Burime brenda FSHF me konfirmojne se Shqiperia ka fituar ceshtjen ne arbitrazh, duke perfitur 3 pike dhe rregulluar golavarazhin. Sipas arbitrazhit, nuk ka prova qe arbitri i ndeshjes te kete dhene nje urdher te qarte, te drejtperdrejte dhe pa kushte per rifillimin e ndeshjes me masa sigurie te rivendosura. Si pasoje, nuk ka prova qe lojtaret shqiptare te kene refuzuar vijimin e ndeshjes. Argumentimi i CAS vijon te thote se per pasoje te ngjarjeve te renda ne fushe, eshte Federata Serbe ajo qe mban pergjegjesi per ndeshjen e mbetur pergjysme, ndaj dhe ndeshja ne tavoline i takon Shqiperise me rezultatin 0 - 3. CAS e ka mbajtur Federaten tone pergjegjese per "dronin patriotik" duke lene ne fuqi gjoben prej 100,000 eurosh te vendosur nga UEFA.

 

Vendimi i plotë (në anglisht) i CAS

FOOTBALL: The CAS rejects the appeal filed by the Serbian FA, upholds in part the appeal filed by the Albanian FA: the match Serbia-Albania is deemed to have been forfeited by Serbia (0-3)

10.07.2015 11:49 Age: 5 min

Lausanne, 10 July 2015 – The Court of Arbitration for Sport (CAS) issued its decisions today in two appeal arbitration procedures arising from the UEFA European Championship qualifying Group I match between Serbia and Albania in Belgrade on 14 October 2014 (the Match).

The Football Association of Albania (FAA) and the Football Association of Serbia (FAS) filed appeals at the CAS against decisions issued by UEFA Appeals Body in which both associations were disciplined further to incidents which occurred during the Match. The matter was heard at hearings which took place in Lausanne, Switzerland, on 16 and 17 April 2015. The parties, their legal counsel, experts and witnesses were heard by the Panel of CAS arbitrators in charge of each procedure. 

The CAS has partially upheld the appeal filed by the FAA against the decision of the UEFA Appeals Body taken on 2 December 2014, in which the decision taken by the UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (UEFA CEDB) on 23 October 2014 was confirmed. 

Pursuant to the UEFA decisions, the awarding of a forfeit against the FAA was based on the purported refusal of the Albanian team to resume the match after it was stopped by the referee at the 41st minute when a number of flares were thrown on the pitch by Serbian fans. During this stoppage, several incidents occurred and in particular around 15 Serbian fans invaded the pitch and violently attacked the Albanian players.

However, the CAS Panel found that the evidence did not reveal that the FAA refused to play following an order issued by the referee. The CAS Panel was unable to ascertain to its comfortable satisfaction that the referee issued a clear, direct and unconditional order to the players to resume the match on the basis of a definite decision that safety had been assured.

The Panel found that the match stoppage and the eventual abandonment of the match were caused by security lapses of the organizers and acts of violence exerted on the Albanian players by the Serbian fans and at least one security steward. As such, the Panel holds that the Football Association of Serbia (FAS) and not the FAA must be considered as responsible for the match not being played in full, in violation of Article 27.01 of the Regulations of the UEFA European Football Championship 2014-2016. In light of this finding, the CAS Panel has decided that the UEFA European Championship qualifying Group I match between Serbia and Albania be deemed to have been forfeited by the FAS by the score of 0:3.

The CAS went on to find, in line with UEFA, that the FAA was responsible for the drone operated during the match, carrying a banner depicting Albanian nationalistic and patriotic symbols, and confirmed the fine of EUR 100,000 imposed on the FAA.

Furthermore, with respect to the appeal filed by the FAS, the CAS has dismissed the appeal and confirmed the decision taken by the UEFA Appeals Body on 2 December 2014. Accordingly, the sanctions ordered by the UEFA CEDB in its decision dated 23 October 2014 are confirmed, namely: (i) the FAS is deducted three points for the current UEFA European Championship qualifiers; (ii) the FAS is ordered to play its next two UEFA competition matches as host team behind closed doors; and (iii) the FAS is fined EUR 100,000.

The arbitral awards will be published on the CAS website in due course.

