Ndërsa një kishë me emrin e Shën Thanasit zë vendet e para në edicionet e lajmeve, pa bujë, mjeshtri i restaurimit të pikturës murale Mustafa Arapi po nxjerr në dritë afresket e Kishës së Shën Thanasit në Karavasta.
Fotot: Mustafa Arapi, Facebook

 

Tavani i perfunduar:

 

 

5 Komente

Blend,

keto fotot i ka cu tek Mirela Kumbaro ( Shqina ) ky mjeshtri. Puna e tij perse i ka qu. Por kjo biba e Kultures, kjo mesdhetarja nga Ballkani, kete korespondence e ka bere publike dhe e ka dhene rezultatin qe do arrihet ne Dhjetor, besoj, paraprakisht per te treguar se institucioni i saj di ku i con paret. smiley

Pra eshte bere buje dhe buje e madhe. Nuk me beson a si ?

Po shikoje pra cer publikon Ministria e Kultures se Shqiperise Mesdhetare.

Ja ku mbaroi dhe tavani i jashtezakonshem i Kishes se Kuqe.
Quhet Kisha e Shen Thanasit, ku mjeshtri dhe institucionet punojne ndersa lart e poshte flitet e flitet.
Krishtlindja 2015 do te jete e veçante ne Karavasta.

Dhe hajde besoje ne e ka fjalen per Krishtlindjen apo per Pashke kjo shoqja e atij qe do permiresoje cilesine e diellit dhe Grides.

Nuk para i ndjek vete-reklamimet e institucioneve, po Arapit ia shoh ndonjehere faqen se nxjerr gjera interesante. Dikush thoshte se financimi i shtetit per Kishen ishte aq sa shet nje pikture Mustafai, keshtu qe ky vete e ka bere per pasion me teper se per pare. Gjithmone nese kemi info te sakta.

Pikerisht, pikerisht. Jo me kot e citova cer ka shkruar kjo biba e kultures SOT.

Quhet Kisha e Shen Thanasit, ku mjeshtri dhe institucionet punojne ndersa lart e poshte flitet e flitet.

Mjeshtri ka tjeter qellim e tjeter motiv , ndersa kjo mesdhetarja e ka hallin gjetke.

E thame ne menyra te ndryshme te njejten gje.

Te kete rene aq poshte dhe Mirela jone? Tjetri ben punen kurse kjo shkrun komente per veten? Mjeshtra te propagandes jane, goebelsi duket akoma me i vogel para ketyre!

Feja nuk esht matematik

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).