Edhe pse Kryeministri ka këmbëngulur se nuk do të ketë ndryshime në ekipin qeveritar, ndryshimet e shumëkërkuara nga Kryetari i Kuvendit Ilir Meta duket se kanë nisur sot me dorëheqjen e Ministrit të Drejtësisë, z. Nasip Naço, pjesë e LSI-së. Ende nuk janë bërë të qarta arsyet që ministri ka dhënë për dorëheqjen, por mësohet se ai ia ka dorëzuar kërkesën Kryeministrit Rama pak orë më parë.
Zyra e Kyreministrit e ka konfirmuar dorëheqjen e z. Naço duke cituar arsye personale dhe pa dhënë detaje të shkaqeve që çuan ish Ministrin në këtë vendim. Spekullimet mediatike përmendin Ylli Manjanin e LSI-së si zëvendësues të mundshëm, apo Fatmir Xhafën, Saimir Tahirin apo Vasilika Hysin, nëse kjo ministri do t'i kalojë Partisë Socialiste.


 

27 Komente

Mire beri se ishte ministri me medioker i kabinetit...

Besoj ka harruar ti jape zarfin kokemadhes. Kur nuk harrojne pastruse e sanitare, si harroka ky?

nje paralajmerim i vogel is asaj qe e pret mazhorancen kur Rama vazhdon ti bie murit me koke me bindjen se do ja dale ta thyeje...ishall hane veten e tyre ne menyren me kanibale te mundshme!!!

Ketij i thone akt qytetar. Bravo Naco. Beri c'kish per te bere dhe i hapi rrugen tjetrit. Lakmia e madhe te le pa gjo. Naco per prekuror smiley

bravo Nasip, do   t'shperblehesh !!..smiley 

Ai ka pas qene kritikuar nga partia por mundi te kamuflohej.smiley

Rama "Njeriu i duhur "  per kete institucion !

une shpreh besimin se zoti Manjani do tja dalë

Kte Nacon Sala donte ta bente Kryeprokuror para ca kohesh , mos valle ?  smiley

Me se fundi, drejtesia ne duart e sigurta te Manjanit.

Qija motren!!!

 Manjani- sikur s duket si mbiemer shqiptar !

Bo sa shume po e tall trapin Meta me KryeRilindasin. Krahasuar me Manjanin ne krye te drejtesise, do te kishte qene me pak e rende sikur ti kishte futur prap nje ngjale. 

Dmth ky eshte cmimi i Likes per "reformen," Naci kryprokurator, Manjani drejtesine ... Te keqen e morses tha.   

Loja sa ka filluar...si duket Rilindja vdiq...sa keq duhet te ndihen rilindasit e peshkut!!!!

Nacua grand prokurator e? Kush....

Sa nga ju ketu e besojne se Ministri  Naco vertet dha doreheqjen ? ... that's what I thought. 

-Ne : Kemi ardh me mor dorheqjen . 

Naco : Ju s'keni pse ta merrni, ne iu a japim vete. As qe ka nevoje te mblidhet fashati, bile se e dijme qe Ceta nuk pret dot ... ( shpulle ...Fashist).

O merr doreheqjen o te hoqem doren (njonen qe prap ta morresh doreheqjen me tjetren)

Naco : Po une nuk kundershtova shoku Kanan!

Lidheni qenin ...

Sec kom nji menie te keqe qe doreheqja vullnetare nuk ekzisto si nocion ne vendin e shqipeve. 

Osht doreheqje me te futme. N'albanie kur bohet nei aksident makine, i forti te le celsin ne dore. Na merre, dhe nuk gzohet njeri qe me fali makinen dmth. 

Bushati thote jo nje po tre ngjala t'i kishte futur, prap s'do ishte me keq: 

Shantazhi i Metës dhe dorëzimi para tij, jo vetëm e ka rënuar moralin e kësaj qeverisjeje, por ka shpërfaqur edhe fytyrën e saj të vërtetë: klienteliste, të kapur dhe të korruptuar.

 

Dhe sikur të mos mjaftonin këto, Ilir Meta sot po kthehet nga i akuzuar në sfidues. Ai ia ka arritur ta shndërrojë Ramën në një klloun që nuk e përfill as për qeverinë e tij. 

 

Prandaj kjo është dita që Kryerilindasi nuk e kishte imagjinuar as në ëndrrat e tij më të zeza. 

 

Por kjo është gjithashtu dita, kur të gjithë socialistët dhe ata që besuan tek Rilindja, nuk kanë fuqi ta ngrenë kokën nga turpi.

Taksirat sheme-kuazi-berberi qe do detyrohet te nderroje prap nofken e Peshkut smiley

Kjo strategjia, i ngjan asaj te mamit qe ushqen femijen -  per ta inkuraju femijen qe te haje ushqimin,mami e han vete lugen e pare dhe i thote femijes; o sa mire,na,haje te keqen mami. smiley

nuk ka strategji. ka vetem improvizime, ta shtyjme sa te mundemi, me brek neper kembe..smiley

Duke pare vizen e autocorrectit ne word, intriguese se kush e ka bere foton ne ekranin e Nasipit. Prifti ka then gje?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).