 

142 Komente

Thjesht, u vendos drejtësi në një botë ku si rregull e drejta i takon më të pasurit dhe më të fortit, cilesi këto që Shqipëria jonë e dashur si ka zotëruar kurrë. Drejtësia nuk paska vdekur. Faleminderit anëtarë të KAS, për vendimin!

Tek faqja zyrtare nuk eshte publikuar ende vendimi. Shpresojme qe burimet te kene dhene lajm te sakte. smiley

 

Picka mater!

Juristi i FSHF ma konfirmon: 3 pike per Shqiperine smiley

Urime!

"do ti merrnim kto pike patjeter, jemi Kombi me i vjeter!!"

smiley

Edhe fjala futboll vjen nga shqipja fut dhe boll ma! Ma-ja me vone ra nuk dihet per c'aresye. Legjendat thone se boll ma eshte qe nga koha kur Gjermani rrahu Brazilin 8 me 1.

fort bukur

E drejta shkon ne drejtimin e duhur,do thoshte edi rama. smiley

Si ne kohet e vjetra,ky lajm meriton  brohoritje me URRAAAAA!

HAPPY!!!

Pas lajmit te gezueshem, hacker-a kanë sulmuar faqen e fshf-së.

jo mo c'hakera, i ka bllokuar serveri prej trafikut te papritur

po pse tre mo ja qt ! merr o burr i dheut cike me shume se nuk humbi dynjaja. kush ka per ta vene re ?

Ej se mos jena tu ja fut kot? Se mediat serbe s'konfirmojne gje. Thone me date 11.

Zyrtare nga CAS

.

E shtunë, korrik 11, 2015, mund të jetë dita kur serbe, por edhe të futbollit botëror mori një shuplakë të re! f

Sipas disa mediave në Danimarkë, Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) në Lozanë do të anulojë vendimin e Federatës së Futbollit Evropian (UEFA), në lidhje me rezultatin e ndeshjes ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd.

UEFA ka regjistruar një ndeshje me 3: 0 për Serbinë, por "Shqiponjat" pastaj mori duke fituar tre pikë, dhe CAS do të, gjoja, fitore dhe tre pikë të ndajë shqiptarët, pas së cilës një provokim dhe një ndërprerje të takimit.

Kjo ishte një provokim i qartë

Ne kujtojmë se ndeshja Serbi - Shqipëria, e cila u luajt në tetor të vitit të kaluar, u ndërpre për shkak të avionëve pa pilot, të ashtuquajturat drones, të cilët mbanin flamurin e të ashtuquajturës Shqipëri e Madhe, e cila ishte një prelud për lojtarët bronzi dhe tifozët e hyrjes sonë në këtë fushë.

Danezët shkruajnë se CAS para në gjendje për të ndryshuar vendimet e institucioneve kompetente, por theksoi se njeri që rri kot u shfaq mbi tokë me një flamur që ishte për të provokuar serbët. Megjithatë, thuhet se ky flamur nuk është drejtpërdrejt dëmtojnë askënd (nuk do të pajtoheshin me danezëve) ose dëmtuar, dhe që tifozët tanë në terren shkaktuar lëndime për lojtarët e ekipit kombëtar të Shqipërisë, dhe se ata mund të presin një përgjigje rigoroz të Gjykatës së Arbitrazhit për Sport.
 

*E perkthyme bruto me google translate.

E ka nje te keqe kjo histori.

Duka behet i perjetshem ne krye te Federates se Futbolllit. Duhet pranu ka merite 100 % per keto pike.

Jam shume korioz : serbet do bejne ndonje peticion sic beme ne per doreheqjen e Platinise kur na i hoqen piket?

Ja sa te zgjohet PR i diaspores per qeshtjet patriotike dhe sqarohet gjithshka.

Golavarazhi nga 4 - 5 shkon 7 - 2

Group I

Home Away Total
>>>>>>Teams P W D L W D L W D L F A +/- Pts

[Albania]  Albania 5 1 0 0 1 0 1 2 1 1 7 2 5 10
 

 

Dmth tani ne kryesojme grupin?  smiley

jemi baraz me Danimarken 10 pike vendi i dyte ne vendin e pare eshte Portugalia

Me kete fitore ne tavoline kemi 10 pike ne 4 ndeshje me golavarazh 7 me 2 ose +5 gola diference. Ne vendin e pare eshte Portugalia me 12 pike por 5 ndeshje. Ndersa Danimarka ka 10 pike ne 5 ndeshje. Pra si te thuash jemi ne vendin e dyte por me nje ndeshje me pak. 

