdhër të prokurorisë deri në momentin e arrestimit në flagrancë.

Elvis Bajaziti është emërim i LSI –së në këtë post. Ai e mori detyrën në dhjetor të vitit 2014.  Drejtori i mëparshëm, BledarKoçiu, edhe ai i LSI–së, dha dorëheqjen.  Edhe shoferi i Bajazitit është anëtar i LSI –së në Lushnje.

Bajaziti është drejtori i dytë i emëruar nga Lëvizja Socialiste për Integrim në Lushnje që arrestohet për korrupsion.

Në nëntor të vitit 2014 policia arrestoi edhe drejtoreshën arsimore të Lushnjës, Luiza Tabakun.  Ajo u kap bashkë me djalin e saj dhe një mësues, që luanin rolin e sekserit.  Tabaku u merrte para mësueseve për të mos i lëvizur nga detyra apo për punësime të reja.  Policia kishte dyshime se ajo i përdorte arsimtaret edhe për favore të tjera ndaj disa zyrtarëve të lartë, por kjo akuzë nuk u provua.

Gjykata e ka dënuar Luiza Tabakun me 9 vjet burg. Me 3 vjet është dënuar djali i saj, Xhonluko Tabaku dhe me 1 vit mësuesin Rigert Zeneli.

Lapsi.al

50 Komente

Shume mire, se keshtu avash avash pastrohet edhe LSI-ja! Ishin mesuar me regjim pune tjeter kur bashkedrejtonin qeverine me kriminelin sali. 

Hakdut nga LSIja .nothing new there.

29 vjec mer.smiley Brezi i shpreses medemek. Sa shpejt perhapet e keqja. Ta kalbin aty.

Te jete shkaba yne ?

Larg qofte!  Cdo Shkaba nga Komuna e Parisit ne Lushnje njehere.

Ai sikur e mburrte brezin e ri.

Mos te harrojme se gjithkush eshte "i pafajshem deri sa provohet i fajshem"...mos te nxitohemi ashtu si u nxituam per kryetarin Meta, i cili me vone doli se kish qene viktime e makinacioneve mediatike. 

Mos te nxitohemi!!!

lushnja po na demton rende reputacionin!!!

vlerat e LSI-se nuk kane zene rrenje si duhet ne zemrat e popullit lushnjare. Kemi shume pune ne Lushnje! 

me lushnjaret duhet folur hapur, duke pranuar edhe ndonje te mete tonen. njerez te huaj qe s'perkasin jane paraqitur si njerzit tane, duke bere te njejten gje si me kanan tafilin dikur, ne kohen e luftes. kane zgjedhur jo pa qellim zonen me bujqesi te perparuar te lushnjes. vizioni zhvillimor e verteton qe bujqesia intensive eshtee ardhshmja. ndaj dhe kundershtari aty synon...

ehe mbulo mbulo , edhe me jorgan edhe me velenxa smiley

Te kesh hall e te ta qaje kjo fytyre...

Ky fytyra drejtor? Dhe 29 vjec. Oh maj gad! 

PO pse moj moter? Meta Ilir, 25 vjec, akoma pa firmosur ne ndonje bordero u be kryeminister dhe jo me drejtor njesie si ky; dhe aq me teper 29 vjec. Nuk eshte mosha qe te ben te vjedhesh dhe te koruptohesh por te ben partia! lol

LSI ka thirrur nje seminar urgjent me kuadrot e saj me temensmileyi te vjedhem e te mos kapemi.

Shenj e mire kjo qe shteti fuksionon. 

Sos per mua a per ti

po per gjithe L.S.I.

... hallet e popllit nuk qahen nryshe.

Xhonluko ... 'nugh said. 

Po zdrypi baltaxhiu m'qytet, atdheu osht m'rrezik...

Kurre sdo bejme shtete po vendosem militante ne vendet kyce te administrates. Ky eshte problemi me i madh qe vendi ka sot. 

Kush I vjedh paret e mia

ilir meta LSI ja smiley

If you're not stealing, you're not trying. And it's stealing only if you get cought...

Reforma ne Drejtesi kushti themelor per hapjen e negociatave eshte ne duar te sigurta dhe kam bindjen qe shume si ky Drejtor fatkeq mund te jene ne liste e gjate me emra ne zyrat serioze prokuroze,por qe te cilet e kane permbushur numrin tek qendra e tyre zgjedhore prandaj vazhdojne akoma te drejtojne me shpejtesi drejt intekrimit Europian..!

kjo qeveri i ka ditet e numurume. Bashke me Kapon jemi duke bere stervitje intesive tip zbarkim me not pash ne bregdet, kamuflim nepermjet nxirrjes nga dielli, testim ekuilibri dhe vigjilence duke kaluar neper prova te temershme kokteilesh apo birrash si dhe mesimi i detyruar i spanjishtes per shkembim eksperiencash dhe lexim literature ne vend per organizim kunderrevolucioni. S'e ka thene kot Noli: Mbahu nene mos ki frike se ke djemte diku ne amerike :-D.

se mos e ke not digidum ore smiley

stilin e bretkoses do ta perdorim kur ti afrohemi bregut qe mos te bejme zhurme.
xhevdet mustafa ka per tu dukur kesaj qeverie neofit fare.

