Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa censurë - 98

324 Komente

Lucky number kjo pa censure 99...smiley 99

PA CENSURË

 

Në mbretërinë tonë

Gjithçka rrjedh e zhvillohet

Krejt origjinal

Pa asnjë fije censure

Në liri të plotë

Sipas vullnetit

Ecë dashuria

...

absolutisht jo ! mik i nderuar. 

Aha. E kuptova pse. Fredi qenkësh ai xhaxhi te video.

Sorry për dyshimin. Kalofsh mirë!

mirazh pse nuk e gjej dot ate temen tende te djeshmen. 

Pasi ju më kritikuat, me të drejtë, i nderuar Pjer, nuk më mbeti rrugëdalje tjetër dhe e hoqa, i turpëruar.

S'ka problem i dashur, kisha hallin e Emigrantit qe i njifte ato zonat rrotull çorovodes, mase me kish kthyer pergjigje per ide-projektet e rrugeve rrotull asaj zone. Mase me jepte nje mendim a kritik, se do t'me vlente, por ai siç duken bathet, do t'kete humbur mendjen nga vapa keto dite. 

Një pyetje: pse nuk i shkruani në privat?

I kam shkruar Mirazh edhe tek posta, prapa kuintave te Peshkut smiley por ai nuk denjon te kthej pergjigje. Mos kam faj une ketu. 

ku ke shkrujt mer?

Hej, si te kam! Mbaj mend qe me ke thene per faqet 170-172 te Librit. Do i skanoj dhe do i sjell ketu. Problem eshte formati i librit. Por do gjej nje zgjidhje. Ki durim se jemi edhe ne pune.

Ose thuj edhe Belulit, kush mund t'i skanoje i pari, ai t'i sjelli ktu. Do e sjell te pacensura, sepse censuroret... no comment, po ti me kupton me siguri.

Nuk ka nevoje ti skanosh Emigrant, se Beluli i ka fotografuar, mi ka çuar tek posta ketu, dhe une i futa tek tema e TAP-it, ku ndejten 24 ore, biles te njoftova edhe tek posta ketu per kete gje. 

Ti nese je i zoti, nxirri si teme me vehte, postoi ketu qe te gjithe komentatoret te diskutojne per zonat qe i njohin apo kane shkelur vete me kembe. Mundet te kete mendime interesante per ato lidhje, projekte. 

ti mendon se censuroret do e lejojne ate teme? 

kjo s'ndodh kurre, o Pjer. 

 

Rrofsh Belulo, se sa do i fusja une. Me shkurtove gjith kete pune me kopiren, pllaken tre here, per secilen veç e veç, per mua 10 minuta, per ty 2 minuta smiley

Punë e paqme i nderuar Pjer. Përgëzime! Po a i keni propozuar këto idetë andej "lart" dhe ç'thotë Ministria e Komunikacionit për vizionet tuaja?

Jane shkruar dhe propozuar me kohe Mirazh, para shum viteve ne instancat e larta. Mirpo une nuk llogarita kete tjetren, qe ne Shqiperi nuk kish dhe ka shtet. 

Ti vete nuk e paske lexuar VQ ?!!! 

nuk duken qart. pranej thosha formati... smiley

Ja ku e ke emigrant posten; 

Ti 6 Korrik 2015 - 18:44

Fshi

I dashur Emigrant, tek VQ, fq; 170, 171, 172, ke skemat e rrugeve. shifi me vemendje duke pare dhe harten e Shqiperise, harte qe mund ta nxjerresh edhe nepermjet internetit, po nuk e pate si karte. 

Nese mundesh, faqet e rrugeve te VQ, skemen siç eshte, fute ketu tek posta ime, ta kem ne menyre elektronike, e mase e fusim tek Peshku pastaj. 

 

Ja dhe tjetra ; 

Ti 6 Korrik 2015 - 20:37

Fshi

Emigrant, i ke te tre faqet e rrugeve tek tema e TAP-it, shife dhe ler nje koment i dashur. 

ka nji problem posta ktu. kur mbushet, nuk funksionon me.

Corovode-Moglice. Pika 4. 

Po ti ua paske thene!!!

Kta bene namin ne Corovode para pak ditesh, me qilim te kuq, fjalime, shampanje...

Pse ti , tani e lexove fq 170 pika 4  smiley

I nderuar Pjer,

siç e dini, se ju nuk ju shpëton gjë, unë jam më fort i interesuar për kulturën.

keni ndonjë strategji tek "VQ" për të? Turp ta thuash, po libri juaj nuk më rënë në dorë. E kërkova kur qeshë në Tiranë, por tek Adrioni nuk e kishin.

Mund ta përmblidhnit vizionin tuaj për kulturën këtu, me katër-pesë rreshta lakonikë, kompakt, siç vetëm ju dini të koncentroni mendimet?

Po pse Mirazh, vetem Adrioni eshte ne Tirane, po Shtepia e Librit, po librarite e tjera tek 21 dhe ne tere Tiranen. Kur shkon kete vit atje, ose iu thuaj robve te shpise. Libri shitet ne Vlore, Elbasan, Kavaje, Shkoder. 

Nuk kam njeri në Shqipëri Pjer; i kam të tërë këtu dhe nga rrethet nuk më bie rruga. Do shoh ta marr te 21. Por nuk m'u përgjigjët në lidhje me kulturën. Çfarë mendoni ju se duhet të ndërmerret në rrafshin e vetëdijes kulturore?

Per kete çeshtje i nderuar, ke plot material tek VQ, dhe pasi te lexosh, mund te me besh 5 pyetje siç bene disa tek Intervista e Madhe, Interviste qe besoj se duhet ta keni lexuar. 

Interviste me disa nga komentatoret e Peshkut - kliko. 

Ja që edhe intervistën tuaj nuk e paskam lexuar.

Ndërsa librin vetëm nga vjeshta më bie ta lexoj, pasi tani në verë nuk lëviz dot që këtu.

Në fakt doja diçka të komprimuar prej jush, një farë sentence simultane më tepër për letërsinë, se ajo më intereson.

Çfarë mendoni ju se duhet të bëjnë medoemos shkrimtarët shqiptarë të pas 90-ës?

Flm.

Rrofsh i nderuar, nuk e dija qe dhe ti qenke kompjuterist smiley

Un jam edhe ekonomist perveç te tjerash i nderuar, por do te konsideroj si koleg vetem kur te heqesh dore nga ngambrapakamarieret dhe ngambrapaqoftet.

 

ue sa qeka plak

E po ato 70 virgjereshat ku t'i kete. Na cau veshet ne ora 3, ja shtroi prape tani ne ora 3.30. Po ca ke mor vlla qe renkon si baxhelle ne mes te naten???!!!

Hoxha--pastaj ti--e keni bere si sahat Zvicre kete avazin e pernatshem. Do na beni merak ndonje nate, per te dy, nqs harroni te kendoni.

oh olsix, i msove rrugen..

u bon 2 olso

vajza e motres se Kim Kardashianes paska patur ditelindjen.

S'ka arsye per feste se motra e kim eshte ndare nga "baby daddy". Lere, lere, hata! smiley

https://youtu.be/3oxCXlGKTlk          Nuk thuhet se mod m/f e kujt kombi eshte. shekullin e kaluar bota nuk ishte e globalizuar.                                                                                                   

                                                                              

sot me mire; me e mire akoma do jete e ardhmja; I ke pare ti gjithe filmat fututuriste se si e tregojne njeriun e se ardhmes ? Veshur thjesht e bukur, feng shui style smiley

Ti ke pasur ndonje te dashur qineze apo je familiarizuar edukaterisht per moden feng shui (mu desh ta guglloja)? smiley 

Din Hyka, ajo video ruse eshte imitim i keq i atyre videove mode-100-vjet amerikane, plus pak lakuriqesi per vemendje, do kishin bere me mire po te kishin treguar veshjet, keshtu dhe ne do ta kuptonim se sa pak a shume e globalizuar ishte bota atehere kultural-veshje-risht. Mgjths jam i sigurt qe ti e kompenson ate te videos me foto mode nderkombetare 100 vjecare. 

ore zoteri/ zonjushe,

kjo zonja ketu, qe po perpiqet me sa di te te hapi syte ty mbi feng shui ty, ka 100 vj martuar me nje zoteri qe eshte shpirti dhe zemra e saj dhe s`ka lene me star trek pa pare smiley..se ca ka ndodhur para 100 vjetesh, kush mban mend

tani te te bej nje pyetje te thejshte, se s`po e marr vesh cfare ke dashur te thuash me siper-

Ti je per PROGRESIN, apo jo?

