Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

41 Komente

Kasolle vllaqikohe smiley

pallatet popullore - makeover

tema: kopshtet e varura te babilonise

Na mbyten katunaret.

"Ndertimi i pallateve krijon hapesira te gjelbra!"

ne pamje te pare duket sikur e ka thene urbanisti i shquar N.N. por jo, kjo fraze i perket penes se arte te arkitektit te famshem, zv/K.ministri, Niko Peleshi... dhe paska te drejte!.smiley

"Kur Dashnor Diko u zgjua nje mengjes nga endrra te mankthshme, e gjeti veten te shnderruar ne nje pallat ne Tirane."

kush me banania ? smiley

Luli,

bera login vetem per te te thene 

you made my day.

Nje foto tjeter e ketij pallatit. 

Ca te qera:

- Frapene e pi ne ballkon, si greckat - tha delja

Takat e tua me ngulen si batuta bajate. 

- Aman perplasi takat prap, vec mos e bej n'ashensor.

- Pyetje me spec apo liste per te blere speca? 

- No Toska tresspasing!

Terhiqem. Me munde Xhib, me munde... smiley

Nuk eshte konkurs cdo gje ne Peshk bre...me perjashtim te femrave, e nga kjo ane jemi rrehat e komplet ne paqe se sic tha njera ketu "edhe ne dy-tre femrat qe kemi mbetur ne Peshk jemi ose te martuara ose si burra" smiley 

I bera nje reverse image search asaj fotos qe vure ti thjesht nga kurioziteti se mos gjeja ndonje artikull per dicka me shume info mbi ate pyllin mbi ate pallatin. Ato fotot e tjera erdhen nga deshira per t'e ndare foto te ngjashme pasi i hodha nje sy asaj faqes jetaoshqefiste, meqe qenka bere faqe e njohur se e kam vene re qe dhe mediat e permendin (sic dikur Peshku, rrafmet paste lol). 

 

Ato fotot e tjera erdhen nga deshira per t'e ndare foto te ngjashme...

Protagonizmi i tepruar: tipar tipik i provincialit. 

Roni, pas kaq kohesh trollezimi ka ardh koha te ngrihesh nje nivel me lart, nga k0qe ne trap smiley

(sic dikur Peshku, rrafmet paste lol). 

O Xhibo, vetem ti dhe Shkaba edhe silleni verdalle PPU gjithe diten edhe e shani po te njejtin gjithe diten. Se ketu nuk vihet as me detyrim mer vlla. Si shpjegohet kjo? Po e kerkoj shpjegimin nga ty se nga Shkaba, aha...

Bere nje koment e te shpjegova pse, por ti e paske pasur thjesht per tu gricur, se tani vazhdon te gricesh prap, pa lidhje, pavaresisht se ca shkruajta une. Nuk ishte ankese me lart, dhe temen e ankesave per Peshkun s'e hapa une. Xhanem ti ky tip i kesisoj gricjeve dhe dylekbatutave ke qene ketu edhe pa u bere administrator i kesaj faqe. 

Per "pyetjen" tende, ta kam thene nje here: kur ti te jesh i vetmi admin i Peshkut as do sugjeroj e as do komentoj fare. Deri atehere, mos u lodh duke me pyetur prap.

Pronarin e pallatit e njof, Sic eshte zakoni ne shqiper, kati i fundit e ben pronari apartament per vete (tip penthouse alla shqiptarce). Por kjo ka qene shume vite me pare, familja ka kohe qe ka ikur ne amerike dhe a jeton aty akoma apo e ka shitur nuk di te them.

Flm per info. Kot per kuriozitet, di gje nese ato shkurret jane akoma mbi pallat? 

Vitin e kaluar aty ishin por ishin me te kujdesura. Kam pershtypjen se ka kohe qe nuk i pret njeri.

sigurisht qe po, Xhibo, aty eshte bimesia 
 me bi rruga dy here ne dite nga mavrozogu ku shkurret i elememinojne efektet e antenes se tekefonise celulare zotit pronar te taraces

Ca ka aty siper? Pervec gjelberimit? Lol

Lokal privat ku shkojne VIP-at e per ti bere romance sekretareve, zakonisht Spartak Ngjela dhe Sazan Guri (Nard Ndoka heq dore nga keto pune gjate veres).

pallati im me venpallim

si leshte e Curres nga Pocara...

Ku eshte kjo mrekulli ne Shqiperi? smiley

Eshte afer Zogut te Zi.Ose cerdhja e Zogut te Zi smiley

aha ok, vend magjik..smiley

vendth i bekuar smiley

Sa qenka rrit mariuana!!

Bravo i qofte atij individi NDONESE Ideja nuk eshte origjinale, qiellgervishesit ne Central Park New York, ndjekin kete praktike dhe ndertojne mini parqe neper kate ose tarraca, shume shpesh

Besoj se kjo fryme shume e shendetshme eshte frymezuar nga arkitekti RAIMOND DE HULLU . Uroj qe njerez qe ja kane takatin te ndertojne gjelberim ku munden e ku desherojne.

Reklame firme estetike: Ne i mbjellim floke pallateve

Rooftop gardening... ku eshte e keqja?

Edhe kete vit buka u prodhua ne vend

Nuk e ka thon kot i pari, qe kohrat ndryshojne, dikur pema rritej mbi toke, sot mbi tarrace!

yhyyyyy, dolen tre mas teje. kater me gjith macedunin

Dikur aty poshte ishte nje park me pem e bimesi, sot eshte ngritur ne piedestal smiley

Ne fakt djema, keshtu pamjesh sheh edhe kendej ne perendim, ne pallatet me tarrace. Veç dheu nuk vihet direkt mbi tarrace, se e zbut tarracen, por poshte saj apo para se te hidhet dheu, vendoset nje plastike e zeze si mushama, qe nuk e lejon lageshtiren te depertoje ne tarrace. 

Kamuflazh per shtesen.

meqe ra fjala, edhe Idro Seferi ka qene si pellumb, papritur sec pati..(i vdiq berberi?)

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).