Episod i vertete me nje nga keta te rinjte ne drejtorite.  Edhe ky tipi qellon te jete nga ata te LSI-se.  Shkon nje person ne nje zyre per nje dokument qe e ka per detyre te ta jape i punesuari ne ate insitucion.  Qellon po ashtu te jete shok i ngushte i djalit te ketij personit.  Pasi ia jep dokumentin, ky burri (budalleku numer 1) i jep nje 50 mije lekeshe (te vjeter) ketij kalamaut se i erdhi zor.  Kalamau, shok i ngushte i djalit, fillon e qan hallet se si shoket e tyre kane makina e ky s'ka biciklete.  Edhe nje 50 mijeshe tjeter burri i botes.  Dhe nuk i thote gje djalit te tij se i vjen zor se mos i fut ne sherr e u prish miqesine.  

Iku dhe ky brez.  Me kismet brezi i cerdheve.  

kjo puna e brezave esht qasje shum optimiste smiley  

se e nigjoj shpesh: psh, shqipnia do bohet kur te mos ket mo njeri te lind para 90-tes. kshu per t'i dhon i cik temp muhabetit, ose per te mbajt gjalle "brio"-n midis dy gotave birre, kohen e vdekur me mungese kamarieri, edhe e pranoj xhanem. duhet optimizmi. amarildo, artjola dhe marjola do bojn nomin smiley

me vje keq vetem per at shprehjen legjendare: sternip i skenderbeut. 

Te them te drejten, e kam zet stereotipizimin.  Bile jam gati te kacafytem ala shkabe per ta kundershtuar.  Por me ze nje trishtim kur degjoj/lexoj histori te tilla sidomos me brezin e ri.  Brezi i vjeter s'eshte pa faj.  Sic shkrova, budalleku i pare i takon xhajes qe e hedh 50 mije lekeshin per nje sherbim ne nje institucion shteteror.  Ta marresh holle holle eshte ky xhaja ne fakt qe ka kryer aktin e pare antiligjor.  Ne nje shoqeri normale kuptohet. Pastaj deti kos e garuzhden ne brez kalamau.

Nuk di.  Do kohe, e do shtrengim te ligjit qe te ndryshohet si mentaliteti i xhajes, ashtu edhe i kalamaut. 

brezi me i hajrit ka qene ai i 1445.

brez i paprek nga murtaja kulturore orientale

    Jallaa ! U zu dhe nje  kusar tjater a i korruptuar e qysh se na ra surrati ne shesht.Cudi ne kete ven do perbente te na sillnin nje rast, more nje te vetem, nje sa per beee, te atillin dmth te nershmin, qe dikush ti kishte ofruar 50 mije evro,  ne kemim te nje sherbimi e ai  dmth i nershmi shume ...tja kishte hedhur surratit, duke e share ...edhe na mema e me ne fun ti thosh: Na mut muti shkresen se te takon pa ato evrot e qelbta te tuat ! 

 Ky do qe vertet haberi qe pritej me perplasje duarsh.Pa ky siper mo, po hiqmani  aman, se do e shaje gjithe LSI - ja jo pse beri kete qe e ryren ne burg, por pse qe kaq bregbran sa edhe e zune ! Kjo na e turperon vertete LSI - ne .Kjo eshte e atille qe quhet  palopune ! 

Armiku i mrenshem po e sulmon LSI me dinakri per te cenu reputacioni e saj gjithmone ne rritje te masa e gjere te popullit. Te verbuar nga gjelozia dhe te vrerosur nga marazi i suksesit te kesaj partie,po luftojne ne menyre hileqare ne perpjekje (te kota) per ta diskretitu ne syte e opinionit publik (te n'a rrujne trapin,degjohet nje ze nga salla) smiley

Pyesni njehere se çfqre shkolle apo çfare merite kishte ky njeri te behej 6 - 7 muaj Drejtor Hipoteke ?

Pergjigjen e dine te gjithe lushnjaret por te tjeret s'do e besojne.

Lodhuni njehere dhe pastaj do ja u rrefej.

Ja po supozoj une : ky djali i ka dhene 50 000 euro ne dore Monikes.

me një llogari të thjeshtë 50.000/3000 = 17 karta. e kap planin vetëm javën e parë të punës. çmimi duhet korrigjuar...

...

 

O Lefto, tregoje amon. se jom tu prit. smiley

Perpiquni pak, nuk eshte kaq e thjeshte. Pyesni ndonje nga Lushnja t'ja u tregoje.

Leke nuk di ka dhene apo e kane vene per te marre leke e tja japi te tjereve. Di ca "pune" bente ky para se te behej Drejtor Hipoteke.

e ke zakon t'keq kte, qe ta qet shpirtin me pikatore.

Left, e nxore koken me ne fund. Qenke lushnjar ! 

ca kolege te mi e njihnin kete tipin si fytyre dhe e kishin pare m kohe se ca "pune" bente. Madje e njihnin si "ai qe bente ate gje". Prandaj po ju them, pyesni njehere se si dihet. Po tja u tregoj une s'do me besoni, si perhere.

LEFTI, po degjon mu ..mos e defto ! Ta gjen vete ore! Oj jan msu keta  me " qofte ke daja " 

Barmen?

Punetor seksi? Apo kur thonin "ate gje" e thonin pa e theksuar fjalen?

E vetmja menyre eshte qe ti privatizoj te gjitha sherbimet shteti..e hajt ciao !!

He mo nuk e gjetet dot ?

Ky trimi njihej se shtynte karrocen me rrota te dikujt atje. Kete ka pas' bere perpara se te behej Drejtor Hipoteke. Influenca, gje e madhe.

#Rilindje

Imagjino lefti qe sala vriste shqiptare bulevardeve qe keta te vazhdonin te vidhnin. tani me ne fund po arrestohen. cfare kanceri paskesh qene

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).