Vendi i trete i sigurte. smiley

Do luajme per kualifikim me Hollanden. 

A pa pa na gezoi!smiley

dy gzime n'nji dit. mram rrugullum grqin, sot tre pik fitum. boj mir t'gjesh mir kan than

Si te kesh aleat Gjermanine akullnajat cahen me lehte. 

Nderkohe te dyja ekipet u denuan me nga 100 mije euro vendimi hyn ne fuqi ku ne rastin e shqiperise futja e dronit me terma nacionalist ndersa Serbise iu hoq e drejta per tifozet e saj ne 2 ndeshjet qe ka ne fushen e saj.

Ec aty!!!

Duam vidion e Ballistit ne fazen pergatitore para leshimit!!

Shiko nashi. smileyPa dash me prish gezime, por mire eshte qe mos te flasim per ate fluturakun. smiley

Ca do prishim?? Ne jemi tape, duam vidion!!

Hallall

 

Vuçiç e përjeton keq fitoren e Shqipërisë, e nxjerr inatin me kryeministrin: Turp dhe Fyerje! I dashur Rama mos u bëj merak, do t'ju mundim në mes të Tiranës pa drone

Serbi-Shqipëri 0-3
Golashënues
Ismail Qemali
Isa Boletini
Ballist Morina 

Ky s'eshte ne terezi per Zotin.  S'doli burri i dheut me fol si u dhunuan robte e plasi stadiumi me thirrje per genocid, po bene si viktime. Shume te habitshem keta njerez!

Na dolen nji pale pushime ne France veren tjeter. Profilo na gjaj bileta mo smiley

"To me it is completely incomprehensible," Denmark coach Morten Olsen told Danish newspaper Ekstra Bladet. "Things apparently go against us all the time." smiley

lol. Ah secili sheh tajaren e vet. Kur i dhane 3 pike Serbit vetem Danezte u gezuan, se i ra bixha. Njesoj sic i ndodhi me ish-Jugosllavine. Qyli s'qenka virtyt vetem i Grekve. 

Ne dy vjet qeveriu coi Berishen, Bashen, Ramen ne Europ(ian). 

Urime kuqezinjeve tane smiley. E tash me kembe ne toke sic na thote Gani Abazi.  

Faleminderit Rilindje! Faleminderit Merkel!

I LOVE YOU EDI RAMA do thonte pjetri.

Edi Rama: @SerbianPM mik i dashur ne Shqiperi do fitoje kush do luaje me mire futboll ate dite ndaj mos thuaj "Ne do fitojme" se s'ke asgje ne doresmiley

My dear friend @SerbianPM, in Albania that day will win who will play best football, so never say "We will win" as nothing depends from you

@SerbianPM: Dhe qe ta dish ndeshja do behet ne Shkoder, ku je i mirepritur te jesh i ftuari im i nderit, qe t'i duartrokasim se bashku ata qe do fitojne

And by the way, the game will be played in Shkodra where you are welcomed to be my honored guest so we can applaud together the winners

More ky zoteri, s'eshte mire:

“Drejtësia evropiane, për të disatën herë, është kthyer në një padrejtësi botërore. Ata që shkaktuan incidentin u premiuan, dhe viktimat u ndëshkuan. Vendimi i Gjykatës në Lozanë është një turp për ligjin, drejtësinë dhe njerëzit normalë. I dashur Edi Rama, në Tiranë nuk do të ketë drone nga ne. Shihemi së shpejti!”, shkruan Vuçiç.smiley

Jemi viktima, thote i biri i botes. Domethene nje stadium i tere qe futet me rrah 11 lojtar jane viktime? Dikush duhet te vete ta trajnoj per llogjike kete njeri.

