(Sipas "Mapo" dhe "Kosova Sot") “AlJazeera”, nëpërmjet gazetes Britanike ”Daily Mail”, publikoi lajmin se Instituti Mediatik Amerikan ka arritur të aksesojë një kopje të një dokumenti sekret, i cili vërteton se pas Shtetit Islamik të Shamit dhe Irakut (ISIS) qëndrojnë agjenturat izraelite (Sherbimi sekret izraelit Mosad).

Dokumenti prej 32 faqesh jep fakte tronditese duke hedhur drite mbi gjithe ate manipulim te opinionit publik nderkombetar, mbi te verteta dhe shume krime te paimagjinueshme te kryera nga gangsteret e mireinstruktuar e mirepaguar nga sherbime sekrete tashme te njohura, te cilet gjoja i referoheshin per frymezim Islamit dhe Kuranit.

Ish-Drejtori i Shërbimit Inteligjent Ushtarak Amerikan, gjenerali Majkell Wlayn, e konfirmon dokumentin.

Ajo qe perben habi te madhe eshte fakti se, ndersa zera autoritare te botes qyteteruar kerkojne arrestimin e B. Netanjahut si kriminel lufte, ne Kongresin Amerikan fjalimet e tij, fund e krye kunder marrveshjes amerikano- perendimore me Iranin, priten me ovacione e duartrokitje te gjata.

31 Komente

No shiiiiit really you did know that....... Po sa here ta ka thene grava ..... More more koke xhangalle...

Edhe une sa e lexova, me vajti menia tek Grava yne smiley i doli fjala

Nuk u bekerka fjale per Edison Ypin menjellaf? smiley

smiley

Ymer o zot, ymer!

po armiri ca do thoshte?

Po noi kopje te "Pleqnia e Zionit" ishte gjet merthy me paramane ke ajo faksimilja? smiley

 

Sipas nje modeli statistikor te American Enterprise Institute te bazuar ne ngjarjet e viteve te fundit, ka me shume gjasa qe Mosadi te fshihet pas Idrizit t'Peshkut sesa pas ISIS.

Kerkova ne website te Al Jazeera per "isis israel" dhe "isis mossad" e s'me del gje. Po ashtu dhe ne faqen e Daily Mail.

Pra ti hedh dyshime se mund ta kete sajuar Grave? Po pse cfare interesi ka ta beje nje gje te tille? Ne kete menyre ti ve ne dyshim edhe integritetin moral te Graves. smiley

Pra ti po ve fjale ne gojen time.

Po tamom, zere se ti i ke thene ato qe une permenda. Perndryshe, nese nuk i gjen dot, pyet direkt Graven se ku e ka gjetur burimin e informacionit. E nuk ka nevoje te besh interesanten duke bere sikur je lodhur per te gjetur burimin. 

Edhe une keshtu mendoja, nuk ka mundesi qe njerez qe besojne ne zot te bejne te tilla krime. Paska qene dore e agjentures cifute. Hahahahaha dhe ta mendosh qe me mijra besimtare idiot i kane shku nga mbrapa ca agjenteve te inflirtuar si lulftetar te Islamit, por qe ne fakt qenkerkan paguar nga cifutet. Eh, cfare i puno cifuti ktyne, i lu ne bythe.

Ca thone per ate Elvis Presleyn mer, ku i shtyn ditet ai? 

Ka qene burre i pashem dreqi, vras mendje si do jete bo tashi! smiley

A i ka mbet ndonje filter peshkut? Apo cfare vjen, gelldap mere postoje. 

Kur do na postoni ndonje nga ato pyetjet, perse tradhetojne burrat? Ose, cfare e ben te bukur nje grua?

Nje grua e ben te bukur shpirti dhe gjoksi! Ndersa burrat tradhetojne se grate nuk ju pergjen dot cdo dite kerkesave te burrave per seks.

Nje grua nuk e ben te bukur as shpirti as gjoksi , femra lind e bukur.

Dmth keta qe i prisnin kokat  Gazetareve Britanike apo Ushtareve Amerikane paskan qene dhe jane Sherbimet e fshehta Izraelite. Kush i thote the shkruan keto carlliqe mor amon , mire thote shoku me siper , noj dite mund te na postoni noj pyetje te tipit, a e keni bo nojhere shurren ne vaske .

Nuk e ka keq Rama kur ankohet per perkthyesit.

Intelligence officials are comparing a newly discovered secret Islamic State document to Hitler’s “Mein Kampf,” as it blames Israel for the rise of the Islamic State and crowns U.S. President Barack Obama as the “Mule of the Jews.”