Lere, progresi i modes na morri n'qafe, nuk veshim dot ato xhinset e ngushta poshte sic ka dale moda e meshkujve tani, dukemi si lejleke smiley Just kidding, I don't care for them anyhow.

Ne Evrope/Shqiperi tjeter pune, s'e kane problem formen e trupit kur vjen puna tek moda. Mbaj mend para ca vitesh kur kishte dale nje mode qe cunat mbanin pantallona te ngushta lart dhe i kercenin mollaqet si te femrave  smiley

P.S. Speaking of strange...

paske shtuar post scriptum..hahaha s'ka nevoje xhibi per post scriptum, e mora vesh qe nuk u ke dhene perparesi mullaqeve valltare te meshkujve..po edhe po t'ju japesh perparesi, cfare te keqe ka???

Pupu jemi bere te tere psikoterapista dhe mendjelexues , s'kemi pse paguajme para, vijme ketu tek Peshku falas, tha Gjembi smiley 

Postkriptumi ishte se s'desha te bej koment shtese vec per ate artikull qe lexova. Perndryshe, mullaqet e atyre i perceptova si pak strange, jo valltare...vallwhat? I mean, pa paragjykime po qofsh mashkull a femer e cado bindje qe te kesh, s'me kishte vajtur mendja se dikush mund t'i pershkruante vithet e meshkujve si "valltare"...interesante, I'd think that a such point of view ishte vec nga syte tane per prapanicat e femrave, meqe ato dhe tunden si ne valle; tonat dhe ne qofshin te ekspozuara nga veshja nuk tunden...I guess sa te rroc do mesoc, tha (per kendveshtrimet e te tjereve, e kam fjalen).

 

P.S. Din, i lexon zakonisht komentete e videove ne Youtube? Cfare lloj komentesh jane, si te Peshkut tek temat politike apo ndryshe? 

po. tek youtubi hy vec per komentet.per kenge kam radion.si jan komentet ne krahasim...... hm.. bath bath..

 dhe i kercenin mollaqet si te femrave

ca te mendoj njeriu i shkrete kur lexon kete shprehje??? smiley ndersa psika jote s`me intereson shume..

a ka fund ping-pongu i fjaleve?!.. per dreq jam edhe ne kinema tani, se po shof minions dhe kam veshtiresi teknike per te ndjekur progresin tend

jo s' e kapa qe ishte moda usa. ashtu ok, thash mos ishte n'pergjithsi , universale

Ps: e t'menosh qi lexova gjith ato commente

 

10* commentit te sayonara chiknesit tek radha grave

une si old fashion qe jam s'me ndahet zemra nga vintage 1925-1945 (me rating maximal per vitin 1935), si per femrat si per meshkujt ....elegance, fantazi, dallim gjinor ne kuptimin mire te fjales, dmth nxjerrje ne pah e ekstraktit feminil dhe maskulin me 2-3 detaje qe sherbejne si pika kyce ne unifikimin e vepres (outfitit), si dhe ne krijimin e nje personaliteti karizmatik/rrezatues qe reflektohet ne natyrshmerine e pozave.

me pasimin e shpejte te viteve ne video, buzeqeshja erdhi duke m'u shuar gjersa u shnderrua ne nje buzeqarje qe kulmoi ne 1995, oh ky urban style me veshje leckash me shkaterron. smiley Gjithsesi shije, shije kjo dynja s'duhet me u shpreh 'idhët'.

P.S: ate modelen femer duhet ta kishin gjetur me icik bel, jo per gje, po meqe u xhvesh...si eshte ajo shprehja e mirenjohur 'anadollake': "a woman without belly is like the sky without stars" smiley

approposito di fashion, di end xhi na ka sjelle drandofillat ne paralajmerim te vjeshtes, permes veshjesh qe duket se jane konceptuar pa shume mundim, ama vec ideja e bukur e nje red rose, mbretereshes se te gjitha luleve, e ben kete koleksion unfailing, meriton vertet vemendje. e hodhi lumin (e fitoi admirimin) me lezet edhe kesaj radhe dolcja.

me bel, apo pa bel- te gjitha femrat jane te bukura, thote francezi...eshte edhe nje kenge franceze me duket me kete titull; sh. I lezetshem koleksioni D&G!

Moda eshte krejt subjektive per ate pune, kshu qe ajo qe te duket ty si shigjete qe ulet i duket dikujt tjeter si shigjete qe ngrihet ne grafik. Jo s'e s'e kuptoj preferencen tende dmth,  edhe mua me bene pershtypje ato veshjet e burrave, s'e prisja te ishin aq stylish gjithe ato vite me pare, dmth kishin me shume personalitet veshtjet atehere, por mbase ngaqe ishin pak te fryra e te teperta, psh. kur shikoja kapelet thoja cool, po nga ana tjeter thoja shyqyr qe s'eshte me ne mode, kush rrinte te mbante kapele cdo dite. 

Pertej kesaj do qe me interes te shikonim/lexonim sa e globalizuar ka qene kultura/veshja atehere ne krahasim me tani, e sidomos ndonje gje gje flet per ndikimin e faktoreve sociale ne veshtje dhe aspekte te tjera figurative te njerzve per kohet e vjetra, sic p.sh. pati ndikime ne Amerike gjate kohes se hippies.

Pikerisht pra, per shkak te subjektivitetit thashe qe pavaresisht emocioneve te mia, shijet jane te ndryshme dhe nuk eshte mire te hidherosh gojen kur vjen puna per te gjykuar shijen e dikujt tjeter. Ka vend per te gjithe, sidoqofte duhet mbajtur parasysh nje lloj hierarkie qe krijon stili i te veshurit dhe influenca e tij ne menyren se si qendron personi (I mean, gjestet, pozat, postura).
Moda, ashtu si artet nuk u krijua ne vakum, perkundrazi eshte formesuar nga zhvillimet politike, intelektuale, ekonomike, sociale te kohes qe perfaqeson.
Ka plot burime ne net qe flasin per tiparet unike dhe inovative te cdo periudhe, por personalisht gerrmoj shpesh tek arkivi i vintage per shkak te apasionimit
http://glamourdaze.com/2012/11/the-1930s...

@papyrus: aman ke gjete te citosh....francezet.Shprehje tipike donzhuanesh, nga ato qe perdoren si grep per te kapur sa me shume femra. Une nuk po flas per belin e femrave te botes ne jeten e perditshme....se eshte nje ceshtje qe nuk me intereson (po te isha mashkull ndoshta do te me interesonte beli i grave dhe korrektesa politike). Kritika ime ka te beje me modelingun, qe eshte nje fushe ku trupi luan rol te rendesishem ne realizimin e performances artistike (edhe ne rastin e nje video modeste si me siper), dhe ku belin e vleresoj si nje tipar te rendesishem estetik. Pra, ne nje fushe ku konkurenca, per rrjedhoje dhe mundesia per te zgjedhur modele eshte kaq e madhe, pse mos kujdeset per cdo detaj ideatori/organizatori ne menyre qe te kemi nje output sa me te mire? Ktu e kisha llafin.

sigurisht qe beli e zbukuron veshjen, viti 35` i modes i ka bere shume favore belit te femres- periudhe e bukur ne cdo aspekt!

po me francezet c`ke? me sakte, nuk po arrij te kuptoj se si mund te adhurosh 35` dhe mos te dashurosh francezet?!...e mes kesaj turbullire, kam parasysh nje skulpture te Gaston Lachaise, te cilen kam patur rastin ta shoh dhe adhuroj nga afer

Nuk do me thene gje papyrus. Dihet qe moda vjen nga Franca, por kjo sdmth qe me pelqejne francezt. Edhe manners e kane nje kufi. S'ben me u sherqeros deri ne hipokrizi, shume shpesh vetem per seduksion. Dmth francezi me asetet verbale e blen me bukur nje femer, sesa nje lindor (sdua te krijoj stereotipe se jane te demshme, po kta te Evropes lindore, ruset and co me jane dukur derra....s'kane pike respekti per femrat e shpalosin direkt mendjen e keqe, megjithate ruseve ia adhuroj muziken, baletin, letersine), ama me sjellje aristokratesh/pa sjellje aristokratesh ceshtja ngelet prape ne nivel tregetie erotike....dmth s'i interesojne shume ndjenjat.

