Pas tre pikeshit dhene ne tavoline nga CAS-i, Shqiperia ka shanse per tu kkualifikuar per ne France-2016.

Ndeshjet e mbetura:

Danimarke- Shqiperi

Serbi-Armeni

____________________

Armeni-Danimarke

Shqiperi-Portugali

___________________

Shqiperi-Serbi

Portugali-Danimarke

_____________________

Armeni-Shqiperi

Serbi-Portugali

____________________

 

Si jane mundesite e Shqiperise qe te hyje direkt ne finale, pa play off?

25 Komente

Kot per kuriozitet, nga e keni marre kete tabele?

Serbia me -2 pike?

A nuk i vret syte kujt kjo?

Do te doja ta dija se si i ka bere llogarite ai qe ka bere kete tabelen dhe sa e ka patur noten e arithmetikes ne klase te dyte?

Casaubono.... mos u nxito.... Kjo eshte faqja e Euro-16 e Uefas..... Ne na dhane tre piket e ndeshjes ne tavoline, kurse Serbise i lane ne fuqi Vendimin e Apelit, i cili i hoqi tre pike per futje ne fushe te tifozeve etcc, etc... ndaj ka minus dy pike...

nuk funksionon arithmetika alidemso, as me kalem  dhe as me makine llogaritese, prandaj po them une.

faqja zyrtare e uefa-s akoma nuk ka bere korrigjimin.

pse mendon, jane duke na bere ndonje putsch??

Serbia ka marre ne 5 ndeshje vetem nje pike. Pra duhet te kishte 1 pike, por eshte denuar me -3 pike dhe kjo e con ne - 2 total.

Ore te matufepsur ka humb ndeshjen 0-3 jo se i hiqen 3 pike. Por syleshizmi nacionalist i ben te shkoqitin broçkulla. alidemso kjo eshe nje screenshoot i sitit diretta.it

kshu po, me prova, bravo kompetent

Tani po qe ja vlen the vesh bast kunder Shqiperise...

Gjithcka vendoset tek xhiro e parafundit.Ndeshja e fundit e Danimarkes dhe fitorja jone e sigurt kunder Serbise..Me pas ndeshjet e fundit jane thjesht diskutime federatash..Mendoj qe do e pesoj Danimarka por qe ka dhe ajo shanse shume te mira per te kaluar si vendi i trete me i mire.Perfundimisht erdhi dhe momenti qe te shohim shqiponjen te valevitet ne  kompeticionet prestigjioze te sportit me te bukur.

mundesite e Shiperise..? -shume e thjesht. ne ndeshjet e mbetura duhet te marrim nje pike me shume se Danimarka!.smiley

nese supuzojme se Danimarka do marrri 9 pike te plota ne 3 ndeshjet e mbetura, atehere ne duhet te marrim 10.. kemi nje ndeshje me teper se ta.. por nuk mendoj se Danimarka do te marre 9 pike... edhe sikur te fitojne kunder Shqiperise, nuk besoj se do te mundin Portugaline .. me e shumta mund te marrin vetem 1 pike ne Portugali, qe ne kete rast i bie te grumbullojne 7 pike.. ndersa Shqiperia ne kete rast duhet te grumbulloj 8 pike.
mendoj se ndeshja kyçe e Shqiperise eshte kunder Portugalise. nuk duhet te humbasim kete ndeshje, sepse Portugalia ne rast fitore ne Shqiperi, garanton vendin e pare/te dyte dhe ndeshjen tjeter kunder Danimarkes do te luaj po ndonje impenjim, e pa motivuar plotesisht.

Si mund të kualifikohemi për në Euro 16..????

