Një deputet (shakaxhi?) nga Zvicra e merr me sens humori situatën e vështirë të azilantëve në dyert e BE-së. 

“Erdhën profesionistët”, poston ai në Twitter duke përdorur si sfond një foto nga eksodi i shqiptarëve drejt Italisë çerek shekulli më parë. 

Nga një kërkim në Twitterin e deputetit Mörgeli, duket se ai e ka fshirë postimin me foton nga eksodi shqiptar i 1991.

4 Komente

heu, njistepes vjet fashkrafte e s' e dijsha

deputet zvicerian mund te jete nje frrok - ose frog (zhabe)  zvicrre , mental smiley

kjo eshte per ti q... nenen, nje vend qe mbahet mbi parate e pista, bashkepunetore besnik i nazisteve del e ben humor ky pederasti...

Na rrufsh ti z. Deputet. S'ke faj jo, se s'u bone njehere shqiptaret si "profesionistat" zvicerian me vjedh pasurite e gjithe dynjase e te funksionoj si shtet mafioz bankar per larje parash te gjithe botes. Ne prodhojme o emigrant profesionist, o ndonje kriminel ordiner, o ndonje argat. Keni fytyre me fol dhe ju Zvicerianet. U pika!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).