Nuk e di si do dukej ne perspektiven e dikujt tjeter, por njerezit qe te lajne e te lyejne me vargje e sweet words pa e ditur se si je, i shikoj pak me skepticizem....se me duket sikur s'u intereson fare ta njohin nje femer se si eshte se brendshmi, nuk besoj as tek ekspertet qe i njohin te tjeret me nje bisede. Dhe jam shume romantic pavaresisht, por me shume dua te Verteten.

 francezet- si term qe perfaqeson kulture, doke e zakone te tyret...mikun, mikeshen e me tej, njeriu i zgjedh ( sic e ke permendur edhe ti me siper) sipas shijeve te veta.

nuk di c`te them per kete punen e larje-lyerjes, por ka plot persona te embel qe fjala e ngrohte  u vjen natyrshme & pa shume sforcime

5 guys burger...the highest american culinary achievement smiley

Paska vdekur Omar Sharifi. 

Gëzuar të gjithë shqiptarëve kudo që Janë në të gjith shtetet e Botës përfshi Kosovë , Maqedoni ,Greqi etj  të vetmen Festë Reale të ushtrisë

10 Korrikun e Lavdishëm .

Lavdi për jetë Forcave partizane që vunë themelet e Ushtrisë së ardhëshme me gjakun e tyre .

https://youtu.be/71Nk-cKdk3M

Asgje te keqe nuk mbaj me me shpirt
Edhe armiqte e mundshem I kam falur
Kam falur dhimbjet qe me denuan lirite
Braktisjet dhe kthimet perfundimisht i kam falur. 

Kam falur ata qe para sysh me kane vdekur
Kam falur ata qe vetem per vete kane jetuar
Ata qe me shkak prane meje kane mbetur
E qe kur mundej pabesisht me tradhetuan.

Keshtu...
Rash ne nje paqe te bute e te bindshme
Ku gjithcka merr natyshem te drejten e saj
Vazhdoj te degjoj vetem ndergjegjen time
E pranova edhe veten...ne mund ..ta fal....!

Pater Shtjefen Kurti e ekzekutuan per baptizmin e nje femije (nderkohe qe ishte i burgosur)... dhe sa e sa te tjere Shume pak prej tyre mbeten gjalle, mes tyre Nikolle Troshani, bishopi i Durresit, por edhe ai i internuar ne nje kamp afer Vl. Arqipeshkopi ortodoks Damian Kokonesi vdiq ne ne burg gjithashtu. Historia e nje periudhe drakoniane -krime jo vetem mbi njerez, por edhe mbi monumentet me te vyera kulturore qe kishte Shqiperia-kishat dhe xhamite; Katedrales se Shkodres i rafshuan kullat e kembanave, dy katet e saj.. e sa e sa shembuj te tjere.

mjerim i gjalle-eshte tamam Koreja e Veriut te Europes!

    Kisha katolike , vetem ajo latino- amerikane, u ka 600 milin dollare borxhe 100 mije femijeve te perdhunuar prej prifterinjve .... ! Morali i kishes, prej prifterinjve , ne shumice homoseksuale, eshte shkaterruar  perfundimisht.! Eshte shum pakte qajme per prifterinjte ! ..

 

shifrat qe ke sjelle I keni te sakta ju, por une nuk po flas per kete kishe dhe keta prifterinj...po flas per ata qe u nderuan vetem per pak ore ne te njejtin bulevard, i cili shkaterrohej cdo vit ne kete kohe, nga parakalimi I tankeve te ndryshkur

shpirt i vogel

                     sa m'paska mar malli. si arush i vogel me e mbajt siper televizorit.

Fitoi serbi Wimbeldoninsmiley 

Me zhgenjeu Federer smiley , megjithate qe nje ndeshje titanesh po serbi dominoi.

S'ka gje se edhe ai i yni eshte, i skllavizuar. Gjoka, Gjokovic.

Din Hyka, Tiku!? dite e re kismet i ri, 

El Kapo.

PS. Nje tjeter argument per Donald Trumpin. Po ky eshte tip asi nen menge.

Ku osht mcef ai emigruesi, ku ? Ky eshte presidenti juj i ardhshem ? te keqen e atij 9-9-9 guy.

Sigue chingando y voy hacer que te tragues todas tus putas palabras pinche guero cagaleche @realDonaldTrump. 

"Keep fucking around and I'm going to make you eat your fucking words," 

-Love El Chapo. 

http://www.huffingtonpost.com/2015/07/13...

O Maaaa, ky El Chapo me shan me llafe te pista.

Iu hypi I dashni e modhe pr chapon. Zje interrnti. Smet latino pa shit mend. Fillun edhe tu kercenu mee video denimesh nga kto te kartelit qe te varin te ura. Chapo ka ushtare me miliona, thoshin. Dhe para me shume se trumpi. A kishe sy me lexu. Pastaj fillun me shaka hispanike el chapo vs el assholo.... Hole asta manjana.... M kujtun nivelin e umorit ne peshk. Edhe aty me vrap tu qesh, si the. Assholo, m mbani se po bie nga te qshurit... Po e mbaj shenim.. aaa assholo made my day. Po me e bukra ishte kur shifshe liberal demokrat me emra anglosakson tu iu bashku kallaballikut. Mdemek sa I modh chapo... Aty thash mvje turp qe jom nji specie me kto vemjet

Po degjoja sot ne mengjez ne radio. U shkriva. Kandidate per  Miss USA gjoja, kjo dhe disa te tjera . Lol http://youtu.be/zPE_oXfLjRo

Papa Francesku, ( " komunisti " ) gjat vizitave ne vendet  latino- amerikane .." Denoi padrejtesite e sistemit te vjeter .. kapitalist...! "

U shpreh sot zedhenesi i Vatikanit

Perse Islami lulezon ne zona te prapambetura e te margjinalizuara? Sepse njeriu i izoluar, i prapambetur dhe injorant nuk do qe te marri pergjegjesi.

Wow sme kish shku mendja se mund ta grillesh dhe shalqirin smiley. Zakonisht grill speca, kerpudha, panxhar t kuq, patllixhane, kunguj, misra, patate etc, po shalqir?! Lol. Do ta provoj se na beri kurioze tani ai shefi prij Florida. E ke provu ti Zeqo me grill shalqi? 

me duket e kam komshi, po e pashe ti them per ndonje barbikju shalqir smiley

Dre dre bre shalëqirë, e dija qe forma korrekte e fjales ne kete rast ishte shalqini, ne fakt qenka shalqiri smiley

SHALQI m. bot.
Bimë njëvjeçare me kërcell të gjatë e të shtrirë përtokë, me gjethe si pëllëmbë, që bën kokrra të mëdha, të rrumbullakëta ose vezake; kokrra e kësaj bime me lëkurë të trashë, të gjelbër ose laramane, e me tul të kuq, të lëngshëm e të ëmbël, i cili hahet. Shalqi farëvogël (farëmadh). Shalqi laraman. Shalqi vendi. Zemra e shalqirit. Thelë shalqiri. Fara shalqiri. 
* Nuk mbahen dy shalqinj (dy kunguj) nën një sqetull (në një dorë) fj. u. shih te KUNGULL,~I. Të ha shalqirin e të rreh me lëkura është mosmirënjohës, ha bukën dhe përmbys kupën.

kemi nje fjalor te pasur per shalqirin xhib, psh: imonik, bostan, karpuz, shalqin. ndesa kungullit vetem kungull.