Por kryeministri yne me qetesi dhe dashuri (tm skrapari) i tha: 

Edi Rama: @SerbianPM mik i dashur ne Shqiperi do fitoje kush do luaje me mire futboll ate dite ndaj mos thuaj "Ne do fitojme" se s'ke asgje ne dore [smiley]

My dear friend @SerbianPM, in Albania that day will win who will play best football, so never say "We will win" as nothing depends from you

@SerbianPM: Dhe qe ta dish ndeshja do behet ne Shkoder, ku je i mirepritur te jesh i ftuari im i nderit, qe t'i duartrokasim se bashku ata qe do fitojne

And by the way, the game will be played in Shkodra where you are welcomed to be my honored guest so we can applaud together the winners

Dhe Vucic qe i pergjigjet:

Well said.  It will be my pleasure. 

Pra, kete birin e botes (tm Debris) e paskemi mik shpie ne tetor.  

 

PS: Qe na hapi pune "qetesia e dashnia" e ktij tonit, se pak e ngarkuar eshte ajo ndeshje, edhe kryeministrat kishte manget.

Si rri goja dhe ketij tonit.

Gjembo, ma sqaro pak se une rrapa-zhdrapa di anglisht,si thuhet, depends on you apo depends from you?

Pjeter, mos u kap me gjera te vogla gramatike se KM nuk e ka Anglishten gjuhe te pare.

Depends smiley

As nothing is up to you.ne kaurcen e sotme thuhet thjeshte :for it's not up to you.

Ja dhe drejtesia u be, ndryshe nga koha e Saliut kur drejtesia shitej e blihej ne pazar. Faleminderit Rilindje smiley

Urime cunave te kombetares qe per 41 minuta futboll dhe 4 minuta dhune na perfaqesuan me dinjitet ne mes te nje publiku kriminal

Do jete nje nga rezultatet e largimit te atij plehres, Blaterit. Terheqte kemben zvarre edhe per Platinine, qe te pastrohet sadopak futbolli.

Me vjen mire qe puna e palodhur e Xhibit, megjithese pak me vonese e dha rezultatin e duhur.

Faleminderit.

smiley edhe ti mo, i ashper por i drejte, si shoku Enver smiley

Pse i ashper mer vlla? Per i drejte nuk po ankohem masanej, se e di qe e kam ate ves. smiley

i ashper me xhibin e kisha fjalen une, pa nuk them qe e ke gjithmone virtytin me qene i ashper smiley

pastaj ky vesi per te qene gjithmone i drejte na ka majt ne gjithmone smiley

Bravo, tani per here te pare Shqiperia ka mundesi reale te kaloj per here te pare turnin kualifikues. Po fituan me Serbin ne shkoder mesiguri kalojme. 

PF, Idriz-Yp xhixhi! 

Nje Idriz bie, mijera ngrihen. Cause we're pickedhiet e Peshkut and that's how we rock, tha smiley

Ja me ate fytyren e qeshur qe ve ne fund ta heq gjithmone inatin ti. Se sa bo me u nxef thu, ho mo se Xhibi esht' 

ndonje bilete per danimarke ku do gjejme?      

kohe te arta per shqiptaretsmiley      greqia po vete per lesh(edhe ne futboll),serbia po shkon afer moldavise dhe armenise,ne fis d.m.th .

na u merziten ca janullatiste medemek integrimsasmiley,po ska gje!  me pak dhimje dhe nje cajsmiley kalohet!      

ja keshtu,thjeshte nga nje ndeshje filloi historia e shqiperise se madhe- do thone lubonjat  e se ardhmes! 

Ti fusin dhe dy petulla ne ndeshjen e kthimit, keshtu ta mbajne mire mend kete tur...

Vajti haka te i zoti!

Shpresoja ne ndonje vendim as mish as peshk..kjo eshte fitore totale !! Urime Kombetares !! Urime edhe drejtuesve te fshf,jane kritikuar shume,por haku te mos u hahet !! Hajt me 1 pike ne Danimarke,do te ishte me shume vlere edhe ne rastin e vendit te trete,duke lexuar per rregulloren e kualifikimit..shkruhet se ekipi me i mire nga vendet e treta futet direkt pa ndeshje kualifikimi,praktikisht te gjitha vendeve te treta u hiqen piket me vendin e fundit ne grup dhe aty shikohen piket e grumbulluara,shqiperia ka shance te futet direkt!! 