Janë tri mënyra për të shkuar në ‘Euro 2016’, pra për t’u kualifikuar pa asnjë problem.
Së pari, duke qenë në vendin e parë ose të dytë të Grupit I. Duke u renditur e treta më e mirë nga nëntë ekipet e kualifikuara dhe versioni i tretë, duke qenë skuadra që në duelin e ‘play-offit’ kalon të kualifikohet.
Gjithsesi, shanset janë pothuajse të njëjta në tri versionet . Sidoqoftë, rregulli i UEFA-s është pak i komplikuar për grupin ku ndodhet Shqipëria që ka vetëm pesë ekipe. Duhet të bëhet një krahasim mes pikëve që kanë ekipet e treta në grup në fund të eliminatoreve në grupet me gjashtë dhe pesë skuadra. Pra, për të krahasuar renditjen mes grupeve kualifikuese dhe për të përcaktuar skuadrën më të mirë të tretë, u zbriten rezultatet e ekipeve që skuadrat e vendit të tretë kanë me ekipet e vendit të gjashtë. Kështu, nëse skuadra e grupeve me gjashtë ekipe në fund të eliminatoreve ka grumbulluar 18 pikë dhe skuadrës së fundit në renditjen e eliminatoreve të grupit të saj i ka marrë dy fitore ose gjashtë pikë, skuadrës së vendit të tretë i hiqen gjashtë pikë. Pikët e mbetura krahasohen me pikët e Shqipërisë në rastin tonë dhe nëse ne kemi 13 pikë, kualifikohemi ne si e treta më e mirë. Kjo është rruga e dytë. Pas pikëve vjen golaverazhi më i mirë, numri më i madh i golave të shënuar, numri më i ulët i golave të pësuar, renditja ‘fair-play’ dhe në fund renditja e UEFA-s në fund të eliminatoreve. 
Në llogaritë e grupeve të kualifikueseve që shkojnë në Evropian, sipas formatit të ndërtuar disa vite më parë dy ekipet e çdo grupi kualifikohen direkt në fazën finale të Evropianit. Më shkurt nëse Shqipëria del e para ose e dyta e grupit shkon direkt në Evropian. Gjithsej janë nëntë grupe me nga dy skuadra dhe në fund bëjnë 18 ekipe. Një ekip do të kualifikohet direkt si e treta më e mirë dhe tetë skuadrat e tjera të vendeve të treta do të luajnë me njëra-tjetrën për të kualifikuar katër ekipet, që së bashku me Francën organizatoren e turneut dhe 19 skuadrat e kualifikuara bëhen 24 ekipe dhe shkojnë direkt në Francë.
Shancet tona jane me te mdhaja se kurre, urojme qe ne keto 4 ndeshje qe na kane ngelur te pakten te marim fitore me Sebine dhe me Amenine se do futemi ne Euro 2016 pa "play-off".

(Marre nga nje faqe online - Albania)

Varet nga De Biasi dhe forma duke filluar qe me Danimarken. 

Ky film mbaroi, maksimumi ne 3 nga 4  ndeshjet e mbetura!

Une them ti shesim ndeshjet e ngelura dhe te rrisim buxhetin e shtetit .

me Edi Ramen ne krye, do shkojme ne EURO smiley

Shanset jane te mira per nje ekip te qendrueshem. Deri para ketij sezoni ne kemi qene me hene. Ky sezon ka treguar qe kemi nerva me te forta dhe me shume karakter DHE shume fat POR temperamenti jone super euforik me frikeson. Alban Bushi kishte thene qe ne kemi prenotuar hotelin ne France. Cdo zyrtar i cdo skuadre normale europiane do sugjeronte kujdes dhe perqendrim kurse ky idiot galaktik i tregon futbollisteve qe s'kane pse e vrasin mendjen se kjo pune u kry. Shpresoj de biazi te mos kete trute e Bushit dhe ti mbaje lojtaret me kembe ne toke. Do thoja qe shanset do ishin 80-20 por per arsyet ne siper them se jane 50-50. Parashikoj humbje ne Danimarke, humbje ne TR me Portugaline, barazim me Serbine dhe Armenine.

ti edhe vucic akoma se keni mar vesh qe nuk luhen neshjet ne TR

Gono, e morri Von Gaali   Shvajnin, ikonen e Bajernit...

e di, tani do bohen edhe anglezet tifoz me gjermont smiley

te majm ate Mylerin fort se aty na dhemb 

po po, aty me shkoi mendja edhe mua te Myler. 

Von Gaali i ka pas shume qejf keta te dy qe nga koha  kur ishte trajner i Bajnerit.  nashi  njerin e morri............

ka rone ekonomia gjermone Belulo, ska mo pjese origjinale, tani jane tu perdor pjese kembimi spanjolle nga halli smiley

Franca 2016 rrezik sbehet fare smiley

Siq thot Stalkeri, francezt i druhen hegjemonise Gjermane smiley

Ah Hegjermoni hegjermoni

Po desh Merkeli zeme vendin e pare .

Koha e fotove ne FB, duke bo variantet e shqiponjes me dur is over. Kush i thote vetes shqiptar e gje veten ketu ne 4 Shtator 2015 ! http://www.stadiumguide.com/wp-content/g...

I'll be there, the question is : Will you ?

Ejani mblidhuni ketu, ketu ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).