Kur bie fjala për akademikë jemi mësuar të përfytyrojmë burra të moshuar me mjekër apo me syze të mëdha, shkencëtarë që i kanë kushtuar jetën dijes.

Por që sot duhet të ndryshojmë koncept.

Në fakt, një delegacion i Akademisë Ndërkombëtare Kostandiniane të Shkencave Mjekësore, Juridike dhe Sociale të Italisë (Accademia Internazionale Costantiniana delle Scienze Mediche Giuridiche e Sociali), i kryesuar nga rektori Paulo Goliani dhe sekretari i Përgjithshëm Daniele Mariuto, i ka dorëzuar në selinë e PDK-së kryetarit të Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, titullin Akademik Efektiv Nderi.

Rektori i akademisë, pasi falënderoi z. Ndoka për kontributin e tij për prezantimin dhe mbrojtjen e vlerave kristiane dhe evropiane në Shqipëri dhe për zbatimin e projektit politik qartazi evropian - projekt që ka ndërtuar Evropën moderne - theksoi se Akademia që mban emrin e perandorit të Romës me prejardhje ilire e ka për nder që prej sot ka në radhët e veta z. Ndoka si Akademik Nderi.

20 Komente

e ka për nder që prej sot ka në radhët e veta z. Ndoka si Akademik Nderi.

po kta qekan vet me keq se Nardi smiley 

Ate ca e dine e ca nuk e dine... Por qe tani e tutje me kujdes me NN....smiley

Sigurisht qe keta jane me keq.Keta duken si ne ato situata e filmavet e vjeter anglez,ku ne mesin e nje tribuje, ja mbrrin nje i bardhe dhe i bejne te gjitha nderet. I bardhi eshte Nardi ne kete rast. smiley

Akademise Kostandiniane ju shtua nje vlere me permasa mondiale. Nard Ndoka zeri i arsyes e mendimit. Shpresoj qe tani Akademia te shtoje rradhet e saj me te tjere Akademike shqiptare te kalibrit boteror si Nul Moka, Sadri Abazi, Dashamir Tahiri (aka Dashi Havase), Tom Doshi etj etj

rilindi Nardi, ky kalores i Krishterimit!
ve bast se avukat Ngjela do çmendej nga gjelozia, hm..smiley

smiley

Nuk mirëpriten komentet e anëtarve të mësipërm! Mbetur në zall këta peshq nuk dinë që dhe karikatura është gjini e artit. Faleminderit zot që i sjell mes nesh, se ndryshe në këto temperatura, po të mos ishin ...smiley...

He is very happy though ...

Pse leshin habiteni me "gradimin" e NN . Gradim qe ka arrdhe per arrsye ende te paqarta !

Ju fort mire e dini se arsimi ne Shqipri eshte nje nder me te dobetit ne Evrope , per mos me thane me i dobti . Jane me qindra mijera shqiptaret e diplomuem , me mastera doktorratura etj .. etj . Ama niveli i tyne eshte dikund afer zeros !

E qershia mbi torte eshte ajo qe quhet Akademia e Shkencave te Shqiprise  , nje barsalete ne vetvete .

Nard Ndoka nuk eshte noj figure qe rrezaton . Por per te sigurte nuk eshte kurrgja ma pak intelektualisht se Shpetim Idrizi , Fatmir Mediu , Tahir Muhedini ,Erijon Brace , Bashkim Fino , Edi Paloka ,Eduard Halimi , Paskal Milo , Fatos Lubonja , Arta Dade , Maks Velo ,Astrit Velija, Filip Cakulli , Nikoll Lesi ... e shume .... e shume te tjere . Ne fakt NN eshte plotesisht ne nivelin e 90% te elites kulturoro-politike te Shqiprise se sotme , per fatkeqesine tone sigurisht .

Respekte Nard, je i papame ne llojin tend! Ti meriton me shume se kaq. Nje idiot si ty te arrije derisa te behet minister shendetesie, sigurisht qe do talent, perkushtim dhe njohuri. Por kur keto nuk i ke, respekti bohet akoma me i madh!

mos beqja te duket me lart se nardi?

u propozoj admineve ta spostojne te seksioni: gjeni dicituren.

"Te jesh akademik esht nder" NN

Edhe Akademik, edhe me nder..mender kak

Po keto uniformat si top bejsbolli ku ja kane gjet!

mua m'duken si kimono per Geisha

Ju shtua te djathes dhe nje akademik tjeter.

 

 

Ne shkembim, NN i kishte fut ne kto taljont ke partia e vet. Atyne u ishte bo shume qefi qe jane pjese e maxhorances rilindase.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).