Pse s'u merziten danezet kur moren qyl Europianin nga shperberja e Yugos? Amaan.

Belul, trajner eshte Morten Olsen. Jasper ka qene tjeter, ishte i shkurter dhe nuk ngjante fare me Morten. Morten ishte kollos.

o dajosh, po une e di kush eshte Morten Olsen mor burre, se kam sjelle edhe link me siper per te.smiley.... por krahasimin me Jasper Olsen e bera per shaka, meqe kane mbiemer te njejte.smiley

meqe ra llafi, Jesper Olsen ka pas loz me Ajaks... nder te tjera, e paharueshme "penalltia dyshe", me pasa, qe beri me Johan Cruijf ne nje ndeshje te kampionatit hollandes... penallti kjo e instudiuar, pjelle e mendjes gjeniale te Cruijff para ndeshjes.

Johan Cruyff - Ajax vs Helmond Sport '82 Penalty …: https://youtu.be/tJB2AUWPplY

Ku po e pi birren tani? Ne cilin qytet? smiley

ne Keln.smiley

Sa shetit dhe ti Belul. Lumsi ti smiley

me raste gjembi .smiley

Morten Olsen do me tregoc mua, zotrote? Pse s'e di une kush ka qene Olseni ... etj etj smiley

- nje mut muti ka qene Morten Olseni, pse se dim ne...smiley

ka qene futbollist i mire dreqi, teknike e larte dhe kishte shume finese ne zoterimin dhe perdorimin e topit.. bashke me Soren Lerby perbenin dyshe elegante te ekipi i Danimarkes .
ndersa Jasper Olsen ishte i specializuar nga krahu i majte si gjys-sulmues, driblues i shpejte ka qene.smiley

mjafte mire! ne te tretin jemi, me pak mundim mund te kapin edhe te dytin! forca!

jemi ne vend te dyte, dhe kemi nje ndeshje me pak nga te gjithe.

varet si e sheh Agron

ke te drejte, se mund ta shofesh edhe qe nuk jemi as ne vend te pare as ne te tretin as ne te katertin e as ne te pestin. Edhe qe te gjithe ekipet e tjera ne grup kane luajtur nje ndeshje me shume se ne.

smiley kam folur me tifozllek o Agron, mos na ngatero kot me statistika.. e po pike e zeze!

 edhe njehere, 3in e kemi ne xhep, 2in duhet te luftojme  shume ta mbajme ! forca djema!

aaa te lutna shume, jemi ne në vend te dyte, per te dytin te luftoje danimarka, kshu tha edhe Olsen.

 

Albania Forever Number One

 

Dhe s'kish si te ndodhte ndryshe

Te ndodhte ndryshe s'kish se si

U desh te mposhteshin perbindshat

 Qe ne France te shkoje ti

 

Hallall cunat e kombetares, Hallall Ballist Mornia

 

 

na ka ec me thone te drejten qy kur e moren ballistat ne dore kete pune, pa pa pa pa ca fati me ato qeleshet e ballistave ne elbasan arena

Lajmi eshte fantastik. Nje hap me prane Frances. Po nuk u be kesaj here veshtire behet me. Duhet te ruhemi nga euforia se shpesh kemi treguar qe kemi rende me turi ne mut kur jemi fryre si gjela. Asgje nuk eshte e sigurte. Biazi ka detyren e veshtire te mbaje lojtaret me kembe ne toke. Nje humbje me Serbine ne shtator do ishte teper demoralizuese. Shtypi shkuran me tituaj grandioze si "France, na prit se erdhem", po ata imbecile qe kane qene kane mbetur. Gjithmone me hyxhym dhe daulle para vaktit.

per serbin eshte" do or die" they wont go down without a big fight

Dite e zeze per Fatos Lubonjen dhe Muc Nanon!

Happy!! Na jep kaq gezim lajmi qe fitoi e drejta, por mbi te gjitha me lumturon fakti qe kaq shume shqiptare u bashkuan ne protesta paqesore dhe u perpoqen me c'te mundnin per te marre ate qe u takonte dhe per te mbojtur dinjitetin kombetar. smiley

Me kete renditje ne grup sa pike duhen akoma qe te kualifikohemi! si dhe ku mendohet se mund te merren keto pike! 

