Ndërsa po i hidhja një sy nje faqeje lajmesh vura re se Saranda na qenkësh çmendur nga prapanicat e serbeve...

I merakosur, se helbete kemi miq e shokë në Sarandë, kërkova në googel "femrat serbe çmendin Sarandën".

Lajmi kish marre dhene:

1) BW: Pushuesit në Sarandë “çmenden” nga turistet serbe ...

2) Shekulli: Serbet “çmendin” pushuesit në Sarandë (FOOTOOOOO) - Shekull...

3) KohaJone: Turistet serbe "çmendin" pushuesit e Sarandës (Fotooooo)...

4) Gazeta Dita: Serbet “çmendin” pushuesit në Sarandë (FOOOOTOOO) - Gazeta Dita...

5) Opozita: Turistet serbe çmendin pushuesit në Sarandë | Opozita.com

Kane cmendur mediat mendova, gjer sa hasa Opozita.com. Ata nuk i kishin perdor fare thonjezat!!! Kredibiliteti i ketij siti nuk me la me fijen e dyshimit. O burra ne Sarande, sa nuk eshte vone!!!! 

Nje numer i madh sitesh te Kosoves duket se e konfirmojne gjithashtu lajmin ... detyrimisht pritet marshimi me kuaj i vullnetareve nga Kosova. 

36 Komente

Faqe idiote. Vajzat tona i nxjerrin po aq e nuk cmendet njeri. Keta jane cmendur nga elementi "serbe"

Te gjitha faqet kane te njejtat foto. Kopjojne te njejtin burim pa thene se i kujt eshte burimi.... medjat kane rene pertoke, eshte nje dekadence qe perkon edhe me ate te shoqerise sone, se vajmedet asnje nuk flet per papunesine e madhe per taksat e shumta per njereszit qe vazhdojne e ikin per zgjidhjet e problemeve...ah po harrova eshte edhe per nje muaj akoma vere....atehere rrofshin bythet e vashave serbe!

Nje epoke e re ka filluar ne gazetarine shqiptare.
Nese meperpara titujt dhe shkrimet fillonin me superlativa dhe hiperbolizma, tani fillojne me "Filani le pa mend Nju Jorkun", "Cmendet Saranda", "Filania cmend fansat"  smiley
Ndoshta gazetat shqiptare pasqyrojne me te vertete nje gjendje psiqike te popullit tone mendjendritur, mendjemadh e mende mende.

Po fundja kush i beson gazetareve. E c´jane gazetaret? Ish studente te filoqylit. Baraz me dy byreke dhe nje shishe dhalle, nqs e dini se ku e kam llafin smiley

kot ja fusin, se nga fotot nuk jane kushedi.. eshte modeli (gjysem)string i robave te banjes qe i tregon pak seksi keto.

dhe mendoj qe vajzat shqiptare jane me mire me prapanicat.smiley, se keto serbet ordinere..

nderkoh eshte behar,pushime.. ne Hollande kjo periudhe quhet 'komkommer tijd', 'kohe katraveci', ska lajme keshtuqe ja fusin kot me lajme te tilla.

"Sommerloch" i thote dushman agai kesaj kohe, kur gazetat s´kane cfare te shkruajne.

Mire do te ishte qe edhe gazetaret te shkonin me pushime dhe ti lenin robt rehat smiley Ndoshta do te ktheheshin ne vjeshte me te fresket dhe me mend ne koke smiley

Po ti Belul, meqe je aty afer, hidhu njehere tutje andej nga Saranda te na raportosh vete nga "fronti i luftes", se s´u be qameti. smiley Ose qofte edhe qe prej Vlore. Be vaki, ka ngecur edhe aty ndonje "serbe" ne rrjete. smiley

e drejte e drejte. duhet vene dora vet mbi plage (ne kete rast mbi prapanica) ta besojme lajmin..smiley

po kam, o casa..., edhe ketu rrotull serbe, nuk eshte nevoja te mundohemi gjer ne Allemanje..smiley, Sarande dmth..
po puna eshte se nuk ma lejon nacionalizma te merrem me to.smiley madje te cadra mbaj edhe nje kallash per cdo eventualitet, sapo degjoj gjuhen e tyre.. e keqa do mbajtur sa me larg, tha..smiley

smiley

make love not war

smiley

Keta kujtojne se ka ngelur akoma ora ne vitet 80-te shqipetareve, qe shikonin ndonje pale breke e behej muhabet lagjeje, kush e ruan me tani si po dalin keto fytyrekuajt e serbise. shpresojme qe mos te vijne afrikane per plazh se kushedi ca do shkruajne keta gazetarucet...

gazetare idiote

po nuk eshte nje o shkabe, jane shume, se ka plot lajme qe mund te besh si p.sh qe po mbyten njerezit e ska nje roje detare o te shenojne vijen e lejuar te notimit o nje motoskaf qe te kontrolloje vijen detare, nuk po them te vije ambulance se eshte teper...

i kane bere dhe ato lajme por dhe faj s'kane gazetat qe vene keshtu se ja qe klikohen, deri te peshkmatufi erdhi lajmi. ata me klikime e paguajne stafin. po ne kete rast ia kane futur kot, sikur ca kane bere serbet. une qellova me nje pishine me eliona pitarken e s'po them gje

po he, sos erdhi ndonje qe ja vlen dhe po e bejme kabull dhe ne, po tre katundare serbie e duhet te mbushin gazeten

Pavaresisht budallalleqeve te mediave tone, ne pergjithesi femrat serbe jane te bukura dhe joshese. Jane relativisht te gjata si dhe kane nje raport optimal midis gjymtyreve te poshteme dhe pjeses trupore. Mall pa hile me nje fjale- do te thoshte Pierri! lol 

Takova nje shok sot qe kishte qene disa dite andej nga Himara dhe me tha se cmimet kishin shkuar ne stratosfere. Perpos cmimeve te kripura te dhomave apo apartamenteve jo me pak se 50 Euro nata, po te pije nje shishe uje (500 ml me amballazh plastik) ne lokal te kerkonin 250 leke. Me keto cmime qe mbajne shqipot me mire me ja mbath ne Greqi apo Kroaci ku edhe standartet e sherbimit dhe infrastruktura jane me te mira. 