Dikush t'i mesoje MAPO dhe Kosova Sot (faleminderit qe vure lidhjet) qe ajo "it blames Israel" nuk perkthehet qe e ka krijuar Izraeli por qe qenka krijuar prej urrejtjes per Izraelin.

The document urges followers of al-Qaeda and the Taliban to join the Islamic State in overthrowing Arab governments who have relations with the U.S. and Israel

For everything else, there's Google Translate.

Ok, meqe "lajmi" tani u botua me referenca nga "Mapo" dhe "Kosova Sot", desha te shtoj se dhe une e pashe kete koment qe kishte sjelle Grava dje dhe e fshiva sepse pas nje kerkimi qe bera per ta pare se sa i vertete ishte lajmi vure re se

1. "Daily Mail" ka dy artikuj qe kane lidhje me kete njoftim "bombastik". Artikujt jane

 -Zionists, the US government and the ‘wicked’ British created ISIS to destroy Iran, rants country’s supreme religious leader 

 -ISIS's 'Mein Kampf': Secret jihadi document discovered in Pakistan blames Israel for the emergence of the Islamist group and calls Barack Obama the 'mule of the Jews' 

2. Ne artikullin e pare qe ka nxjerre llafin se ISIS eshte krijuar nga Izraeli thuhet ne fjaline e pare

Iran's supreme leader has blamed the U.S. and 'wicked' British for creating the Islamic State terror group which has seized control of a swathe of Iraq and Syria.

Ayatollah Ali Khamenei's sharp remarks, in his first speech since prostate surgery last month, were a reminder of Iranian suspicions of the west despite the rise of a common foe.

Pra burimi i ketij llafi eshte aytollahi, dhe vetem ai (mbase dhe Muhameti) por fakte te tjera nuk ka. Shkrimi vazhdon me opinione te tjera te ajtollahut mbi Lindjen e Mesme, Daeshin dhe mucmollat, por prapseprapsi asgje e mbeshtetur ne fakte. I vetmi fakt ne shkrim eshte qe ajtollahu paska dale me sukses nga operacioni i prostates muajin e kaluar.

3. Ne lajmin e dyte thuhet se 

Found in one of the tribal areas of Pakistan, a new jihadi document has been billed as the ISIS equivalent of Adolf Hitler's book Mein Kampf.

Titled 'A Brief History of the Islamic State Caliphate (ISC): The Caliphate According to the Prophet', the mysterious document includes a graphic depiction of the six stages of the Islamic State.

Artikulli vazhdon me shpjegimin e fazave te luftes kalifatore per dominimin e botes dhe ne fjaline e fundit thuhet.

The document was found by American Media Institute (AMI) and was written in Urdu. 

 

 

 

Tani se si nga keto dy lajme te Daily Mail del se 

 Instituti Mediatik Amerikan ka arritur të aksesojë një kopje të një dokumenti sekret, i cili vërteton se pas Shtetit Islamik të Shamit dhe Irakut (ISIS) qëndrojnë agjenturat izraelite (Sherbimi sekret izraelit Mosad).

dhe se si ky dokument nga nje plan operativ luftarak i kalifatit i shkruar ne Urdu u shnderrua ne 

Dokumenti prej 32 faqesh jep fakte tronditese duke hedhur drite mbi gjithe ate manipulim te opinionit publik nderkombetar, mbi te verteta dhe shume krime te paimagjinueshme te kryera nga gangsteret e mireinstruktuar e mirepaguar nga sherbime sekrete tashme te njohura, te cilet gjoja i referoheshin per frymezim Islamit dhe Kuranit.

kete vetem Grava mund ta dije.

Nderkohe Majkell Flynin qe e kane bere edhe Majkell Wlayn ka thene vetem se

The authenticity of the document has reportedly been confirmed as genuine by retired U.S. Defense Intelligence Agency Director Gen. Michael Flynn. 

Pra dokumenti i gjetur ne Pakistan eshte autentik

Ja vetem kaq tha i ziu. Po kujt ia tha!

Lexo me siper komentin tim se ke origjinalin e American Media Institute. Ne kete rast s'ka faj grava por kushdo qe ka qene i pari qe e ka mesuar Anglishten nga google translate ose liveleak, si dhe "redaktoret" qe as e kane idene fare si te verifikojne shkrimet.

Gjembo, paskemi punu te dy ne te njejten kohe ne drejtimin e duhur dhe nuk esht cudi. Zgjuarsia ka vetem nje rruge, budallalleku 100 shtigje.