3 pike me Serbine ne Shqiperi.
Po morrem 1 pike ne Danimarke,jemi ne rregull.

Shyqyr qe e paske nda mendjen me marr 3 pike me Serbine ne Shqiperi, tani vetem mobilizohu fort, boj dy gola ne pjesen e pare dhe masnej kontrollo topin ne mesfushe qe te rush rezultatin smiley

Degjo,ne mund te fitojme me serbet,nga sa kam degjuar gjysma e ekipit serb ska per te ardhur fare ne Shkoder.
Se dyti per Danimarken,ne luajme lojen katenacion italiane dhe jashte kemi luajtur mire.

Une nuk e shikoj te kemi ndonje problem me Serbine ne Shkoder,Danimarken ne Kopenhagen dhe Portugaline ne Shqiperi.

Me shume kam frike se do te kemi probleme me Armenine.
Personalisht parashikoj 3 pike me Serbine 1 me Danimarken dhe 1 me Portugaline.

Megjithate tani trajneri duhet ti ule lojtaret me kembe ne toke dhe te fitojne ne fushe.

Po dhe nje 3 piksh tjeter, s'na ben dem, mire na ben!

smiley

i fort je dhe ti.

urdhno, patriot!

te 1900-es thot.

ps. tani qe u hapen keto rruge, corovode-leskovik do jete nje fllad pranvere, thot englezi. kam ngrene nje here ne leskovik, kufiri me grekun nje vrap pele, ne kohen e cecos me bicak... po c'te hanje! mbaje shenim. du ta boj leskovikun nga rruga e re kur te vij. smiley

Vjet isha andej per qeff... Poradec- Korçe-Voskopoje- Leskovik-Permet-Kelcyre, e kthim... Tre dite u kenaqa pa mase.... Vetem eja pa nuk te leme te hane kembet dhe.......

mire, po mos i thuj kshu kaq lirshem, se na u dogj shpirti, ti biem nje here asaj viranes sa t'i kepusim telat, tha Kadri Roshi.

Na q* "gocken" kurbeti dhe obligimet. Po... do ia bejme bene...

bashk do e bojm rreth. nga kelcyra do vazhdohet tepelen gjirokaster sarënd breg (o borshi me lule shume) vlore e nga syt kembet ne alidem.

vlore e nga syt kembet ne ali dem.

Ashtu të bëç derman, se ka dalë një llaf që na kanë sha skraparllinjtë nga letrat e s'i keni mirë punët!

ps: e kam bere dhe une ate rrugen smiley. Eshte vertete bukur. Po do vete prape sivjet se nje ferme bio ala Mizri ne ato ane ka shtu menune me ç'mbaj mend kur isha heren e fundit. 

Dhe se mos harroj: Vlorë me V te madhe se jemi nder i kombit me letra ne, jo si ju qe mburreni ilegalisht!

m'ke keqkuptu... dikush don me na ngatrru smiley  smiley

ps. ika se po me therrasin (tha xha Bequa).

C'na bete zili o burre me kete rrugen e Leskovikut. I dyti sinjal qe marr kete jave: para pak ditesh shkova per vizite te prindet e nje mikut tim, jane goxha te vjeter ne moshe dhe shkoj nganjehere sa per muhabet e per ti respektuar. I zoti i shtepise (93 vjec) me nxorri nje pjate me djathe te bardhe , ca ullij te vegjel gjithe vaj dhe buke qe e kishte gatuar vete, pastaj me mbushi nje gote te vockel me nje leng transparent qe ai i thoshte raki (ha,ha,ha,ha,...). Thashe me vete: ne timon jam por kesaj nuk do ti them jo se nuk i prishet qefi te zotit te shtepise. Ja gezuar, i thashe dhe e ktheva. Mbeta pa mend....ajo nuk ishte raki por ishte bekimi i zotit. Nje mrekulli....Po ku e gjete kete te uruar mor burre, i thashe. Ai qe do, e ben vete, me tha. Pastaj duke qeshur me tregoi se e kishte sjelle nga Shqiperia nje miku i tij. Nuk e di, me dolen lotet nga malli...Tani ti zoti Emigrant me kujton rrugen per ne Leskovik, ose rrugen e Perendise thuaj. Ai tjetri me kujtoi se ka edhe nje leng magjik qe quhet raki, ky tjetri me poshte kendon " Dil pasha se jam per udhe, dil pasha." S'paska meshire njeriu per njeriun thuaj. Qenke jave e keqe kjo,...duhet pare per ndonje bilete me cmim te lire per Tirane, se te tjerat ecin vete thuaj... Ja, mbetsh me shendet e te ndjefsha zene e mire