Banesat me kushte normale ishin te 30 Euro ne Sarande. Pamja nga deti kushtonte 50% deri 100%me teper.
Ushqimi special, dhe cmimi Yll. 100 lekë karkalecimadh 600 lek Pica.
Kafeja ishte cilësi beterrrrr (e keqe ) ne plazh por hotelet ne qytet kishin supercilesi 70-80 lekë.
Tek 3 ishujt kishte mbipopullim 700-1000 lekë ca draft por Pulebardha, Pema e Thate kishi

Ishuj e verdalle: $4 korona, $2.5-3 Heinekeni. $1.5-2 Korca etj.  

qoftet sa ishin?

Ku gjejshe dot qofte mer... I grine keta turistet me sandale e corape, thojshin. Na mbeti te hanim vetem prodhime deti... smiley 

150 euro oferta per 4 dite ne korfuze te gjitha te perfshira, akoma se kuptoj si mund te shkosh akoma ne jug ku te vjedhin ne cdo hap qe ti hedh. 

Kuazi dhe Espana

Kur do te mesoni qe ne kapitalizem cmimin e vendos kerkesa dhe oferta? Nuk po ta fut banakieri i shtetit ne cmim. Per sa kohe qe atyre ua blejne cdo gje me ate cmim, ata s'kane arsye pse ta ulin e t'i dhurojne popullit leke. Do ta falje ti nje perqindje te rroges tende pa arsye? Po te mos e falesh, pse u dashka ta quash vjedhje? Nese eshte me shtrenjte se ne korfuz tregon thjesht qe ka me shume kerkesa se ne korfuz. Cmimi ulet vetem kur s'ia merr njeri me aq.

Dakort Shkabe, po une desha me thone ose me mire desha me i bind qyqaret (popullin pra) qe ne keto kushte ja vlen me mire me ik me pushime ne Greqi, Turqi apo dhe Kroaci. Kaq, nuk desha me polemizu per rendin kapitalist - lol

Secili sipas mundesive, s'ke pse shan ate qe s'ta mban xhepi.

Mediave vari trapin. E rendesishme eshte qe dafllaku serb eshte shfaqur ne brigjet tona.

urgjent nje pale breke model Gixhi e nje Kawasaki e te q....jeten pastaj!!

... fshataret dhe dha ata qe bejne not pash t'i bjene me dore!!

duhet te jete dhe kokolepsi atje me serbet, prandaj ka ca kohe qe sduket ne forum...

     Ne se ju  kujtohet  Fadil Hoxha pati  thene :" Serbet e kane per profesion te tyre te qenit  ne "sherbim" neper shtepite publike...!"   Se si  dreqin i shkau  ai llaf dhe  ju  turren serbet e serbet  e politikes sa desh  e vrane fare, per  te  shfaqur  shtu ate  "erz te madh " te grave e vajzave te tyre.

    Fadilit i shkonte  ne ate sittuate, por keta gazetarucet  tane c`dreq i hyjne kesaj tamtameje koti  fare 

E ca kishte aty per t'u cmend?! A u cmendshi me gjithe mend! Lol

Varni noi "majmun" pellushi ke bythet mi serbka, se jua hongri m'sysh sternipi i Kastriotit! smiley

bunny

smiley

[LOGO] Bunny Bottom by Mary1517

Serbet "nobel" femra , nuk e di pse kane cue ushtare ne Kosove se po te kishin cue femrat krejt lehte do e kishin Kosoven te veten sot .

E kena thone qyshkur, shkja t'mire e shkine t'keqe s'ka

Me keshtu lloj prapanicash smiley veshtire qe miku te ngrej koken smiley

Shume lirshem permendet fjala "cmend".

cmendet saranda nga bythet e serbeve.

shqiptari/ja qe po cmend italine francen gjermanine me talentin e tij/saj.

shkencetari shqiptar qe po cmend ameriken me zbulimet e tij.

cmendet Franca nga mencuria e km apo ministres te kultures tone .

Na rrufshin trapin dmth, me mire i jap 3 euro kroatit ne Dubrovnik sesa 1 euro vorioepirotit ne Himare

Kroacia ka bregdet te mire, te pakten flas per Splitin dhe nja dy ishuj qe njoh, por ushqimin e kane dobet...
madje krahasuar me Shqiperine, per nga shumellojshmeria, cilesia dhe cmimet, shume dobet !

a do plazhe te bukura dhe ushqim te mire, bujrum ne Hamerik

Qyqa nuk paskan pa ndonjehere guzica, gazetaret tone katunar ..

Jo per xhelozi se une jam nona atyne ...dhe nuk vuj per keto gjojna ,po ma te shumtuta e gjithe celulite qe qenkan ..s'paska ku me i gjet mo smiley

Aman mos ...se do ngelemi pa gazetar smiley 

e kush na percjelli lajmet, analizat e opinjonet smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).