...

9 Komente

nuk  e mora vesh, ishte apo jo murg?

jo, nuk ishte murg,  por e kish krijuar si profil,  nickname..   nejse, se sjam dhe aq i sigurte.smiley

 

Një herë, që harrova të ndërroj profilet e i dërgova vjershën e radhës me emrin tim të vërtetë, ajo kujtoi se po i luaja ndonjë rreng e më qeshi (më dërgoi një smiley) qortueshëm duke më shkruar: „Jo keq, por duhet të punosh goxha për të arritur hijeshinë e stilit të murgut“. Pasi Eda besonte se mesazhet ia dërgonte një murg nga Mali Athos (i cili banonte fillimisht në Ardenicë,

Magjia e te folurit me dike, pa e ditur se kush je, te jep mundesine te tregosh nje pjese te vetes qe normalisht e fsheh pas barrierave te perditshme sociale. Dikush ne realitet na ka "njohur" tashme, qofte edhe ashtu pergjysmas, e nuk e marrim me mundimin t'i tregojme gjysmen tjeter (ose ai/ajo nuk ka me interes te njohe me shume), e mire apo e keqe qofte. Kur kurioziteti shuhet, apo pritshmeria zhduket, s'ka me magji.

Shkrimi i bukur, por paragrafi i fundit do me kishte pelqyer te ishte me i kthjellet.

tregim qe me pelqeu pavaresisht se e nxjerr shoqen-femer pak torollaky/tyryfyle. pjesa e masturbimit ishte dicka e re ne pershkrim, edhe interesante, se pak meshkuj e pranojne. smiley 

Virtualiteti ka dicka magjike, eshte eksperimentuar tashme.Distanca,mosprania fizike, fantazia, u japin fjaleve nje dimension trashendental dhe i kthejne ato ne realitetin imediat.E gjitha eshte si clirim i shpirtit nga barra e trupit  dhe e turpit. Edhe fizikja, pamja , idealizohen, kur komunikuesit jane te panjohur. Eshte nje pervoje e projektimit tek tjetri e ideales, absolutes, te perkryeres.Eshte arratisje nga realiteti.

ana tjetër jona, ajo e përmalluara, eterikja, absolutja sipas Platonit, nisi të dominonte tokësoren tonë, rutinën

Ne realiitet, shume nga ato mesazhe do dukeshin  patetike. Ne realitet dashuria eshte lendore.Ne virtualitet eshte metafizike.Masturbimi eshte kompesues dhe  i shendetshem.

Crendesi ka mban apo s'mban nje murg celular. Ideja e nje murgu vetmitar, pa kontakte seksuale, duhet te jete shume joshese ne fantazine femrore. Madje , ideja se eshte njeri i Zotit, cliron skurpujt morale dhe idene e mekatit e ben me te bukur. Murgu real apo rol, psheretin: e embel eshte shija e mekatit.Ngjethet Kuteli.

 

 

po pra po, edhe SMS, "Save My Soul" do te thote -tha i madhi

drejt, me ate formule , shpeton shpirtin.krishterimi andaj ka ecur bashke me prosperitetin, sepse mekataret i do me fort.Ke del e kerkon bariu, delet ne vathe apo delen e humbur?

Krishterimi ka prosperuar sepse do me fort Qelbesirat (ne kuptimin freng te fjales qelbsin) - ka thon i Modhi i Stalkerit.

 

Kurse Turi i Modh sapo thote (nenkuptuar) qe prandaj i jipet vota qelbesirave. Delet ne vathe ke kerkojne? Qelbsinen kerkojne, ç'te kerkojne tjeter, aq me teper qe s'ka tjeter? Vetem se nuk kuptohet pse Turi ankohet nga era qelbet? Pse Tur kristiani, pse ben mjau-mjau nga era qelbet? Ky treg kete mall ka!

                                                                                                                       i Modhismiley

 

Intresant ky dyzimi online-real. Nuk besoj se ndryshon robi, bile thelbi, i lehtesuar nga "levozhgat tokesore," del akoma me shume ne dukje.  

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).