Eh, c'ma kenaqe shpirtin me kete. Rrofsh Alidems

Edhe nje premtim i mbajtur! ... 

Gjithmone populli u ka kenduar trimave.....ne çfardo situate qe kane qene....smiley

Por kujdes!!!!!!????????? Neser CAS-i merr vendimin per Serbine..??? Ishalla nuk e skualifikon fare....smiley

Ja paskam fut kot, se CAS-i e paska hudh poshte ankimimin e Serbise. Per ta paska lene ne fuqi Vendimin e Apelit.... Ufffff shyqyr.....

rrup sup te gjitheve amerika per pune futbolli, ti hedh celsat ne oqean, se ne sy te publikut amerikan sporti duhet te jete nje aktivitet i drejte e i ndershem.

Ju thace kauret japen drejtesi te paanshme.

Lunxheri me plot lezete, c'bukuri qe mban mbi vete

Ka zera qe ne te vertete ishte Ols kaptin-hajdari drone leshuesi. Faleminderit Rilindje largpamese ! 

Qeshu Shqiperi, qeshu. Bota eshte e jotja. 

P.S. Sa e ka kapacitetin stadiumi i Kopenhagen, se sa me tha vellai nga Italia qe i kishin pre biletat familjarisht ? Kena per ta djeg Dansken me keq se Genoanme duket. Nuk e kishin kot gazetat serbe dje. Shqiperi te erdhi dita. Celsat e Otrantos i kemi ne ...

Olsi eshte personi I fundit ne bote qe mund te beje dicka te tille.unlike his crazy brother olsi eshte teper I fisem.

Ca lajmi i mire qy ne mengjes sidomos per ne ne PST. Ka lezet ishalla shkon gjith dita mbare! 

 

Edi Rama: @SerbianPM mik i dashur ne Shqiperi do fitoje kush do luaje me mire futboll ate dite ndaj mos thuaj "Ne do fitojme" se s'ke asgje ne dore [smiley]

My dear friend @SerbianPM, in Albania that day will win who will play best football, so never say "We will win" as nothing depends from you

@SerbianPM: Dhe qe ta dish ndeshja do behet ne Shkoder, ku je i mirepritur te jesh i ftuari im i nderit, qe t'i duartrokasim se bashku ata qe do fitojne smileysmileysmiley

And by the way, the game will be played in Shkodra where you are welcomed to be my honored guest so we can applaud together the winners

....KM Serbise akoma nuk eshte pronocuar per premtimin qe nje anonim ne twitter i dha KM Rama ne emer te tij per te qene i pranishem ne ndeshjen e ardhshme qe do luhet ne Shkoder smiley  smiley smiley

...nuk ka faj Rama qe kodosh serb na hiqet si KM i serbise smiley

 

Shume I rendesishem problemi qe ngre Kapo. As makaronat skan qen kaq problematike.

e meriton zgjedhje te parakohshme...

...madje te terhiqet PS me Edi Ramen nga zgjedhjet dhe te behen zgjedhje te parakohshme vetem me PD.. smiley

Edhe ashtu s'i dihet smiley

Me na kualifiku rilndja, do i behemi fale smiley

Fli I qet. Ka kush mendon tani edhe per sportet.

Është hera e parë që ne kemi një program që i dedikohet në detaje sportit dhe ky program i dedikuar në detaje për sportin është pjesë e vizionit dhe e rrugës sonë për të rilindur Shqipërinë, duke ripërtërirë Shqipërinë...Përpara rreth një muaji, ne organizuam një kampionat minifutbolli, ku morën pjesë 1400 të rinj. Sigurisht që ishte kënaqësi shumë e madhe për ne që të shikonim një pjesëmarrje kaq të gjerë, por nga ana tjetër është diçka për të ardhur keq, që u desh një parti politike si Partia Socialiste, që 1400 të rinj të mund të përfshiheshin në një aktivitet sportiv me garë. 

