Siç raportohet nga BalkanInsight, kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë do të përballen mbrëmjen e 31 gushtit në një debat televiziv që do të regjistrohet në Vienë dhe do të transmetohet njëkohësiht në 11 televizione kombëtare në 5 vende të Ballkanit. Rama dhe Vuçiç kanë patur disa debate deri më tani (kryesisht në rrjetet sociale) në lidhje me disa tema të ndryshme, ndaj ky program televiziv do të jetë një shans për të sqaruar qëndrimet e tyre dhe qeverive që përfaqësojnë. Debati do të ndodhë gjatë ditëve të Konferencës së dytë mbi Ballkanin Perendimor në Vienë si pjesë e një prodhimi televiziv të quajtur "Okruzenje" ("Rrethinat").

32 Komente

Rama e ben per uje te ftohte kete palloshin serb, eshte shume perpara Vucicit...

lungomare, po kam frike se mos Palloshi jon deshton ne debat, se ai ka nje gjo, ne shkrime eshte mire, shkelqyeshem, shkruan bukur, bindshem, ndersa ne debat eshte dobet, acarohet, e humbet fillin e gjykimit e kalon ne teme tjeter. 

ka eksperience, flet me siguri batuta gjithmone gati, ky vucic me duket dobet dhe ne pozita jo te favorshme.

mbyte Rama, mbyte Rama...o ..o..o..
e kuqa do fitoj !.smiley

Belul, mos i bjer nga A8 se ka shume trafik, bjeri nga A3 smiley

Belulo, i lemerise edhe kalamojt. Sa kalo kufinin ndalo makinen me bo PPU check in. E di gjo njeri sa osht rekordi ? Me bast komentin tjeter Beluli e ka me flamur RFGJ. Duhet te jete diku anej nga Salzburgu ky qerrata ...smiley

FIks smiley

jo po me flamur RDGJ..smiley

me kete driblen qe bera tani, sbesoj ta gjeni ku jam... ju lash targen..smiley

Jo Belul jo, nuk na e shket dot, bile morem vesh qe e paske dhe celularin me T-Mobile smiley

T-Mobile eruopas..smiley

Mire, nisu tani se ke goxha rruge per te bere, shkruaj kur te besh pushimin tjeter andej nga Kelni smiley

... dhe mundesisht bjeri andej nga vendet Skandinave. Pervec Suedise, nuk e dijme fare si i kane flamuret Lituania, Eskimia, Pol-verija, Groenlanda e me the te thashe.

Ka more ICE  Salzburg München  Frankfurt , aty e ndrron dhe merr Frankfurt Amsterdam smiley  Belulo si duket rrotull plako , ka noj bjonde apo dobet smiley

ne Serbi e Hungari ishte me mire Brado..smiley

".... ke goxha rruge (te gjate) per te bere...."

o swedo, po ti po me shikon filxhanin e kafes mua.smiley
..smiley

po jo mo, ne rruge e siper jam... po kjo makina ka ca atribute e gaxhet moderne: pervec handsfree, monitori i dashboard-it lidhet edhe me internetin e celit, keshtuqe i hedh nje sy nga timoni..smiley

... handsfree, he ?

- E ke bo nai here ket rruge ? - e pyt Pal Vata shoferin. Po mer shoku Pal, me qindra here. - Po hec e ulu ene ti ketu mrapa te bojme i dore muhabet ( se e dika rrugen ...).

po, handsfree... qe dmth: ne makine kur marr apo me marrin ne tel, nuk e kap celin me dore fare por po i shtyp butonat nga timoni e flas pastaj..
apo e kishe me ironi ti..?!.smiley

Me sarkazem . Une kujtova se hands free si ke : qe baba dhjet gishta. 

