321 Komente

Per inat te tallavase se Darienit, e per qejf tonin, I see your Didi and I raise you Tamally Ma'ak.

manson - pumpkins, Atlanta. Zgjidhini vet kenget. smiley

+1

pupupuuu ca i ka punuar kjo burrit kur i vjen nga stani, Madonna mia..... uluni more njerez studioni jazz harmony, se nuk behet jazzimi duke tallur culon! Kush ka durim ta degjoje deri ne fund....hahah sidomos 2 minutat e fundit jane epic, nuk do zhgenjehet smiley
https://www.youtube.com/watch?v=as_WkLbL...

ja dhe kjo e shkreta...eshte munduar shume, por se pse duhet te integronte Tefta Tashkon gjette rrafmet, s'dihet....
https://www.youtube.com/watch?v=0gVdwblb...

bobo itesh sa e pashe...ia paska bere Rona kengen dhe ksaj. Ca fiximi e ka kap Ronen me kete kenge? Don ta cmitizoje me patjeter...

shume mire! Amen! Kisha Katolike ne Vl vazhdon atje ku ka qene? ndertesa e ish teatrit te kukllave smiley, sa here kujtoj teatrin e kukllave te asaj kohe me vjen nder mend teatri me baldozin.. e kishin shume perzemrt kete pjese, edhe shatetpellebemjekrin, po ashtu smiley

teatri me bajlozin; eshte gabim shpejtesie baldozi smiley.. po ate krrau krriu po vjen bariu, e mban mend smiley

po atje duhet te jete, se aty ka qene nga hera kisha katolike, me pas e bene teater kukllash, per ta ribere pas 90-es perseri ndertesen kishe sic dhe ishte...

*Bajlozi i zi prej detit me emrin spektakolar: Jan-Zhan-Xhon-Ivan.!.smiley. jane "kater emra", por ne fakt eshte vetem 1 emer: Johan, shqip Gjon, por i shqiptuar sipas disa gjuheve te ndryshme.smiley

**sorra: krrau krriu, po vjen bariu, e mbaj mend. po ti e mban mend: "o quku, o piku.... o qukapiku..".?.smiley
po Ydhin e Shamunaqes..?.smiley

smiley

mbaje gojen o xhaxhi, se ti duhesh futur ne burg si gjithe pasaniket dhe bejleret..tani kush eshte dakort qe qeni qimekuq dhe zemerbardhe te jete kryetari i pallatit?smiley

ca ankohen per sapunin, po une them qe shurupi i kolles dhe fatbardh pikaloshi na ka marre ne qafe ne femijet e atyre viteve; per dreq une s`kam lene, edhe liber te Bedriut pa lexuar, prandaj kromozomi i thelle ideollogjik do nja dy breza te venitet smiley

pa le pastaj qe asaj fillores ku kam qene une ia benin me hile, na conin ne teater vetem kur shfaqej bajlozi dhe 7pellembemjekri

                                                                                .https://youtu.be/L44Ml8K_mDg.

gjithmone e bukur kjo kenge! smiley

vecse sh. french, tipike smiley

zaz! sh.bukur! smiley

"Don't fear the reaper"...e cuditshme si kane humbur ca kenge. Klasike!

Angus Jangu esht perenia!

qenke deshmitar i ejsi-disive. smiley

                                                                                https://youtu.be/qrGcniCD38w

Dal letto io mi alzai
e tutta la guardai
sembrava un angelo.
Mi stringeva sul suo corpo,
mi donava la sua bocca,
mi diceva sono tua
ma di pietra io restai.
Io la amavo, la odiavo,
la amavo, la odiavo,
ero contro di lei,
se non ero stato il suo ragazzo
era colpa di lei.
https://www.youtube.com/watch?v=AzpXdYUa...

Eppur mi sento forte sai
sarà perché non odio mai
di certo non dovrei soffrir così, così inutilmente
solamente perché hai detto un sì
stupidamente, stupidamente
con il cervello assente

Amica mia, quanto costa una bugia
un dolore che dividiamo in due tra noi
La gelosia, quando arriva non va più via
col silenzio tu mi rispondi che
col tuo pianto tu mi rispondi che
coi tuoi occhi tu mi rispondi che lo sai

La gelosia... più la scacci e più l'avrai
tu eri mia... di chi sei più non lo sai
complicità... ma che gran valore ha
sincerità... che sfortuna chi c'è l'ha

E' qui il serpente è arrivato
è qui seduto in mezzo a noi
lui ti mangia il cuore come fosse... un pomodoro
così diventi pazzo tu
e come un toro, e come un toro
purtroppo non ragioni più
https://www.youtube.com/watch?v=O-yn2-MZ...

a, se harrova: guri i kurores esht kur ciljeta ne nje video qe kishte dal ktu ne peshkt s'ka shume, thoshte "fuck off" smiley

po ngaha na e gjete kete hulahule mo bir/bije ?                                                                                                           ps: tonat jan ma t'bukra           https://youtu.be/MCSzXdl6adQ

s'do ma marresh keq qe te kundershtoj o mirjam. Mbase ngaqe e kemi pushim diten ketej, dhe kshu si me nge qe e kemi marre, u degjokan goxha mire. Like mnjfjle une. 