Xhizus! Lol. Sa t shpifur keta chajniz pipell.

mire, dakord, po si do ia bejme atij versionit "turist" tani?

Shulci eshte keqinformuar!

I kane servirur versionin komunist te historise. 

Ky duhet te jete patjeter gjermano lindor, ndryshe nuk ka mundesi!!!!!

ose do ket pas naj inot personal me at gjermonin qe shkrunte ne ditare historine e shqiperise.

schultz-i shkrete kujton se po ben mire, ta dije ai sa probleme na hapi

smiley

LPB & LDB ...smiley

zyrtare kjo.

kurse kjo e dyta pak më emocionale,  o gjembi

Skenderbeu me Crusaders 2 me 1

Sinead O'Connor on Kim Kardashian's Rolling Stone cover: 

“What is this cunt ("I don't smile much because it causes wrinkles") doing on the cover of Rolling Stone? Music has officially died. Who knew it would be Rolling Stone that murdered it?”

smileysmileysmiley

She's got some guts that girl

Keef

E tha per tjeterkend, po c'boni

Jemi ne disheze, ne pikiate fare, sepse po sulmohen bastionet e fundit nga llurba masovike. falemnderit demokraci dhe ekonomi e tregut te lire. ia fute deri edhe komunizmes me artin e masave, nga masat, per masat. paul mccartney ben muzik me askushet qe shesin disqe. gjindja pyet: kush eshte ky paul mccartney qe perfiton nga fama e askusherve. se mos kujtosh qe ishte pyetje me umor te zi (no pun intended). jo, or jo...

1000% + edhe frikacake te neveritshem. Pse ta vrasesh kur mund ta plagosesh?!

Po na ndrit fati o gjemb. Rrofsh per lajmin. Mos harro ta postosh ne FB smiley

Eh sikur ta kisha ende hapur FB, namin do beja.

nuk eshte cudi! mire e thote prof. nga Beogradi

KALA E ZEZË

nga Xhavit Gasa

Mjegulla e lagësht e zezë,
qëndroj gjatë shumë gjatë,
ja kalbi krejt muret kalasë..

Kalaja fantazëm ngritur mbi mëkate,
mure të veshur me rrjeta merimangash,
në hatlla ndërtonin fole lakuriqët e natës..

Rrënojave gërmadhë të kalasë mëkatare,
sillen korbat e zinj dhe laraskat laramane,
sa e trishtë kënga e korbave dhe laraskave...

https://scontent-atl1-1.xx.fbcdn.net/hph...

E shikon se c'kompetente nxirte Universiteti Bujqesor i Kazmes?!!!! 

Me pelqen ilustrimi smiley

Me sa di une nga biologjia, lakuriqet e nates nuk ndertojne fole.  Pa dash ti ul vlerat artistike vjershes me kete fakt.

Oferte punesimi.
Kerkohen punetore sezonale greke, me shkolle te larte dhe qe flasin shqip. Puna konsiston ne mbledhje ullinjsh, ruajtje bagetish pastrim shkurresh.. Ofrojme page 3 mije leke ne jave, ushqim falas dhe fjetje ne bunkeret e hoxhes.. Nxitoni , ju garantojme leje pune, synetllik dhe nderrim emri ..... Zgjidhni emrin qe doni : Mahmut, Hasan, Hysen, Aqif, Zyhdi etj... Oferta e limituar vetem per kete vere... Kontaktoni direkt me pronarin , Mollos Çameria

 

smiley

gjemb, se ti i ke qejf keto "minor details" smiley.

Sycka thote: "Në kohën që kryeministri Rama po fliste, ish-pronarë në sallë janë ngritur në shenjë proteste duke shkaktuar rrëmujë dhe kundërshti ndaj kryeministrit."

Panua thote: "Njëri prej përfaqësuesve të ish pronarëve, Agim Toro, kërkoi të fliste në prezantimin e projektligjit ku merrte pjesë edhe kryeministri Rama, por sipas drejtoreshës së Pronave, Sonila Qato ky ishte një takim vetëm prezantues dhe jo për të diskutuar me grupet e interesit. Në këto kushte ish pronarët janë larguar në mënyrë demonstrative nga mbledhja në kohën që po fliste minsitri Nasip Naco."

LSA thote. 

Shtypi eshte cik rremuje per momentin dhe dihet qe ka pasur sherr si ne prezantimin e projektit, po ashtu dhe ne Parlament, por edhe ne deklarate nga opozita.  There will be blood either way, por mbase kur te ulen zerat, do mund te dihen me shume detaje per projektligjin.

Shtypi eshte cik rremuje per momentin

Vetem per momentin? Vetem cik? Me pelqen pozitiviteti yt smiley

PS lajm i mire qe vajza e Llambi Gegpriftit ka pozite goxha te mire. Jo aq te mire sa djali i Xhelil Gjonit por besoj se s'i mbetet hatri. E di, nuk besoj qe femijet kane faj per prinderit e tyre.

“Dikujt mund t’i pëlqejë që shqiptarët t’i shohë se lepuj.

T’i fusin në kafaz dhe të shohin reagimet e tyre pastaj.

Unë mendoj se pas 25 vjetësh ka ardhur koha dhe ata do të dinë të ngrihen si luanë për të përmbysur sistemin e kalbur të korrupsionit që ekziston sot.

Nuk dua që shqiptarët të vuajnë me opozitë evropiane.

Nuk jam për opozitë konstruktive kur shikoj këtë kalbësirë sistemi.

Unë nuk jam revolucionare prej atyre që quheshim dikur.

E di që ka vetëm një rrugë, disa e quajnë revolucion demokratik, unë them përmbysje të qelbësirave.

Më duket si viti 1991, por nga njëherë tjetër më duket si një shartim me mafies dhe korrupsionit të kësaj që quhet qeverisje.

Orën e kalbësirës mund ta ndalim”, u shpreh Topalli.

bektashit nuk e han leprin. e kon per gjynof. kshu qe, nga iliri nuk vje e keqja.

Revolucion, Revolucion.

sarande

approved smiley

Ka ndonje nga ju pervoje me macet siameze? Ma ka lene njera ke puna t'ia mbaj per 2 jave se eshte nis me pushime. Por s'po i jap dum. Eshte hera e pare qe me qellon me siameze, historikisht kam rrit mace shqiptare, qe kane qene ose perbindesha me shume lezet, ose mace te urta pa shume pretendime, por gjithmone ia kam gjetur gjuhen. Kjo siamezia po me duket alien. S'funksionon asnje sjellje. Kam bere 20 marifete qe te kendellet e te luaje, ncuk, nuk reagon fare, thjesht hedh shikime me indiference. Gjithe diten tund bishtin, por e tund me terbim (s'i ka dale akoma inati qe nderroi shtepi apo eshte psiqike?? apo ka ndonje problem me bishtin?) Kur i teket te perkedhelet shkriheeet fareee per ca minuta s'ka te ngopur, pastaj leshon nje mjaullime te cuditshme dhe te jep nje te kafshuar siur ia ke per borxh (ndoshta eshte sinjal, dmth "stop, nuk dua me"). Ka nje gje te mire, por prape pak te cuditshme, kur ze nje vend nuk shkulet prej andej per 4 ore, rri si kukull ngulur, ose maksimumi shtrin krahet perpara..Si mundet ta afroj...ta ndjell, "t'ia fitoj zemren" smiley ? lol

s'ka lidhje raca. Eshte sjellje normale. zgjat me dite. mundohu ti ngjallesh besim me ushqim pak e nga pak. kujdes se mos te iken sepse eshte super e stresuar tani

