Valdet Gashi iu bashkua ISIS’it kohë më parë.

Kikboksieri dy herë kampion, Valdet Gashi është vrarë gjatë luftimeve në Siri përkrahë ISIS’it.

20min.ch ka njoftuar se Gashi është vrarë të shtunën, teksa lajmin për të e konfirmoi vëllai i Valdetit, shkruan Gazeta Express.

Vëllai i Gashit përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se kikboksieri është vrarë në betejë.

Gashi ishte i famshëm në sportin e tij në Zvicër, duke qenë edhe trajner te Winterthur.

36 Komente

n'gps

po mir, pse i jepet hapsire ktij plehres ?? apo per ti bere homazhe?! Kujt i plasi se vajti ne hale..

Vallai menja e robit eshte e afte per cdo trapllik, pavaresisht permasave. Ky mbase eshte ndryshimi me i madh qe kemi me kafshet e tjera.

Djema, nganjehere vras menien se; pse keta te rinj ne perendim shkojne ne Siri. Dhe eshte e çuditeshme, se nuk jane emigrante qe sapo kane shkuar ne perendim, por jane djem e vajza te lindur apo rritur ne perendim. Menia ma thote se keta, ndoshta i kane arritur gjith te mirat ketu ne perendim, kuptohet nga sakrificat e prinderve te tyre, dhe nuk kane asnje qellim ne jete, nuk kane asnje motivim ketu, asnje perpjekje per te bere diçka, dhe kete boshllik ne jete  keta duan ta mbushin, dhe Siria, Iraku, ju duket sikur do ua mbushi boshllikun e jetes ketu. 

Mund ta kem gabim, me korrigjoni ju lutem. 

Hm, po i pate kalu t'pestepes vjeqt s' korigjohesh dot ma plako

po jo per faj te llogjikes por te moshesh ama. s'behesh dot i ri edhe te jesh mbret.

se llogjiken ai e ka te shendoshe. ata qe shkojne ne lufte, çfaredolloj lufte, e bejne t'i japin nje kuptim jetes. te tjeret e harxhojne kete duke u llofasur pa fund per bemat e te tjerve. te gjithe vdesin ne fund. dhe mbyllet perdja.

jam dakort edhe un ne kete perfundim kam arritur.

Hajt se e presin 70 virgjereshat smiley

Sa me shpejt te gjithe halet e tjera shqiptare i shkofshin mbrapa smiley

Nje kuriozitet kisha. Thone qe atje robi rri ne pafundesi, dmth 70 virgjeresha jane hic fare, nje pike ne oqean. Ja i qite longun 70cesh, hajt po themi 10 vjet per cope, po masenej? Dmth si me te hudhme duket pazari.

Po pse me, e ndalo njeri qe kur ti dalin nga qejfi virgjereshat ti fusi i qark anej nga parajsa e katolikve ene t'plasi bum qe t'siguroje 70 te tjera? Sa ngushte e shifni boten e pertejme!

+100

Pse ne atje sigurine e garantojne ato 200 kilcat e TSAse?

Ku di gjo une, se mos kam qene noiher. Po derisa as ti s'ke qene, une te them po dhe ti s'ma hudh dot poshte 

E shof qe do perfundojme ne diskutime te thella teologjike. Po atje sikur ka Shef te modh, dmth s'le kshu gili-vili. Me duket mo racionale qe te kete tregeti ne te zeze te virgjereshave.

Nuk po e gjejme dot gjuhen mesa duket. E si mund te kete tregeti te zeze ne nje vend ku gjithcka eshte e bardhe? smiley

Po dhe aty ka fitu LSIjasmiley

Nuk e kundershtoj dot, jo se s'kam qene, po se duket si gjeja me normale ne ditet e sotme smiley

Ci do virgjereshat...

te thoshin 70 kurva, noshta na e prishnin menjen...

Jalla dhe sulltani qe ishte sulltan  e pinte salep tere diten nuk e kishte kete shifer, e i shtipte me ndihmen e shokeve ..

te me dashke 70 

nje dhe  teper e ke ,e ishalla i ben derman smiley ahahaha (shaka )

e hengri dhe gashi koqen e plumbit. me duket se e ka vrar nje grua nga ato kudistan, i iken flloq edhe virgjereshat qe po e prisnin ne parajs.

Dmth ti thu qe po te boni deshmor nei gru, atje te presin 70 virgjereshe (jo a). Mjere ky dmth.

NJe vrases me pak. smiley

Pac kemben e mbare, marrsh sa me shume nga shoket ne ferr. 

Bashkohem me urimin e Din Hykes. N' gps.

Mendja, kokerr gruri

Nuk e kuptoj pse e pasqyron Peshku kete lajm? 

 

Kam ra ne nji piktor serb, Paja Jovanovic.

(PS emri me solli ndermend Pajin Harambash).

Vone me duket. Po nese ky, ne ky dhe keta s'jane shqiptar jap doreheqje.smiley

pikerisht.

artistikisht, ai dyluftimi i gjelave eshte nje mrekulli! kurse ngjyrat e kti robit, ne pergjithesi, me mrekullun. 

mardhenia me serbet eshte nje gje, qe sikur ne te kishim nge per pune akademike, te ishim ndonje zvicer a norvegji dmth, do na kishte rrefyer 1001 gjera. se shume komplekse me duket si gje. flas per periudhen para se turku te shkonte ne gop te s'emes dhe ata (serbet) na u kthyen si pakkush tjeter. se historia nuk filloi me luften ruso-turke.

Jepi Kikeee, forca Kikeee 

Nje funderrine me pak!

Si tha i lumi jezu krisht kjoft levdue mot e jete:Those who live by the sword will die by it.

Dihet qe propaganda e ISSIS eshte shume e sofistikuar dhe ka me dhjetra raste ne perendim qe nen efektin e kesaj propagande i jane bashkuar kesaj organizate terroriste. Nuk ka pergjigje te sakta pse keta persona marrin vendime te tilla duke lene pas cdo gje, punen, shtepi e katandi, jeten.

Na plasi trapi !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).