Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

38 Komente

Supe per t'gjithe. Kush i ka rreshtu ashtu aman. Lol. 

Ate qe akoma ska mesu shqiptari mesatar. 

Ps: Nuk do benit keq te vinit dhe burimin e ketyre fotove, nese jane te disponushme gjithmore. 

 

Ehh smiley ç'bo socializmi, edhe kafshet i disiplinon smiley

Socializmi disiplinon edhe qimet e kokes, Pjer. Jo me kot, pas renies se tij, te gjithe ju vershuan floktoreve per t'i perdredhur me permanent. smiley

prit se ollgen me permanent sikur e ke te filmi qe ne kohen bardhezi. sa per temen, ka shkuar 189 e s'kam pare nje koment me humor, inteligjence e interpretim te mire, e as foto qe te ngacmoje nje pergjigje te tille. pse kshu ppu pa piken e humorit? peshku si grumpy cat

Ne te tilla raste thuhet : "Le te pellcase supa e burgut"

I wonder where the cats are !!! ... Lunch menu ???

Te mesojme nga Vellezerit kineze.

Hani me nikorqirllek ,e mos i thyeni pjata ,

se perfundoni si greku smiley

ai i fundit te mbylli porten...

Mbani rregull se sot keni 1.4% me shume.

Pse e Kane vene ate t'ziun t'parin njehere?! smiley

Si gabelet qe dikur i vinin ne katet e para te pallateve.

Pjatat e dinastis Ming e Qing , i kemi shitur ne Greqi smiley

qeni ha supen,  qinezi ha qenin.

Belulo ,po i ushqen si ne gjelin e detit lol

gjelin e detit  (edhe matkën.smileye di cfare eshte matka?),  mbaj mend, gjyshi im e ushqente me pahir... buke te qullur me uje dhe ullinj, ja shtynte me gisht..smiley  vetem ate javen e fundit, shtonte nja 2-3  qillo  kokoshi..smiley

Jo nuk e di smiley

Tironsit i thojne me shuka lol

Fjalen pahir e di smiley

por nuk e mbaj mend si i thoshte gjyshja ime shukave smiley

do me kujtohet ,por nuk me bie ndermend tani smiley

Ti Belul duhesh te jesh me orgjine nga pellgu Berat ,Fier,Lushnje,Mallakaster ...

Ata e perdorin fjalen pahir = me zor smiley

Jo kokoshi ore po kaposhi smiley lol

Kokoshi eshte dashnori i pulave shirake ahahahah

Sa inat kam pasur kur degjoja ndonje kur isha ne Shqiperi ,te fliste me dialekt... .alergji ..

Tani qe jam jasht ,vdes per te gjitha dialektet smiley

po mire: kokosh, kaposh, kapoi, kapuá..D,   ne Vlore kemi  festival sinonimesh per te..smiley

matka eshte pula e detit, femra dmth..  ne Vlore kane qene tradite ndeshjet me kaposha deti.. kush mbante kaposh per  lufte, patjeter mbante edhe nje matke..  prania e saj e bente kaposhin te ndihej i rendesishem, i jepte zemer, fryhej.. bente xhëfff..smiley

kaposhet e forte, fitimtare, quheshin demallake.  ndersa ata ngordhalaqet, korril-a.

 

Andaj thone ''fryhet si kaposh '' ahahaha

Or cun , kur do na e japesh ate dreq longu, te dukemi gje te durueshem ne ty ??

po si te me vije ndermend dicitura kur shikoj nje foto si kjo. smiley

How sweeeeeeettt!!!! smileysmileysmiley  Si shpirt! Me shkatarruan fare. Njeri me i mire se tjetri!

lengu eshte me be klizem perpara se me i therr per supe 

t'vrafte Zoti bulktho ca mendje makaber paske pas! smiley
ke inat se je nje cope bulkth dhe jo qen. smiley

Mos u shqeteso, sipas ketij postimi ne Reddit, keta jane qen policie. Me nje llaf s'i therr kush...derisa te plaken rrezik. 

Just kidding, I mean, anything can happen in China. Dmth qe ben vaki s'i presin qente derisa te plaken, mund qe ti...falen dhe te mos i therren fare. 

Po ca te thuash per kinezet....e ata s'jane as te izoluar nga bota, e shikojne qe qente e macet jane ne kategorine pet, e trajtohen me shume dashuri, nuk ndikohen sadopak nga kjo gje? As filmat prekes me qen nuk u bejne hic pershtypje? Qofshin ata qe jane...

Socialistet pas zgjedhjeve.

Deep & Dark.

Jo jo keta jane kush jane. Atyre socialiste u kane thene t'i mbushin me uje shiu, po ra.smiley

Vetesherbim-parapagim

Kelyshet e salukut ne rjesht per supen e darkes. I pari eshte Kaci, i dyti kanakari lul, i treti ne radhe palok kokeboshi, te tjeret gjejini vete  se mu neveriten.

Kjo e para si buçe me ngjan. smiley

sa i keq, e di une ku te rreh ty me kete bucen

Pse nervozohesh o kuazi. Ti sje socialist. Ti je qytetar qe ke votu per demokratin bojaxhiu apo jo?

Animizëm.
"Formë e hershme feje, sipas të cilit të gjitha sendet kanë shpirtin e vet si njerëzit"

Shikoni nje fytyre te merzitur ne enen e pare.

..e ardhmja e cdo qenieje e afte per shoqeri,  mbetet vetem socializmi ! 

dakort, ama pa vrasje dhe diktature.

a mund ti ndash dot ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).