A thua? Une kam rrit lloj lloj macesh me thene te drejten (edhe ato qe ne nje moment te caktuar kane nderruar shpi) , po kshu s'kam pare. Prandaj mendova se mos ndikonte raca. Me duket si qenie tjeter jo si mac. Shpresoj te jete keshtu sic thua ti. Flm smiley

mamaja ime ka mbajtur dy here mace keshtu si thua ti, e mbaj mend qe jane sjelle po njesoj. une kam qene ne gjimnaz e mbaj mend qe mezi i ushqenim. kjo gjene rrika shtrire po njera qe kishim ne fshihej poshte divanit e s'dilte

Jahjaga duke takuar Mbretneshen

 

 

Po kjo koq... c'ne qe perkulet para mbretereshes se anglise. smiley  C'prezantim kot i Kosoves keshtu

ide per status fejsbuku:

what's in your mind?

nje ndjenje zbraztesie. Ecja ne mengjes dhe e ndjeja qe dicka me mungonte. Pa e ditur c'ish. Befas e ndjeva supin me te lehte se zakonisht. Canta. E hapa vrik. Ishte si nje shpelle bosh. Libri i Hajdegerit! Ajme, e kisha harruar prane Platonit. M'u desh te beja nje krahasim per nje fjale te greqishtes se vjeter, dhe i kisha lene te dy librat prane e prane. Sic duket magnetizmi mes tyre ish i vetishem. Psheretiva pa zymti. Sot mund te bjere shi, por edhe mund edhe te mos bjere. C'dite aligatoresh, thashe me vete, por e harrova ate mendim sakaq. ne Hilton Head ne dite te tilla dalin ylbere, m'u ndermend. nje asfiksi ngjyre vjollce.

share like unlike.

Ne Danimarke ne do vemi

Kush s'beson borxh nuk ia kemi

The gunman who shot and killed four Marines Thursday during two attacks at military facilities in Chattanooga, Tenn., has been identified as Muhammad Youssef Abdulazeez,

E paska bo si burrat Abdylazizi!

Vallaj po bohet kryq i rond me mbajt ne kurriz myslimonlliku ne USA!

Hallall ja bofte zoti kush e mban!

O mirazh, lëri lindorët dhe shiko pak këta jugorët:

Mendimi se Dodona nuk është në jugperëndim të Janinës nuk erdhi tek unë i menjëhershëm. Po mundohesha të ngrija në përfytyrimin tim se si funksiononte Dodona. Kisha filluar të njihesha me Dodonën që në fillim të këtij mijëvjeçari. Në shqip ishte vetëm botimi i Perikli Ikonomit i vitit 1934. Tekstet shkollore e kishin përcjellë deri atëhere me heshtje. Fatmirësisht, në fillim të këtij mijëvjeçari, kisha mbrojtur pranë universitetit të Tiranës gjuhët: anglisht, frëngjisht dhe greqisht. Ishin të mjafta që unë t`i thelloja njohuritë e mia në lidhje me Dodonën. Pa njohjen e anglishtes dhe frëngjishtes nuk mund të bëhet fjalë se do të arrija në konkluzionin që Dodona nuk ishte në jugperëndim të Janinës.

http://respublica.al/billboard/2015/07/1...

Gjithë shkrimi është haluçinant si një verë e mirë Përmeti. ("Po a bëhet sot verë në Përmet?", pyet Ben Andoni. Shoqëruesi heshtet ndërsa mizat shkojnë kuturu me nxitim dhe poetët vdesin.)

Bonus: "Së treti, sipas historianit Pëllumb Xhufi, Karapanos ishte agjent i Ministrisë së Jashtme greke."

" Përderisa ata i shpallin 'të lajthitur' autorët e antikitetit, pse të mos e mbajnë një qëndrim të tillë dhe ndaj meje."

Qëllon që unë kisha plane për të vizituar Dodonën, më së pari për t'i përcjellë Peshkut ç'thonë gjethet e dushkut për pilulën e hidhur, mirëpo tani duket se do t'ju raportoj parashikime sportive nga Dishnica http://www.zemrashqiptare.net/news/id_31....

Me kaq po e mbyll, tani topi është në portën tënde:

Nga duhet ta nisë bashkia e Këlcyrës?
Pikërisht nga pasuritë e saj. Tre kalatë antike që ndodhen brenda territorit të Këlcyrës janë pasuria më e madhe që ka kjo trevë: kalaja antike e Këlcyrës, e Kuqarit dhe ajo e Limarit. Veçanërisht kalaja antike që ndodhet në shpat të malit të Trebeshinës. Është një kala me jetëgjatësinë më të madhe që është banuar nga mijëvjeçarët para Krishtit deri në shekullin e XIX ku Ali pashë Tepelena kishte një garnizon ushtarak. Kjo jetëgjatësi e bën atë tepër kureshtare për vizitorët. Po kureshtinë më të madhe ia shton asaj pozicioni gjeografik. Ndodhet në shpat të malit. Një kala në shpat të malit aq sa e vështirëson vajtjen atje, aq e bën dhe tërheqëse për vizitorët. Pikërisht midis kureshtisë së lartë dhe vështirësisë për të shkuar atje duhet kërkuar dhe zgjidhja. Kjo zgjidhje vjen duke përdorur si mjet transporti për vizitorët një teleferik. Sigurisht që bashkia e Këlcyrës nuk i ka mjetet financiare për të ndërtuar një teleferik, megjithëse ai nuk është më shumë se 1 km. Ndaj dhe ekspozohet para qeverisë shqiptare dhe donatorëvë të huaj për ta financuar atë. Dhe kanë arsye për t`iu drejtuar pikërisht donatorëve gjermanë.
Philippi Cluverus në librin e tij mbi gjeografinë e botës, “Introductio Universam Geographiam-tam Veteram quam Novam...”, Luneburge 1686., pas faqes 346 të librit të tij, ka një hartë ku Dodonën pellazgjike e vendos tek kalaja antike e Këlcyrës. Kjo është e mjaftë që midis qyteteve të shumtë industrialë të Gjermanisë, të gjesh njërin prej tyre që të bëjë një financim për ta lidhur qytetin e Këlcyrës me kalanë antike me anë të një teleferiku.

Po sjell pasazhe nga VQ?

Fjala e hapjes e z. Bardhyl Londo në promovimin e librit “Dodona ndodhet në Dëshnicë të Përmetit” që u zhvillua në mjediset e Ministrisë së Kulturës: 

http://www.zemrashqiptare.net/news/id_26...smileyashaportizimi-i-ri-i-Dodon%C3%ABs-pellazgjike.html?fb_action_ids=737715869580316&fb_action_types=og.likes

Keta kane ngelur per te marre ndonje lek nga shteti qe bejne kete ''kerkime'' dhe vecse fjale fjale fjale ka. Nese do ishte e vertete qe tempulli i Dodones do ishte aty ku thote, do kishte patjeter disa gjurme (gure, rrenoja etj) ....

McCain should be defeated in the primaries. Graduated last in his class at Annapolis-- dummy!

Trump

smiley

si mos me e dash kte smiley

Me McCain kemi marshu ne suport to Kosoves! 

McCain: "Atrocities are the signature of the Serbian Army. They've been carrying out atrocities since 1992. We must not permit the genocide that Milosevic has in mind for Kosovo to continue. We are at a critical hour."

Ky qurrashi Atlantic sitit, me biverin e grus se vet mbi koke, ti rruje trapin e thinj.

Po fitoi Trump, shit shpine e kthehu. smiley 

McCain lost. He had his chance. He can't teach, or if he does, it will be on how to lose. End of story. smiley

Nuk e du McCain president jo, mos me keqkupto.

Per mu Trump le te vazhdoje garen sa me gjate. Pervec se eshte nje gracke paresh per donatoret republikane, eshte edhe muze per komiket e late night. smiley 

am I sensing a Scott Walker fan here? smiley

smiley Po po, patjeter!!!! smiley 

Gjynof gjith kjo Amerike, asnje kandidat te hajrit!!!! smiley Edhe me te miret e me te mireve... shit..

po s'ka, o vlla. ca do bosh. hillaria ka per te ndalu dhe gjahun... jo, qe ta dish, mos thush qe s't'thash smiley

Une jam bash ne zemer te qafkuqerise! Hordhite federale le ta provojne po jua mbajti!!!! 

