Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

 

Në autostradën Tiranë-Elbasan

40 Komente

Lambrenedetto: "Albanie nuk eshte vend i botes se trete!".

ose disa vargje nga kenga popullore labe, thene nga e kunderta: "o çoban, çoban i qënve/ pse su flet atyre dhënve"

po pse keshtu more djema, pse.... kjo eshte kriminale, mund te vriten njerez kollaj fare.

komunizmi eshte elektrifikimi plus pragmatizmin shqiptar

I.Modhi

E diskretituat fare këtë vend, more peshq!? smiley

Dje, gjatë garës çiklistike në etapën e 11-të të Turit të Francës (malore kjo) lopët franceze penguan çiklistët...Ç'bëhet kështu me këta fshatarët  e botës së parë?

krahasim i dobet Petro.smiley
ndodhi vertet dje ne France, por ndodhi ne maj te malit, ne nje rruge te ngushte provinciale, ku vetem ferma ka dhe lopet ishin ne habitatin e tyre!.smiley madje e kunderta, ciklistet i shqetesuan ato.smiley

Shiko se ky animal trespass eshte problem jo vetem shqiptar. Ne Poloni u harxhuan nga BE nuk e di sa milion euro per te barriera anesore per mos kalimin e lopeve. Sic e sheh ne Shqiperi, barriera s'ka.

Dmth pervec trajtimit qesharak, "ua nje tufe dele ne rruge kombtare", i cili na con tek gjykimi tjeter, "ja pra fshat ngelem" eshte nje problem teknik.

"eshte nje problem teknik"

ama problem teknik qenka..... -po ti fol a derebardhe, se nabere merak... tani u qetesova une!.smiley

po nuk me duket se problemi eshte emertimi i tij, por zgjidhja e problemit ne vetvehte! se behet fjale per jete njerezish qe shkojne per wool dele merinos.smiley

lol. ec e dreq se po flisnin si te paraprinim trajtimit qe do i behej qeshjtes/fotos. jo te emeronim gje. ndonese ne te Gjermanise -e kemi kete te keqe- keto foto i vejme tek kategoria " ceshtje per tu zgjidhur", jo tek " gallata per te tu bere" ndaj dhe une u nguta te sqaroj.smiley

p.s. jete njerezish dhe kafshesh Belul, se do futemi ne BEsmiley
 

Belul, një smiley për gjetjen! Hahaha...një :coffeesmileyër ju!

Hmm I see, shume zvicerian eshte bere ai vend.smiley

Po normalisht policia rrugore duhet te kishte nderhyre per te ndaluar trafikun, nxjerr delet ne fushe dhe rifilluar qarkullimin e lire.

Sikur nuk me duket se eshte autostrada Tirane - Elbasan, por Tirane -TEG.

bageti, begati

cila autostrade e shqiperise paska 4 korsi? tirane elbasan??? dhe kodra me gjelberim? pffffff

rruges per mitingsmiley

Furgoni shkolles  

smiley : fytyra e olsix. smiley

Nje dele dy dele tre dele....dhe me zuri gjumi  

Kjo fjala diciture ca fjale eshte? Pse nuk e perdor asnjeri tjeter vec peshkut? Nga vjen? nga italishtja? Kush e ka "shqipezuar"?

Veprim shume i rrezikshem po nuk i ve faj katundarit qe i duhet me zhvendos tufen. Nuk jane krijuar kushtet as per njerezit te kalojne nga nje ane tek tjetra.

Nderkohe ne lagjen time ka shkuar budalliku ne krahun tjeter. Ne nje rruge qe kalon anes nje pellgu kane vene nje shenje qe thote: Kujdes ulni shpejtesine, kalim bretkocash.

kane nenkalime por ai aty s'ka hyre per t'i kaluar matane se s'e kalon dot ndaresen e rruges me gjithe dele. them se do t'i kene ikur jashte kontrolli

ue pz, po debatoj ne nje video me lloj lloj robsh te huaj, sidomos nga europa e veriut dhe amerika e veriut, qe shajne shqiperine, e  te gjithe perdorin kunder shqiperise te njejtat argumente te paverteta qe perdorin emigrantet qe kane 20 vjet pa ardhur. smiley

qente mrena neper spitale, dhente ne autostrade, si vend te botes te trete po e bejne derdimenet e derbederet, turp ku e katandisen ate vend aq te bukur e me popull aq te kulturuar.

Në rugën strategjike të PPU , prijnë Elitat e saj leshtore drejt derstiles !

E pershendes Eliten  jerarQikisht , me Moderatorët Koroboçka si dash Kopeje , me këngën e A.Mules

Ty ty ty  bije borija  / mos u trembni dhënt e mija

rapadam rapadam dipi dopa / e qentë nuk janë si lopa ..

 

Rruga qenka nice! 

Parreno per Elbason

Ju flet korrospondenti i New-Zeland smiley Kemi nje kontrate te majme me Albanie per eksportin e ketyre deleve smiley 

 

Ne mungese te nenkalimeve dhe mbikalimeve, keto gjera do kemi çdo dite. 

Bageti & Bujqesia

dy dele, 300 pare...ky i zoti i kopese s'do bente keq ti japi nje dele atij mavrise se supermaketit..te pakten ndonje nga ato
qe kane zene korsine e 3te

opo mavri eshte ky mavria qe kendon tallava ne hava..  titullin e ka perkthyer tamam:  ''due pecore trecento soldi'', ndersa kur e kendon thote:   due pecore cincuecento  soldi..smiley  

smiley s'e kisha degjuar 500shen, e forte!

apo c'i paska edhe te majme...

Ku e ka disnivelin kjo "autostrada"? S'jane as dhi, po jane dele, nga u ngjiten?

me iku nga kontrolli helikopteri i telekomanduar, me ra tek "buze autostrades", s'kish burre nene te ngjitej nga pendenca dhe ferrat...150 euro ( po aq sa do paguaj dhe per borxhin grek) me iken per lesh..

Bashkjetese ne harmoni e periudhave te ndryshme. Asaj otomane (delet), asaj komuniste (elektrifikimi) dhe asaj demokratike (autostrada).

beeee...

poplli shqiptar ne rruget e Evropit!!

te ecim me shpejt si dele drejte evropes

Jam tani te autostrada tirane elbasan dhe ska 4 korsi por 3 dhe asgjekundi vija te verdha. Kontrollova foton se mos e kishte ngaterruar ndonje faqe tjeter, por google image thote qe e ka postuar vetem ppu. Nderkohe, nje link qe vura tek PACENSURA per gjimnaziste ne kanada qe grindeshin me hanxhare ne brez, u fshi. Jeni bere shume ordinere.

Pamja eshte ne rrugen qe te con tek TEG-u 200-300 m para se te arrish tek karburanti i ri qe po behet. 

Beee... do shkojmë në BE.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).