...

7 Komente

kur në ekran shfaqen për të n-tën herë me orë të tëra, me muaj e vite të tërë, tipe pa asnjëfarë kontributi, përpos numrit të gjoksmbajtesve, apo sasisë së botoksit nëpër buzë

Sec eshte nje Aurela,Aurela, qe e ka surratin te gjithin te mberthym me botoks,s'e di per cfar vlerash del nepr tvera ajo! Ajo qe ma ka pataks,kur ra llafi me dike per botoksin e saj,me thote, qe paskesh hequr dy brinje me operacion per te nxier ne pah belin !!!

Shkohet edhe dri ketu,din gje njeri?

Rudina ben emisione per gardoroben e Ingridit dhe mobilimin e shpise se Ciljetes. 

- Pro Qill e Toke! - kishte me than gjyshja ime ndjes paste.

Eh,si lidhen gjanat! smiley

Betimi pagan ka qan po aq i pranishem sa dhe ai me permbajtje fene katolike ne Mirdite.

Pervec "pasha Krishtin!"," per shpirtit t'Zojes" etj, kane qane "Pr'at rreze dilli ! ", Per kit hane e asht t'u shnrit sone" apo "per kit nate qe asht sone" apo betimi i famshem i Pjeter Mustakuqit smiley "Per Qill e per Dhe".

E kam than dhe nje here tjeter qe ne fjalet e rakise egziston edhe urimi nga i zoti i shpise "brija e dhise" dhe miku qe pergjigjet "nera e zot'shpise", - qe kam frike se bahet fjale per Amalten,dhine qe pat majt me tamel Zeusin e qe brinja ishte simbol i bollikut dhe i dhuratave. smiley

Pranej ne t'ardhme pjetri me musteqe te kuqe duhet te betohet:

Per at burr, e per at gru!

Mirazh, e lexova, por ku eshte qellimi/domethenia e shkrimit, se nuk po e gjej smiley Ndoshta ndikoi televizori nga nje ane, telefoni nga ana tjeter smiley

 

, burg vullnetar. E meqë na duhet ndonjë motiv për ta ndjerë veten në faj, le të mbjellim edhe ndonjë rrënjë marihuanë në saksi e ta shkojmë pjesën që na mbet’ të jetës mbi minder, duke tymosur e dëgjuar reggae.

E, kur nis e flet në shumës, të ndërmendet menjëherë se ndjesia e të qenit i vetëm në botë, i veçantë apo special, është edhe ky iluzion; iluzion totalitar, mesianik, profetik.

Ka atje përjashta sa të duash si puna jote, të ndërmendet, të përndjekur, që u fshihen edhe ata të gjithëkudondodhurve, cicëruesve, instagramsave, fejbuksave, selfistave, që ushtrohen në artin e vështirë të të fshehurit.-cfare trishtimi! smiley

...per hatrin e vetes & te brezave te rinj qe mund te te kene lexuar, LUFTO!

when Dyty, whispers low, Thou must/ the youth replies, I can

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).