We stand with Clive Bundy!!! smiley 

Roll Tide !

@GovernorPerry failed on the border. He should be forced to take an IQ test before being allowed to enter the GOP debate.

Trump

smiley 

smiley

he he ky si me qene bjond! sa me shume e lexon aq me shume te futet ne zemer!
po edhe ti s'po e kursen rastin ta sjellesh 5 here ne dite per sabah, mengjes, iftar etc etc.. ( nuk I di tamam-tamam termat ne kete fushe)... per dreq sot eshte edhe e xhuma smiley-ja kete e di mire

ktu jam me Bamen!

e paske pa ate treshen, me letermenin, stiv martin dhe martin whoever?

gjo me bajate kisha kohe pa pa.

menova se jon stewart hit the ground, por jo, kta te tre bojn cpime nen det.

smiley

Kot me te pyt a ke provu elk steak? Fantastike!!!

jo. s'di a je kthy ne baze?

Ne.

any plans? let me know...

 

Komunistat po perdorin taktikat e osmanve o Cim. smiley

 

Kulshedra e kuqe ka blloku burimin!!!!

Kane flakur nje kale nga bedenat e shqupit. Ne stomak iu gjend grure importi. komunistat tani po hapin nje llagem edhe me te gjate se ai i el chapo-s per te rhyre ne shqup; 1.1 milje. nje fshatar qe her mendohet se eshte nga librazhdi, e here nga donofrosa, ka ardhur diku ne alidem dhe thote se do ndertoje shpi. Ka nje vit qe materiale ndertimi dalin nga shpia, dhe shpia nuk ndryshon. me therrisni "el pastor" u thote gjithoneve alidems... te shohim...

Prandaj ishte nxe Jozefina dhe kerkote revolucion. Dikush nga shqupi me tha se Jozi kish shku ne hale te shqupit me u pshurre kur ca te shifte! Nji alamet top muti notote ne banjon alla frenga te shqupit. Kish fillu tu ulerit kush eshte ai bir fshatari qe nuk e shkarko banjon pasi dhjet! I kishin tregu qe demokratet kan 1 jave qe dhjesin te kafja perball shqupit, pasi komunistat kan nderpre ujtin. Ktu kish fillu tu ulerit per revolucion Jozi. 

Revolucioni KAF!!!!

Qelbet SHQUP-i nga era mutit dhe e shurres o Bame.

Tmerr! 

Nuk ka shanc!!! Jane bere gardh me kova; qe nga boti gjer ne hale!!!!

ide per status fejsbuku:

what's in your mind?

po pi birra.

share like unlike.

ide per status fejsbuku:

what's in your mind?

food for thought per olsix, ku x nuk eshte baraz me jazexhi, perkundrazi, perkundrazi...

kur vera e lume spento vjen, gjitonet e mi i pickon miza e barit anglez pse-pse. jane vene ne gare kush e ka barin me te bukur. s'guxon te nxjerre vetllen dielli, se ia fillojne makinat e tyre te perbindshme, me nje djegie te brendshme prej ferri e djalli, e nje zot e di se c'bejne neper ato bahcera. korr (shi dhe grumbullo pa firo), fryj, pastro, prit anet, mesin, diagonalin e bahces me bar... gjera qe i bene pike per pike edhe dje. Sapo fillon i pari, ia behin me radhe te tjeret, qe duket sikur ishin fshehur prapa shkurreve dekorative, me berihaj edhe me te madh. duket si nje epidemi mehallore qe na ka pllakosur. zhurmat e motoreve jane te ndryshme, sic kokat e pistonave ne kemisha e guarnicione testatosh po ashtu, por te gjitha bashkohen ne nje pike: jane te palodhura. E ku ka gurmaz njeriu te barabitet me kete kataklizme zanore, or ols? And that's a memo!

share like unlike.

Skuadra Amerikane ka fituar Olimpiaden Boterore te Matematikes. I vetmi problem eshte qe duken pak si Aziatike.

 

Cone gets haj ez e moufou!! smiley 

I release dmt through meditations and astral projections. I dont need drugs. Anyway for dmt i would make an exception because is not a drug at all.

Ama e bekan me te miret? Qysh neser atehere, se tani s'mundem ngaqe eshte rritur shume mali me pjata qe kam per te lare.

P.S. ke quan ti "me te miret?"

Doktorret pra. A nuk jane me te miret? Profesion fisnik shpeton jete njerez te moralshem. Dmth per dmt ska pusulle drogaxhi. Eshte molekula e jetes dhe gjendet ne gjallesa dhe bime.
.
Psh ka patur raste qe perdorues heroine e kane lene ate pasi kan pire dmt.
.
Sa per pjatat 20 min e ka efektin. Pas kesaj je sic je normalisht. Nuk le asnje efekt.
.
Gjithsesi eshte e veshtire ta marresh dmt. Esht ilegale dhe imorale per shumicen. Ke dhe menura te tjera per te rritur dmt ne tru. Tinguj binaural me hipnoza ose kjo llampe. Rroft tesla qe shpiku llampen. smileyhttp://www.lucialightexperience.com

Duket mjaft interesante! Sidomos cfare po me mbush mendjen me teper eshte fakti qe kjo llampa qenka bere "small-batch factory in the Austrian Alps."

Nje pyetje meqe qenke me eksperience ne kete fushe: per cfare te behem high per 20 minuta me alucilacione?

Reported benefits include:

- Reduced anxiety and stress

- Reduced fear and depression

- Increased sense of inner peace and emotional stability

- Increased creativity

- Increased intuition

- Improved physical healing

- More restful sleep

- Release of beneficial hormones related to health and longevity

Ato i lexova po ty personalisht cfare te ka bere mire meqe ke eksperience e s'njoh njeri tjeter te kete kete lloj eksperience.

Nder te mirat e astral projection mund te ndaj.
Takimi me te aferm qe kane vdekur.
Udhetimi ne kohe. Psh ne shtepine ku jam rritur.
Argetimi. Si ato enderrat ne te cilat je koshent dhe kenaqesh duke fluturuar.
Pas astralit kam patur dhe reduktim te stresit i cili mendon qe me vinte nga kjo pyetje qe me lodhte pa mase dhe me bente te ndihesha bosh. Kur lexova per astralin dhe me pas e arrita mora nje pergjigje.

Pyetja qe me cmendte. Paste nga disa shenime.

A ekziston inekzistenca???

Nje nga pyetjet me te medha qe me mundon eshte ajo qe a ka fillim egzistenca dhe a do kete fund? Po flas ketu per krijimin dhe zhdukjen mos e ngaterroni me transformimet apo shnderrimet.
A eshte krijuar ndonjehere egzistenca. Pra a ka egzistuar gjithmone egzistenca apo ajo eshte krijuar dhe ka nje fillim.

Ne rastin e pare del qe inegzistenca nuki egziston,

Ne rastin e dyte del qe inegzistenca egziston sepse nese egzistenca u krijua atehere perpara krijimit te saj ishte inegzistenca.

Te dy rastet jane te dyshimta. Ne te parin kondradiktor eshte fakti qe si mund te egzistoje dicka qe nuk eshte krijuar kurre kurse ne te dytin eshte kondradiktor fakti qe pranohet egzistenca e inegzistences.

Edhe ne rastin e dyte po te pranohet qe inegzistenca egziston atehere sipas mendimit tim qe te egzistoje inegzistenca duhet te kete dhe egzistence njekohesisht sepse i vetmi shpjegim per egzistencen e inegzistences eshte qe keta te dyja duhet te jene njekohesisht. Pra inegzistenca eshte nje pjese boshe e rrethuar nga egzistenca, dhe vetem si pasoje e egzistences kjo pjese mund te quhet inegzistence.