Pra burimi i ketij llafi eshte aytollahi

E po Grava e ka pike te dobet Iraninsmiley Po me habit qe nuk paska thene MAPUa 'zbardhet' ne vend te 'zbulohet'. Apo 'zbardhet' eshte vetem thashemthnaje e verdhe, e 'zbulohet' eshte kunder-spiunazh?

   O gjembi ! Jeni shum te vegjel, po fara fare te vegjel ti e ca si ty te arrini te mateni me mua per saktesine e nje lajmi.Nuk bej kurre marrezira si ndonje qe jep opinione kuturu pazarLajmi eshte lajm, pavarsisht saktesia e tij , ne se jepet burimi, i cili ka pergjegjesine per te.Detyra e gazetarit eshte te citoje burimin.Opinioni  eshte krejt tjeter gje.Hapeni arkivin, ca kam then qysh se u shfaq ISIS! Kam thene  bindjen time, opinionin tim nga analiza qe u bej ngjarjeve, nga njohja qe kam per situatat ne boten arabe, nga sa i njoh ato vende,  qe ky grupim gangsteresh nuk ka asnje lidhje me fene islame, por perkundrazi eshte grupacion i krijuar prej Mosadit Izraelit.

  Ndonje qe me eshte kunderven ahere per injorancen e vet , tani qe un sjell nje lajm, marre nga " Lajme Globale" hidhen perpjete disa jo pse e solla une , por se u kujtohet cfare kam cfaqur une,  sapo ISIS doli ne skene.Nuk eshte faji im qe adminit PF i vjen inat pse nuk po del ISIS i frymezuar prej besimit islam, por krijese per ta demtuar ne imazh pikerisht islamin.Ky eshte thelbi, qe plot aty, " te integruarit " ne perendim, por  pa formimin e duhur per analiza te qenesishme, beni dhe kopetentat!Do benit mire te mesonit nga une, se sa te kujtoni se duke mu kundervene mua beni gjen  e mencur.Nga ju une kam pritur shume qe te jepni shume sepse ky blog lexohet ! Pse ju meson i paudhi, te lexojne prej jush shakara pa asnje fije kripe, vogelsira, meskinitete, cmira me njeri tjetrin, ofendime, e plot rrukullima , qe as me shum e as me pake, tregojne " trastat " bosh fare!

    Mesojeni prej meje, un jam mik i Amerikes me shum se cilido prej disa " republikaneve" ne basen,  qe kujtoni se ju qas kasta republikane atje aq kollaj, ne gjirin e saj.Jam pro popullit izraelit me shum se karafili Roni e ndonje tjeter, por jam kunder politikave fashiste te partise kriminelit Netanjahu qe  ther e djeg femije palestineze.Un jam gazetar dhe nuk mund te hesht.Nuk mund te hesht as kur shof politika e sodomos vendime  e veprime te institucioneve amerikane, te paparapara per sukses por krejtesisht me deshtime.Sidomos gabimet fatale ne Lindjen e Mesme ! Gabime fatale ne lidhjet ne Evropen, ne situatat me Rusine ...ne qeverisjen e botes, marre persiper si superfuqia botrore...Ja me keto e mbi keto un them opinionin tim , te vetemen " arme " qe kam ne dore.Kush me kupton ndryshe ...eshte puna e tij.

  

  

Lajmi eshte lajm, pavarsisht saktesia e tij...

No comment. Fiton ti.

E gjithe bota islame nxjerre lote krokodili per femijet palestinez  po per femijet kurd pse nuk iu

plase hic ?!

Jeni shum te vegjel, po fara fare te vegjel ti e ca si ty te arrini te mateni me mua per saktesine e nje lajmi.

GTFO - do te thonte Qemoli.

Un jam gazetar dhe nuk mund te hesht.

Me fal grava se s'po te kuptoj: ti je gazetar apo ekspert i bujqesise? Se vete ke thene ketu shume here qe je ekspert i bujqesise. Po na ben lemsh. Dhe per kete ne e kemi fajin?

Ndonje gje nga shkrimi original ne Anglisht a kuptove? Pyetje retorike nga salla.

e pasken gjet me ne fund ashtu sic gjeten kush e beri 9\11  smiley, perralla te mocme letrare

Nuk ndalet para asgjeje sionizmi, po jane dhe kopila duhet thene. Ja psh kane gjetur agjente myslimane qe jane te gatshem te vdesin nga bombat e droneve amerikane vetem qe sionsitet te realizojne qellimet e veta. Bile ne kete rast, nuk kane as qellim. Picke te mizes smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).