S'ke bere fare ndonje pushim te vogel o belul,

hehe nji tash ne korr... nese lejohen spektatoret ne salle, s'do bente keq te merrte te merrte ca tifoza te flamurtarit me vete (edhe jo nga keta lepurushat e rinj..por nga ata qe kane dale ne pension, ose jane ne prag pensioni smiley )
#ekuqaekuqaekuqadofitoj -alamet hashtag, e? smiley

te ka marre malli per vloren e viteve 80-te mo... svjen me ajo djemuri.

lab te kemi?

s'ka si ata djem!
tani jane mbushur rruget me djelmuri qe kur flasin e zgjasin germen "ë" aq shume, saqe u degjohet edhe ne kohe me bubullima...ta shpifin, me nje llaf!
C'eshte kjo pyetje "lab te kemi?" S'e kisha degjuar ndonjehere, me thene te drejten, prandaj edhe s'di si ti pergjigjem...
nejse, do ishte me e mira qe mos te udhetonim aq thelle & mos te ngaterrohemi me ato maja rripa-rripa smiley

Cere do debatojne kta koqe idiotesh?

Cfare debati o Blend, po diskutim do jete. Kushdo organizator qe e ben, nuk ka asnje perfitim ti shikoje duke sulmuar njeri tjetrin por duke folur per gjerat e perbashketa. Pastaj ne ketej dhe serbet andej, si media dhe opinion publik, jemi gati te ndezim ate zjarrin nacionalistik kur nuk ka asgje per te "djegur". Do shikojme kush do 'ja ule hunden' tjetrin (nje vlere qe ne pellgun Ballkanas eshte ne krye te piramidave te vlerave) dhe do dehemi me 'fitoren' e njerit apo tjetrit dhe te nesermen do vazhdojme ti hedhim plehrat ne rruge dhe ta mbajme gjalle sistemin e korrupsionit ne vendet perkatese. Do thone fjale te mira per ti bere qejfin Europes, do permendin edhe ato qendrimet e "nxehta" per ti mbajtur ngrofet ato flamurtaret e dy vendeve dhe kaq.

Po meqe e ke pozicionu si ndeshje gladiatoresh, nje avantazh te lehte te Rames parashikoj me gola me gjuajtje ne distance...

Pasi vari shenjen " mos me shqetesoni " ne qafen e dorezes ne korridor, Kancelarja M. hapi kanatat e dollapit ku flinte televizori, i dha nje te shtyre me gjunj sirtarit  te poshtem dhe duke u pare ne ekranin e myset mbeshtolli peshqirin lejla topth ne koke. Pastaj u kerrus ndenjur te kembet e krevatit, me tetë gishta varë çengel në buzen e poshtme dhe priti. Edhe 7 sekonda. Njera shapke mbeti mbi tjetren dhe kaq.

Televizori u mbush me drite. Pastaj dolen njerezit. Pastaj fjalet.

Ne nje salle 25 metra nga hoteli luhej per titullin Lider i Ballkanit smiley

Me bejne syte mua apo si eshte puna qe dalin keto foto pa lidhje me temen!!

nevermind, u rregullua.

Liderri i modh paska pas qene djeg me dale ne Televizor , se per cfare do debatojne keta te dy nje zot e merr vesh , ku dihet qe as njonin as tjetrin nuk i pjerdh njeri , apo ky i joni do japi mend per politiken nderkombetare nderkohe qe jane mbush kampet plot me Shqiptare per arsye ekonomike , ktij as dhe e zgjebosur nuk i thu dot se neperkemb te drejtat e kafsheve , sa i shpif.

ky i yni esht nja 4 cm me i gjate, flas per shtatin.

kjo eshte nje gje pozitive. mgjthse kam nje bindje qe per dunk ia merr serbi.

normal normal, se ca gjera i dine vetem Berisht...

Nga ana tjeter, me duket si ato show-t e qenve te rraces. 

Vjenë*

Te dy keta, njeri i bie gozhdes e tjetri patkoit. Te dy skicofrene, por meqe ai i Serbise ka dhe natyre pak sanguike (tendenca mariakale), ka mundesi ta vertise kete tonin ne tema gjoja te medhaja, keshtu ky i yni, me natyre pak flegmatike (tendenca oligofrenike), ka mundesi te sillet ne ato tema si kali ne leme, keshtu te behet padashur edhe zot absolut i temes "Kosova", keshtu te lere nje shije te hidhur tek opinioni serb, ai ballkanik dhe ai europian. Por shyqyr qe shtiret deri ne fund i qete, te pakten.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).