28 vjeçari Florit Gashi është fituesi i këtij viti në garën e hedhjes nga ura mbi Drinin e bardhë, një traditë mbi 60 vjeçare që mbledh djem nga e gjithë Kosova për tu hedhur nga 22 metra lartësi. Telegraph.co.uk e ka mbuluar ngjarjen me një artikull të shkurtër.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/kosovo/11764105/Kosovo-...

20 Komente

Doja ta postoja dhe une dje, por harrova si perfundim. Super!! smiley smiley

keta hidhen me 'dallendyshe'. nuk e kuptoj pse kufizojne garen vetem ne kete stil dhe nuk vendosin edhe stile te lira.. p.sh: me sallto, apo me shkeputje, 'skuader'.smiley, qe hidheshim dikur te trampolina e molit..

palosjen e bere mire, Po hape pak kembet nga fundi!

Ndersa rrinim ne galexhanten trampoline me thote njeri, uji eshte shume i rende... Si i rende, e pyta... i rende, tha, i forte...te vret kur hidhesh, nuk eshte si ne Kosove, atje eshte me i bute smiley Ok i thash, po eshte me i dashur, nuk te mbyt...po po tha, drejt. smiley 

Hedhja ka ura ka simboliken e vet.

Hudhsi, zakonisht nji djal i ri, ka interes me tregu burrnine dhe fizikun ne syte e femnes.

Nji lloj shfaqje pendesh, peackocking.

Kesi ciftet ma virale mbasi ka mbaru shfaja vjetore fillojn e takohen me njeri -tjetrin, krijojne mardhanje ene keshtu fillo e permisohet raca. 

Kushtu lindi edhe shprehja "Takohemi Poshte Ures".

Pyetja qi shtrohet asht se cfare vendi ne ket seleksionim natyral zen ky i hudhsi i pari ka viti i kalum??

https://www.youtube.com/watch?v=zxpeZGMZ...

22 metra nuk me duket distance e vogel, perkundrazi distance qe qe jo kushdo hidhet. 

Salihi, 1-0 per Korcen

blerja me e mire deri tashti e merkatos se veres, mbas blerjes se pirlos nga new yorki, hallall kush e ngriti Skenderbeun deri ketu smiley

Eshte me kusht. Vetem per keto ndeshje.

Cer rasti qe humen per 2-0

Penallti per Korcen. Yll E myten !

hallall, ishalla nanji ekip i lehte ne playoff qe te arrijme grupet. bravo rilindja smiley

I kam thene Fiqos mo e shaj Meten se do i bjeri Korca ne grup per champions Bajernit. smiley Nuk me degjon.

smiley

ka pas qene nji futbollist Marco Bode i Werder Bremenit qe e ngriti Werderin ne majat me te larta. Edhe Skenderbeu e kish nje Bode te tijin te tillesmiley

2-0. Salihi

Keto 45 minutat e dyta Skenderbeu i papam. I ka degjeneru fare, qarkullon topin si ekip i madh. I qmenen moldavet smiley 4 kartona te verdh dhe nja dy te kursyera nga referi

Mbaroi 2-0. Shtylle Korca ne minuten e 4-t shtese.

Gara e hedhjes se shurres kur fillon!!!

Xheste primitive myslimone....

un nga ura nuk hidhem po burrin e trehoj me duke pir 10 birra, tashi kush esht me burr ai qe hidhet nga ura per 2 sekonda apo ai qe arrin te pij 10 birra dhe te flase drejt. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).