.

Timber Timbre - Curtains

Un poisson au fond de l'étang 

Un poisson au fond d'un étang
Qui faisait des bulles
Qui faisait des bulles
Un poisson au fond d'un étang
Qui faisait des bulles
Pour passer le temps
Un oiseau vint près de l'étang
Regarder les bulles
Regarder les bulles
Un oiseau vint près de l'étang
Regarder les bulles
Pour passer le temps
Que fais-tu joli poisson blanc ?
Moi je fais des bulles
Moi je fais des bulles
Que fais-tu joli poisson blanc ?
Moi je fais des bulles
Pour passer le temps !
Plus j'en fais, plus je suis content
Plus je fais des bulles (bis)
Plus j'en fais, plus je suis content
Des rouges et des bleues
Selon le courant.
Le poisson tout en discutant
A fait une bulle (bis)
Le poisson tout en discutant
A fait une bulle
Pour monter dedans.
Et la bulle portée par le vent
Ah ! la belle bulle (bis)
Et la bulle portée par le vent
A pris son envol
Le poisson dedans.
L'oiseau est tombé dans l'étang
En voyant la bulle (bis)
L'oiseau est tombé dans l'étang
En voyant la bulle
Du poisson volant.
Maintenant au fond de l'étang
L'oiseau fait des bulles (bis)
Maintenant au fond de l'étang
L'oiseau fait des bulles
Pour passer dedans.

 

 

Ohhohoho, humori im i zi mori frymëzim! Rrofsh rrofsh!

smiley    e drejte!  me origjinalin nuk matemi dot !

nejse,  ja nje gjigande, e lashte..smiley

If Heavy Metal bands ruled the world, we'd be a lot better off. - ka thone nji njeri me mend.

.

smileyHello. Brand new 

Big Faiure smiley

Her voice so good, music also. Lyric I kinda agree. She broke his heart, but seems not to get over him, calls him to say she's sorry, but seems he doesn't care that much anymore. So she's still the one who's suffering after all lol, jete e poshter, akoma vertitet ne ato ujra,  . I like her tho. So classy, diva. 

bukuri ! smiley

Besame, besame mucho
Each time I cling to your kiss I hear music divine
Besame, besame mucho
Hold me my darling and say that you'll always be mine

This joy is something new
My arms enfolding you
Never knew this thrill before
Whoever thought I'd be
Holding you close to me
Whispering it's you I adore

Dearest one if you should leave me
Each little dream would take wing and my life would be through
Besame, besame mucho
Love me forever and make all my dreams come true
https://www.youtube.com/watch?v=T9MdTJh6m-U

ashtu bravo!

me rastin e rikonstruktimit te videoklipit.

allall qemolo

Nigjoje dhe per na! 

Ur 2 old for this. Nobody cares smiley

Fcuk you biaaach. Old my ass. Enjoy your Hanna fucking Idaho Bieber or Montana or whatever the skank's name is. Haters gonna hate ...

Ok retard. That was a joke, thanks. 

Any time ...mine was a joke too... and people around here stop using the word retard, usually when they get the driver's licence... you got to quit hanging out with your kids ...

Lol!

Jo, po e shikon si kakarisin zocgjt, Beluggio ? 

Veteran eshte fjale nderi

Nuk e njohim fjalen plak

Gishtin n'kembz te maliherit

Dijm dhe ne vetull t'marrim gjak, oohej ...

Yo sin ti, no aguanto más
Por eso vengo a decirte lo que siento
Estoy sufriendo una soledad

Y aunque tu padre no aprobó esta relación
Yo sigo insistiendo a pedir perdón
Lo único que importa está en tu corazón

Te estaba buscando
Por las calles gritando
Como un loco tomando oh

Es que yo sin ti, tú sin mi
Dime quién puede ser feliz
Esto no me gusta
Esto no me gusta

sa inat e kisha kete kengen...por tashi ndihem e afeksionuar se m'kujton summer nights in Tirana
https://www.youtube.com/watch?v=hXI8RQYC36Q

Me pelqeu. Kishte dale bukur.

amani bre, se cdo koment  qe vjen pa entry-n gjigandesk #ikpirdhu dhe fjalen madheshtore "veze" na keput shpyrtin smiley

lart frymen revolucionare te leshit smiley

This video contains content from radiogladyspalmera. It is not available in your country.

Sorry about that.

sa te komplikuar jeni bre Qemol..smiley       pa kerkoje njeher  vet ne tube... ja titulli:

BARCELONA GIPSY KLEZMER ORCHESTRA - Lulle Lulle

Tek Pandora, kanali "Hipster party cocktail radio", titulli mund ta keq-prezantoje por qenka goxha i lezecem, including for listening during orarit te punes. 

Keni ndonje rekomandejshem per tek Spotify ose Pandora ose gjekundi tjeter live stream?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).