(Edhe*) Prezantuesi televiziv Arbër Kadia ka qenë në pavionin e Shqipërisë në panairin gjigand Expo Milano 2015 dhe duket se ai ka mbetur vërtet i tronditur.

“Pasi u 'tmerrova' nga ushqimi falas dhe super cilësor i shumë vendeve të botës thashë ta bëj një xhiro tek Pavioni i Turizmit të Shqipërisë! Nuk kisha më hapsirë ne tel për të spjeguar mrekullinë që kishte bërë lideri ynë suprem dhe 'kalamaqet' e tij coollllerrrra… Enjoy ose llahtarisu sipas dëshirës…”, – shkruante Kadia.

Ndërkohë ai ka realizuar një reportazh me video, e cila është përcjellë edhe nga Agon Channel, që e raporton rastin duke thënë ndër të tjera se: “246 mijë e 500 euro ka shpezuar qeveria shqiptare për të marrë pjesë në panairin më të rëndësishëm të turizmit, Expo Milano 2015. Me anë të një postimi në Facebook Arber Kadia ish-drejtor i trashëgimisë kulturore tregon sesi është përfaqësuar Shqipëria në këtë panair për të promovuar vlerat e turizmit.”

 

* Kadia nuk është i pari që shkruan rreth panairit në fjalë, por me siguri do të jetë i fundit meqë Expo 2015 mbyllet në muajin tetor - pa ndonjë përmirësim në paraqitjen shqiptare aty.

15 Komente

Qasje bq-me me duket kjo e ketij qunit mu. 

C'ka po thote Kadia 

flak le t'kallet shpija ...

Oh well ..

Me shume reklame turistike i kam bo une Shqiperise, se sa qeverite shqiptare.  

Ja një temë ku emigruesit (dhe të tjerë bashkëkohës) mund të pështyjnë pa fund mbi Shqiperinë, politikën, racën, kulturën dhe klimën. Yp Xhixhi!

mi fai provare un po smiley

o ballcekano bej nje dalje e mesoji ndonje fjale italisht ketij te indinjuarit...

smileysmiley shtet alegorik

Ajka pra ajka.

Kto rrujn edhe çenetezimot, as mafje sbohen dot se mafja ka klas smiley

Te kishin mo mir nji hale e do vleresoheshin nga vizitoret

Nuk e pres nga ky Kadia i ren prej fiku vleresimin e pavionit tone por nga te huajt. Po e pres orej Mr . Lucchinit i cili me thote se e ka vizituar dhe vjen ketu ne daten 25 Gusht. Do ma thote edo ts percjell edhe ketu opinionin e tij. Kete nuk e bedoj se njesoj sikur degjoj Jozin ne kete vleresim

Po lexove ..Tronditëse , çmërritje , lemeri , tërmeti ra , u lëkundën themelet , bythët e serbeve çmendin shqipot .. etj etj të kësaj natyre janë o Të Magazes Popullore të Lulelakrës MaPo ose të Gëlbazës lapsi .al , alias opozita e leftkopesë që vdes Yp Xhibi për to . Fat për popullin që nuk fshijnë sumën me gazeta thuaj se do kishin marrë infeksion po të përdornin kategorinë e 55 , MaPo, Rëngë Dënges .

Mjer LefTkopeja çdo hiqte me klizmat smiley

Duhet  të kesh Mide Beu të fshatit , të merresh seriozisht  me *oqellëqet e kadiut smiley

Tronditse!?!?! Ndoshta duhej thene: e trishtueshme! E trishtueshme dhe per te ardhur keq, qe ky vend eshte varferuar shume (e pashe me syte e mi edhe kete vere) nga ana intelektuale, kulturore, shpirterore. Buzeqeshja kishte ngrire shume larg buzeve, diku midis stomakut dhe mushkrive. Gjynaf, vend dhe popull per te ardhur keq! Sa me shume shihje lukuni per para emigrantesh, aq me teper te vinte keq kur shihje pakenaqsi ne rritje. Nese do te kishte nje cmim per pasurine shpirterore te nje populli, Shqiperia zen per momentin vendin e fundit ne bote! 

Karl Marks, po si e spjegoni Ju, qe sistemi " i ri " dhe te kemi renie ne te gjith treguesit.Te pakten  ata qe citoni Ju, Pse valle ? Duhet te kete ndonje fare spjegimi, ne se nuk lodheni duke thene ...qeverisjet e keqia..Emri jot, problemet i shifte ne sistem dhe jo tek individet..! 

ca te ekspozoje Shqipnia e shkrete, vetem kshu prodhohet atje, vetem fukarralleku e maskaralleku ka ngel.

oh sa shume u trondita...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).