Por pas shume e shume mendimesh per kete gje kam arritur ne konkluzionin qe gjithcka eshte imagjinare si ne nje enderr sepse vetem ne nje enderr thjeshte egziston pa u krijuar dhe pa patur nje mbarim. Pra asgje nuk eshte reale sepse si mund te kete egzistence e cila nuk u krijua kurre dhe qe nuk do pushoje kurre se egzistuari por vetem do shnderrohet transformohet apo zhvendoset

Pra edhe familja Wachowski do kene patur eksperienca te tilla me kete substancen dhe/ose llampen.

 ne Prishtine, Tirane, Gaza, Kabul, dhe Bagdad gjemon tupani. Urime Bajramin! 

Vertet lol.

Cna poston pislliqe te tilla nga jevgj getosh. Ec tani m'kundershto e m'thuaj jevgjit jane me lart se ne prape. 

Perse e ke sjellur kete video, shkabe? Cfare kerkon te tregosh?

Pse ben te tilla pyetje retorike? smiley

thashe se e kishe per ate eksperimentin shoqeror.

une s'kam pare ndonjehere te bezdisen robt ashtu si e pershkruan ky tipi. s'e ve ne dyshim qe ka arixhinj plot, por ky duket qe e ben per vemendje se s'eshte aq e perhapur

C'pamje ka pianoja e markes "Shkaba"? Nga larg duket njesoj po kur afrohesh e shikon qe ka vetem nje tast, shkabizmin. 

Perseri emigrantet qe duan t'i nxjerrin bojen Shqiperise.

ne fakt jane vendi me mysliman ne shqiperi kavajsit

Tamom vetem dora e perenise mund te qisi jastik prej barku. 

Sa te keqinj qe jeni. Pse hapni plage te vjetra?

Dhe pa plage fare ...

ka ndodh ne alidem. i mbaj mend kush kan qen. pa kalu ne gjona konkrete, me duhet te them qe ajo goca ka qen shitese. yll i bukur.

ps. ai ishte cik me pak se 75...  true love!!

75 cm apo 75 vjec? 

75 inches smiley

Trump for borough president!!!

I’ve known him, and I’ve never liked him. I think he is a highly overrated guy, both in talent, and in many other ways.

Trump on Bill Cosby

e megjithate... smiley 

U pushtua Teksasi !!!!

We've got people, their heads are being cut off by ISIS, we got nothing but crime pouring into the country, we got a mess of a country. You have hundreds of people who are being shot and killed and Hillary said, 'I don't like his tone.' 

Donald smiley  smiley 

Gagarel smiley

 

"We have repeatedly said we don't negotiate with the US...
There are some exceptions like the nuclear programme that we negotiated with Americans to serve our interests
"

Ali Khamenei, udheheqesi shpirteror i Rep islamike te Iranit

Pra, nese e kuptoj mire : Khamenei nuk negocion me Ameriken, me perjashtim te rasteve kur ja kerkojne interesat e vendit te tij.

Tani lind pyetja : pse, ka burre shteti ne kete bote qe negocjon per arsye te tjera ? smiley

Dhe nje pyetje e dyte : a pranojne ajatollahet t'u japim borxh Nard Ndoken kur te vdese Khamenei ? smiley
 

Rusi

Itali thote postimi ne fb por del ne faqe ruse i postuar. nuk e di

smiley

Chill pill ... sa te rrojm do mesojm ...!

I went to best school, got the best marks and everything else, I went out and made a fortune, a big fortune, a tremendous fortune, and then I get called by a guy that can't buy a pair of pants..., I get called names... give me a break! 

Trump the Great

smiley    smiley    smiley 

Mr. Trump, you're our only hope!

May god bless you sir!!!

P.s. kush lufton ashtu me fatin

sup më sup me Donaldin

luften me strall kush e ndezi

u tmerrua xhorxh lopezi

Don't mess with Trump

Macy's smiley smiley 

Emigranto, na jep ndonje Facebook - status. Psh te kete fjalet kyce; vape, diell, uje, zhytje, dhe Po pati vend per ndonje drink freskuese. Thanks ne advance. Lol

Shkruaj vec lol e i nenkupton te gjitha.

ide per status fejsbuku:

what's in your mind?

e desha pa e ditur se e desha. qenia e saj me ben te ndihem i privilegjuar, si nje thel limoni ne gryken e Coronas. ose si veshka kur dhjamit i thot te dua, me ato dockat e tua, duaje atdhene si fisheku folene, i tha dhe plumbi gezhojes arratine kur mori. me ate plumb me vrave qe te ringjallem prape kete dite me vape, e ngrohtesi te sjell kete dite me diell, carcafet rremuje ksaj rrekeje me uje, mos me vrit me pytje, se zhytje zhytje zhytje... po zhytja nuk pranon fjale te tjera, e kam kte verejtje nuk rri mire ne bejte, pra sic e sheh, alidemsi per alidemsin edhe koken e le, as nje diet coke per mua nuk ke, e desha nje kanoce pa e ditur se e desha, dhe te thashe, s'merrem me llafe grash, shqipetar mos rri po duku, dil e bej nje status fejsbuku, fjala e nderit si shall i pionierit, e nusja posht minderit, shum faleminderit.

share like unlike.

.

Disa statistika mbi Vérzhezhén: Emri éshté Shqip, e ka prejardhjen nga emri Vérri, Né rregjistrimin e vitit 1431 pér Timar ka kété emer e sipas Fjalorit te Shqipes sé sotme:"Vénd i ulét, vénd qé nuk té zé era", "Vérri-Pllajé ku dielli ndriçon mé shumé. Sipas prof Eqerem Cabejt: "Vérri-kulloté dimri, Vérri-rruvi e dorés". sipas Kodikut té Beratit;"Vérria e Zezé, Vérzhezh" ose Bérzhezhé, fshat pérkundrejt fshatit Munushtir po né Skrapar. Né vitin 1432 Vérzhezha kishte 44 shtépi dhe 3352 Akçe té ardhura.

Nga Gj. Qafoku 

Ca gjelozi ky emigranti,s'komenton gjallë n'bote! smiley

boll m're ne qaf, po gjeje edhe ti n'mundsh nga e ka prejardhjen emri i qytetit tat. smiley

me vones arto...ka dit kjo pun

NBC news, brenda 3 viteve te gjithe qytetaret amerikane do te injektohen me mikrochip biometrik 

The number of the beast do thoshte dikush smiley

aman e, le te vene edhe ndonje xhunge prapa koke te gjitheve, vetem dollarin te mos e gjeje gje, sic po thone kto gojet e billionereve.  kemi nje jete qe kursejme. gjyna ta djege gjermani.

 

Zyrtari Kinez "goes bonkers" kur i kritikojne poezite  smiley

China has a proud tradition of poetry written by politicians and other leaders. Some of that poetry is good, some bad. And some of it is inane.

 

Kjo poezia qenka perle fare emo smiley 

 

Ode to a consumer guide to international healthcare

A consumer guide we have to international healthcare.
A small brochure, it is so plain and clear.
It is so understandable for you to read,
so I write a poem to describe it.
All the staff are good in skills,
all the customers are well in mood.
Today we joyfully washed our feet—
tomorrow we vigorously climb a mountain.

 

The “poet” who wrote that is Xiong Aichun, the Communist Party’s branch secretary and chairman for the Leiyang Federation of Literacy and Art Circles. Apparently he’s rather sensitive about his work. After the poem was criticized in a local online forum, he stormed into its physical office and smashed a computer monitor.

 

jemi ne gjyrmat me te mira edhe ne. u be PS-ja si lidhje shkrimtaresh, u tha ktu ne peshk. presim poezi nga pandeliu tashti. po ai sido qe t'i beje, i ka te pakten te sinqerta. se kshu i dun vjershat, te sinqerta. nuk i dun te quta.

smiley    tomorrow we vigorously climb a mountain.

