Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, në konferencën për shtyp para miqësores me Shqipërinë, ka thënë se kombëtarja shqiptare po i rrëmben Kosovës lojtarët e mirë.

Ai ndër të tjera ka shtuar se ka lojtarë klasi mjaftueshëm për të dyja kombëtaret dhe se Shqipëria duhet të mendojë edhe për Kosovën.

“Nuk është mirë që kur njëri vëlla ndërton shtëpinë (Shqipëria) t’i marrë gurë prej themelit vëllait tjetër (Kosovës), i cili po mendon të ndërtojë shtëpinë e tij. Ne kemi lojtarë mjaftueshëm që të ndërtojmë dy kombëtare. Ne kemi përkrahur deri më tani Shqipërinë, por ka ardhur koha që ne të ndërtojmë skuadrën tonë”, ka thënë Bunjaku. 

albeu.com

12 Komente

o Bunjak  mire e ke ti,  po na leverdis  me mire te bashkohemi,  se jemi  relativisht popull i vogel, qe  te kemi nje Kombetare  te forte,  sa te jemi te  ndare  si keta vellezrit qe  po thua ti, e te vritemi per hunjte e gardhit..smiley

pastaj, edhe  shqiptaret  e Kosoves nuk  eshte se hidhen perpjete nga gezimi te perfaqesoje  flamurin e Kosoves, dmth ate  rroben blu me ca yje siper..  normalisht  qe ndjejne  me shume emocion te perfaqesojne  flamurin Kombetar shqiptar!

Ça budallallëku. Po shko mër 'lla kërkoji UEFË-s që të të pranojë kombëtare që quhen Albania & Kosovë e mbyllet ky muhabet. Jo ta kërkojë Bunjaku i shkretë që ka zanat tjetër, po federatat.

ai qe ka menduar idene e nje miqesoreje te tille eshte deri ne fyt kundra ketij kombi te lodhur.  fare mire ,kombetarja shqiptare ,mund te zhvillonte ne prishtine nje miqesore  me uganden,polonine,apo irlanden.. kjo behet qellimisht qe hapen debatet sorrosiste mbi kombinsmileykosovar.

duka,apo qeveria shqiptare duhet ta anullojne kete ndeshje ,ku fitues eshte vucici.   sepse kjo nuk eshte thjesht nje ndeshje,por ballafaqim i atyre qe duan nje komb shqiptar te bashkuar e europian dhe atyre qe duan libanin e ri .   tifazat kuq e zi,per nder te tyre deklaruan se do ta bojkotojne kete manover serbe.

I joti mishin ta ha po ... do t'i rujm nja dy kocka edhe per ty Bunjako. Na le te marojm ket pune qe kena nis ne France, masanej folim. Ne mos boj gam-gam shume se kur te njifet Kosova si ekip, shqiptaret qe lujn me kombtaret e tjera do kene te drejte te bojne nji zgjedhje te dyte. Pra ma gezofsh Januzajn, se mora vesh qe kishte refuzu me lujt me U 21 te Belgjianve...

Po ike more idiot mos na caj derrasat.

Shqiptaret kane vetem nje kombetare dhe ajo eshte ajo qe merr pjese ne Euro 2016.

Jo mer kto kan hall se po dolem ne finale te botnorit Shqipri-Kosove, si do ia bojm. Do trukojm rezultatin te bojm i dor pare gjithe shqiptaria. smiley

Kqyre mer,prej nje fukaraje po don me i bo dy smiley

Lere Bunjak e mos na e prish njihere sevdane e  kupes  evropit.Shko e bonu bashke me Redi Jupin dhe ushtroni kombetaren e femrave.Ta dish se Kosova dhe Shqipnia kane alamet femrash qe luajne me topa smiley

ahh mer Bunjak, Bunjak, e thame:    nuk mund behet , ajo lecka blu me yje te arta,  me dhune flamur i shqiptareve, qe thua ti,  spese shqiptaret kane flamur !!  por  perdoreni per  misionin e EU ne Kosove, apo per bisedime me Dacic etj..

nejse, ja si  e priten shqiptaret Kombetaren ne Kosove....

Diskutim : Nacionalizmi.

... ose milet kam-kum.

na e shtyn per neser Argjentinen me Brazilin. Torrential rain ne Buenos Aires smiley

ne shyqyr qe arritem te bejme nje ekip tani duhet me e perca e me e be dy. 

 budallallik me oke

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).