Sot në Shën Peterburg u hodh shorti për eliminatoret e Kupës së Botës 2018 që do të zhvillohet në Rusi. Në short morën pjesë 141 vende të ndryshme. Zona europiane u nda në 9 grupe me nga 6 skuadra. Fitueset e grupeve kualifikohen për finalet ndërsa 8 më të mirat e vendeve të dyta ndeshen në një play-off në Nëntor 2017. Shqipëria për herë të parë në eliminatore do të përballet me Spanjën dhe Italinë, e gjithashtu me Izraelin, Maqedoninë dhe Lihtenshtejnin në grupin G.

Ja grupet:

Group A Netherlands, France, Sweden, Bulgaria, Belarus, Luxembourg

Group B Portugal Switzerland Hungary Faroe Islands Latvia Andorra

Group C Germany Czech Republic Northern Ireland Norway Azerbaijan San Marino

Group D Wales Austria Serbia Republic of Ireland Moldova Georgia

Group E Romania Denmark Poland Montenegro Armenia Kazakhstan

Group F England Slovakia Scotland Slovenia Lithuania Malta

Group G Spain Italy Albania Israel Macedonia Liechtenstein

Group H Belgium Bosnia-Herzegovina Greece Estonia Cyprus

Group I Croatia Iceland Ukraine Turkey Finland

20 Komente

Grup relativisht i lehte

Hahaha dy petlla spanjes dy tbeshtyme italise dhe te paret ne grup hahah ca grupi yll

E beme kot ate miqesoren me Italine..sa na nxorri qejfin! Spanjollet i kam inat ne futboll..i mbledhim dot 18 pike? 

januzaj ja rrasi petllen barcelones sot, tani e ka rradhen gashi tja rrasi spanjes

italine e rrafi edhe kostarikarika jo mo ne

Pra na duhet dhe nji stadjum i ri ne Vlore per ndeshjen me Italine

Po pse ne Vlore, ne kryeministri smiley

Mos ja shti nmen pash zotin se po bo aty mrena naj stadjo minimalista me nji karrike smiley

po izraeli me kazakistanin c'ne ne eurogrup! pse jo tajikistani uzbekistani pakistani afganistani dhe stanet e tjere?

Te paktem do shohim dy ndeshje me ekipe te kalibrit boteror. Synimi yne i vetem eshte te rruajme vendin e trete. 

jo keq..
jemi rritur goxha ne futboll. shume komplekse jane zbehur, por edhe kundershtaret e medhenj na shohin ndryshe tashme.

Kalendari i ndeshjeve të kombëtares shqiptare për botërorin, Rusi 2018

5 Shtator 2016 ora 20:45
Shqiperi – Maqedoni

6 Tetor 2016 ora 20:45
Lichtenstein – Shqiperi

9 Tetor 2016 ora 20:45
Shqiperi – Spanje

12 Nentor 2016 ora 20:45
Shqiperi – Izrael

24 Mars 2017 ora 20:45
Itali – Shqiperi

11 Qershor 2017 ora 20:45
Izrael – Shqiperi

2 Shtator 2017 ora 18:00
Shqiperi – Lichtenstein

5 Shtator 2017 ora 20:45
Maqedoni – Shqiperi

6 Tetor 2017 ora 20:45
Spanje – Shqiperi

9 Tetor 2017 ora 20:45
Shqiperi – Itali 
 

Per mua ky eshte kalendari me i mire i mundeshem....

Me verte qe eshte me i miri.

Veq te tjerash kemi kartat per ti hap porten Italise ose Spanjes simbas qitapit smiley

si qenka kalendari me i mire kur 2 ndeshjet e fundit do luajme me me te fortet e grupit.?!

Sepse Duka do te kete mundesi te beje shume euro duke shitur ndeshjet e fundit atyre qe paguajne me shume.

Jo vetem establishmenti, po çdo shqiptar ka rastin ti bij skedines ne koke dy neshjet e fundit.

Kshuqi mirrni kredi pa frik o popull pare borxh makina pushime unaza fabrika se paret na vijne ne date te caktuar smiley

Pse o Kaktus kush jone Italia ene Spanja, Brazili qe bleu neshjen me Kamerunin ne Boteror?

Pastaj ku i dihet, noshta as blerja e neshjes nuk i bo fajde asnjones. Mund te kemi me shume se 6 pike avance ndaj te dyjave kur te vije puna me lujte ne fund me to. smiley

Meshkujt shqiptare vetem kur luan kuq e zi i sheh ne kulmin e mirkuptimit   smiley

morpo thu ti  cjane me kto anglezo-shqiptaro   mos i pafte syni keq god forbid - jarebi 

ama, ilaqim , filloi muhabet politike ........ik vrap smiley

 

Per temen , thellesisht, eshte kenaqsi kur sheh se do te perballemi me ekipe jo shume te forta.

le te luaj itali spanje si fillim dhe kush te ngelet do ta mundim ne smileysmiley

I rafte Blatter ne pusete atij qe beri kompozimin e vazove. Le Italine ne vazo te dyte dhe fut Uells e Rumani ne vazo te pare. Apo me keq akoma fut ne vazo te pare ate ekipin e refugjateve (skandal apo jo Fiqo smiley).

Po ene atij Bierhoff ju thafte dora qe nuk na nxorri te grupi D. Po s'thone kot "pac fatin e serbes!"

sot luan Skenderbeu ne Moldavi. hajde me fitore smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).