Today we joyfully washed our feet

Ok pasi e gjetem burimin kinez te lajmit, me ndihmen e nje kolegu kinez mesuam qe zoti Xiong Aichun qenka kuruar me pare nga nje smunje mendore. Gjithashtu poezia, perkthimi ne anglisht i te ciles le pak per te deshiruar, eshte nen nivelin e mediokritetit gjithnje sipas kolegut kinez.

Mu per vete me pelqeu thjesht per faktin qe Xiongu, eshte njeri qe nuk nxitohet, nuk eshte nga ata qe i hyn malit me kembe te palara, dhe kur i lan kembet i le nje nate te thahen pastaj te nesermen me kismet i ngjitet malit gjithe energji.

Prit kur ta nxjerrin edhe mysliman tashti kete Xiongun ngaqe lan komet per avdes para se ti ngjitet malit, do kishte thone Xhibi. Megjithese mund edhe mos e kishte thone, eee. Nuk ngul kembe.

Meqe qekeni ke poezia desha te sjell ketu disa vargje popullore qe kendojne keshtu

O zot

jepi atij qe rri kot

se ai qe rri 

'i gjo e di

e ai qe puno

p* e plakes vet kerko.

 

Vleren e kesaj poezie e kam kuptu vetem dje masdite pas nje weekendi pushimi absolut, plazhi dhe ca shetitjeve kodrinore thjesht per qejf. Se na piu gjakun ky kapitalizem shushunje. Ndaj mos u tregoni te ashper me poezite edhe kur nuk i kuptoni ne shikimin e pare. smiley

Fillojne rriten cmimet ne Greqi per te gjitha produktet nga 15% deri ne 23%

Jam i sigurte se mund te gjehet nje menyre per ta paraqitur kete si fitore te Syrizes kunder Merkelit. Mbaj shenim.

Si quhet ajo fitorja Greko-Ilire?

Ne greqisht apo ne ilirisht?

smiley smiley : smiley smiley smiley smiley

Ne Epirikisht

nuk u rriten cmimet jo...

po populi grek kishte harru me pagu VAT deri tashti smiley

smiley 

http://www.gazetatema.net/web/wp-content...

“Një delegacion i Akademise Intërnacionale Konstadiniane te Shkencave Mjekësore, Juridike dhe Sociale të Italisë (Accademia Internazionale Costantiniana delle Scienze Medice Giuridiche e Sociali), i kryesuar nga rektori Paulo Goliani dhe sekretari i Pergjithshem Daniele Mariuto, i ka dorëzuar në Selinë e PDK, kryetarit të Partisë Demokristiane Nard Ndoka dëshminë me përcaktimin: Akademik Efektiv Nderi.

 

Qeke ne rruge te mbare Nardi, se shpejti Honoris Causa.

Urime Nardit dhe suksese ne jeten e vet akademike dhe politike, si tha i pari: me jep fatim, pa pastaj me hidh edhe ne plehra po deshe.

''me mire Akademik Efektiv,  sesa  Efektiv ne repartin e xhenjos'',  tha Nardi  ne fjalen pershendetese..

Une them ti jepet dhe titulli Afendiko Efektiv se ky eshte zotni burre. Shume pozitivisht e kam.

E shikoni ju ateistet qe paska nje Zot qe shikon dhe ve ne vend padrejtesine akademike qe i eshte bere deri tani Akademikut efektiv pa efekte anesore, Prof.Dr. Nard Ndoka?

Nuk shikoje dot 4 komente me lart qe e ka sjelle Roni?

jo...jo smiley  se pashe.. roni ka qen me i shkathet. smiley

Statistikat... 77% te perdhunimeve ne Suedi kryhen nga mulsimanet

Statistikisht 77% e akteve te pedofilise kryhen nga prifterinj. Tani rezultati del kshu "pavaresisht besimit njerzit dune macokun. Ndryshimi eshte qe myslimanet e dun me dhune, ndersa katoliket dun me rrejt kalamoj. Gjithsesi universale ngelet deshira per macok, vetem forma sesi e siguron eshte e ndryshme" smiley

Emo, hudhi nji syze ksaj, mase i hudh dhe i sy Hernietiku ta mori vesh qe dialektika nuk osht pergjigja e pytjeve qe e munojne aq shume.
What Is Reality - BBC Documentary: https://youtu.be/QFD0h9hhe_Q

e pashe.

une kam nje problem me "observer effect", i cili gjeneron pastaj gjithe spekullimin mbi natyren e universit. kurre nuk (me) eshte bere e qarte se si grimca qe kalon neper nje frengji te dhene mund te vezhgohet pa u ndikuar. Ndoshta do me duhet te lexoj me shume, por ne keto nivele nuk mund te vezhgosh dicka pa e "prekur" dickane, pasi per kete "dickaja" duhet te hyje ne mardhenie me aparatiin mates. Se nuk po shikon nga penxherja e shtepise se si po kalon treni per Vore, i cili ne Vore do shkoje, e shikon, a s'e shikon ti. Kjo do ishte shume sqaruese per mua, pasi kjo i ka hapur ne fakt rrugen realisht qasjes probabilitare te ekzistences se realitetit - pare macja e Shrendingerit etj etj fluturimesh imagjinative qe i ka ne natyre cdo thought experiment.

Me duket se do kemi Sanders vs Trump ne finale sic po duken bathet  smiley

Aq shume sa c'nuk e doni Ameriken, aq shume ja ndiqni politiken.

@ariannahuff is unattractive both inside and out. I fully understand why her former husband left her for a man- he made a good decision," Trump tweeted.

"Black guys counting my money! I hate it. The only kind of people I want counting my money are little short guys that wear yarmulkes every day," Trump said according to an associate.

“I know the greatest negotiators in the world. Some are horrible people, horrible human beings. Who cares? Some Wall Street guys — they’re brutal, they’re miserable, you wouldn’t want to go out to dinner, they’re terrible people. I love them. I know the best. I know people that are totally overrated, they’re not good like they think and like the press think. I know people that you’ve never heard of who are better than all of them. I would take one and put it in charge of Japan. Good luck.”

Une psh e dua shume me teper Ameriken se çe do ti (te drejtohem ty, meqe fjalia jote nenkuptonte nje far' monopoli tendin, lidhur kjo me flamurin anash pseudonimit).

Pra une e dua me teper se ty Ameriken sepse varet se cilen Amerike (ka disa te tilla : politikisht, kulturalisht, etinikisht, ekonomikisht, socialisht, gjembisht... )

Nuk e kisha fjalen per Ha-merr-iken, e kisha fjalen per Ameriken.

po edhe Ha-merr-ika, njera prej Amerikave eshte smiley

Amon mer Art sa shume e ndiqni Ameriken. Amerikonet jo emrin e kryetarit te opozites Suedese, po as ate te kryeminsitrit nuk e dine. Shifni mer bab punet e juja. smiley

Bushin e zgjodhet, pse mos ta zgjidhni dhe Trumpin smiley Se mos jeni me te qut ahahaha

biles aq me mire po te zgjidhet Trump !! (une do e enderroja nje duel te tij me Clintoneshen, gjate te cilit kjo e fundit te humbte derrçe !!)

un nuk di me i zberthy endrrat e tua....psh pse duhet te humbasi klintoni smiley

TRE PLEQTE E LAJTHITUR

Vdiq pardje dhe më e madhja putanë 
Në moshën e thellë të një pleqërie pak të vështirë 
Në një pijetore diku në Tiranë, 
Vdiq nga cironka e prishur, por vdiq duke pirë.
E qanë tre pleqtë, e mbetur ende gjallë, 
Në pijetoren me tym me emrin 'Omar Khajami'. 
Kur ishin të rinj i shkonin shpesh në mëhallë, 
Këpucën e saj me raki e mbushnin, e pinin dhe qanin.
Ndaj qajnë dhe sot tre pleqtë putanën e ikur 
Dhe flasin përçart: 'si s'la ndonjë çupë t'i ngjante pak nënës'! 
Vërtet, tre pleqtë e mëhallës mbetën të tre të lajthitur 
Në pijetoren, ku xhamin e shpon briri i hënës...

Dritero Agolli

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).