Edi Rama, 12 Mars 2013. 

P.s. "Then Peter remembered the word Jesus had spoken: "Before the rooster crows, you will disown me three times." And he went outside and wept bitterly."

P.s.s. As Peter redeemed from his disownment so can you noshke, so can you!

keto te mira ka miqesia me dojcin edhe pse e meritonim...

Perveç 3 pikeve,kombetares i shtohen dhe 1 milion euro te premtuara nga biznesmeni Besnik Benz  smiley

p.s.

Armando Duka ik! Berthama e tifozeve te kombtares  kerkon Jona Dervishin ne krye te FSHF-se smiley

Ore se harruam: a ka mundesi te njoftoj Kociajancic qe Gjykata vendosi, se Serbia nuk kishte bere nje organizim te shkelqyer sic tha ajo?

keta do jene gjykates profesioniste, jo ata capaculet e platinettes qe nuk kane haberin nga gjykimi.

al bano, s'ka shume pashe kete. ia vlen dhe po ka dale s'duhet humbur smiley (po ti e di vete..)

directori i kesaj ka bere nja dy filma qe me kane pas pelqyer, pse jo, kjo trashaluqja eshte paksa komike. jam kurioz ta shof. se mos ka shume mundesi zgjedhje kendejza

trashaluqa eshte ke Bridesmaids. Ketu eshte si tip miss Doubtfire. si movie m'u duk i zgjuar & te qeshura me bollek, ke per t'ia kalu sh. mire smiley 

Qeka zgerdhi UEFA e serbit i paska lujt zari, te cilin e kane katror. 

Hoqi qafe Blater Amerika, ka filluar futbolli te fitoje dinjitetin. Ne koke te Platinise!

Gjithsesi sholokët mos të gëzohen shumë pasi akoma nuk ka Komnetuar Desara ose ....Supermbesa e antishqiptarit , gërmadhës Berisha ! Pasi ajo të japë mejtimin e mëndjes , dhe sh Gjëmbi mund të ketë një Mejtim sqaruso -plotësues pr të na ndriçuat më mirë !!

Urime dhe u bëftë realitet Franca për Rilindjen edhe të Sportit Shqiptar në tërësi !

Ngjarje e  Madhe për të kujtuar se drejtësia nuk është larg edhe ndër ne pas Reformës në Drejtësi . Besoj edhe në Blogun e dashur PPU , ku dominon besoj përkohësisht , InteliDjenca e fshehtë dërstilore me moderatorë Intelidjentë  si atavizma të Censurës diabolike e klienteliste e Lloit

Yp Xhibi smiley

Nëse keto vendime merren  nga Admin të nderuar , do ishte një fatkeqësi e madhe sikur ti Imagjinosh si kandidatura për Poste Shtetërorë .. apo si të aftë për të Dalë në Publik ndër Media smiley

I nderuari Penar , Ju ftoj edhe njëherë të ndikoni , që kushdo Moderatorë të Heq  Dorë nga Diabolizmi i Mediokërve  termin e praktikën Abuzues ...Mjafton  dhe tepron ..Fshirja ..edhe për Klientelën e Yp Xhibit shoqet e sholokët Koroboçka .

Me ne fund drejtesi. Me pelqen qe UEFA akoma nuk e ka shkruajtur kete vendim ne website.

Qefi te behet , drejtesine e deshiron cdo kush.....por

tre pike,                 mjaftojne vetem tre pike........dhe nje komb kalon ne cmendine

Si u kishte thene italiani yne atyre gjykatesve te futbollit; se leone scappa dalla gabbia,nessuno si torna allo zoo

Pjeter faljuni gjykatesit gjermon Eiler, se sado te ishte perpjek De Biazi, prape s'do ishte arrit sikur gjykatesit te ishin te korruptum.

http://www.balkanweb.com/site/zbardhen-d...

Mqrf respekte dhe Avokatit Shqiptar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).